Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: utvrdjivanje blizanacke trudnoce

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    59

    Početno utvrdjivanje blizanacke trudnoce

    drage moje, zanima me ako se radi o blizanackoj trudnoci, da li je moguce da nakon ultrazvucnog pregleda kod ljekara u sestoj sedmici to nije utvrdjeno, jer se radilo mozda o jednojajcanim blizancima i slicno???
    znaci vidi se jedna gestacijska vrecica, koja se na sredini dijeli za sto ljekar kaze da je od kontrakcija?
    zanima me da li ste culi za slican slucaj, da nakon prve kontrole u sestoj sedmici nema naznaka viseplodne trudnoce, a kasnije se utvrdi suprotno???

    hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Meni su nakon uzv u dobi od sedam tjedana vidjeli jedno dijete. Idući uzv je bio sa 12tjedana+4dana i tad su zaključili da se radi o blizanačkoj trudnoći. Najbolje je ići na uzv poslije 8 tjedna trudnoće jer se tada vidi se sve.

  3. #3
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Pa ja mislim kad je riječ o jednojajčanim blizancima, da se to malo kasnije utvrdi...jer je samo jedna GV i tek se kasnije vidi da se podjelila..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    59

    Početno

    pretpostavljala sam da je tako sto moguce, ali eto zanimala su me i iskustva "uzivo", ili onih koji su prosli jedno i drugo. javicu vam za mjesec ili dva novosti, ako ih bude.

    hvala

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Neznam kako je sa jednojajčanim blizancima al dvojajčani se odma vide, meni su ih vidjela sa 5 tjedana

  6. #6
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno

    i moji dvojajčani su se vidjeli dosta rano, ne sjećam se više da je je to bilo kad su još bile žumanjčane vrećice ili prvi otkucaji srca

  7. #7
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Nama su na prvom pregledu ( 7 tjedana) odmah vidjeli 2 srca. Jednojajčane na jednoj posteljici. S tim da su me upozorili da bi trebalo napraviti uzv u 12 tjednu jer se zna dogoditi da se jedan bliz. izgubi.
    Obje su tu

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    meni su sa 7 tjedana ( na prvom pregledu ) utvrdili blizanačku trudnoću, 2 srčeka su kuckala

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    meni su u 6 tj vidjeli dvije gestacijske vrećice...jednojajčani blizići onda došli hihihihi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •