Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Zoološki vrt - par pitanja

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Zoološki vrt - par pitanja

    Da li vodite djecu u zoološki vrt?
    Koliko im je to interesantno s obzirom na njihovu dob?
    Što ih najviše zanima, što najmanje?
    I pitanje koje mene najviše muči: da li djeci objasnite "koja je svrha" ZOO vrta? Zašto su životinje zatvorene? I da li to uopće djeca primjete?
    (Nije nikakvo istraživanje, nego se spremamo u ZOO, pa me zanimaju neke općenite informacije).

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Moj najstariji obožava zoo vrt. Vodimo ga od nekih godinu dana. U to doba nije baš bio previše zainteresiran, više je to nama bila zanimljiva šetnja, a postalo mu je zanimljivo s neke 2,5 godine. Moj je najviše obožavao slona-koji je nažalost uginuo. Sad svaki put pita za slona. Jako su mu interesantni morski lavovi, posebno hranjenje i jednostavno obožava gmazove i tropsku šumu. Recimo majmuni ga uopće ne fasciniraju. Nakon toga dobre su mu i mačke (lavovi posebno). Jako se ražalosti nad medvjedima, nije mu jasno zašto im ne počiste nastambu. I jedan od best of mu je "Domaća hiža", tamo su mišeki, žohari, moljci i slične životinjice koje žive po kućama. Voli i kavez za homosapiensa, tu uvijek moramo prosjediti neko vrijeme. Mojem recimo jeleni, bizoni, vukovi uopće nisu interesantni. To je već pri kraju zoo-a pa je valjda već i umoran. Nikada još do sada nije postavio pitanje zašto su životinje zatvorene, valjda još nije dovoljno zreo da shvati taj pojam zatvora. Mi smo ove godine slavili i ročkas u zoo vrtu i klinci su bili oduševljeni.

  3. #3
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Da, vodimo ju u zološki, sve joj je zanimljivo, uživamo u šetnji, niti pita niti objašnjavamo zašto su životinje tamo i zašto su zatvorene, za sada to još nije primjetila, a niti ja nisam nikad kad sam bila mala. Papamo i meso pa isto ne pita otkud na stolu.

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    anima, što se tiče mesa, moje dijete zna (3 godine) kako meso "dolazi na stol". Ne zna to on točno u detalje, ali kuži da baka npr. ima purane koje poslije vadimo iz škrinje i pojedemo. Ovaj dio "od živog do škrinje" mu vjerojatno nije jasan u detalje.

    A za ZOO me baš zanima kako djeca to percipiraju. Znači vaši nisu primjetili.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Vodimo li ga? Vodi on nas! Stalno bi u zoološki vrt, često smo tamo.
    Vodili smo ga i kao 2-godišnjaka (onda bi dio prehodao, dio bismo ga nosili, nekad bi samo trčao okolo), a što je stariji, sve pažljivije gleda, inače obožava životinje i ne da mu je interesantno, nego mu je vrlo interesantno
    Najmanje ga zanimaju ptice (zapravo, plaši se onih papiga koje glasno kriješte, tako da taj dio zaobilazimo), a najviše - veliki sisavci (preživači, zvijeri, naročito velike mačke). Kukce pogleda, ali ga ne fasciniraju.
    E sad, što je svrha zoo-a... kad je imao 2-3 godine, nismo se u to upuštali (kao što si pretpostavila, ni ne primijeti da su životinje zatvorene), sad, kad je stariji, i počeo je više pratiti koje su životinje ugrožene, a koje ne, pomalo smo došli i do razgovora o tome. Ali mislim da mu objašnjenje još nije "sjelo", tj. da ga baš i ne zanima.
    Mislim da je njima (tu podrazumijevam djecu koja još ne idu u školu, a vjerojatno i dobar dio školske populacije) važnije da mogu vidjeti životinje i nešto naučiti o njima, a moralne dileme (oko zatvaranja životinja) se razvijaju kasnije...

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Koliko traje jedan pošteni obilazak?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Računaj bar 2 sata. Ako idete u zagrebački zoo, a pretpostavljam da idete.

  8. #8
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    moji vole sve...
    imali smo dogadjaj kad je prije par godina ris skocio na jednu od kceri, njoj je bilo 1 g tada...odnosno skocio na staklo prema njoj, ali nije se mogao poigrati, vidis, he he

    ali kad dodjemo u zgb, posjet zoou uvijek ulazi u razbibrigu, i vole se prosetati...

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi vodimo obavezno par puta godišnje, otkad je imala jedno 2-3 godine. Jako joj je interesantno ali se i brzo umori u zoološkom pa obično početak gleda puno detaljnije nego one životinje koje su bliže izlazu. Obilazak traje koliko izdržimo.
    Tu je najveći problem MM koji se uživi u ulogu reportera National Geographica, pa ga treba obuzdavati.

    Leu obično najviše zanimaju životinje koje su joj taj čas iz nekog razloga najzanimljivije, a taj su razlog često crtići - npr. lavovi ili merkati kad je gledala Kralja lavova, majmuni kad je gledala Čimpanze u svemiru itd.

    Moralne dileme nema, općenito nije baš empatična. Kako čitamo razne knjige pojavi se i tema zarobljenih životinja (npr. u Bambiju), i toga da sva bića žele slobodu, pa sam joj pripomenula i da su životinje u Zoo-u u zarobljeništvu, ali to je ne dira uopće.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Sjetila sam se nečeg. Sad ti je proljeće i životinjice se pare, tako da budi spremna to malo objasniti, jer je to sad baš intenzivno. Mom nemožeš više podvaliti da je magarcu to dugačko između nogu rep, a zadnji put smo od početka do kraja morali odgledati cijeli čin parenja deva .

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lea btw. nema dileme niti oko mesa. Ona se zgraža nad lovcima u Bambiju ili nad sudbinom svinja kad čitamo Šarlotinu mrežu, ali kad joj ja kažem da i mi tako jedemo životinje onda samo izjavi da su joj špek i pršut fini i da ne bi mogla biti vegetarijanac.

  12. #12
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Pretpostavljam da je bolje otiči u tjednu nego za vikend.

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možete i za vikend, u Zoo-u nije nikad neka strašna gužva. Može se dogoditi da morate malo čekati u redu za karte (par minuta).

    Ako već idete (a znam da ne živite u Zg) isplanirajte ako imate snage i malo šetnje po Maksimiru - oko trećeg jezera je recimo totalna divljina može biti i zabavnije nego Zoo, mi smo bili baš lani u ovo vrijeme pa smo vidjeli kornjače, punoglavce itd.

  14. #14
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Lea btw. nema dileme niti oko mesa. Ona se zgraža nad lovcima u Bambiju ili nad sudbinom svinja kad čitamo Šarlotinu mrežu, ali kad joj ja kažem da i mi tako jedemo životinje onda samo izjavi da su joj špek i pršut fini i da ne bi mogla biti vegetarijanac.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Za vikend je puno veća gužva, ali eto mi uvijek idemo vikendom jer nam se drugačije teško organizirati. Moj si uvjek nađe dijete slične dobi pa zajedno briju naokolo. Nije niti vikendom strašno, a moj voli kad je više djece.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Vodili smo je prvi put na prvi rodjendan, pa na drugi, pa na treci. Izmedju drugog i treceg vodili je baba i deda nekoliko puta. Preti da nam postane tradicija
    Meni je nas Zoo pretuzan, ali N ga obozava. Nikakvih moralnih dvojbi nema, cak i na moj komentar kako je vuk jadan zatvoren u kavezu ona zakljuci da je dobro jer nece pojesti baku i Crvenkapu.

    Najinteresantniji su joj misevi (vrte se na onom tocku) i ribice. I kozice jer moze da ih hrani. Kod nas ima i neki baby zoo gde setkaju neke male koze, pacici, fazani.... pa je tu mazila zivotinje.

    A najveca radost joj je da ganja paunove i koke (i oni se setkaju slobodno po zoo vrtu), i da umace ruke u fontanu.

  17. #17
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Maksimir je jednostavno prekrasan! I ja bi svoju malu od 10 i pol mjeseci vodila, jer već sada obožava životinje i sva je ushićena kada vidi neku, ciči od radosti i mlati nogicama i rukicama!

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Idemo stalno, obožava gledati životinje, svašta im priča...

    Nema nekih pitanja oko toga zašto su zatvorene, a ja je ne opterećujem time.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ako već idete (a znam da ne živite u Zg) isplanirajte ako imate snage i malo šetnje po Maksimiru - oko trećeg jezera je recimo totalna divljina može biti i zabavnije nego Zoo, mi smo bili baš lani u ovo vrijeme pa smo vidjeli kornjače, punoglavce itd.
    A možete i iznajmiti čamac i provozati se po jezeru

  20. #20
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ajde, nagovorile ste me.
    Išli bi mi i ranije, ali mali ne podnosi vožnju (povraća). Odnosno, mislim da bi sad to mogao podnjeti.
    Jučer smo bili u Trakošćanu i sretno stigli u oba smjera. Mislim da nam je to otprilike jednaka količina vožnje.

    Ima u blizini nešto ok za pojesti, ili da radimo piknik?

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U samom parku ima nekakav restoran na ulazu, čini mi se nešto tipa gableca ali nikad tamo nismo jeli pa ne znam kakvo je (i mene bi zanimalo). A oko Maksimira ima naravno svašta za jesti - mi smo npr. jednom bili u kineskom restoranu "Crveni zmaj" koji je u blizini (totalni promašaj, Lea je rekla da ona voli zagorske restorane a ne kineske).

  22. #22
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moji će uskoro 9 i 10, ali interes za ZOO ne jenjava - oni vole životinje. Počeli smo s neke dvije godine i idemo obavezno nekoliko puta godišnje. Moji već puno toga znaju o životinjama i ekologiji i znaju da živimo u takvom vremenu, da zapravo zoološki vrtovi pomažu očuvanju i razmnožavanju nekih vrsta koje teško opstaju u prirodi. Svjesni su da životinje tamo žive udobno, da imaju dovoljno dobre hrane i da su sprijateljene s timariteljima (Bili su već u Divljem ljetu, pa znaju i kako timaritelji brinu za životinje). U nekim slučajevima ipak imaju moralne dileme - bune se protiv žica sa strujom kojima su neke životinje okružene i protiv premalog prostora u kojem žive životinje koje trebaju veliki prostor (vukovi). To ih smeta, ali ne toliko da bi bojkotirali Zoo. Imaju svoje preferencije - ne gledaju sve životinje. Najveći dio vremena, nekih 80% provedemo uvijek ispred staništa crvenih pandi; one su im na prvom mjestu. Skoro uvijek pogledaju sove, kukce, reptile i šišmiše i neke životinje koje su hranili na Divljem ljetu, a ostalo tek letimično. Sada su zabrinuti jer se pandama bliži selidba u novouređeni dio ZOO-a, tzv. Sechuan, u blizini vukova. Brinu se kako će Jorrit i familija preživjeti promjenu.

  23. #23
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Da li vodite djecu u zoološki vrt?
    Vodili smo curku prvi i zadnji put kad je imala godinu i pol. Sad se spremamo ovih dana opet otići.
    Koliko im je to interesantno s obzirom na njihovu dob?
    Bilo joj je jako zanimljivo! Baš je uživala i ona i mi.
    Što ih najviše zanima, što najmanje?
    Najviše su je zanimali lavovi i one patkice što plivaju u jezeru...to valjda zato što je tada jedino za njih i znala i oponašala kako kažu :D Također su joj bili zanimljivi oni baloni punjeni helijem pa je snimila svako dijete koje je imalo balon, iako je i ona imala svoj :D
    I pitanje koje mene najviše muči: da li djeci objasnite "koja je svrha" ZOO vrta? Zašto su životinje zatvorene? I da li to uopće djeca primjete?
    Tada joj još nismo ništa objašnjavali jer je bila premalena. I sad sa 2 godine mislim da je još uvijek premalena da bi imalo nekog učinka objašnjavati joj. Ali definitivno joj to nekad mislim objasniti. Koliko se ja sjećam sebe- nije me uopće zamaralo koja je svrha ZOO-a...bilo mi je bitno samo da gledam životinje

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Klopa u tom kafiču u zoo vrtu je koma, radije si uzmite sendviće, sokova ima kojekakvih. Ako baš hoćete jesti onda bi trebalo otići van zoo-a.

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam mislila na onaj restoran na ulazu u park Maksimir, ne znam kakav je

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Za taj na ulazu stvarno neznam, nikad tamo nismo bili, vidjela sam da su nešto preuređivali, ali nemam pojma stvarno. A u zoo-u u kafiću na meniu su topli sendvići (ogromno hambi pecivo, tanka šnita podriguše i sira), hambi i hot dog.

  27. #27
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mi smo u ponedjeljak slavili curi rođendan u zoo
    bilo je super
    samo što smo doma neplanirano donjeli "ljubimca", krpelja
    zato preporučujem repelente

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Mi smo bili nekoliko puta do D. 4 ,5 god ( u različitoj životnoj dobi ) i moram priznati da je kod D.izostalo ono oduševljenje o kojem većina vas priča. Inače on obožava gledati životinje na NG , zanima se za njih , ali kad vidi kako u ZOO većina životinja miruje ili spava , to mu nekako nije tako jako zanimljivo.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo bili nekoliko puta do D. 4 ,5 god ( u različitoj životnoj dobi ) i moram priznati da je kod D.izostalo ono oduševljenje o kojem većina vas priča. Inače on obožava gledati životinje na NG , zanima se za njih , ali kad vidi kako u ZOO većina životinja miruje ili spava , to mu nekako nije tako jako zanimljivo.
    Mislim da je i moja curka slična. Nju životinje u zoo-u uopće ne zanimaju makar uvijek idemo svi zajedno. Više je nekako botaničarka. Nju zanima cvijeće, drveće, trava...Nju bumo vodili u botanički.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    14

    Početno

    mi smo bili pred godinu dana i pla niramo opet.bilo joj je super,najviše su joj se svidjeli medvjedi koji su spavali pa je ona vikala "medo budi se!!!"sve ostale životinje je pogledala i o svakoj smo joj nešto rekli.
    mi smo radili piknik-mali9 sendviči sokić i svi sretni zadovoljni

  31. #31
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ja imam moralne dileme oko zoološkog vrta (ne jedm meso i ne nosim krzno), ali filip nema. on inače nema takvih dilema uopće pa soli puževe u mom cvijeću i gazi bube u kući, ja samo špricam mrave i buhe (baš sam krasna majka).

  32. #32
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj dani1 prvotno napisa Vidi poruku
    Za taj na ulazu stvarno neznam, nikad tamo nismo bili, vidjela sam da su nešto preuređivali, ali nemam pojma stvarno.
    Ako mislite na restoran Maksimir (ravno od glavnog ulaza u park Maksimir)- restoran je super! Klopa je vrhunska, barem sve što sam ja do sad probala. Za restoran u ZOOu nemam pojma

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde, nagovorile ste me.
    Išli bi mi i ranije, ali mali ne podnosi vožnju (povraća). Odnosno, mislim da bi sad to mogao podnjeti.
    Jučer smo bili u Trakošćanu i sretno stigli u oba smjera. Mislim da nam je to otprilike jednaka količina vožnje.

    Ima u blizini nešto ok za pojesti, ili da radimo piknik?
    Ima u blizini, ali ne baš u samom Maksimiru.

    Tam na Ravnicama (prek puta Maksimira) su najbolji ćevapi u Zagrebu, samo to puno ljudi zna pa nema baš često mjesta...Pajzl se zove Labus (poznat i kao "Kod Srbina") - to je možda 1-2 minute vožnje od zoološkog vrta i isplati se, samo vikendom se treba najaviti ako želite sjediti unutra, na terasi-dvorištu obično ima mjesta. Može se i pješice. Mi obično baš tam u blizini ostavimo auto, ako ne idemo pješice od doma.... Prostor ne izgleda bogznakak, ali je klopa vrhunska za one koji vole roštilj (nema ništ drugo, gablece imaju samo radnim danom i dovoze ih s druge lokacije pa ne možeš birati) . Evo, zaslužili su link: http://www.labus.hr/mz/o_mz-u.html

    I Domagoj nije loš (restoran u sklopu kompleksa kod stadiona, ali ide se unutra s druge strane, od Zvonimirove). Mislim da se i kod njih treba najaviti.

    Restoran na ulazu u park Maksimir isto nije jako loš, bar nije bio prije par godina, ali dugo nisam bila pa nemam friške informacije. Evo detalja: http://www.restoran-maksimir.hr/
    U sklopu parka Maksimir imaš još Švicarsku kuću i Vidikovac, ali ne znam ima li štogod za jesti, ima samo piće. Imaš u sklopu zoološkog vrta slastičarnicu kod morskih lavova, ali ne pamtim da smo tamo ikad vikendom našli mjesta za sjesti - uvijek je pretrpano. Još se tamo može kupiti sladoled (ima ledo škrinje na 2-3 mjesta) i to je to.

    Inače, ja uvijek nosim klopu djeci kad idu u zoološki vrt, jer baš im je gušt žvakati sendvič ili jabuku dok gledaju živine. I obavezno treba uzeti sprej protiv komaraca/krpelja i vodu.

  34. #34
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Hvala na iscrpnim informacijama. Nego ovo me zanima, to se smije?
    (Znam da se živinu ne smije hraniti a djecu se smije?)
    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, ja uvijek nosim klopu djeci kad idu u zoološki vrt, jer baš im je gušt žvakati sendvič ili jabuku dok gledaju živine. I obavezno treba uzeti sprej protiv komaraca/krpelja i vodu.

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    He he he.... nikad nismo imali problema s tim. Moji ogladne čim udahnu malo svježeg zraka i pitaju kaj ima u torbi.... ne samo kad idemo u zoološki vrt, nego bilo kamo. Uvijek moram imati doggybag za njih.

  36. #36
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    He he he.... nikad nismo imali problema s tim. Moji ogladne čim udahnu malo svježeg zraka i pitaju kaj ima u torbi.... ne samo kad idemo u zoološki vrt, nego bilo kamo. Uvijek moram imati doggybag za njih.
    I mi imamo odličan mali ruksak (u koji ide onaj uložak iz putnog frižidera) i to stalno vučemo za sobom, bez obzira kamo idemo, zato pitam.

  37. #37
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ma smije se djecu hraniti :D Pa ne bi bilo u samom ZOOu za kupiti klope da se ne smije jesti

    Ako idete "Kod Srbina" morate jesti vješalice! :D Kakvi ćevapi! Vješalice su zakon

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U Švicarskoj kući se ne sjećam ima li nešto za jesti (tipa kolača), ali je stvarno predivno mjesto za sjesti na kavu.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    U Švicarskoj kući se ne sjećam ima li nešto za jesti (tipa kolača), ali je stvarno predivno mjesto za sjesti na kavu.
    Nema klope, ali ima izložba na katu (o prošlosti Maksimira), ulaz je besplatan bez obzira na konzumaciju, pa preporučujem!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno

    Mi smo stalni gosti Zoološkog vrta, a svaki puta jednako uživamo. Moja curica obožava morske lavove, tuljana i ribice, tako da se trudimo doći svaki puta za vrijeme hranjenja nekih od tih životinja.Na stranicama Zoološkog vrta može se pronaći raspored hranjenja morskih lavova, tuljana te kada se održavaju predavanja. Volimo ponjeti klopu (sendvič, voćku ili kolač) sa sobom pa kod lavova napraviti malu pauzu. Imaju slatki parkić za igru u koji sam ja počela polako puštati svoju curu s 3 godine. U svakom slučaju nikada nam obilazak ne traje manje od 2 sata; a nema šansi da slučajno propustimo posjetiti neku od životinja. Poseban je doživljaj vikendom kada na mostu kod lavova djeca mogu pozdraviti lutku Dado. Moja je oduševljena svaki puta i obožava plesati uz njega. Apsolutno preporučam!!!

    PS: I da ne zaboravim; može se pronaći raspored posebnih događanja u vrtu; poput Dana gmazova, događanja posvećenih Danima planeta Zemlje,...
    Posljednje uređivanje od ninanuna : 20.05.2010. at 13:30

  41. #41
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    mi idemo obavezno svake godine po dva-tri puta. T jako zanima sve vezsno zsa životinje, pogotovo ugrožene i ja sam mu prikazala zološki vrt ovako kako je Zdenka rekla i to mu je prihvastljivo. J je bitno samo da ih sve vidi, on vrišti od sreće kraj svakog kaveza.

    bili smo prpredprošli vikend, zaman kad je zatoplilo i točno se kužilo da su se životinje uželjele sunca, sve su bile jako aktivne, fantastične. pola sata smo proveli u promatranju hranjenja tuljana.
    vidjeli smo i hranjenje pirana.
    na katu u tom paviljonu je i izložba o ugroženim životinjskim vrstama. i može se učlaniti u udrugu Medo brundo - članarina je 5 kn.
    a najveće oduševljenje je izazvala beba tapir.
    mene živo zanima kakva će biti nova nastamba za lavove, jer je postojeća stvarno otužna.

    e da, super su mi i oni parkići unutar zoološkog, taman mm i ja malo odmorimo noge dok oni skaču i veru se.

    može se provozati i čamcem , mislim da je cijena 10 kn po oisobi, plaća se na blagajni kad kupujete karte.

    ja inače najviše volim zoo u proljeće, pogotovo u ptičjem djelu - lani je najfora bila čaplja na jajima u koju smo buljili pol sata i dečki su ju molili da im donese seku i patka sa kolonom pačića.

  42. #42
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Bila sam prije četiri godine tamo. Od tad su nešto preuređivali. Pitam za maksimirski ZOO:
    Jesu li životinje još onako turobne? Mislila sam otići s malom, ali nekako mi se ne ide ako ću gledati apatična, zatvorena stvorenja, u neuglednim, malim kavezima.

  43. #43
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Jesu, turobne su I jako malo ih ima zbog preuređenja: https://www.zoo.hr/opce-informacije

    Ali, ja ti nisam baš mjerodavna, po meni zooloških vrtova ne bi bilo.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu, turobne su I jako malo ih ima zbog preuređenja: https://www.zoo.hr/opce-informacije
    Pa ne znam baš, moj dojam je da su nastambe puno ljepše i bolje nego nekad, a to se vidi i na životinjama, jer su aktivnije i ponekad ih je teže uloviti pogledom.
    Ali istina je da ga sad intenzivno preuređuju i da se trenutno može obići tek mali dio zoološkog, pa je možda bolje strpiti se dok ne dovrše radove.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ima sasvim dovoljno životinja za vidit,ulaznice su dosta povoljnije zbog preuređenja i ima tzv dječji zoo gdje se kozice itd mogu dragat. Preporučam posjetu

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    X na miffy bili prosli vikend.

  47. #47
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ako si bila i prije par mjeseci napominjem da sam je ulaz sa strane fakultetskig dobra. Ne znam da li radi i stari ulaz.

  48. #48
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Sasvim dovoljno ih ima. Mi smo se divno proveli prije 2mj. Stari ulaz ne radi.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  49. #49
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mi smo bili ovu jesen ali sve je bilo razrušeno i ispremještano zbog preuređenja. Djeca su svejedno uživala. Mi nemamo problema ni sa zatvorenim životinjama ni sa mesom, nama je sve to ok

  50. #50
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mi smo bili prošli vikend. Od ovog zbunjola uvodnog posta, bili smo svake godine preko nekoliko puta.
    Dijete obožava ZOO.
    Mada sad kad je polovica zatvorena, to mi je stvarno malo naspram inače.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •