Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: Kada bebe počinju puzati ?

  1. #51
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    I moj malac je nedavno propuzao.
    Ima 7 mjeseci, a prije više od mjesec dana se počeo dizati u četveronožni položaj i ljuljati naprijed nazad. Onda je počeo "skakutati" pomičući obje noge zajedno naprijed. Sad je shvatio što treba činiti i - propuzao.
    Starija je propuzala s 10 mjeseci, prohodala s 14.

    A ovo gmizanje koje ste spominjali, moj malac to čini doslovno od rođenja. Odmah nakon rođenja je mogao sasvim podići glavu, a kako je volio spavati na stomku, tako smo ga i stavljali, prvo samo po danu, poslije i po noći. I uvijek je pokušavao gmizati i uspješno prelazio manje udaljenosti.
    Tako da... moia, kad tvoja krene na fax s 15, moj će joj tamo biti profesor

  2. #52
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    pošaljite ih na postdiplomski kod šmizle, jerbo je sama ustala na noge sa šest mjeseci , sa sedam se verala na ugaonu i sama silazila, sa osam je hodala uz namještaj


  3. #53
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    moj se mališa prvi put zarolao s leđa na trbuh s nepuna 2 mjeseca. pa smo mislili - slučajno. ali nije. to je odlično svladao tako rano.
    niti je gmizao niti je bio specijalac dugo nakon toga okretanja.
    sam se posjeo s malo manje od 10 mjeseci. čvrsto je sjeo s navršenih 10 mjeseci. puzat četveronoške je počeo prije točno tjedan dana, znači s punih 11 mjeseci. u ovih 7 dana se i digao na nogice i počeo lagano radit dva-tri koraka uz namještaj.
    iskreno mene je već počelo brinit i frustrirat što sa 10 mjeseci na sjedi. klatio se ko pijanac.

  4. #54
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Mi smo s M. išli kod fizijatrice jer nije puzala s 10 mjeseci pa nam je rečeno da je to sve normalno. S oboje sam doma vježbala od rođenja, svaku večer prije kupanja pomalo, prema slikama iz Godine prve... od Jovančevića pa me bilo strah da nešto krivo vježbamo.
    Zato me sad baš iznenadilo ovako rano propuzavanje malog stvora, tek se rodio, a već puzi
    Što se okretanja tiče od početka se lakše okretao sa stomka na leđa, valjda baš zato jer se mogao dosta podići na rukama. S negdje 4 mjeseca ga nismo mogli ostaviti ni nasred bračne postelje, u trenu bi se stvorio na rubu.


    Vještičice, ljubi nam PhD šmizlu

  5. #55
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Tako da... moia, kad tvoja krene na fax s 15, moj će joj tamo biti profesor
    ha ha doooobar :palac gore:

  6. #56
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    pošaljite ih na postdiplomski kod šmizle, jerbo je sama ustala na noge sa šest mjeseci , sa sedam se verala na ugaonu i sama silazila, sa osam je hodala uz namještaj



    nego malecka je genijalac, ludilo, fakat žuri, oni klinci kaj sami krstare oceanom su pačići mali, evo šmizle već u 10toj na M. Everestu

  7. #57
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    jel ikoji od vaših klinaca radio trbušnjake ? onak leži na leđima i diže glavu i gornji dio tijela ko kad mi radimo trbušnjake, već joj vidim kockice na stomaku od silnog dizanja ali zbilja, više ni u kolicima ne leži mirno, stalno radi trbušnjake i luka prema van. sad joj 5 mj. jel to neka uvertira sjedenju ili tek malo vježba ?

  8. #58
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku

    Bakterije nisam niti jednom isla ubijati, ionako se moraju nauciti ko-egzistirati s kucnim bakterijama, a sva sredstva ubijaju do 99% bakterija - sto znaci da preostane jedan posto koji ne znas koliko je opasan za zdravlje i taj se neometano dalje mnozi (jer si ti pobila svu "konkurenciju"). Plus, ako koristis takva sredstva onda moras pod jos bar 2x isprati nakon pranja (jer kemikalije ne nestanu vec ostanu na podu) - a za to sam oduvijek bila prelijena.
    aha slažem s ovim, svi to pod zadnje trube, čak i doktori, ma i mi smo tako odrasli, nikkvi super sterilni uvijeti.
    mene jedino brine te silne dlake od psa, tu čišćenje nikakvo ne pomaže, dlaka ima svugdje i uvijek, tak da ono, nisam baš happy da mi žvače pseće dlake, a joj, kad se tek počne vješat po njemu pa hop u usta ručice, ma nemam pojma, valjda ćemo preživjeti nekako..

  9. #59
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    ima ko iskustva sa velikim dlakavim psom i malom bebom koja tek počinje puzati ?

  10. #60
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    pošaljite ih na postdiplomski kod šmizle, jerbo je sama ustala na noge sa šest mjeseci , sa sedam se verala na ugaonu i sama silazila, sa osam je hodala uz namještaj

    joj i mi imamo takvu smizlu

  11. #61
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa Vidi poruku
    ima ko iskustva sa velikim dlakavim psom i malom bebom koja tek počinje puzati ?
    ja imam sa dlakavom mackom i "bebom" koja ce zbog iste uskoro prohodati. prezivljavamo, cistim koliko mogu a kad dohvati macku operem joj rucice.

  12. #62
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    moia, pa tvoja mala još nije prohodala? kako je krenulo s početka teme, ja pomislih da već uveliko šeta

  13. #63
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj kole prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam sa dlakavom mackom i "bebom" koja ce zbog iste uskoro prohodati. prezivljavamo, cistim koliko mogu a kad dohvati macku operem joj rucice.
    hvala kole, ali trenutno bih dala sve da mi kuća bude puna dlaka i da ih stalno moram čistiti kada malena propuže. bili smo jučer kod veterinara na hitnoj i prognoze su crne, 10 godina je punih s nama i ne mogu vjerovati da ga naša kćerkica nikada neće doista upoznati. život je jednostavno nepravedno kratak prema njima.

    sorry na OT...
    Posljednje uređivanje od moia : 28.06.2010. at 17:12

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •