Stranica 220 od 266 PrviPrvi ... 120170210218219220221222230 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 10,951 do 11,000 od 13278

Tema: Gdje kupiti...?

  1. #10951
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa prakticki, recimo po HM-u, ogroman broj djece ne spada nikamo po velicinama. Uzasno me nervira 2-4 i 4-6. Jedno je uglavnom premalo, drugo uglavnom preveliko, a razlika ogromna. Dijete ce 5 godina za par dana i sasvim je prosjecne visine i tezine.

  2. #10952
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Najgori je ipak onaj period kad više nisu djeca. A još nusu odrasli

  3. #10953

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Najgori je ipak onaj period kad više nisu djeca. A još nusu odrasli
    Da, moj je sad u toj fazi i baš mu je teško kupiti odjeću.
    Hlače, na dječjem odjelu više nema brojeva, na odraslom još nema brojeva za njega. A tako i ostala odjeća. O obući bolje da ne govorim. Jedino je majicu kratkih rukava lako kupiti - toga ima uvijek i u svim mogućim veličinama.
    Veličine za odrasle ipak nisu samo "uvećani" dječji brojevi, to su krojevi za odrasle muškarce, a ne za veliku djecu. Čak i najmanja muška košulja na mojem izgleda kao da visi na preuskoj vješalici

  4. #10954
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Skroz te razumijem. Prošli smo tu fazu.
    Narocito je tesko ako je dijete visoko i vitko

  5. #10955
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja nije visoka, pa joj je još uvijek dobar najveći dječji broj u benettonu, čak ne treba niti najveći u H&M-u, najveći u Zari joj isto bude dobar, premda ne svaka stvar itd ..

    H&m ima dječje brojeve do 170 visine, tako da za djecu koja nisu baš toliko visoka to nije loše. Moja znači čak ne treba 170, nego joj je 164 OK.

  6. #10956
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A inače mislim da bi joj benettonov small (ili XS?) znači najmanji broj za odrasle bio isto dobar. Baš sam ljetos uspoređivala polo majice po veličini, i čini mi se da je taj najmanji broj podjednak kao dječji 3XL. Jedino što duplo košta.

  7. #10957
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    za cure ne znam, al za decke

    tenicisce za decka naci broj 38 je bila nemoguca mislija. OK nadjes zenske, ali one imaju nesto malo roza/ljubicaste ili vec neke boje koja oznaci da je za cure. uzas. mrzim ovaj prijelazni period, a fakat je jos dijete.

  8. #10958
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Meni je taj prijelazni period bio teži za dečka neg za curu.
    Oboje su vec odavno na odraslom

  9. #10959

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    za cure ne znam, al za decke

    tenicisce za decka naci broj 38 je bila nemoguca mislija. OK nadjes zenske, ali one imaju nesto malo roza/ljubicaste ili vec neke boje koja oznaci da je za cure. uzas. mrzim ovaj prijelazni period, a fakat je jos dijete.
    Da, cure jednostavno prijeđu s dječjih brojeva cipela na ženske, a dečki - snađite se. Pa u onom periodu kad izađu iz dječjeg 37, a nisu još za muški 40, to je stvarno muka.
    Gojzerice smo mu ljetos kupili ženske, što sad, tamnosmeđe su, ništa žensko nemaju na sebi. Tenisice smo jedva našli. Cipele - sad još nosi najveći Ciciban, a poslije, nemam pojma kako ćemo. A tek je krenuo s tim prijelaznim brojevima, ufff.

    Većinu standardne svakodnevne odjeće nađem mu u H&M, ali nije ni to uvijek rješenje. Finiju odjeću, tipa svečane košulje, već je dugo problem naći, jer valjda proizvođači smatraju da dečki od 10 do 15 godina takvu odjeću ne trebaju i ne nose.
    Ako netko traži, nedavno sam mu uspjela naći samterice u Benettonu, najveći broj. Mislim da odgovara standardnom 164.

  10. #10960
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    moj je neki dan dobio zimsku jaknu u zari, muški S. dječja 164 ima prekratke rukave. mislim da jedino h&m i reserved imaju do 170.
    a cipele su noćna mora. srećom naleti se na sajmonke, a i zimi timberland ili marte prolaze. ali za proljeće/jesen nema ničega

  11. #10961

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A inače mislim da bi joj benettonov small (ili XS?) znači najmanji broj za odrasle bio isto dobar. Baš sam ljetos uspoređivala polo majice po veličini, i čini mi se da je taj najmanji broj podjednak kao dječji 3XL. Jedino što duplo košta.
    za majice kratkih rukava nije problem
    sve ostalo odrasli xs i za cure kao da na vješalici visi
    jedino što se u pubertetu to sve brzo mijenja
    pa već slijedeće god sve praznine popunjene

    a cipele, sve na petu
    jedino timberland i starke mogu nositi
    Posljednje uređivanje od MikiMama : 26.11.2017. at 22:59

  12. #10962
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    a cipele, sve na petu
    jedino timberland i starke mogu nositi

    pa mogu i marte

  13. #10963
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    pa mogu i marte
    Moje tak i tak nisu izlazile iz starki, tako da mi je bilo svejedno.
    A i sada isto.
    Ono što je meni problem, klinac je sitan a sada bude uskoro11. Naći male veličine a da nisu bebaste majice i da tenisice nisu na čičak. Recimo H&M 134/140 nam je prebebast. A u to sada urastamo.

  14. #10964
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mi smo sad u tome, moj je broj noge 39 a cipele i tenisice mu je nemoguće naći. nosi po dva broja veći - najmanji muški broj (41).

  15. #10965
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ima u dehatlomu tenka i 37,38,39,40

  16. #10966
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    U C&A povremeno znaju imati dječju veličinu 182. Moj je prerastao njihov 176 i bila sam jako zadovoljna kad sam mu našla zimsku 182 jer su dječje puno jeftinije iako su velike.

    Sjećam se i ja tog problema s dječačkim cipelama. Moj je preletio sve te brojeve. Tad mi se činilo na sreću, a sad više nisam sigurne jer još nije napunio 13, a nosi 44-45

  17. #10967
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ma na sreću! neće mu vječito toliko rasti noga, a bar ste ove frustracije preskočili. meni je muka kad njemu treba novi par obuće, svi izludimo.

  18. #10968
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    U C&A povremeno znaju imati dječju veličinu 182.
    glede donjeg vesa za djevojcice, broj 182 u C&A
    gacice su oogromne!
    moja N. ima 15.5 godina, i visoka je cca 170cm, ali ova velicina joj je prevelika
    Posljednje uređivanje od emily : 27.11.2017. at 10:23

  19. #10969

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku

    Sjećam se i ja tog problema s dječačkim cipelama. Moj je preletio sve te brojeve. Tad mi se činilo na sreću, a sad više nisam sigurne jer još nije napunio 13, a nosi 44-45
    Da, bojim se da mi nećemo biti te sreće, jer mojem sporo raste noga (s 13 godina je na 37-38, ovisno o kalupu, pa negdje još nađemo dječje modele, a negdje ne nađemo ništa). S obzirom na njegove urođene predispozicije, neće nikad ni doći do veličine 44-45. Ma samo da se dokopa 40-ce, već bude lakše

  20. #10970
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Moj nećak nosi 48, nije ni kupovanje u tom broju pjesma

  21. #10971
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Gdje kupiti prozirne plastične teglice za sadnju orhideja?

  22. #10972
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    U C&A povremeno znaju imati dječju veličinu 182. Moj je prerastao njihov 176 i bila sam jako zadovoljna kad sam mu našla zimsku 182 jer su dječje puno jeftinije iako su velike.
    moj stane u 176 , a tenke ima 45-46, ni nije lako za nać.. neke stvari ima S s muškog dijela, jer recimo potkošulja nema za njega u dječjim brojevima

  23. #10973
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom na njegove urođene predispozicije, neće nikad ni doći do veličine 44-45. Ma samo da se dokopa 40-ce, već bude lakše
    po ćem ti to znaš?

  24. #10974

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    po ćem ti to znaš?
    Ne bih na ovoj temi obrazlagala povijest bolesti ima medicinskih razloga za to, nisu u pitanju samo moja nestručna nagađanja. A možda se jednog dana i iznenadim.

  25. #10975
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mislila sam da si gledala vaše visine i vaša stopala, zato sam pitala

    mi smo oboja do 43, a klinac sve prešišal, klinka s manje od 12 godina ima već dugo 39.

  26. #10976
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    tanja_b . Mi svi imamo relativno mala stopala. Cure 37/38. Decki 42

  27. #10977
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje kupiti prozirne plastične teglice za sadnju orhideja?
    Znalo je biti u Bauhausu na vrtnom odjelu i to je bilo vrlo jeftino, ali dugo nisam bila. Možda da ih nazoveš...

  28. #10978
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zna li netko, postoji li još uvijek Tekstilprometov dućan na Trgu žrtava fašizma (zvao se Maja) koji prodaje talijansku vunu? Ako netko tamo redovno pazari, trebala bih bih neke info.

  29. #10979
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    Maje na žalost tamo više nema od 2011 god.
    Ostao pored toga Nas dom al ne znam njihov asortiman

  30. #10980
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Shit. Shit. I još jednom shit.

  31. #10981
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Shit. Shit. I još jednom shit.
    Zar se ta trgovina na Džamiji nije zvala Fontana? Nisam sigurna... možda je i bila Maja.

    Ont. teško je naći pletivo u Zagrebu. A talijansku vunu stvarno dugo nisam vidjela. Još je bila Šestinčanka u Maksimirskoj, to je sada Naš dom i ima puno slabiji izbor nego prije. Na kraju je najpametnije otići na Hrelić - bome se tamo svašta nađe (vidjela vune i konce prošli put, ali kako me vid baš i ne služi, okanila sam se toga).

    Evo gdje se još može naći pletivo u Zagrebu (znam da nije nešto):
    - Nama (Ilica i Kvaternikov trg) - relativno slab izbor
    - Unitas tvornička trgovina u Getaldićevoj - dobar izbor konaca, vuna puno slabiji izbor (dugo nisam bila)
    - Pamigo u Vrapču ima vune i konce i dekorativne tkanine, ali su mi daleko http://pamigoshop.hr/kategorija-proizvoda/vuna/ (bio je još jedan dućan s tim u Vrapču, ne mogu se sjetiti imena)
    - Vidjela sam da ima vune i konca u Mulleru i to me iznenadilo, ali čini mi se skupo (nisam puno istraživala, pa ne znam detalje)
    - Online možeš superkvalitetnu vunu naručiti od samoborske firme Papillon https://www.papillon.com.hr/kontakt

    Inače, ja to rijetko kupujem u Zagrebu, češće svratim u provincijsku trgovinu, ali ni tamo nisam dugo bila: https://hr-hr.facebook.com/VIT-Comme...4709602596968/

    * * *
    Ako trebaš za filcanje, vune je bilo za kupiti u Chemaco Hobby Art trgovini. Eto, nisam baš bila od koristi...

  32. #10982
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Shit. Shit. I još jednom shit.
    A ovo: http://www.klupko.hr/

  33. #10983
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Shit. Shit. I još jednom shit.
    Marta , najbolju vunu kod bas možeš kupiti sa web dućana
    http://www.obrt-iglaikukica.hr
    Vlasnica ti moze poslati i uzorke ksko bi se odlučila za boju.
    Kod nas dućani drže skupu vunu i uglavnom mješavinu sa sintetikom.
    Ja tu kupujem ili narucujem s vanjskih siteova
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 28.11.2017. at 11:26

  34. #10984
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    nano, a di se može naručit ona debela vuna s kojom se plete rukama deke, ovakve

    vidila sam je na etsy, ali cijene variraju jako, a ne piše koja je količina


    ja nisam dugo kupovala vunu nego rješavala stare stasheve, pa sam se nedavno iznenadila kako su procvjetali domaći yarn shopovi, super!

  35. #10985
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    E to ne znam. Nije mi to nešto.
    Iako sam ju vidjela u onim njemackim dućanima Tschibo.
    Vjerujem da mozes narucivati iz vana. Moras malo proguglati. Nedostatak web kupovine je izbor boje. Ostalo se koliko toliko da skuziti iz sastava i duljine niti.
    Igluikukicu stvarno preporučam. A ima i sezonska sniženja.
    Mislim da je trenutno na alpaku

  36. #10986
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Tangerina, ja bas nisam skuzila dućane s predivima. Muller je preskup, Klupko se zatvorilo a i ono je kao i Nama uglavnom drzalo turske mješavine.
    Ja pak isključivo kupujem prirodnu pređu. Najdraže su mi one južnoameričke tipa Malabrigo

  37. #10987
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ovo je bila Ispe filati 100% vuna talijanske proizvodnje, superwashed. Pofalilo mi za jedan projekt. Za Iglu i kukicu znam, ima odličnu ponudu, samo mi je problem što mi nijedna nije kandidat za zamjenu ove moje. Tako mi i treba kad se sjetim štrikat svake prestupne...

  38. #10988
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    tangerina, ja sam preuzela stash od pokojne hrčak bake. Mislim da ga se nikad neću u potpunosti riješiti. U jednom trenutku sam imala metar kubni upredene vune doma. Još uvijek imam 2 crne vreće neupredenog merina, jerbo me nabava kolovrata žulja već godinama. Na ruke sam spora s predenjem, pa nikako da to dođe na red. I sad bi još malo kupila vune, jer mi eto, pofalilo.

  39. #10989
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Koja ti je dužina niti po težini?
    Ima jos onaj jedan dućan u Vrapču, ali i oni uglavnom drze turske mješavine.
    Iglaikukica je povecala asortiman. Sam sam ja toliko vune nakupovala a ne stignem toliko strikati.
    Nas dom, ducan kraj bivse Maje na dzamiji isto drzi vunu. Nemaju velik izbor al mislim da bas imaju talijansku vunu

  40. #10990
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Znači, Naš dom ima i dalje vunu u asortimanu? Jer to bi onda mogla biti ta koja meni treba.

  41. #10991
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Konkretno mi treba Ispe Hobby. To je 100% vuna 125m u 50g. Određene boje mi fale, ali moram pregledati sve doma, da vidim šta imam točno.

    https://www.ispe.net/lane-classiche/...ine-hobby.html

  42. #10992
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ima jos onaj jedan dućan u Vrapču, ali i oni uglavnom drze turske mješavine.
    http://pamigoshop.hr/

  43. #10993
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, Naš dom ima i dalje vunu u asortimanu? Jer to bi onda mogla biti ta koja meni treba.
    Mogu ti ja pogledati. Al sljedeci tjedan. Lezim doma bolesna

  44. #10994
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Tangerina, ja bas nisam skuzila dućane s predivima. Muller je preskup, Klupko se zatvorilo a i ono je kao i Nama uglavnom drzalo turske mješavine.
    Ja pak isključivo kupujem prirodnu pređu. Najdraže su mi one južnoameričke tipa Malabrigo
    sori, mislila sam na domaće online shopove, još prije 3-4 godine toga nije bilo, neki dan googlam, iskočilo mi nekoliko
    kod nas u St je izbor isto skroman, ima jedan u gradu koji mi je uvijek skup, jedan u Dalmi koji ima čudan izbor, i Jagla na Split3 di na kraju uvijek idem

    marta, ja sam nedavno pokupila vunu od tuđe hrčak-bake, stavila sam poruku na fejsu ako se netko želi riješit stasha, žena taman pospremala sobu, dobila sam dvije velike vreće

  45. #10995
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ma daj ti ozdravi, meni nije ništa hitno. Ako ti nekad bude usput, baci oko. To mi treba tek kad završim ovo što sad pletem.

  46. #10996
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Tangerina, hrčak sestro. Inače uopće nisam hrčak i ne volim gomilanje. Osim vune. To bi stalno kupovala još.

  47. #10997
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    I ja sam hrcak za vunu. Kupujem i prek njuskala. Cak sam kupila i onu pravu domacu vunu. Mozda ju jednom ofarbam.
    Marta, ducan mi je blizu. Sljedeci tjedan ti javim

  48. #10998
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

  49. #10999
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    hahaha, tang, jednom sam u NKD-u prije koju godinu, kupila sve ostatke od neke akcije (slučajno, prvi put ušl au taj dućan), jedno kil i po vune za filcanje i još hrpa onih tankih 80-20 za čarape, platila sve 250 kn.

    Nano, frendica i ja kupujemo domaću vunu. Imaju 2 izvora te vune trenutno, bar mislim. Od njih kupim i počešljani merino za predenje. Inače, moja prija brije na biljne boje, ona to sve ubere, fermentira, skuha, pofarba, ali može se bojati i jestivim bojama za hranu, to sam jednom radila, i odlično je ispalo. Malo pušta, al nije drama. Mere i sa sokićima: http://www.instructables.com/id/Kool...l-batt-dyeing/

  50. #11000
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Je je. Citala sam vec o tome. Nikako se upustit u to

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •