Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 139

Tema: Podvezivanje jajovoda...

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Podvezivanje jajovoda...

    Daklem, imam osjećaj kao da otvaram temu koja je nekako tabu, jer kad "uguglam" bilo što o ovome ne dobijem baš puno, uglavnom kako sam postupak izgleda, čak ni o tome nema baš puno info i sve je dosta šturo i slabo se o tome piše.
    Da ne govorim o rapsravama po forumima i slično.
    I svi kao da šute o tome.
    E pa mene zanima!
    Ne bih ulazila u razloge, objašnjavala se zašto i kako.
    Bojim se da neću baš ni naići na priznanja, ali da probam bar malo skupiti info.
    Zanima me sve vezano za to. Od samog zahvata (čak i ako je za vrijeme carskog), fizičkog oporavka (ako uopće ima oporavka), eventualnih posljedica (nekakve hormonalne promjene u tijelu). Kako sve to skupa izgleda s mengom, da li se uopće išta mijenja?
    I što je sve uopće potrebno da se tako nešto odobri od strane komisije?

    Eto, tko ima što za reći na ovu temu, slušam!

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Mislim da moraš imati dob veću od 35 godina...
    Što se tiče zahvata mislim da on uopće nije problematičan kod tebe , mogu ga napraviti uz CR.

  3. #3
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    kad je moja frendica podvezivala uvjet je bio da ima preko 35 godina i zaboravila sam šta još :/
    njoj su to napravili kad je bila na nekakvoj operaciji. posljedica nema nikakvih niti što se hormona, a niti što se menge tiče.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Što se tiče hormonskih promjena ne bi ih smjelo niti biti jel ne diraš janike koji luče hormone , isto tako ne bi treblo biti problema u vrijeme menstruacije jel ne diraš maternicu .

  5. #5
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Zahvat ne utječe na hormonalnu sliku, obzirom da se proizvodnja hormona odvija u jajniku. Samim tim, nema ni utjecaja na menstrualni ciklus.
    To je jedino što znam od postavljenih pitanja.

  6. #6
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Zanima me zašto ljudi tako strašno reagiraju na spomen toga?
    Par bliskih osoba sam to spomenula i reakcije su uglavnom bile iste.
    Tipa: "joj nemoj to, to je grozno" "joj, tko zn akaj ti se može desiti" i slične po meni, neopravdane reakcije.
    Koje su indikacije za postupak prije navršene 35. godine?

  7. #7
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    ana.m. , da bi to obavila prije 35, moras imat dobranu medicinsku indikaciju, jer je zakonska granica 35 godina pa je zato tesko prije. Cak i kad navrsis 35, dosta je tesko naci lijecnika koji ce tek tako to napraviti, jer bas kako kazes to je dosta tabu..
    Zahvat se moze obaviti prilikom carskog, al moras imat dobar dogovor s ginekologom prije.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Razgovaraj s ginekologom. Pošto ćeš najvjerojatnije na treći carski rez mislim da je to već dovoljna indikacija, ali provjeri svakako. Iznad 35 godina na tvoj zahtjev to se radi, ali mislim da moraš sve dogovoriti prije carskog reza. Ja sam isto razmišljala o tome, ali pošto nisam išla na carski rez ništa od toga, ali da sam išla moja odluka je bila podvezivanje jajnika. Koliko sam upućena nema nikakvih problema kasnije, menstruacije su normalne.

  9. #9
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Kao što sam ti već rekla uživo, a ponovit ću i ovdje (jer meni to nije nikakav tabu), u Vinogradskoj su mi prilikom 3. carskog podvezali jajovode na moj zahtjev. Imala sam 28 godina, nisam imala vezu u bolnici. Rekla sam to dr. Hermanu dan prije na viziti i rekao je da nema nikakvih problema. On je to prenio doktorima koji su sljedeće jutro radili carski. Sam postupak je neznatno produljio samu operaciju (bila sam budna).
    Prije sam se raspitala da li taj postupak za posljedicu ima kakve promjene hormonskog statusa (jer se u tom slučaju ne bih odlučila za podvezivanje jajovoda). Promjena nema nikakvih jer se ne dira jajnik. Jedino što sam primijetila je da mi menstruacije traju nešto kraće (možda 1 dan kraće) i da su manje obilne nego prije; moj ginekolog kaže da to prije ima veze s produženim dojenjem nego s podvezivanjem jajovoda.
    Osobno sam se za podvezivanje jajovoda odlučila najviše zato što sam imala 3 carska reza i nisam željela riskirati s daljnjim operacijama.
    I ne kužim zašto je to takav tabu. U ovoj državi je sve krivo postavljeno - podvezivanje jajovoda prije 35. i zamrzavanje zametaka ne može, a namjerni prekid trudnoće do 10. tjedna može?!

  10. #10
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pa da, to ni meni nije jasno. O abortusu je ok pričati i raditi ga i sve 5. ali ovo je...ne piča se o tome.
    Ovo mi je treća trudnoća, vjerojatno drugi carski, ne treći. I imam 31.5 godinu.
    I mogla bih ja na još koji carski vjerojatno, ali zašto riskirati. Osim toga, moje je da odlučim želim li riskirati i imati još djece ili ću stati na troje.
    Osim toga, ja to potisujem ne? Ne znma mora li i suprug potpisivati...Pa onda, u čemu je problem?

  11. #11
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    U svakom slučaju, raspitaj se već sad pa u skladu s tim odluči u kojem ćeš rodilištu roditi.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Eto sad malo goglam i stvarno piše da nemože prije 35-te godine, već da treba poseban zahtjev, suglasnost supruga i etičko povjerenstvo, a bila sam sigurna da sam negdje pročitala kad je meni to bilo interesantno da je treći carski rez dovoljan razlog za podvezivanje jajnika, ali nemogu to naći,a baš konkretan zakon isto nemogu nigdje naći i pročitati.

  13. #13
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    Zakon o zdravstvenim mjerama za ostvarivanju prava na slobodno odlučivanje o rađanju djece ti je iz 78. godine. Da, treba imati više od 35 godina ili ako ti je život ugrožen budućim porodima. NE treba potpis supruga iako to oni protuzakonito traže. Imam Zakon skeniran, pa ću ga staviti na web album i prikačiti ti adresu da pročitaš
    I obavezno inzistiraj da ti prerežu jajovode, a ne samo podvežu jer ti se može desiti rekonstrukcija tj. da i opet budu prohodni i da si opet trudna - meni se to desilo.

  14. #14
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

  15. #15
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Ja bih radije da on podveže svoje nego ja, ustvari, htjela sam reći da nisam imala pojma da je to tabu i da nije izvedivo sam tak, pratim temu!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Kod muških je to i puno lakše izvesti, praktički ambulantni zahvat, ali...

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj dani1 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod muških je to i puno lakše izvesti, praktički ambulantni zahvat, ali...
    .... ti buš rodila , a ne on

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Daaa...

  19. #19
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    ehh, još teže je naći ijednog doktora da napravi vazektomiju, samo je jedan u KB Dubrava, i to jedva ...
    Može se i privatno za 500 € u urološkim klinikama

  20. #20
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    to je moja velika želja -podvezivanje jajovoda. imam 37 godina, spušten mjehur i ne želim više djece.ginekolog me poslao doma da razmislim još jednom a i moj muž koluta očima na moju želju. to ipak je tabu - uglavnom izaziva čuđenje i zgražanje.

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Još mi nije baš jasno zašto...
    I kako neki mogu, ako npr. laumi, a neki ne mogu!
    Meni je jedan doktor (kod kojeg sam otišla privatno na uzv) rekao tj. pitao me, da li sam razmišljala o podvezivanju kada sam rekla da ne želim više djece...
    E pa sada, ko tu koga?
    Posljednje uređivanje od ana.m : 20.05.2010. at 19:18

  22. #22
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj nadica_b prvotno napisa Vidi poruku
    [I]
    I obavezno inzistiraj da ti prerežu jajovode, a ne samo podvežu jer ti se može desiti rekonstrukcija tj. da i opet budu prohodni i da si opet trudna - meni se to desilo.
    upravo to se dogodilo i mojoj kumi - trudnoća nakon podvezivanja jajovoda!

  23. #23
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj nadica_b prvotno napisa Vidi poruku
    ehh, još teže je naći ijednog doktora da napravi vazektomiju, samo je jedan u KB Dubrava, i to jedva ...
    Zašto?

  24. #24
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    Ne znam bas da je to tabu tema, ali mislim da se vise radi o tome da nekako nema povratka unatrag nakon toga (bez obzira na anegdotske price o prijateljicama i susjedama koje su zanijele usprkos zahvatu, to je svejedno neuobicajeno), i da covjek mozda danas ne zna da li ce razmisljati drugacije za par godina.
    Povezivanje jajovoda je malo kompliciranija procedura, principijelno irevirzibilna, od podvezivanja spermovoda (ili kako li se vec zove), koja je principijelno reverzibilna i jednostavnija. Postoje i druge prilicno sigurne metode kontracepcije, ali naravno kontracepcija uvijek zahtijeva manje ili vise angazmana tokom fertilnog razdoblja zene.

    Bez obzira na pravila i praksu, ako si cvrsto odlucila da je to ono sto zelis, treba se naravno raspitati kod lijecnika kojim putem nastaviti...

  25. #25
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    dobra tema, i realno je tabu....čak se o vazektomiji više naglas priča...
    pratim temu...

  26. #26
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    u Vinogradskoj su mi prilikom 3. carskog podvezali jajovode na moj zahtjev. Imala sam 28 godina, nisam imala vezu u bolnici. Rekla sam to dr. Hermanu dan prije na viziti i rekao je da nema nikakvih problema. On je to prenio doktorima koji su sljedeće jutro radili carski.
    Vidis vidis, ja kada sam radjala mladjeg sina (4. trudnoca - 3. carski) takodjer sam se dogovorila sa dr. Hermanom, on prenio doktorima, ali dr. Tuckar je u toku same operacije odlucio da ipak nece podvezati jajovode jer sam premlada (26 godina sam imala), samo mi je uklonio lijevi jajnik zbog ciste.

    Kada sam opet ostala trudna, ovaj puta bila sam u Petrovoj.
    Dakle 5. trudnoca, cekao me 4. carski.
    Kod njih se mora pisati poseban zahtjev etickoj komisiji.
    S obzirom da sam lezala na odjelu prije poroda sve smo predali i cekali.
    Komisija je odlucila da mi odbija zahtjev za podvezivanjem jajovoda jer sam opet - premlada, 28 godina...4 carska reza...5 zivo rodjene djece...ja premlada


    Sada ako zelim podvezivanje jajovoda moram na operaciju jer zbog 4 carska ne mogu to obaviti laparoskopski nego bi me morali otvarati.
    Ako se na to odlucim tuzit cu eticko povjerenstvo Petrove bolnice zbog svega sto moram proci radi njihove odluke.
    I grozno mi je to sto netko tko me ne pozna odlucuje o meni i mom zivotu

    p.s. inace u zakonu stoji da zena moze zatraziti podvezivanje kada napuni 35 godina zivota ILI rodi 3 zivo rodjene djece.
    Eticko povjerenstvo Petrove bolnice trazi ispunjenje oba zahtjeva totalno mimo zakona i tom odlukom su mi ugrozili zivot jer ako ostanem opet trudna moglo bi doci do komplikacija (rijeci dr. Ivanisevic iz Petrove, ona mi je i rekla da ih komotno mogu tuziti)

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Moju šogi su u Merkuru, kad je trebala ići na treći carski, odmah pitali želi li podvezati jajnike. To su joj napravili za vrijeme carskog i nema nikakvih promjena - hormonalnih i slično...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ma i ja sam čula da je treći carski rez dovoljan da se odobri podvezivanje jajnika bez obzira na dob, ali vidim da to nije tako. Ja sam preko 35 pa nisam previše oko toga razbijala glavu i čačkala, a na kraju nisam niti došla do tog koraka zbog vaginalnih poroda, ali još uvijek razmišljam o tome. Ako se ide na laparoskopsku operaciju podvezivanja jajovoda koliko dugo traje oporavak i koliko se nakon zahvata boravi u bolnici. Zna li netko iz vlastite kože?

  29. #29
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Marsupilami, znam za tvoj slučaj, srele smo se jednom na nekoj sličnoj temi. I opet mogu samo reći da je to što ti se dogodilo strašno. I da, nažalost, o dr. Tučkaru ne mogu ništa dobrog reći.
    Nadam se da ćeš podići tužbu protiv Petrove.

  30. #30
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ne znam zašto je to takav tabu? :/ Ja jedino nisam skužila da itko o tome priča...možda upravo zbog nemogućnosti da se to kod nas napravi bez nekih ispunjenih preduvjeta :/
    Da idem na carski (nadam se da neću), isto bih željela podvezati jajnik (imam samo 1 :D ). A ići samo to napraviti mi nije baš...jer ipak je to prava operacija. Za razliku od vazektomije :D Mene više zanima vazektomija i radi li se taj zahvat u Lijepoj Našoj?

  31. #31
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa Vidi poruku
    Mene više zanima vazektomija i radi li se taj zahvat u Lijepoj Našoj?
    Naravno da se radi, ali kao i kod zena, treba se dobiti odobrenje eticke komisije.
    Trebalo bi se raspitati kod urologa da li se sto promjenilo po tom pitanju

    @laumi

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    na 4 rijeke
    Postovi
    102

    Početno

    imala sam spiralu nekoliko godina uz obilno krvaranje

    drugo djete rodila na CR sa 39 godina i trazila podvezivanje prije. Trebala sam samo potpisat neki zahtjev,tipa kao onaj da pristajes na operaciju

    nakon 6 godina nemam nikakvih problema, menga mi je skroz pristojna (bolovi, kolicina krvarenja)

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj majoslava prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam bas da je to tabu tema, ali mislim da se vise radi o tome da nekako nema povratka unatrag nakon toga (bez obzira na anegdotske price o prijateljicama i susjedama koje su zanijele usprkos zahvatu, to je svejedno neuobicajeno), i da covjek mozda danas ne zna da li ce razmisljati drugacije za par godina.
    Povezivanje jajovoda je malo kompliciranija procedura, principijelno irevirzibilna, od podvezivanja spermovoda (ili kako li se vec zove), koja je principijelno reverzibilna i jednostavnija. Postoje i druge prilicno sigurne metode kontracepcije, ali naravno kontracepcija uvijek zahtijeva manje ili vise angazmana tokom fertilnog razdoblja zene.
    Uza sve navedeno, što u potpunosti potpisujem, dodajem i jedan poticaj na razmišljanje koji bi pomogao da se shvati i druga strana, ona liječnička: što kad mlada žena ispod trideset napravi takav zahvat i onda se predomisli iz jednog od stotinu mogućih razloga - npr. drugi brak itd.itd....

  34. #34
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I sa drugim brakom žena ima isti broj djece i isto tijelo. A promjena mišljenja zbog drugog braka ionako nije nešto o čemu bi trebali brinuti i odlučivati liječnici.

  35. #35
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    E ove primjedeb, da ih tako nazovem tipa promjena braka...Kosa mi se na glavi digne od toga!
    Kad rodim treće dijete imat ću mjesec dana do 32. rođendana. Ne znam kaako bi se to trebalo desiti da se razvedem, nađem nekog tipa, odlučim se za njega udati i još i imati dijete...A ne mislim više rađati s 40.
    Ne mogu više, ne želim više, ne želim više ni svoje tijelo izlagati tolikom promjenama (naticanje, tona kila gore, pa tona kila dole i da ne nabrajam).
    Kako je cubana napisala, ja ći imati svoje troje djece uvijek i to je meni dovoljno. Meni, MM-u, mom tijelu i našim financijama.
    Ne želim se zamarati kontracepcijom.
    Prezervativi su mi za ljude koji se rijetko seksaju. To mi nije za ljude u braku, koji to često rade. Više nekako za tinejđere.
    Pilule nisu za nekog poput mene, ja zaboravim popiti antibiotik koji moram piti samo 10 dana, pilule su SF za mene. A da ne govorim o hormonalnim promjenama.
    Temperature, zbeajanje plodnih dana i ne znam kakve sve fore ne...Nemam ja vremena za te "igrice" ni živaca ni voje...Ja sam onako više slobodan tip i meni je to prevelika muka...
    I ne vidim što mi drugo preostaje.
    Apstiniranje mi nije ni na popisu!

  36. #36
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ne bih rekla da je tema tabu, prije da nas sve to vraća na ono - žena se treba pobrinuti za kontracepciju
    jer - žena broji plodne/neplodne dane, mjeri temperaturu, kontrolira iscjedak
    žena uzima kontraceptive
    žena stavlja dijafragmu, spiralu
    žena podvezuje jajnike

    a muškarac? eventualno koristi prezervativ, ali rađe ne jer mu smeta, pa onda, ajde da ugodi, prekida snošaj...
    i to je sve od brige muškarca...

    i onda ostaje ono, što si ana.m napisala
    Ne mogu više, ne želim više, ne želim više ni svoje tijelo izlagati tolikom promjenama (naticanje, tona kila gore, pa tona kila dole i da ne nabrajam
    i žena trazi izlaz...

    i maše svojom emancipacijom i slobodnim izborom

    ana.m, nemoj shvatit osobno, ne ide tebe
    jednostavno mi je pretužno čitati koliko vas je ovdje poželjelo/napravilo podvezivanje
    zanima me da li je i upola toliko muškaraca samo i pomislilo na to...

  37. #37
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Meni je ginić u Merkuru nudio podvezivanje nakon četvrtog poroda (svi vaginalni, ne znam zašto mu je to palo na pamet). Imala sam 30 g. Ja sam odbila, ali valjda se onda može kad mi je nudio.

  38. #38
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Magriz, a zašto ti je to tužno....Pa meni je tužnije kad žena radi abortus ili ubije tek rođeno dijete. A valjda ja sa svojim tijelom smijem raditi kaj hoću ne?
    A kaj se muških tiče, moj nije rekao da ne bi vazektomiju, čak sam dugo razmišljala o ovome a da mu nisam niti rekla....Nismo se još sto posto dogovorili, ali ja znam kaj hoću.

    Jedni me blijedo gledaju kad me vide da čekam treće....Ili čuju
    Drugi se zgražaju na to što želim ovak nekaj napraviti....

  39. #39
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ana.m, tužno mi jer je samo žena ta koja hendla situaciju
    abortus/kontracepcija/odluka...
    naravno da je tijelo žene i da ona odlučuje
    ali neki puta smo previše u tom filmu da samo mi možemo i moramo odlučivati...

    a što se tiče broja djece - ako je žena ok s odlukom i želi jedno, dvoje, troje... što se drugi imaju zgražati nad tim.
    kao i za podvezivanje - stvar je žene, da, ali i muškarca, po meni.

    no, ja o tom nemam puno što pričat jer sam na jednom stala i da se na trepavice postavim drugo ne mogu

  40. #40
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    magriz, ja ne zelim da moj muz odlucuje o mome tjelu.
    Isto tako ja ne odlucujem o njegovom.
    Kod ovakve odluke nije stvar samo u kontroli radjanja, to je MOJE tijelo, MOJA odluka i MOJA zelja.
    Kada bi on rekao da zeli na vazektomiju ja bih rekla ok, ali nije na meni da ga nagovaram ili mu tako sto uvjetujem ili predlazem.

    Brak je zajednica, slazem se da mnoge odluke moraju biti zajednicke ali kada dolazimo do pitanja tijela - to je ipak samo moje, njegovo je njegovo, neke stvari moraju ostati samo nase.

    Sto se predomisljanja tice, pa nije podvezivanje jajovoda histerektomija.
    Ako se zena nekim cudom i predomisli nakon par godina neka se nosi sa svojom odlukom, uvijek ostaje IVF pa neka plati postupak.


    Tako je razmisljala i eticka komisija u mom slucaju, nema veze sto sam rodila petero djece, imala cetiri carska, ali ja imam 28 godina - mozda cu htjeti opet radjati iako mi je 4 druga lijecnika reklo da bi mi naredna trudnoca mogla biti pogubna, pa su me odbili
    Na pitanje sto sada ako zatrudnim receno mi je - pa postoje mnoge metode kontracepcije, mislim kakva je to logika?
    Po njihovom mi kontracepcija ne treba, pa ja moram jos radjati, imam tek 28 godina.
    Sada dvije godine nakon svega moj seksualni zivot je unisten, imam strah od nove trudnoce i ne mogu se opustiti, bjezim od muza, neznam kako me siroce uopce trpi, ali ne mogu si pomoci.

    Svojom odlukom srozali su mi kvalitetu braka

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Marsupilami . i jedno . Baš mi je žao. Mislim da nitko olako ne donosi odluku o kojoj se priča i da smo dobro razmislile (puno, puno puta).
    I moj seksulni život se srozao, eto teško mi je govoriti uopće o tome. Imam dosta godina (možda menopauza pomogne), a plodnost kao curica.

  42. #42
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    marsupilami, ja ti mogu jedino poslati veliki :hug: zbog svega što ti se dogodilo i što proživljavaš

  43. #43
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    zanimljiva tema...

    trudna sam treći put i to će mi biti treći carski, kad rodim imat ću 36 godina i DA, želim podvezivanje jajnika...

    nisam se još u bolnici u kojoj planiram roditi počela raspitivati o tome što mi sve treba ili ne treba, ali se nadam da ću to moći ostvariti...

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    E ove primjedeb, da ih tako nazovem tipa promjena braka...Kosa mi se na glavi digne od toga!
    Pa ako ti se kosa diže od najobičnijeg razgovora koji nema utjecaja ni na što, onda jednostavno rješi stvar sa ginekologom, bez foruma.

  45. #45
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja se ovdje nisam javila da me netko od toga odgovori niti me nagovori, već...pročitaj moj prvi post!!

    Ili se možda ovdje mora jaaaaaako dobro paziti kakva se tema otvara??

  46. #46
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I da, ovo za promjenu braka, nisam sada ovjde prvi put čula za to, svi imaju ludu potrebu da to iskomentiraju...
    Posljednje uređivanje od ana.m : 12.06.2010. at 23:42

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Pa i nije luda potreba: meni se čini sasvim realnom mogućnost npr. da ja umrem prije nego što dočekam starost i da moj suprug nakon toga ponovno uđe u brak i možda ima još djece. Svi prvo pomisle na razvod i onda to zvuči kao zabadanje nosa, ali smrt se ne može tako lako predvidjeti, kao što svi znamo.

  48. #48
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Ne razmišljam, niti sam ikada razmišljala o podvezivanju jajovoda, jedino što mi se u cijeloj priči ne sviđa je to što sam čitala da se na taj način povećava rizik od vanmaterične trudnoće. Ne znam koliko ima istine u tome, ali mislim da vrijedi spomenuti ovdje, jer ako je to točno, čini mi se da žene trebaju biti upoznate s ovim prije nego donesu konačnu odluku.
    A da je ova tema tabu, nezgodna (inače) - nisam stekla takav dojam. Možda se o njoj manje priča jer ipak nije među najučestalijim metodama kontracepcije, barem mi se čini da je tako kod nas.

  49. #49
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    da se na taj način povećava rizik od vanmaterične trudnoće..
    baš sam jučer navečer razgovarala s jednim kirurgom koji mi je spomenuo isto to...

  50. #50
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Zanimljiva tema.
    Ako se par odluči na ovu metodu kontracepcije, osobno sam sklonija muškom nego ženskom podvezivanju, jer je na tu temu žensko tijelo odradilo gro posla. Brijem i ja na moje tijelo - moja odluka, ali po meni je to brkanje lončića s partnerskom odlukom o problemu kontracepcije.

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se ovdje nisam javila da me netko od toga odgovori niti me nagovori, već...pročitaj moj prvi post!!

    Ili se možda ovdje mora jaaaaaako dobro paziti kakva se tema otvara??
    ana.m, pa zašto se ljutiš? Naslov teme je općenit, ljudi pišu ono što misle o istoj, a ne samo o tvom konkretnom slučaju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •