Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: "Obveze" i zaduzenja vjencane kume

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno "Obveze" i zaduzenja vjencane kume

    Nadam se da sam pogodila podforum...

    Dakle, biti cu vjencana kuma mojoj dragoj prijateljici u 10 mj., pa bih se htjela pripremiti...
    Znam da je obicaj da kuma organizira djevojacko vecer i kupi buket, ali ne znam sta bih jos trebala, pa molim one koje su bile kume ili one koji su upoznati sa raznim obicajima da me malo informiraju i daju koju ideju..

    hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Ne znam jel vjenčanje tradicionalno i s kojeg ste područja... Buket kod nas inače donosi budući, kuma organizira djevojačku, dan prije vjenčanja slaganje kitica, pomaže joj pri uređenju... ono oblačenje vjenačanice i tak to... Kumovi "plaćaju" u crkvi... Ne znam više, mi nismo imali takve muke, imali smo modernu svadbu (haha) pa smo zaobišli običaje totalno i napravili sve neobično... Možda se javi netko s više iskustva... Al mislim da je najvažnije da joj budeš podrška od sada pa do kraja života, jer kumstvo je nešto najljepše što netko može od tebe tražiti, ti si svjedok njihove ljubavi pred Bogom i moraš uvijek biti uz nju i njega u njihovim najtežim trenucima... Sretno

  3. #3
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ovisi o svadbi (tj. "podneblju" i običajima tog kraja).

    Mi smo imali jednostavnu svadbu pa kuma nije imala ekstra zaduženja - to ona kaže, meni se činilo da ima sto detalja. Organizirala je djevojačku, išla sa mnom tražiti haljinu (no više smo tražile njoj haljinu nego meni). Platila nam je welness vikend tjedan prije svadbe - to je bilo prekrasno. Na dan svadbe je bila sa mnom od jutra na frizuri i šminkanju (sređivala se i ona). Nosila je prstenje (jer bi ga MM i njegov kum izgubili). Ona je vozila od vijećnice do restorana (kum se napio). Čuvala je kuverte koje smo dobili. Ovo ne moram ni spominjati - dizala atmosferu, zabavljaa ljude, koordinirala s konobarima kome ide vege meni, nosila dječji šampanjac za trudnu mladu..
    Što se poklona tiče, nisam htjela da nam daje novce nego nam je kupila stvari za bebu i oko toga se dosta potrudila.


    Ja sam bila kuma na manjoj svadbi pa nisam imala posla. Mlada nije htjela djevojačku pa smo nas dvije išle na vikend u Beč u shopping (po haljinu). Jedino sam organizirala put i smještaj frendovima koji su dolazili iz Zgb u Dalm., ne sjećam se da sam išta drugo radila.

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Obaveza kume može varirati od samo pojavljivanja na svadbi do kompletne organizacije. Dakle, sjedni s mladencima i dogovori što trebaš nema drugog načina.
    Neke od obaveza:
    - biranje haljine s mladom
    - ukrašavanje s kiticama kod mlade
    - torta
    - muzika
    - plaćanje svećenika
    - kolači
    - ...
    (Ovo je po meni sve previše).
    Moja kuma je imala obvezu doči na vjenčanje, poklon je donjela po dogovoru (dogovor je bio ne vrijednost preko 500 - 600 kn) i tortu (za 20 ljudi).
    Nismo htjeli komplicirati, a i kuma je imala vjenčanje 3 tjedna nakon mene, pa nismo htjeli da se ekstra istroši.

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    tri puta sam kumovala i nisam imala nikakvih obaveza

    (neke od "poslova" koje sam obavljala sam radila kao najbolja prijateljica, a ne zbog "funkcije").

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Moja nije napravila ništa od navedenog, u biti jednom je išla sa mnom gledat haljine i kao pomogla me obući. No ona je druga priča i drugačije se situacija razvila...

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja nije napravila ništa od navedenog, u biti jednom je išla sa mnom gledat haljine i kao pomogla me obući. No ona je druga priča i drugačije se situacija razvila...
    Pa nije niti moja puno toga, ali takav je bio dogovor. Haljinu sam birala s budućim mužem.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ali sam sigurna da je tvoja priča (o kumi) bolje završila Nema veze, od jučer imam novu vjenčanu kumu

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali sam sigurna da je tvoja priča (o kumi) bolje završila Nema veze, od jučer imam novu vjenčanu kumu
    Kako je tako je. Zar ne? Svatko je sam birao (valjda), a garancije nema.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Doista je to sve jako individualno, ovisi od kuda su mladenci, da li je svadba mala ili velika, tradicionalna ili moderna. Neki imaju svadbe i po tri dana, a neki recimo kao mi par sati...Najbolje njih pitaj. Osim toga puno ovisi i što oni sami žele. Ja sam recimo preskočila puno "tradicionalnih" običaja jer su mi išli na živce. Moja kuma je imala funkciju biti uz mene doma, naravno u crkvi, a poslije toga sve ležerno, bez ikakvih obaveza. To bi bilo tako da mi i nije bila kuma, kako je apricot rekla, jer mi je najbolja prijateljica.

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Moja se samo pojavila na svadbi, nije imala nikakvih drugih obaveza.

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meni je uopće teško zamisliti kumstvo povezano uz riječ "obaveza"
    meni je to bio samo neki nastavak na dugogodišnja prijateljstva, na sve ono što nas je i do tada vezalo...

    naravno da sam išla s njima birati odjeću, ali išle smo zajedno i birati kupaće kostime za svako ljeto
    i naravno da smo zajedno gledale kataloge s pozivnicama kada smo i inače razgovarale o raznim odabirima...

    nisam organizirala nijedno djevojačko
    nisam imala nikakvih financijskih izdataka osim poklona
    ništa nitko od mene nije očekivao

    jednako tako ni moja kuma nije imala nikakva zaduženja
    osim da bude lijepa i vesela

  13. #13
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Svakako cu biti uz nju, i sada za vjencanje a i kasnije u zivotu, i to ne radi samog kumstva nego jer mi je prijateljica.
    Definitvno cu sjesti s njima i porazgovarati o svemu, no pitala sam prvo ovdje, jer ju poznam dobro, i ona ce mi kada ju budem pitala vjerovatno reci da ne trebam nista, no ja ipak zelim, i ne shvacam to kao nekakvu obvezu vec kao zelju da pridonesem tome da taj njen poseban dan bude sto ljepsi.
    Osim obilaska trgovina u potrazi za vjencanicom i organizacije djevojacke, pokusat cu je postedjeti stresa oko organizacije, buduci da je i ona u drugom stanju, koliko budem mogla od ovog svog malog priljepka.

    Ako imate jos kakvih ideja ili savjeta slobodno ih podijelite samnom...

  14. #14
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Bila sam prisutna na jednom vjencanju gdje kuma nije imala nikakve "obveze", ali isto tako se nije ni potrudila da ista ucini za mladu koja joj je ujedno bila i najbolja prijateljica. I kada me na dan vjencanja pitala da sta je to ona trebala napraviti kao kuma (jer joj je netko bio prigovorio za to), upravo sam joj to i odogovirila - da je trebala biti uz nju ne zato jer je kuma nego jer je prijateljica, no njoj je to bilo neshvatljivo. Ne trebam ni spominjati da se danas vise niti cuju...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam prisutna na jednom vjencanju gdje kuma nije imala nikakve "obveze", ali isto tako se nije ni potrudila da ista ucini za mladu koja joj je ujedno bila i najbolja prijateljica. I kada me na dan vjencanja pitala da sta je to ona trebala napraviti kao kuma (jer joj je netko bio prigovorio za to), upravo sam joj to i odogovirila - da je trebala biti uz nju ne zato jer je kuma nego jer je prijateljica, no njoj je to bilo neshvatljivo. Ne trebam ni spominjati da se danas vise niti cuju...
    Kao da si bila na mojem vjenčanju :D Nažalost, ali nekad je tako.

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa Vidi poruku
    pokusat cu je postedjeti stresa oko organizacije
    onda bi ti najveći zadatak bio da je uvjeriš kako je par tisuća kuna potrošenih na profesionalne organizatore - najbolja investicija
    jer, s obzirom na trudnoću, vjerojatno i nemate baš puno vremena

  17. #17
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Apricot, pisale smo u isto vrijeme...

    Zato sam i stavila rijec obveze pod navodnike, jer ih ne shvacam kao obvezu, nego sto stvarno to zelim uciniti za nju i biti ce mi zadovoljstvo..

  18. #18
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    meni je jedino dobar savjet bio da pitam da li je crkva placena ili ne, prije vjencanja, jer iskreno kad se potpises i svecenik te odvede u sobu, ako nemas pripremljenu lovu mozes se neugodno osjecati. a sigurno bi ti pokvarilo raspolozenje da moras reci oprostite moram do bankomata.
    ja sam imala kuma i imao je obavezu pojaviti se na vjencanju i dobro se zabaviti, mada bi se sigurno zrtvovao i samnom kupovao haljinu

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ovo je najbolji savjet. meni je organizator bila starija sestra, koja je sve ali bas sve obavila. doduse uzela sam si za slobodu zamoliti je to, ja nemam osjecaj za more sitnica, a ona u tome uziva.
    uglavnom dobila je odrjesena ruke i moram priznati da sam joj jako zahvalna . da sam ja organizirala, sigurno bi zaboravila dosta toga, jer bi napravila brzo samo da mi se to sto prije makne sa spiska

  20. #20
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Meni se čini da je "osnovna zadaća" kume olakšati mladenki u nekim stvarima i biti joj potpora. Sjećam se svoje svadbe, ja trudna, planiramo na brzinu, sva izbezumljena....i kuma je puno pomogla.
    I kao što netko reče, ne radiš ništa iz obveze jer moraš nego iz prijateljstva.

  21. #21
    Goga25 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    370

    Početno

    Ja nikad, ali baš nikad neću zaboraviti kako je moja kumica pred jutro izula moje cipele, stavila noge u svoje krilo i izmasirala ih. To mi je bilo stvarno onak ...nisam znala dal da se smijem ili da ju izljubim.

    I sasvim nenadano je od frenda posudila auto za koji je znala da bih se ja rado u njemu vozila na dan vjenčanja i šutila o tome dok u njemu nije došla k meni...

    Financijski trošak s njene strane je bio jedino njen dar i to je bio naš uvjet. Inače, prije crkve smo joj mi dali kovertu s lovom koju je ona poslije dala svećeniku

    Išle smo zajedno na probu za šminku i frizuru, da bi na kraju na dan svadbe svaka završila kod svog frizera i šminkala se doma, jer nam je tak više pasalo. Pomogla mi je s vjenčanicom i zadnjim detaljima prije nego sam izašla pred budućeg muža i jednostavno je bila uz mene što mi je bilo neprocjenjivo...jer koliko god sam bila euforična i totalno bez treme, osjećaj da je netko totalno uz tebe cijelo vrijeme je stvarno super.

  22. #22
    jobo

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da sam pogodila podforum...

    Dakle, biti cu vjencana kuma mojoj dragoj prijateljici u 10 mj., pa bih se htjela pripremiti...
    Znam da je obicaj da kuma organizira djevojacko vecer i kupi buket, ali ne znam sta bih jos trebala, pa molim one koje su bile kume ili one koji su upoznati sa raznim obicajima da me malo informiraju i daju koju ideju..

    hvala
    kuma u dogovoru sa mladencima bira poklon,kupuje mladi neki poklon,prsten ili tako nesto,donosi tortu i uvek je uz mladu.i da ono bitno nemoj se puno napiti srecno

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    2

    Početno

    E ovako, ja sam uskoro kuma frendici koja zivi 450 km dalje. naravno zbog posla necu biti u mogucnosti pomoci joj danima prije oko tih priprema jer cu stici jedva dan prije vjencanja i bit cu okupirana vlastitim pripremama . Znam da djevojacke nece ni biti. kuma neznam nit cu ga upoznati do samog dana vjencanja tako da se s njim ne mogu dogovoriti oko nekih eventualnih zajednickih poklona. zanima me sto je moja financijska obaveza? nemojte mi samo reci da se dogovorim s mladencima jer mi je to bezveze. mislim da kuma kupuje buket i skupa s kumom placa vjencanje??? placa i ostale one nekakve gluposti, cvjetice, kicenje auta, ulazak svatova i sl. heh nabere se toga. sto se poklona tice, kakva kosara ide, sto ide u kosaru? sto ide mladozenjii? negdje sam cula kao neka kosulja, pice i sl. mladoj sam mislila kupiti neku ogrlicu za poklon tek toliko da ima za uspomenu. dala bih jos lovu u kuverti samo neznam koliko???? 100-200-300 eura? mikrovalne, posteljinu, case, pegle, tanjure i slicne gluposti ne namjeravam kupovati to ce joj svakako pola rodbine pokloniti. ajde da vas cujem bivse kume drage

  24. #24
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    Evo ja ću ti odgovoriti što sam ja dobila od svoje kume za vjenčanje; buket (al ne vjenčani) žesticu i novce, a tako je i MM dobio od kuma . sve ti ovisi od običaja kakvi se slave u vašem ili nejzinom kraju pa najbolje da upitaš nju, ili se individualno dogovori sa njom koja je njezina želja. Ja za svoje vjenčanje nisam htjela da kuma ima tu obavezu kupovati neznam što ili da nešto organizira sve sam to preuzela na sebe. A opet jednog dana morat ću sve to vratiti istom mjerom a onda bi bilo pitanje dal bi bila u mogućnosti to vratiti, tako da u tome svemu nismo pretjerivali. Sve ti je stvar dogovora ili običaja do kojih se drži.

    Sretno

  25. #25
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Monique otkud si ti? Jesam li ja dobro procitala da kod vas (ili ti to samo mislis) kumovi placaju vjencanje??
    Moja najfrendica i ja smo se pokumile, ona meni ja njoj, obje svjesne da ova druga nema bas novaca pa smo samo odrzale tradiciju; buket, ne vjencani nego bas poklon od kume, torta, isto tako jedna manja, ide na stol od mladenaca obicno i novci ko je koliko mogao. Kum, dakle s mladozenjine strane, je platio crkvu i ne znam jel jos sto. Po meni je to sasvim dovoljno...

  26. #26
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    moniqe, to ti nitko ne može točno reči.
    Ovisi od kraja, običaja, veličine svadbe, "veličine" novčanika, potrebama mladenaca,...
    Po meni ili dogovor ili piči s večom količinom novaca.

  27. #27
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    I još nešto kad bih bila kuma ja bih pitala što se od mene očekuje jer pretpostavljam da sam kuma nekome s kim sam jako dobra prijateljica pa o takvim stvarima možemo otvoreno razgovarati...ono čisto da se ne iznenadim na svadbi - jer svatko ima drugačije običaje.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Meni je kuma moja najbolja prijateljica. Zajedno smo otišle po haljinu, i super se zabavile na putu. Bila je uz mene na sam dan vjenčanja od jutra, skupa smo se šminkale, obukle... Djevojačku smo organizirale zajedno, troškove sam snosila sama. I na vjenčanju je pomogla da atmosfera bude super, da se svi dobro zabave i osjećaju ugodno

    Od nje sam dobila poklon za koji smo se unaprijed dogovorile, prijedlog je bio njezin u skladu s njenim mogućnostima.

    Po meni kumovi ne bi trebali imati obvezu snositi nikakve posebne troškove oko vjenčanja, i bilo bi mi jako neugodno da nekoga bacim u trošak radi nas i "našeg dana".

  29. #29
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    .

    Po meni kumovi ne bi trebali imati obvezu snositi nikakve posebne troškove oko vjenčanja, i bilo bi mi jako neugodno da nekoga bacim u trošak radi nas i "našeg dana".
    Veeliki potpis!

  30. #30
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Veeliki potpis!
    Baš tako!

  31. #31
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni je kuma bila najbolja prijateljica i s obzirom da nije u zavidnoj financijskoj situaciji nije imala nikakvih financijskih obaveza iako je kupila jedan predivan i jakooo skup poklon. Međutim eto čak i da je imala novaca ja za ove "obveze" ne znam tako da to ne bih niti zahtijevala. Crkvu smo morali platiti mi kad smo išli na dogovor sa svećenikom - tako je u našoj crkvi. Buket i tortu i kitice smo sve sami plaćali.
    Sve zavisi gje je svadba i kakvi su običaji ali ja nekako ne volim ljude dodatno opterećivati s obzirom da ionako kupuju skuplji poklon ili daju deblju kuvertu nego ostali (ali i ne moraju).
    Moja kuma je iz Sarajeva pa na moju i njenu žalost nije mogla biti uz mene cijelo vrijeme ali je došla par dana prije svadbe i išla sa mnom po vjenčanicu, kolače i sve ostale obveze. Ono što je meni bilo najvažnije je da je bila uz mene i da je uz MM i mene bila najveseliji uzvanik na svadbi a to se ne može ničim platiti.

  32. #32
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Moja kuma nije imala nikakvih obaveza već samo doći na vjenčanje. Dobro, zakopčala mi je haljinu

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kuma nije imala nikakvih obaveza već samo doći na vjenčanje. Dobro, zakopčala mi je haljinu
    Isto ovako - i ona meni, i ja njoj....

    Djevojačko veče nismo imale na klasičan način - cijela mladost nam je bila djevojačko veče...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Moja buduća kuma si je sama dala obaveze hehehe ja nista ne očekujem osim da bude prisutna na našem vjenčanju i da se veseli i zabavi zajedno s nama.....
    Ali ona obozava vjenčanja i uredjenje i sve skupa ( aj totalno suprotan tip- meni je to sve previše) pa sam joj dala na volju neka radi što god želi heheh.... pusa kumi

  35. #35
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moje dvije kume nisu morale raditi nista. Takav je bio dogovor. Ni kum nije radio nista. Trebao je voziti, ali je i to otpalo jer je dan prije razvalio ruku.

  36. #36
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    moja kuma mi je bila najveća moralna potpora.... godinu dana prije svadbe, dan i sat prije svadbe, cijelu svadbu i sve ovo poslje svadbe

    od "obaveza"
    - financirala je cvijeće (buket, ukrašavanje limuzine, aranžmani za stol, kitice) ali tak smo se prije dogovorile
    - ona i mm-ov kum su platili vjenčanje u crkvi
    - ona ,njena kćer i ja smo skupa išle na frizuru i to su one financirale
    - pomogla mi je oko oblačenja
    - skupa smo dogovorile meni u restoranu
    - išla je s nama (i mm-ovim kumovima) na tečaj plesa prije svadbe
    - "asistirala" kod primanja darova
    - još smo dobili i predivnu čestitku i lovu
    - i prije svečane večere u sali, održala takav govor i zdravicu da nije bilo osobe u dvorani kojem nije barem jedna suza potekla....
    Posljednje uređivanje od Lucas : 06.02.2011. at 00:44

  37. #37
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    najbolje je otvoreno pitati.

    mi smo odabrali kuma i kumu najbolje prijatelje. i inzistirali da ništa ne troše, najbitnije je da se dobro provedemo.
    no od njih (brat i sestra, tad studenti) smo dobili perilicu za suđe (tj pretpostavljam od love njihovih staraca koji su nam oiteljski prijatelji). oni su inzistirali na nekom kućanskom aparatu jer smo radili kuhinju pa nam je sve skupa bio veliki trošak. ja sam uz to od kume posebno dobila prekrasnu sliku - poveće ulje na platnu (odvela me u atelje da sama odaberem)

    inače smo se svakodnevno družile pa je tako sudjelovala u svemu što se tiče mog dvoumljenja oko restorana, cvijeća i sl.
    išla je tražiti haljinu sa mnom i na sam dan vjenčanja kod frizera i na šminkanje i po cvijeće.

    ps. u svim razgovorima s mnogo prijatelja koji su se ženili se da zaključiti da se od kumova obično dobije neki malo veći poklon od prosječnog.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    2

    Početno

    hvala vam svima na odgovorima...... a sto se tice ovog `platiti vjencanje` mislila sam na ono u crkvi sto se placa. nekako mi se najvise svidja kuma od LUCAS, najvjerojatnije ce tako i biti, samo bez tecaja plesa i govora

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •