Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 213

Tema: Venska tromboza - treba li biti rutinska MPO pretraga?

  1. #151
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    visibabić, koliko još brojimo? i kiss

  2. #152
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    visibabić, koliko još brojimo? i kiss
    jos 2 i pol mjeseca (ticker u potpisu na ), strogo mirujem i nadam se da necemo preuranjeno

  3. #153
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    a meni sviće da je taj jedan dr rekao da kod nas nema homozigota FV, koji su daleko rizičniji za DVT od hetero (izgleda da na forumu imamo 2 FII hetero i 2 FV hetero-koliko sam uspjela upratiti, sigurno je prijašnjih godina bilo i drugih).
    Samo javljam da je ova moja (plodna, spontano začeće, DVT od kratkog pijenja antibebi (yasminelle)) - heterozigot FV, ne taj rizičniji homo. Opet, i Dodirko je "čista kao suza", pa opet plućna embolija na yasmineu...

  4. #154
    nellyxy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    Ovo je super informacija za lab u Beogradu, kontaktirala sam ih danas i za samo 32 Eura se moze napraviti MTHFR, a PAI I pocinju raditi od pocetka 7-og mj, dobra je stvar sto poslije za pai necu morati slati novi bris vec ce pohraniti DNK od prvi puta i samo napraviti cim bude moguce.
    Tuzna hvala na dragocjenim informacijama, ovo je stvarno super!!

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj visibaba prvotno napisa Vidi poruku
    uredan koagulogram ne znaci da nemas nasljednu (sklonost) trombofiliji.

    meni je sa 7 tjedana trudnoce (trudnoca kao hiperkoagulabilno stanje) koagulogram bio uredan, a naknadno je ustanovljeno da sam faktor II heterozigot. prije toga dva spontana pobacaja. a jos prije toga 8 godina na kontrac. pilulama bez komplikacija. ko zna sto je tu s cim povezano...
    a nasa Dodirko bez mutacija nakon jednog, dva ciklusa yasmina zavrsila s masovnom plucnom embolijom.
    kad/ako ti dodje trenutak za pretrage, odradi ih.
    Hvala ti na odgovoru
    Strasno mi je zao zbog tvojih spontanih, meni to izgleda prestrasno i uzasno se bojim da se i meni ne dogodi ali cini se da ne mogu poduzeti nista jer u HR mora doci do nekoliko spontanih da bi te ikamo uputili, a ja sam imala jednu stimulaciju i dva ET-a s negativnom betom pa kao nema indikacija da me se salje na pretrage.
    Inace pila sam Diane 35 pol zivota (od 15 - 28 god. s kracim prekidima) i osim povecanog apetita dobro sam ih podnosila. Ustvari zadnje dvije godine moje oralne kontracepcije sam pila yasmin umjesto Diana, i isto je bilo OK ali sam se prepala onih nekoliko afera s embolijama koje su se bas u mom kraju zaredale jedno ljeto i onda sam sa svim tim prestala.

  6. #156
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Mene je isto strah tih pilula pošto mi je sad dr. sugerirala ako ne dođe do začeće nek ih koristim zbog endometrioze. Ja sam radila neke od tih testova o kojima pričate i došlo mi je poz. na antikardiolipinska antitjela i prototrombin mi je na gornjoj granici (stoga sad koristim i fragmin).
    Ne znam jesam li i ja u toj rizičnoj skupini?
    Jednom sam koristila Diana 35 jer mi je tako sugerirao ginekolog i nikako ih nisam podnosila imala sam konstantne glavobolje 2,3 mj. mislila sam da mi je od sinusa ali na kraju bilo od pilula pa sam prestala koristiti.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    438

    Početno

    Budući da u ovom trenutku nemam što drugo, zanima me da li mogu učiniti nešto u svom svakodnevnom ritmu a sto bi mi eventualno umanjilo problem ukoliko njega uopce ima. Npr. tjelovjezba, prehrana, smanjenje tezine, andol? Bilo sto sto bih mogla prakticirati a da poveca sanse za zacece odn. smanji sanse za ab. ako do trudnoce dodje.

  8. #158
    tantolina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj bublica3 prvotno napisa Vidi poruku
    aleksandraj ja bi ti savjetovala da napraviš ove pretrage jer ako kojim slučajem otkriju kakvu mutaciju od prvog dana ET se u pravilu daje Heparin. Ovi nalazi se pogotovo rade kod ponavljajučih pobačaja, a ti si ih imala. Nemoj se zezat, uzmi uputnice i napravi ih

    1. Antikardiolipinska antitijela, LAC, antitrombin III
    2. PAI I, ACE, MTHFR, faktor V (Leiden), faktor II
    3. Koagulogram; protrombin, protein C, protein S, homocistein

    Gdje mogu napravit ove nalaze? Inače sam sa Krka...okolica Rijeke. Tko mi daje uputnicu....ginekolog ili dr opće prakse? Mogu samo tako ić napravit te nalaze ili se moram prije naručit kod nekog imunologa/hematologa koji će me upititi na to? Htjela bi to obaviti prije slijedećeg postupka jer sam imala jedan miss. ab. i biokemijsku i mislim da mi je to dovoljan razlog za istražit uzrok

    Hvala na odgovorima

  9. #159

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    168

    Početno

    Tantolina tvoj soc.gin ti daje uputnicu.mislim da ne moraš prije u hematologa,eventualno nakon šta dobiješ nalaze ako ti bude trebalo podrobnije pojašnjenje.

  10. #160
    tantolina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    221

    Početno

    Jel ide sve na jednu uputnicu ili?

  11. #161

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    tantolina uputnicu mozes dobiti bilo od dr. opce prakse bilo od ginekologa (vidit tko ti je u tom smislu susretljiviji). Mozes pokusati doci sa spiskom pretrag koje trebas i budes li imala srece, doktor ce ti dati uputnicu (jedna je dovoljna), ali moze se desiti i to da ti bez preporuke specijalista nece zeljeti napisati uputnicu.

    U tom slucaju preporucujem da odes kod dr. Radoncica (tako sam ja napravila) i da njega zamolis za tu preporuku.

    Inace, ja sam sve to radila na Rebru, s jednim vadjenjem krvi. U Rijeci je to dosta komplicirano, ne znaju tocno sto i kako i pitanje je mogu li ti napraviti sve sto trebas. Inace na Susaku se treba za to raspitati.

    Moram reci jos i to da se nesto govorili kako ni na Rebru u zadnje vrijeme vise nisu radili sve pretrage i onda su cure isle u Vinogradsku. Ima tema IMUNOLOSKE PRETRAGE gdje je o tome manje, vise vec sve napisano. Potrazi je i procitaj te eventualno tamo pitaj ako bude jos sto nejasno. Sretno!

  12. #162

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Vidi recimo od ovog mog posta dalje na spomenutoj temi kako sam ja to rjesavala.

    Ili jos bolje vidi ovdje!
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 28.06.2011. at 13:19

  13. #163
    tantolina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    221

    Početno

    Znači ukratko moram krenut od dr.Radončića u Viliju?Hvala puno....sve mi je ovo špansko selo i ne znam odakle krenut....sa doktoricom opće prakse i ginićem nisam nikad imala problema, uvijek su bili susretljivi tako da mislim da će i sad biti

  14. #164
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    tantolina, ako možeš samo ovako dobiti uputnicu-bez preporuke nekog dr-a, onda ne moraš nigdje drugdje ići. To sve u Vinogradskoj ide na jednu uputnicu, samo smo homocistein radili na VV (jer ga u Vinogradskoj tada nisu radili).

  15. #165
    tantolina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    221

    Početno

    Hvala mare...već sutra ću probat dobot uputnicu.....znači one pretrage gore navedene su dovoljne ili nešto fali.....sve mi je ovo jako novo...što mi dr. treba točno napisati na uputnicu jer pretpostavljam da će joj sve to biti novo....hvala cure svima na pomoći....moram se odmah pokrenut da do slijedećeg postupka budem malo pametnija ili možda ne

  16. #166

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    210

    Početno

    cure imam pitanje-
    može li se pretrage PAI,MTHFR i homocistein raditi bez obzira na postupak-trenutno čekamo ß
    ostale pretrage sam uspjela odraditi prije postupka i tek sad sam dobila nalaze:
    -f II- homozigot divljeg tipa-koliko sam skužila to bi bilo ok ali...
    - faktor V(leiden) -heterozigot
    protein C -140 -int. 70-140- znači na gornjoj granici
    APC rezistencija -0,65-ref. int. >0,86 - znači ispod granice
    -ostalo u granicama i da, nalaze za protein S još nisam dobila
    ako netko zna pojasnit - HELP

  17. #167

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    PAI i MTHFR sigurno mozes, za homocistein nisam sigurna. Inace mutacija faktora V rekla bih da ti je vec dovoljna indikacija za heparin.
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 01.07.2011. at 21:22

  18. #168
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    Tantolina, definitivno dobra odluka jer si sama postala bublicu koja me nagovorila za pretrage i hvala joj do neba jer se pokaalo da jenajvjerojatnije trombofilija razlog gubitka mojih beba (slicno kao i kod tebe). Ginekolog ti da uputnicu (tvoj) a krv vadis na patologiji (vjerojatno u RI) - barem je tako u ST. Ako je nalaz pozitivan, barem znas da uz heparin mozes biti mama...sretno dalje

  19. #169

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    210

    Početno

    joooj
    hvala Aurora!

  20. #170
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    je miba, mutacija na faktoru v je indikacija za heparin, ajde odmah u hematologa.

  21. #171
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Jos je rano da bilo sta govorim jer jos ni na prvom UZ nisam bila,ali mogu reci da se svaki dan zahvaljujem prvo Bogu pa onda Pinky sto me je savjetovala da idem na pretrage za trombofiliju.Jos nemam nalaze(mozda ih moj MPO-vac ima),ali se od ET '''bodem'' sa Fragminom.Neznam kako ce se sve zavrsiti,mislim pozitivno i nadam se jer sam se makla sa ''mrtve''tacke,mada mislim da se do kraja necu moci 100% opustiti(ali takva sam j... ga).Savjetovala bih sve one koje su imale spontane ili biohemijske trudnoce da kopaju i rukama i nogama da se dokopaju tih pretraga.Jos jedno Pinky veeeeelika ti hvala!!!

  22. #172
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    alma draga, kakvo zahvaljivanje! nek si ti nama sretna i trudna bockalica!
    ja se često upitam kako bi mi život izgledao da sam znala ranije za mutacije - možda bi bila sretnica koja bi 1. bebu dobila na 1. aih (biokemijska bila) a 2. na 1. icsiju (opet biokemijska). ali i ovako je dobro, evo meni 2 odjedamput hehehe
    sretno!



  23. #173

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    ajde cure molim vas odgovorite mi treba mi hitno ko zna gdje se može privatno ili u nekoj državnoj ustanovi napraviti pretraga na šečer tip1,nije za mene več za jednu rodicu,uputili su je na vv i dobila je termin tek iza božića jeli se to može napraviti u nekoj privatnoj ustanovi ili baš mora bit striktno vv ,ako može u privtnoj ustanovi gdje me možete uputiti ,pomozite,možda sam fulala temu ali prilično je hitno,hvala.

  24. #174
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    cure,moja jetrva je imala prvu i jedinu trudnocu iz pokusaja VTO u Mb-u,ali je imala i spontani u 13tt.
    njena greska je sto nije provjeravala stitnu(inace ima hipotireozu), spominjali su joj i neki miom.znam da je imala jaku HS, mnogo vode,jedva je sjedila...nasi dr u BiH su ju smjestili u bolnicu ,ali nista nisu radili osim bete.nikakve lijekove nije primala niit su punktirali tecnost.
    onda j epocelo lagano krvarenje, pa u pocetku 2GV,pa onda smao jedan plod. krvarenje je bilo dugotrajno,ali ne previse obilno.na kraju je imala spontani u 13 plus 6. nikad jos nije uradila hormone stitne, niti zna uzrok spontanog(troma i ona i dr.-i oko nje).
    uglavnom,neki dan saznam da je smjestena u bolnicu zbog jake upale pluca i sad se ispostavilo da ima vodu u lijevom plucnom krilu kojiu mora punktirati. sad joj rade protein C i faktor(valjda V Leiden) i sumnjaju da sve to ima veze:spontani,stitna i sad ta voda u plucima. kako? sta,sumnjaju na plucnu embliju,vensku trombozu? i sta ako se dolaze trombofilija?onda je za pobacaj kriva trombofilija?
    nekad sam citala ovu temu i samoinicijativno odradila sve trombofilijske pretrage,al sad sam se skroz pogubila i nikako da skuzim kakve veze upala pluca ima sa pobacajem...
    pokusavam nesto i da naucim
    Posljednje uređivanje od tuzna : 04.03.2012. at 13:31

  25. #175

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Pa ako je dobila plućnu emboliju, onda ima velike veze sa pobačajem.
    Imaš ovdje temu Imunološke pretrage, tamo piše većina toga što se radi, na dijagnostiku mislim....

    Šaljem

  26. #176
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    pa,sad ja nisma sigurna sta pojam plucna embolija i podrazumijeva...nema veze,to cu vec da iscitam,ali me cudi kako se to pojavilo sad-3 mjeseca nakon spontanog. mislim,zar se ta embolija ne bi javila onda kad je pila kontracepciju,sto je bilo u augustu/julu prosle godine(u pripremi z aVTO u Mb-u koji je bio u septembru)?

  27. #177

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    2

    Početno

    pozdrav!
    Prije 10 godina sam preboljela upalu dubokih zdjelicnih vena poslije poroda (tromboza). U bolnici sam lezala mjesec dana i liječila se heparinom i ostalim lijekovima. Godinu dana poslije toga sam nosila elastične štrampice i pila Palentan uz redovnu kontrolu PV-a. Kad je prošla godina sve sam to prestala nositi i naravno piti Palentan. Nakon toga nastaju moji problemi...Naime, javlja se strah, nestabilnost u nogama, panika, koji su u prvih nekoliko godina bili izraženi, ali nakon nekih 5 godina stanje se znatno popravilo, tegobe sam osjecala samo na velike promjene vremena. Ali sada nakon 10 godina od bolesti mi se javljaju teske i česte tegobe u noogama( npr. u nogama osjecam kao neko ¨peČenje vena¨i to mi stvara napetost i nenormalno funkcioniranje, nestabilnost u hodu kao da cu se srušiti, ali mi se u biti ne pamta. Koristim leksaurin za smirenje, a za noge mazem Hepan gel od kojega u zadnje vrijeme cini mi se i nema neke koristi. DA ne zaboravim snimala sam prije 1 godinu i nalaz je bio uredan. E sad mene zanima ima li itkko ovakvih iskustava nakon oboljenja od tromboze. Zanima me takodjer je li moja napetost i ta neka nestabilnost u nogama koja mi stvara nervozu posljedica same tromboze, te ima li neki LIJEK za to stanje?????
    Zahvajujem!

  28. #178
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    imam pitanjce ... ako sam jednom radila protein C .. trebam li ponovno .. tj. da li je on promjenjiv? i antitrombin III??

  29. #179
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ja imam 4g/4g- homozigot divljeg tipa
    Pv 112 >=70(112) je moje stanje)
    INR 0,92 2,0-3,5
    Antitrobin 100,5 70-120
    protein c 103 70-140
    protein s 77 70-123
    APC 1,01

  30. #180
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Pozdrav, nakon drugog spontanog (imam već jedno dijete) krenula sam na pretrage. Kako imam proširene vene na lijevoj nozi (i čak jednu neuspjelu operaciju te noge iza sebe) i stvaraju mi se trombi na toj nozi (srećom ne u dubokim venama) ginekologica me poslala na ove pretrage FIBRINOGEN D-DIMEERI KKS PROTEIN C PROTEIN S APTV LAC ACL AT III (to je na jednoj uputnici) i FAKTOR V FAKTOR II MTHFR ACE ( to je na drugoj uputnici). Možete li mi reći da li je to dosta za istražiti eventualnu trombolifiju i ako je netko od vas bio na ovoj pretrazi u Splitu, gdje treba ići i koliko se čeka.
    Također idem i na color doppler noge i još na neke pretrage (tipa kariogram...)

  31. #181
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    cure, imam pitanje.. testiranje na trombofiliju se uglavnom napravi (u biti se tek onda uputi) nakon više neuspjelih trudnoća.
    Zanima me ako je koja išla testirati se i prije nego je uopće uspjela zatrudniti?
    Da li utječe i na samo začeće i u kojoj mjeri? Kažem, nažalost sam najviše o tome čitala kad bi žena saznala nakon spontanog/spontanih..

  32. #182
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Osobno sam htjela provjeriti d ali je sve ok i prije eventualne trudnoće pa je ispalo da imam genetsku sklonost. Uputnice mi je dala opća praksa. Nakon što sam joj sve ispričala i o postupcima i situaciji da se ti testovi rade nakon spontanih smilovala se.

  33. #183
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    hvala ti na odgovoru mikipika
    nema šanse da dobijem uputnicu.. Gledala sam pa razmišljam da u Genosu napravim, košta, ali napravim i znam na čemu sam..

  34. #184
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Katjusa zao mi je zbog bete. To ti je bio 2. postupak?
    Ja sam napravila nalaze na trombofiliju iako nikada nisam ostala trudna ali uputnicu od Mpo dr. sam dobila jer imam dosta postupaka iza sebe.
    Mozes probati zicati dr. opce prakse ili svog mpo dr. iako tesko da ce ti dati uputnicu tako lako bez nekog valjanog argumenta jer su to skupe pretrage. Probaj u svakom slucaju a platiti mozes uvijek i kasije.

  35. #185
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    Ovo je bio prvi ivf, iza nas su tri inseminacije, i jos jedan ivf gdje nam je pobjegao folikul.
    Ali trudimo se preko tri godine, ciljani odnosi, bazalna temp i lh trakice.. Muz ima normo nalaz uvijek, meni takodjer sve uredno (bar dosad po pretragama). Izludjuje me cekanje, i mislim da cu napraviti i ovo pa makar privatno.
    Tebi su nalazi za trombo bili ok?

  36. #186
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Nisu, imam mutaciju pai i mtfhr.
    Propisan mi je andol cijelo vrijeme a NMH od transfera samo do njega nikako stici.

  37. #187
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Moj savjet ti je ako ne napraviš testove pij andol od 0,75mg. To je zaista niska doza i nije naškodila nikome a ipak pojača cirkulaciju i razrijedi malo krv. Ja ga ne pijem jedino na dan punkcije. Ne odustaj....znam da je najteže prvi put...nije kasnije puno lakše ali je smo spremnije i realnije u očekivanjima.

  38. #188
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    hvala cure na savjetima izgledno je da ću napraviti sve privatno pa da znam na čemu sam

  39. #189
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    oboružaj se debljim novčanikom mi smo napravili genetiku, imunologiju, trombofiliju, sve na teret HZZO, ali nakon x postupaka, što stimuliranih, što prirodnih.

  40. #190
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    oboružaj se debljim novčanikom mi smo napravili genetiku, imunologiju, trombofiliju, sve na teret HZZO, ali nakon x postupaka, što stimuliranih, što prirodnih.
    a sve znam, mi se dugo trudimo ali nemamo puno postupaka iza sebe (tri aih i prirodni ivf), ali je sve to kroz dosta dug periodi htjea bi dodatne petrage, za koje vrlo vjerojatno ne bi sad dobila uputnicu.. A trenutno si mogu priuštiti..
    Mislila sam krenuti sa trombofilijom, pa vidjeti za dalje..

  41. #191
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Meni isto nisu htjeli dati uputnicu bez obzira što imam obiteljsku anamnezu pozitivnu na grušava s*anja jer isto tako nisam ispucala većinu postupaka preko HZZO-a i nemam iza sebe izgubljene trudnoće. Kao da govore o izgubljenim čarapama a ne djeci. I kao da obiteljska anamneza nije bitna... No comment. Platila i sad znam na čemu sam.

  42. #192
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    Na kraju sam napravila privatno i danas sam dobila nalaze, pa ako koja ima koji komentar, bila bi zahvalna

    "U genima za faktor V leiden, protrombin i MTHFR pozicija 677 utvrđen je normalni homozigotni genotip.
    U genu za MTHFR pozicija 1298 utvrđen heterosigotni genotip (AC) - što ukazuje na genetsku predispoziciju za umjereno smanjenu aktivnost proteina.
    ​U genu za PAI-1 utvrđen je heterozigotni genotip (4G5G) - delecija G u jednom homolognom kromosomu što ukazuje na genetičku predispoziciju za umjereno povećanu aktivnost proteina.
    U genu za FXIII utvrđen je normalan homozigotni genotip."

    znači PAI-1 heterozigot 4G5G i MTHFR 1298 heterozigot AC

  43. #193
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    To ti nije tako strašno. Po KBC specijalisti ti to neće bit za heparin. Ako ga misliš uzimat morat ćeš ga sama kupovati pa obavezno traži privatni recept od mpo-ovca.

  44. #194
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Da...ja sam s dvije strane dobila odgovor da ove mutacije koje si navela nisu osnova za heparin...ono sto mozes napraviti je pratiti u trudnoci koagulaciju i ako vidis da podivlja kupovati heparin po privatnom receptu...ili pak traziti preventive radi da ti mpo-vac da privatni recept just for case vec od transfera pa si onda pokrivena skroz...

  45. #195
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    hvala vam na odgovorima da, to su stvarno blaže mutacije i nisu za heparin. Zanima me da li mogu na samo začeće utjecati? Ili je to previše hipotetsko pitanje.. Imam osjećaj da tapkam u mraku..

  46. #196
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    A cuj...to je tesko pitanje..ako i utjece sto napraviti?ne mozes bez veze pocet kupovati heparin i bosti se s njime cijelo vrijeme dok pokusavas zatrudnjeti prirodno...ali ako ides na ivf onda mozes od transfera uzeti heparin kao sto mnoge zene i uzimaju...cisto za svaki slucaj...skoditi nece

  47. #197
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    Ma jasno zato sam i rekla da je praktički hipotetsko pitanje
    Dobro si ti rekla, jednom kad dođem do trudnoće, kontrolirati koagulaciju pa vidjeti jedno po jedno..

  48. #198
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ta trombo prica je jos jako neistrazeno podrucje i nitko ne zna sa sigurnoscu nista..jedino sto se zna za sigurno je da je heparin jedino sto moze pomoci...ali i ne mora...nema trenutno alternative..i zato svaki doktor ima svoj stav,a ti stavovi su nerijetko i dijametralno suprotni...

  49. #199
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Katjuša prvotno napisa Vidi poruku
    hvala vam na odgovorima da, to su stvarno blaže mutacije i nisu za heparin. Zanima me da li mogu na samo začeće utjecati? Ili je to previše hipotetsko pitanje.. Imam osjećaj da tapkam u mraku..
    Ja bih ti sad iz svog iskustva rekla da nemaju veze s implantacijom jer sam uz konkretne mutacije došla do + bez heparina. Da si me pitala pred dva mjeseca vjerovatno bih ti rekla suprotno jer sam se hvatala za slamke i istraživala sve moguće.
    Činjenica je da negdje nešto šteka i nitko nije u ovoj borbi bez razloga. Samo što, koliko vidim, idiopati najviše silaze s uma u potrazi za uzrokom. Moguće je da jajovodi ne obavljaju svoju funkciju bez obzira što su prohodni, da štitnjača šteka, da NK stanice pobiju svakog 'uljeza', da se stanica uopće ne uspjeva oploditi u tijelu (ili padelici)... Potencijalnih krivaca je tako puno a pretraga za to kod nas jako malo. Neki bi ti rekli da je kvaka u izvrsnom embriju, što moj nije bio pa se ulovio... Na kraju ispada da se svede na sreću a ne znam kome to može biti utjeha.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih ti sad iz svog iskustva rekla da nemaju veze s implantacijom jer sam uz konkretne mutacije došla do + bez heparina. Da si me pitala pred dva mjeseca vjerovatno bih ti rekla suprotno jer sam se hvatala za slamke i istraživala sve moguće.
    Činjenica je da negdje nešto šteka i nitko nije u ovoj borbi bez razloga. Samo što, koliko vidim, idiopati najviše silaze s uma u potrazi za uzrokom. Moguće je da jajovodi ne obavljaju svoju funkciju bez obzira što su prohodni, da štitnjača šteka, da NK stanice pobiju svakog 'uljeza', da se stanica uopće ne uspjeva oploditi u tijelu (ili padelici)... Potencijalnih krivaca je tako puno a pretraga za to kod nas jako malo. Neki bi ti rekli da je kvaka u izvrsnom embriju, što moj nije bio pa se ulovio... Na kraju ispada da se svede na sreću a ne znam kome to može biti utjeha.
    Eryngium,
    vidim da si i ti u RI pa me zanima znaš li kako oni postupaju s trombofilijama. Daju li heparin, za koje mutacije, od kada daju? Ja imam heterozigot 4g/5g za PAI, ostalo ok. Na konzultacije mogu tek za mjesec dana jer je nedavno bila kiretaža , a i čekam još nalaze kariograma pa me živo zanima sta ce sa mnom. U heparinu vidim spas jer inače ne znam ima li mi više smisla ni pokušavati nakon 4 missed ab. Zatrudnim, ali nikad ne dođemo do faze srce kuca. Vjerojatno znaš nesto više o tome od mene pa me zanima tvoje mišljenje dok čekam...

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •