Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: pucketa mi radijator

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno pucketa mi radijator

    dakle, od kada je pocela sezona grijanja pucketa mi radijator, odnosno cijevi koje vode do njega u spavaćoj sobi (samo u njoj) i to u doba kada se, ja mislim, cijevi pune. ujutro oko 6.
    iskušali smo već nekoliko savjeta - od ispuštanja zraka i vode do podmazivanja ventila, no situacija nije bolja. mislim da je problem upravo u tim cijevima, a stvarno ne znam kako iz njih ispustiti zrak (osim da ih prepilim). radijator sam i zgasila, misleći ako nema vode da neće biti niti pucketanja, no opet pucketaju te cijevi koje vode do njega. ima li tko neku ideju kako to zaustaviti. ili nekog normalnog majstora za centralno grijanje, ili koga da uopće zovem?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Aaa i meni pucketa radijator! I to nimalo tiho! Ne sjećam se da mi je prijašnjih zima, ne kužim! :? I kod mene se radi o spavaćoj sobi. Jel gasiš tamo radijator preko dana? Mi još uvijek dok nema bebice ne grijemo cijeli dan spavaću, možda je do toga... Inače, ja nemam gradsko grijanje, već na bojler. Spavaća je prva prostorija u nizu nakon kupaonice (u kojoj je bojler) iz koje dalje idu cijevi po kući...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    I ja prijavljujem pucketanje cijevi .
    U dječjoj sobi (gdje i ja još uvijek spavam), isto oko 6 h.
    I živcira me, i zasad sam prihvatila, i ne znam kaj trebam učiniti .

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    ma ja sam probala i sa grijanjem cijeli dan i bez grijanja, ali nema promjena. zapravo me vise brine to sto za dva mjeseca iscekujemo bebu i onda kad se bebito probudi i jos to pucketanje, mislim da fakat nikad vise necemo spavati
    kolega na poslu mi objasnjava da to pucketanje dolazi od rastezanja materijala (cijevi) zbog topline sto mi ima logike i da zapravo nema neke pomoci osim da mjenjam cijevi, ali fakat ne znam kako da to izvedem kad cijevi idu iz poda u strop (znaci u tudje stanove). i u radijator naravno. uglavnom mislim da me radijator pobjedjuje u ovoj borbi nadam se samo da ce to rastezanje u nekom trenutku ipak prestati.
    ili cu kupiti cepice za usi :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Hmm, ja imam osjećaj da to dolazi iz radijatora, a ne cijevi... moram se sjetiti noćas da provjerim zvuk...

  6. #6
    Galija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    93

    Početno

    Evo da i ja prijavim pucketanje cijevi.
    Imam osjećaj da to pucketanje kod nas isto dolazi iz poda tj. cijevi koje vode do radijatora.
    Nama je isto u spavačoj sobi koja je prva nakon kupaonice. Skužila sam da kod nas pucketa samo noću (ne cijelu noć). Slušala sam i po danu dok su klinci spavali, ali ništ se ne čuje.
    Mene je neko vrijeme (nakon poroda ) prala paranoja da bu ta cijev eksplodirala usred noći i da bu sve otišlo k vragu.
    S obzirom da ne znamo kaj bi konkretno poduzeli da prestane pucketati, tješimo se da to nije ništ ozbiljno ak smo već tri zime preživjeli.

  7. #7
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Pucketanje se javlja kod promjene temperature materijala tj. kad se metal hladi ili zagrijava. Pretpostavljam da u 6 ujutro pokreću grijanje pa se zvukovi javljaju do trenutka kad se temperatura materijala ustali. Ako je tako, to je normalno.

  8. #8
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Pa da, normalno je da pucketaju,
    moji pucketaju već godinama i nisam se nikad zbog toga zabrinjavala.

  9. #9
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Pucketanje mi je ok ali ono kad jako zarondaju :shock: Meni se to lani dogadjalo u jednoj sobi, ali ove godine ne. Ne znam s cim to moze imat veze

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    ma jasno je meni da je to normalno. uslijed razlika u temperaturi rasteze se materijal i onda pucketa. ne bojim se eksplozije. samo cu poludit od tog zvuka :shock: doduse. jucer sam zgasila radijator, grijale su samo te cijevi i pucketanje je bilo puno podnosljivije. opet je pocelo oko 6 ujutro, ali kao sto kazem prihvatljivo. mm, s druge strane, ne cuje nista pa mislim da misli da sam malo luckastra

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    K'o zavraga, zadnjih dana mi je toliko vruće da su svi radijatori pogašeni. Ispitivanje radijatora i izvora zvuka odlažem za nadolazeće zahlađenje. Eh.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2024
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,

    da li je netko uspio riješiti ovaj problem?

    Meni se isto događa i traje satima nakon početka grijanja u 5:00. Radi se o grijanju putem toplane.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Možda treba izraditi radijatore, a možda je s obzirom na temperaturu već i ugašeno grijanje?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •