Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 139 od 139

Tema: Podvezivanje jajovoda...

  1. #101
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mojoj šogorici nisu odbrili podvezivanje u tridesetoj godini, a isto su bile tri rizične trudnoće i carski rezovi.

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj spunky125 prvotno napisa Vidi poruku
    a to je?
    ...mala šala

  3. #103
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja više ne razmišljam o podvezivanju...ja bi još jednu bebu....Ali mislim da od toga ne bu ništ. Ne mislim, sigurna sam....
    Kontracepcija by ljiljan@ funkcionira....
    i ?

  4. #104
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno


  5. #105
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    jelena.o kaj I? Nema i!

    spunky ljiljana mi je predložila da apstiniram svake 3 godine između 11. i 1. mjeseca.

    Ovo je bila ta godina tj. prošlo je kritično razdoblje, ne stiže beba, nije da sam apstinirala , ali sam zaobišla neke datume .

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ma može bi i pol mjeseca sim i tam.

  7. #107
    anita rain avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ...na lijepom plavom Dunavu...
    Postovi
    464

    Početno

    Pozdrav svima....
    Naime, trudna sam 33+3 tt i ovo mi je treća trudnoća. Pošto sam imala dva carska reza (krupne bebe, uska zdjelica) i ova treća trudnoća završit će carskim rezom u 38 tt. Doktor mi savjetuje podvezivanje jajnika, jer je treći carski i jer imam 39 godina. Djećice više ne planiram imati, tako da je to podvezivanje opravdano i sa te strane. Mene zanima, da li to ima kakve kontraindikacije, tipa bolnije menstruacije, jača krvarenja i slično? Čula sam da postoji podvezivanje sa nekim kopčama, ali zna se dogoditi da kopča sklizne, pa tako da postoji mogućnost ponovne trudnoće, ili prerezivanja jajovoda? Koliko je sigurna ta metoda nakon prerezivanja? Ne znam nikoga tko ih je podvezao da bih pitala, pa Vas molim za vaša iskustva? Unaprijed hvala.....

  8. #108
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Iskustva osobna nemam. No, metoda je sigurna. Onoliko koliko nešto u medicini može biti sigurno. Ustvari ne toliko u medicini, nego u ljudskom tijelu.

    Podvezivanje jajovoda je što se tiče izbjegavanja trudnoće daleko najsigurnija metoda, moglo bi se reći 100% sigurna jer su izuzeci stvarno samo to što im ime kaže: izuzetni, skoro pa nemogući..
    Nema veze sa bolnijim menstruacijama. Tvojoj menstruaciji je svejedno došlo jajašce u jajovod ili je završilo u trbušnoj šupljini. Ono je toliko sićušno da se resorbira bez problema. O tome ne treba ni razmišljati.

    Upitaj liječnika koju metodu će koristiti, pa ćeš biti mirna i po tom pitanju.

    Samo, moraš biti sasvim sigurna da je podvezivanje jajovoda stvarno ono što želiš. Jer, nije reverzibilno (uglavnom nije).

  9. #109
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pitaj laumi, mislim da ti ona moze dosta toga odgovoriti, a mislim da je postala i na ovoj temi.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Imam 7-ero djece najmlađe je staro 4mj.koristila sam između 6i7 djeteta spiralu nemam lose iskustvo ali ju sad jednostavno vise nezelim koristiti,sada razmisljam o podvezivanju jajnika ili kako to vec ide imam 36 god.pomalo me strah jer neznam kakva su iskustva pa dali mi moze netko opsirnije napisati o tome odlucna sam i suprug me podrzava ali ipak ona doza straha nekako neda mira!!! Hvala!!!

  11. #111
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    Ne stavljati kopce, nego jedino sigurno je samo prerezivanje jajovoda. Govorim iz vlastitog iskustva


    Sent from my iPad using Tapatalk

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj nadica_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne stavljati kopce, nego jedino sigurno je samo prerezivanje jajovoda. Govorim iz vlastitog iskustva


    Sent from my iPad using Tapatalk

    Mislim da se danas kopce vise ne koriste (bar u nasoj bolnici). Koriste metodu spaljivanja.

  13. #113
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Zanima me kako to ide u Petrovoj? Mozes li prilikom.drugog poroda traziti da ides na carski radi podvezivanja,godine nisu problem?Traze li i dalje odobrenje komisije,potpis muza ako imas preko 35g i koji doktor je najstrucniji u tome?Hvala

  14. #114
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Ako imaš više od 35g trebaš samo napisati zahtjev. Ja sam mlađa pa sam morala na komisiju koja je odobrila sterilizaciju. E sad koji je dr najbolji neznam ali ja sam vjerovala svome koji mi je i prije radio carske.

  15. #115
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj dani1 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod muških je to i puno lakše izvesti, praktički ambulantni zahvat, ali...
    muškarci ne daju ni pod koju cijenu da im se sveta jaja diraju.

  16. #116
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj nnvmvgi prvotno napisa Vidi poruku
    Imam 7-ero djece najmlađe je staro 4mj.koristila sam između 6i7 djeteta spiralu nemam lose iskustvo ali ju sad jednostavno vise nezelim koristiti,sada razmisljam o podvezivanju jajnika ili kako to vec ide imam 36 god.pomalo me strah jer neznam kakva su iskustva pa dali mi moze netko opsirnije napisati o tome odlucna sam i suprug me podrzava ali ipak ona doza straha nekako neda mira!!! Hvala!!!
    Nema teoretske šanse da bi se suprug, nakon što je žena već sedam puta podnijela fizički napor prolaska kroz trudnoću i rađanje, ponudio ovaj put jednostavno svoju malu žrtvu i napravio jednostavan zahtjev. Ne, on podržava ženu da ode pod nož gdje joj opet moraju otvoriti cijeli abdomen. Je*em ti život.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 10.04.2016. at 13:35

  17. #117
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nema teoretske šanse da bi se suprug, nakon što je žena već sedam puta podnijela fizički napor prolaska kroz trudnoću i rađanje, ponudio ovaj put jednostavno svoju malu žrtvu i napravio jednostavan zahtjev. Ne, on podržava ženu da ode pod nož gdje joj opet moraju otvoriti cijeli abdomen. Je*em ti život.
    operacija je laparoskopska

  18. #118
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Svejedno, kompliciranije je od podvezivanja sjemenovoda kod muškarca.

  19. #119
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ali kod muškaraca se u određenom postotku može dogoditi i da zahvat ne uspije i da i dalje bude plodan. Barem koliko sam čitala i čula

  20. #120
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Bilo bi lijepo da se oni ponude, kada već žena mora trpiti trudnoću.
    Ali ne.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.04.2016. at 12:55

  21. #121

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Muškarac se odlučuje na vazektomiju onda kada je sasvim siguran da ne želi više biološke djece, a planovi i odluke trenutne partnerice (koja naravno može ali i ne mora biti doživotna) nisu važniji od toga.

    Žene biraju podvezivanje kada sa sigurnošću znaju da ne žele novu trudnoću, jer naše tijelo treba iznijeti tu trudnoću. Ne idu na podvezivanje zbog toga što njihov muž ne želi više djece, nego zbog vlastitoga, ženskog, tijela.


    Nikada ne bih od muža očekivala da se sterilizira zato što JA ne želim više trudnoća (ili ih ne mogu iznijeti). Zvuči grubo, ali realno - ako ja umrem ili se razvedemo, zašto moj muž ne bi opet postao biološki otac s nekom drugom ženom? Tj. zašto ne bi imao šansu za to. S druge strane, ja sam načisto s time.

    Hoću reći, odluka o biološkom roditeljstvu odnosi se na svaku osobu posebno, ne na par.

  22. #122
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I ja se slažem. Radije bih ja bila sigurna i išla na zahvat, nego da tjeram njega

    Inače, što nije vazektomija reverzibilna? Nekako se sjećam da je u tome razlika muški/ženski zahvat

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Nikada ne bih od muža očekivala da se sterilizira zato što JA ne želim više trudnoća (ili ih ne mogu iznijeti). Zvuči grubo, ali realno - ako ja umrem ili se razvedemo, zašto moj muž ne bi opet postao biološki otac s nekom drugom ženom? Tj. zašto ne bi imao šansu za to. S druge strane, ja sam načisto s time.

    Hoću reći, odluka o biološkom roditeljstvu odnosi se na svaku osobu posebno, ne na par.

    x

  24. #124
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    U pravu si Danka, samo, nije jedan primjer gdje par ima zajednički sedam djece, kao gospođa koju sam quotala, i svejedno, ona je ta koja mora razmišljati o sterilizaciji, ne njen muž. Jer muž što? Hoće još djece? Ne. On podržava partnericu u tome da se ona sterilizira, i tek tada oni neće imati više djece. Dobro, on možda hoće. On ih može teoretski imati još jako, jako puno. I kako je to fer? Gdje je tu ravnopravnost? Odgovornost?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.04.2016. at 13:31

  25. #125
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    I tu treba napomenuti ograničenja.
    Tek sa 35, tek nakon troje djece ja mogu napraviti sterilizaciju.
    Vrijedi li to i za muškarce? Bojim se da ne.
    Kako je to fer?
    A do tada što? Hormonske pilule, kondomi, spirale?

    Znači, ja ne mogu napraviti trajnu sterilizaciju. Prisiljena sam koristiti meni manje ugodne opcije.

  26. #126

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    To je njihov brak i njihov dogovor. Ona očito nije tražila od njega da on bude taj koji ide na vazektomiju. Niti je on tražio da ona ide na podvezivanje.
    Ona je odlučila da ne želi više biti trudna, on ju je podržao.

    Ova je priča drastična, ali svodi se na isto: zahvatu se podvrgava ona strana koja je sasvim sigurna i u miru sa samim sobom da ne želi novo biološko roditeljstvo.

  27. #127
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, stoji to što kažeš. Samo, nekako su to uvijek žene, rjeđe muškarci. Oni imaju više slobode.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.04.2016. at 13:47

  28. #128
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a pa da. al to ima veze s biologijom. muškarci za dobiti dijete ne moraju biti trudni, hebi ga.
    ako te tješi :D, nepravda koja pogađa muškarce je što u većini slučajeva, nakon rastave, žena ostaje s djecom.

  29. #129
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    žuta, šta tebe ljuti? to što priroda nije muškarcima namijenila ulogu rađanja, a ženama je?

    čitam nekidan gdje zlatko ožbolt govori da je izgubio skrbništvo nad djecom samo zato što je muškarac.
    mislim, što možeš?
    negdje si povlašten, negdje si hebena stranka.
    jedino što na stvari različito gledamo.
    neki muškarac na ožboltovom mjestu bi bio skroz ok s tim da mu ne pripadnu djeca, kao što sam i ja ok s tim da vodim brigu (pa taman i tako da on koristi prezervative ) da mi se ne dogodi trudnoća.

  30. #130
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    žuta, šta tebe ljuti?
    Ne mogu na podvezivanje prije 35.-e.

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    I tu treba napomenuti ograničenja.
    Tek sa 35, tek nakon troje djece ja mogu napraviti sterilizaciju.
    Vrijedi li to i za muškarce? Bojim se da ne.
    Kako je to fer?
    A do tada što? Hormonske pilule, kondomi, spirale?
    To za minimalnu starost od 35 godina vrijedi i za muškarce

    http://www.propisi.hr/print.php?id=9842

    Žene mogu i ranije, ako bi im nova trudnoća ili porod ugrozili život.

    Sterilizacija je ireverzibilna i zbog toga postoji ograničenje vezano za dob.

  32. #132
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu na podvezivanje prije 35.-e.
    ha, dobro!
    možeš biti sretna recimo što nemaš 35. da meni sad ponude podvezivanje jajnika ili da nemam 35, ja bih odabrala ovo drugo.

  33. #133
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    zuta, pa stavi mirenu do tad
    ako su propisi takvi šta da sad tu čovjek radi

  34. #134

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    zutaminuta, kad protutnji trudnoća, razgovaraj s ginekologom o Mireni. S njom ćeš biti mirna 5 godina.
    Mene je usput izliječila od anemije, jer patila sam od vrlo ružne menoragije godinama. Oralna hormonska kontracepcija nikad mi nije bila opcija zbog drugih problema sa zdravljem. Obična spirala nije dolazila u obzir zbog menoragije. Pod nož nisam htjela ići iako sam imala dovoljno godina, preinvazivno mi je bilo. I tako sam završila s Mirenom.

    Edit: tangerina, istodobno
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 12.04.2016. at 14:15

  35. #135
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja sam pitala mog gina sto misli o trajnoj sterilizaciji i on kaze nebi vam preporucio,rekoh ne pitam za sebe nego za muza .
    Mi ne zelimo vise djecu.Moj muz kaze da se zeli sterilizirati samo nikako da to uvrstimo u financijsku konstrukciju.
    Da sam imala carski ja bi to napravila.
    I mene ljuti sto se to ocekuje uglavnom od zena....

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    I tu treba napomenuti ograničenja.
    Tek sa 35, tek nakon troje djece ja mogu napraviti sterilizaciju.
    Vrijedi li to i za muškarce? Bojim se da ne.
    Kako je to fer?
    A do tada što? Hormonske pilule, kondomi, spirale?

    Znači, ja ne mogu napraviti trajnu sterilizaciju. Prisiljena sam koristiti meni manje ugodne opcije.
    Ne moraš imati troje djece, od kud ti to? Moraš imati 35 godina i jedno živo dijete. U slučaju da bi ti trudnoća ugrozila život, možeš i ranije podnijeti zahtjev.

  37. #137
    vitamin avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav mamike...evo da se i ja svježa na forumu uključim..uskoro ću 37g i očekujemo treću sreću..iako am se preplašila nove trudnoće, da nije bilo ovog foruma i silnih informacija, neznam što bi bilo ..toliko sam se izgubuila u svemu..A da se uključim u ovu raspravu, ja sam upitala svog gina nedavno nakon pregleda imam li pravo na sterilizaciju, rekao je da, ako bude porod carskim mogu tražiti odmah, a ako ide prirodnim putem da nakon nekog vrmena dođem pa ćemo dogovarati dalje. Uvjet je da imamo 35g najmanje,i naravno, ako je život trudnice ugrožen može i prije ali samo uz odobrenje komisije.

  38. #138
    vitamin avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Eh,da..zaboravila sam pitati gina može li se sterilizacija obaviti i nakon vaginalnog poroda? Zna li netko?dok je rodilja još u bolnici,to mislim..

  39. #139

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav nakon koliko ste zatrudnili ?

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •