Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: ide li RODA na sajam beba, trudnica ...

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno ide li RODA na sajam beba, trudnica ...

    zanima me hoće li roda biti na tom sajmu ( btw. ne vidim je na tlocrtu) ovaj vikend???

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    nece biti

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me hoće li roda biti na tom sajmu ( btw. ne vidim je na tlocrtu) ovaj vikend???
    ako pogledaš sponzore i sudionike... mislim da je sve jasno
    Posljednje uređivanje od apricot : 26.05.2010. at 11:41

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    ok samo pitam da nekaj nisu izostavili, hvala!

  5. #5
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    A meni nije jasno.

    Zar nije bolje da RODA tamo bude zbog posjetitelja nego ne bude zbog drugih sudionika?
    Svaka čast Zelendanu, ali posjećenost ovog sajma je mislim ipak znatno veća.

  6. #6
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    I ja se to pitam..., zašto se povlačiti pred "njima", zar nije bolje da ste rame uz rame, mislim da bi to bilo višestruko korisno.

  7. #7
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    meni je žao što danas ( i općenito) nije bilo nikoga iz RODE da održi kvalitetno predavanje na temu dojenja jer nakon onih nebuloza koje sam danas čula....

    mislim da bi udruga RODA stvarno trebala imati svoj štand na svim ovakvim i sličnim događanjima baš radi "promocije" i popularizacije dojenja, uporabe platnenih pelena i naravno korištenja autosjedalica!
    u ova 2 dana nisam vidjela NITI JEDNU mamu da doji svoje dijete,nego su sve važno nosile flašice i dudice

  8. #8
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj Lucas prvotno napisa Vidi poruku
    u ova 2 dana nisam vidjela NITI JEDNU mamu da doji svoje dijete,nego su sve važno nosile flašice i dudice
    kako bilo tko moze znati da u toj bocici nije izdojeno mlijeko?
    pa ne doje sve mame u javnosti - zato i postoje izdajalice i bocice, ne koriste se samo za adaptirano tj. nije SVAKA mama s bocicom nedojilica

  9. #9
    ivanah

    Početno

    Eh, iako je ovo malo skretanje sa teme, ipak da kažem da smo mi bili na sajmu i smjestili smo se za dojenje na štandu od Dukatina

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    evo bila sam i ja na tom sajmu, doduse jedno pol sata, ali bas u vrijeme kad se odrzavla neka tribina ili sta vec o dojenju. bilo je tu svega i svacega.
    u ova 2 dana nisam vidjela NITI JEDNU mamu da doji svoje dijete,nego su sve važno nosile flašice i dudice
    i na izlazu sam srela mamu koja je dojila svoje djete. dakle bilo je i svijetlih primjera

  11. #11
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    I ja se to pitam..., zašto se povlačiti pred "njima", zar nije bolje da ste rame uz rame, mislim da bi to bilo višestruko korisno.
    Mi ne želimo biti tamo s njima koji krše kod. Bez obzira koliko bi to možda bilo korisno, mi imamo svoje granice koje ne mislimo prelaziti. Svatko tko želi dobiti ispravne informacije o dojenju, zna gdje ih može dobiti. Na svakome je izbor koga će slušati. Svatko svoju sreću kroji

  12. #12
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    ne zna svak ni da želi dojenje...., a povlačenje pred "neprijateljem" .... ne čini mi se pametno

  13. #13
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nije to povlačenje pred neprijateljem... daleko od toga, svjestan je "neprijatelj" naših akcija i reakcija Mi samo ne želimo biti dio ekipe koja smatra da je kršenje koda čist ok i u redu. Mi mislimo da to nije u redu, osuđujemo to (u svakoj prilici koju imamo), i zato i ne sudjelujemo u tim događanjima. Ne bi li bilo licemjerno što skačemo kršiteljima po glavi stalno, a onda odemo sebe predstavljati na sajam koji je sponzoriran od strane kršitelja? Ako si protiv nečega i smatraš to lošim, onda si uvijek protiv toga, a ne samo onda kad ti odgovara, ne? Meni je vrlo drago mi je da je Roda principijelna i što nije spremna kršiti svoja načela, i nadam se da će zauvijek i ostati takva.

    Osobno (dakle JA osobno, ne Roda) smatram takve sajmove stvarno katastrofalnim, to je samo prilika da se izvuče koja kuna iz džepova trudnica i roditelja, kao šatro savjeti o dojenju a glavni sponzor **, itd itd. Previše providno. Stoga mi je vrlo drago da Roda nije dio toga

  14. #14
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    pričate o mami koja je dojila na izlazu.
    to bih mogla biti ja
    ali nadam se da se ipak radi o nekom drugom jer ja, naime, nisam vidjela nikoga drugoga da doji pa se sve bojim da nisam jedina...kao i uvijek...

  15. #15
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    ne zna svak ni da želi dojenje...., a povlačenje pred "neprijateljem" .... ne čini mi se pametno
    ja bih se ipak slozila s ovim, na tom sajmu nema alternative, razgovarate s ljudima s ovog foruma koji su prilicno upuceni u puno stvari pa zapravo niste svjesni koliko ljudi zivi u ne znanju da je dojenje najbolje za dijete i da RODA uopce postoji.

  16. #16
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    S jedne strane, slažem se da treba biti principijelan i držati se svojih vjerovanja, ali s druge strane, kako mina30 reče, tamo vani ima jaaaaaako puno ljudi koji bi mogli nešto naučiti kad bi im se pokazalo i drugo mišljenje, odnosno zdraviji način gledanja na dojenje koji podupire RODA.

    A sajam (ne mislim samo na taj sajam, nego i druge masovnije manifestacije) je idealno mjesto da se dođe do više ljudi, onih koji ne znaju za RODE, internet (, ima ih) i svijet izvan televizije i reklama.

    Primjerice, meni je pedijatrica u jednoj našoj velikoj bolnici (nije SD) na to da dojim na zahtjev, rekla da mi beba stara 5 dana sa graničnim bilirubinom i teška 2200 gr ne može biti "stalno na prsima jer će mi samo napraviti ragade!" Kao trebala bi imati točan raspored kada ju dojim, a ne kad poželi.
    To govori kakvo je stanje u samoj struci, a o široj populaciji da i ne govorim.

    A strašno je skupo i zahtjevno organizirati masovnije akcije koje trebaju i skupi marketing i puno ljudi.

  17. #17
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih se ipak slozila s ovim, na tom sajmu nema alternative, razgovarate s ljudima s ovog foruma koji su prilicno upuceni u puno stvari pa zapravo niste svjesni koliko ljudi zivi u ne znanju da je dojenje najbolje za dijete i da RODA uopce postoji.
    Meni je super to što se RODE drže principa!
    A RODE su bile po toliko novina i televizija da mi je teško povjeravati da za nju ljudi ne znaju!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    10

    Početno

    I mi smo dojili vani

  19. #19
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    U Rodi smo sasvim mirni s tom odlukom da ne sudjelujemo na sajmovima na kojima su izlagači-kršitelji.
    Procijenili smo kako nam to nije prihvatljivo i uopće ne mislimo kako se "povlačimo".
    Dapače!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •