Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: vinogradska ili zarazna? - definitivno zarazna!!

  1. #1
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno vinogradska ili zarazna? - definitivno zarazna!!

    Ponukana još jako friškim iskustvom sa hospitalizacijom svog jednogodišnjaka moram otvoriti temu i podijeliti to s vama.

    Proslavili prvi rođendan, otišli na kontrolu i cijepljenje kod pedijatrice. Tu večer mali dobio temperaturu i ja ju povezala sa cijepljenjem, ne brinem previše, sutra će bit ko nov i idemo na rođendanski izlet. Sutra ujutro 38,5 ali ja i dalje snižavam. U podne se i dalje borimo s temperaturom ali i općim vrištanjem i plačem što je meni bio znak da nešto stvarno nije u redu jer se dijete tako inače ne ponaša, njega nešto boli. Ide pedijatrici, čekam sat i pol jer je gužva, da bi ustanovila da iza desnog uha ima veliku kvrgu i da ona ne može napraviti obradu nego nas šalje u bolnicu. Budući da nam je do tada ostala u dobrom sjećanju odlazim u Vinogradsku. Kvrga je sve veća, on kuri 39,5. Čekam 4 sata na stolcu (sama jer muž čuva starijeg) da dođu nalazi - krvna slika totalna koma. Dijagnoza: upala limfnih čvorova - dijete mora ostati u bolnici. Tu počinje moja borba...
    Ja: on je premali da ostane sam, nikad nije noć prespavao bez cice, vrištat će, ne dolazi u obzir
    Dr: joj pa imamo mi i djecu od 9 dana tu same...
    Ja: to mene uopće nije briga, moje dijete ne ostaje samo niti 5 min a kamo li cijele noći. Koliko i kome moram platiti da ostanem?
    Dr: imamo apartman za 500kn po danu ali ćete biti 2 tjedna... to vam je skupo... (ok - iskrena je...)
    Ja: nisu novci problem, bubreg ću prodat... da li može antibiotike primat putem dnevne bolnice?
    Dr: nemamo vam mi tu mogućnost... možda ima zarazna...
    Ja: ok, onda idem u zaraznu jer ja dijete samo ne ostavljam
    Dr: ali nisam vam sigurna da oni to mogu, pa neće njemu biti loše, utješit će ga sestre... (moš mislit...)
    Ja: ne dolazi u obzir, di treba potpisat, mi odlazimo!

    Potpisujem, uzimam nalaze i odlazim u zaraznu. Već je 6 sati popodne, zovem svoju mamu da mi dođe u zaraznu primit malog da odem na wc i da mi donese nešto za jest jer nisam ništa od doručka pojela.
    Dolazim u zaraznu, prijem prolazim glatko i brzo, opet ga pregledavaju, dijagnoza ista ali možemo to riješiti preko dnevne bolnice i šalju nas na III. odjel za novorođenčad i dojenčad.
    Prima nas ljubazan doktor Markovinović, daju mu prvi antibiotik i naručuju nas za ujutro na kontrolu i uzv.
    Opet se cijelu noć borimo sa temperaturom i ujutro idemo u Zaraznu. Dežuran je primarius Knezović i nakon obavljenog ultrazvuka obavještava nas da dijete mora ostati jer je upala zahvatila i meko tkivo i da mu treba antibiotik koji se daje 3 puta dnevno i ne može se administrativno provest kroz dnevnu bolnicu. Na moje: "ali ja ostajem s njim", on odgovara: "naravno!"
    Nisam mogla vjerovat, iako je situacija bila grozna ja se nisam morala boriti sa nikim, ostajemo skupa! Poslije sam saznala da su me švercali pod majku dojilju (iako dojim ali mi je dijete starije od 6 mjeseci) kao što i stalno švercaju mame iako neke niti ne doje ali žele biti uz svoje dijete.

    Ostali smo 7 dana i moram priznat da mi je to najbolje bolničko iskustvo do sada. Sestre su toliko susretljive, nježne prema djeci, empatične, baš iskreno zabrinute za svaku bebicu, nisu namrgođene niti živčane. Jedino imaju stvarno užasno puno posla i rastrgane su između odjela i ambulante pa ponekad niti ne stignu odraditi neke stvari jer ih je jednostavno premalo. Doktori su divni, ljubazni, otvoreni za razgovor i objašnjavaju ti detaljno i smireno sve opcije. Ma čak su i čistačice i tete koje nose hranu nasmijane i ljubazne. Ne znam - da nije jadnih uvjeta i hrane mislila bi da sam u nekoj drugoj državi.

    Eto - ako ikada morate idite u Zaraznu. Odjel III. Mali miš Teo i njegova presretna mama preporučaju

  2. #2
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    I mi! U zaraznoj bili dva puta, s oba djeteta po sest sati, znam nije puno, al vidi se da su super organizirani i jako baby friendly.

  3. #3
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Potpisujem za zaraznu! Već sam spominjala na drugoj temi: primljena sam s djetetom od 14 i pol mjeseci koje još dojim iako u pravilu nisam trebala biit s njim. Liječnik koji nas je zaprimio i pregledao ga na hitnom prijemu pitao je dojim li (mali tih dana nije ni jeo ništa osim što je cicao) i rekao da ću ostati s njim u bolnici. Na komentar sestara kako to ne može jer dijete ima više od godinu dana, rekao im je: pravila su vam kruta, zaprimite i majku s djetetom.
    Uglavnom, četiri puna dana u bolnici, bili smo lakši slučaj tamo pa su nas malo obilazili, uglavnom za intravenski antibiotik. Od osam navečer do osam ujutro ni sestre ni čistačice nisu ulazile u sobu pa smo se mogli i naspavati, hrana je izvrsna (čak je i mali projeo tamo :D), a za dr. Markovinovića isto sve pohvale. Super mi je što sam vodi odjel, ne izmjenjuju se svaki dan liječnici pa da uvijek iznova moraš od stoljeća sedmog s pričom.
    Nakon što smo otpušteni telefonirala sam zbog nekih nalaza i vrlo je strpljivo i opširno sve objasnio,
    Inače, kod V. je bio sindrom sistemskog upalnog odgovora (plus upala uha koju od smole nisu uspjeli vidjeti ni moja pedica ni hitna na rebru, adenoviroza i još nešto na latinskom, nemam sad papire uza se).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    meni je mama uvijek govorila, da kad dijete ima temp, treba ici na zaraznu. Tamo najbolje obrade ga

  5. #5
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    i ja cu potpisati zaraznu kao dobro iskustvo.
    proveli 5 dana na odjelu , osoblje ljubazno i brizno.

  6. #6
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Mi smo nedavno imali dvojbu: ici u Kalicevu ili Zaraznu. Bila sam gotovo sigurna da ce dijete biti hospitalizirano pa sam se odlucila za Kalicevu jer sam znala da tamo tijekom noci mogu sjediti na stolcu uz kinderbet. Tako je i bilo, stalno je netko mogao biti uz dijete.
    Jedino nam prigovorili da smo mi slucaj za Zaraznu pa da ubuduce tamo odemo.
    Kakva je situacija u Zaraznoj s ostankom roditelja uz dijete koje je hospitalizirano? Tu ste pisale da se moze ako dijete doji, a sto ako ima 2 ili 3 godine i vise ne doji?

  7. #7
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ovaj III. odjel je za djecu do 18 mjeseci. Nemaju oni uvjete za stariju djecu.
    Ne znam kako je na odjelu za starije klince...
    Imaju apartman za 300kn po danu- ako ništa drugo...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo nedavno imali dvojbu: ici u Kalicevu ili Zaraznu. Bila sam gotovo sigurna da ce dijete biti hospitalizirano pa sam se odlucila za Kalicevu jer sam znala da tamo tijekom noci mogu sjediti na stolcu uz kinderbet. Tako je i bilo, stalno je netko mogao biti uz dijete.
    Jedino nam prigovorili da smo mi slucaj za Zaraznu pa da ubuduce tamo odemo.
    Kakva je situacija u Zaraznoj s ostankom roditelja uz dijete koje je hospitalizirano? Tu ste pisale da se moze ako dijete doji, a sto ako ima 2 ili 3 godine i vise ne doji?
    Mi smo bili uz dijete od 7 godina cijeli dan! Mijenjali se tijekom dana, uvijek je jedna osoba mogla biti uz dijete. Oko 20,00 moraš kući!

  9. #9
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Znaci tijekom noci se ne moze biti s djetetom ako je starije od 18mj?
    Jesu apartmani najcesce raspolozivi ili trebas imati veliku srecu da ga dobijes?

  10. #10
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ovi apartmani na III. odjelu su većinom bili slobodni... ima ih mislim 4...
    odjel za stariju djecu nije u istoj zgradi tako da stvarno ne znam kako je s njima... da li se možeš dogovorit...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Mi smo na zaraznoj proveli noć kad je D. imao 15 mj. Ja na stolcu pored njegovog krevetića, rekli su mi da je to pravilo da jedan roditelj MORA ostati s djetetom, e sad ne znam točno koji je to odjel, a isto ne znam i što bi bilo da je trebao duže ostati.

  12. #12
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Apsolutno Zarazna! Bile smo tamo par dana zbog crijevne viroze, nisu uopce pitali dojim li, sestre su stalno obilazile a kad je N imala grceve, pomagale su mi je nositi i nunati. Primarijus Knezovic je odlican, sve mi je objasnio na prostom jeziku i rekao: necemo vas kao paket poslat kuci, obavit cemo jos citolosku analizu stolice da iskljucimo alergiju na hranu.
    Dok ti u Klaicevoj daju smrdljivu stolicu.
    ja i kad nije za Zaraznu, idem tamo. Ne dira me.

  13. #13
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Mi smo, doduse 2011. bili u zaraznoj i mogla sam nociti uz dijete i to je doktor sam predlozio prije nego sam pitala. Imao je ravno 3godine. Bili smo na 6.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ja sam bila 2001 nitko mi nije tak nekaj ponudio.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •