Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Portalak- koliko dugo ga koristiti

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    23

    Početno Portalak- koliko dugo ga koristiti

    Curka mi ima 2 godine, neredovitu stolicu od rođenja, ali sad sam joj odlučila dati Portalak, pije ga nekih tjedan dana, nije počela kakati svaki dan, ali je zadnji put kakala treći dan što je super, stolica je mekana. Ali , sad sam čula da djeluje loše na jetru? Jel netko ima saznanja o tome? Pedijatrica mi ga je preporučila, rekla da ga može piti neko vrijeme jer ne stvara ovisnost.

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da li je pedijatrica ikad utvrdila zašto su nastali problemi s probavom?

  3. #3

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    23

    Početno

    Nije nikad utvrdila zašto su nastali. Budući da je tako od rođenja, pripisivala je to metabolizmu, a budući da sam prvih 6 mj. samo dojila, a kažu da dijete naprsima i do 10 dana može bez stolice, nije smatrala to kao problem. Naravno, nije nikad prošlo 10 dana! Stolica joj je mekana, zdravo je dijete, nije nikada rekla da odemo na neke preglede. Situacija i nije bila nikada dramatična inače bih na svoju ruku otišla naravno.
    Pomikaki, hvala

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj pčelicaMaja prvotno napisa Vidi poruku
    Nije nikad utvrdila zašto su nastali. Budući da je tako od rođenja, pripisivala je to metabolizmu, a budući da sam prvih 6 mj. samo dojila, a kažu da dijete naprsima i do 10 dana može bez stolice, nije smatrala to kao problem. Naravno, nije nikad prošlo 10 dana! Stolica joj je mekana, zdravo je dijete, nije nikada rekla da odemo na neke preglede. Situacija i nije bila nikada dramatična inače bih na svoju ruku otišla naravno.
    Pomikaki, hvala
    Čemu onda sirup?

  6. #6
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Moja djevojčica (2 godine) ga pije već skoro tri mjeseca. Pila je i Biorelu (probiotik) uz to, dvije ture-dvadeset dana.
    Ne dajemo ga na svoju ruku. Prati ju pedijatar i gastroenterologinja. Oni određuju i doziranje i trajanje terapije.
    Neki pomaci su vidljivi, stolica je malo mekša nego prije, ali još uvijek ne kaka po više od 4 dana. Nakon tog vremena moramo joj dati čepić, jer uopće nema nagon za kakanjem, ne tiska, ne zadržava :/ Ako se ne pokaka napravi joj se čep od nakupljene dehidrirane stolice i to je strava kad se na kraju mora pokakati... imala je ragade i hemić Ped. joj je propisao Dulcolax dražeje na nekoliko dana, sad joj i to dajemo.
    Još pokušavamo utvrditi što točno uzrokuje probleme. Anorektalna manometrija u Klaićevoj je pokazala da živci debelog crijeva normalno funkcioniraju, refleksi su ok. Svi nalazi su uredni, osim što je ultrazvuk pokazao da je debelo crijevo nešto dulje i šire nego što je uobičajeno za njenu dob. To je urođeno, a jedino što se može napraviti na dulji rok je prilagoditi prehranu (cjelovite žitarice, sjemenke, tri voćna obroka na dan, što više vlakana-dajemo npr. jabuke s korom, puuuno tekućine...). Normalno, izbacili smo slatkiše, grickalice, čokoladu, bijelo brašno. Najviše se mučimo s tekućinom, teško je više izmisliti kako joj ponuditi da nešto popije. Čaj npr. neće ni pod razno. Inače je izbirljiva nejelica i tak... Nitko ne bi rekao da ju nešto muči. Vesela je, živahna i inače zdrava.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Portal kod odraslih?
    Nakon koliko djeluje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •