Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 435

Tema: samohrana majka i banka sperme

  1. #51
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Iako ti zelim puno uspjeha u donaciji sperme u inozemstvu,htjela bih te uputiti na nesto sto mozda ne znas,ne pada ti na pamet ili ce tiu prvi mah izazvati negodovanje,zgrazanje il otpor.Cesto surfajuci naletila sam na neke stranice odredjenih marginalnih skupina i uocila da mnogo gayeva zapravo zele postati ocevi i da bi rado ostvarili taj odnos,ali naravno nisu cesto u mogucnosti .Takodjer sam naletila na clanak ili blog neke lezbijke koja je za inseminaciju koristila spermu svog prijatelja gaya i kupljenu spricu u apoteci..Eto,rekla sam to!!!!
    Sad ce cistunke odmah skociti na mene,ali mnogi gayevi su pristojni,izrazito inteligentni ljudi odlicnih karakternih osobina i kao takvi pogodni za ocinstvo poput svih tzv.straight.Preporucam ti da razmislis dobro te da otvoris par gay foruma i mozda upoznas potencijalnog donora.Da sam na tvom mjestu ni to mi ne bi bila tako strana ideja.Sve sto dalje proizlazi iz takve konekcije trebalo bi unaprijed dogovoriti na zadovoljavajuci nacin za obje strane...
    Naravno,lakse je reci nego napraviti.
    U svakom slucaju ti zelim da uspijes.Ukoliko ces trebati pomoc oko aviokarata za Coppenhagen(ako se odlucis za putovanje u Dansku)tu ti mogu pomoci.POZZ

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Do sada nije bilo ja mislim takvih slučajeva da se uvozila sperma za oplodnju izvana(jer zakon nije ni dozvoljavao), znam da je bilo obrnutih slučajeva tj. konkretno znam za jedan par koji je izvozio zamrznutu spermu za Sloveniju( njihovu spermu za njih) i nije to baš jednostavno treba proći carinu i tražiti odobrenja od obje klinike jer i ovi koji primaju moraju navesti od kud su dobili to sjeme, ali ne znam sve detalje.
    A u donorskim slučajevima do sad su parovi išli van u Prag najčešće i tamo bi obavili IVF i vratili se nazad u HR.

    kad srce kaže dijete....

    ma zbilja, gdje mi to živimo?!!!
    Ljuta sam sad.
    Znači, ako ti je suprug neplodan, možete jedino putovati. Ja sam nekako mislila da postoji mogućnost donatorske sperme i kod nas, barem za parove.
    Sve me sram kako sam neinformirana (bila).

  3. #53
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    lorena kao prvo zelim ti puno srece i da ti uspije iz prve.
    Sto se carine tice ne vjerujem da bi to islo bas lagano kao prvo jer takva posiljka zahtjeva poseban nacin prijenosa, ali zato mozes se raspitati dali bi ti poslali u neku nama susjednu zemlju clanicu EU na tvoje ime tipa u postu i ti samo ides i preuzmes. Stvar je u tome sto ne vrijede ista pravila kada mi uvozimo nesto ili se radi o EU. Znam da tako ljudi rade tu kod nas za druge stvari pa mozda vriejdi pokusati pitati. U svakom slucaju sretno!

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    [QUOTE=Sela;1636010]Iako ti zelim puno uspjeha u donaciji sperme u inozemstvu,htjela bih te uputiti na nesto sto mozda ne znas,ne pada ti na pamet ili ce tiu prvi mah izazvati negodovanje,zgrazanje il otpor.Cesto surfajuci naletila sam na neke stranice odredjenih marginalnih skupina i uocila da mnogo gayeva zapravo zele postati ocevi i da bi rado ostvarili taj odnos,ali naravno nisu cesto u mogucnosti .Takodjer sam naletila na clanak ili blog neke lezbijke koja je za inseminaciju koristila spermu svog prijatelja gaya i kupljenu spricu u apoteci..Eto,rekla sam to!!!!
    Sad ce cistunke odmah skociti na mene,ali mnogi gayevi su pristojni,izrazito inteligentni ljudi odlicnih karakternih osobina i kao takvi pogodni za ocinstvo poput svih tzv.straight.Preporucam ti da razmislis dobro te da otvoris par gay foruma i mozda upoznas potencijalnog donora.Da sam na tvom mjestu ni to mi ne bi bila tako strana ideja.Sve sto dalje proizlazi iz takve konekcije trebalo bi unaprijed dogovoriti na zadovoljavajuci nacin za obje strane...
    Naravno,lakse je reci nego napraviti.
    U svakom slucaju ti zelim da uspijes.Ukoliko ces trebati pomoc oko aviokarata za Coppenhagen(ako se odlucis za putovanje u Dansku)tu ti mogu pomoci.POZZ[/QUOTE

    Joooj, to mi se tek čini komplicirano.
    Nisam tome sklona, zbilja.
    Ne zato što imam predrasude prema gay populaciji , nego zato što ne želim imati dijete s nekim s kim nisam u sretnoj vezi.
    A budući da nisam ostvarila sretnu, zadovoljavajuću vezu, onda bih dijete imala sama.
    Ne mogu ni zamisliti kako bih se s nekim nepoznatim dogovorila o budućim odnosima. on bi viđao dijete ili što? taj netko nepoznati? Ili bi mi sjeo na vrat pa problemi? Ili kao ne bi tražio ništa, ali bi me to na kraju skupo koštalo.

    Oprezna sam i nepovjerljiva, osobito kad je o tome riječ.

    Ne, nikako, ne bih mogla.
    Banka sperme mi je najprihvatljivije rješenje.

    A ova priča o šprici je moguća, ali ako je postotak uspješnosti u klinikama 10 do 15 posto, onda je ta žena zbilja imala sreće. Nemam pojma.

    A što se tiče karata, hvala na ponudi.
    Otkako sam skužila da imamo direktan let za kopenhagen, i to više puta na dan, sve mi se čini lakše.
    Posljednje uređivanje od lorena : 30.05.2010. at 22:29

  5. #55
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj lorena prvotno napisa Vidi poruku
    A možda bi mi Danci to spretno zakamuflirali?
    Kao vrhnje za kuhanje?

    šalim se, znam da je to malo ozbiljnija procedura.

    Ma, vrtim film u glavi, kombiniram.

    Nije nemoguće, znam da nije. Riješit ću nešto, nekako.
    stvarno mislim da tu opciju možeš prekrižiti
    bilo bi neozbiljno od klinike da ti šalje takav paket bez da ti imaš sve potrebne dozvole za uvoz, a oni za izvoz
    a i ne može se slati samo tako jer sigurno ima neke posebne uvjete u kojima se mora skladištiti tj. ne mogu je staviti u kovertu i poslati prvim vlakom

    btw. i za vrhnje za kuhanje ti treba dozvola

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    stvarno mislim da tu opciju možeš prekrižiti
    bilo bi neozbiljno od klinike da ti šalje takav paket bez da ti imaš sve potrebne dozvole za uvoz, a oni za izvoz
    a i ne može se slati samo tako jer sigurno ima neke posebne uvjete u kojima se mora skladištiti tj. ne mogu je staviti u kovertu i poslati prvim vlakom

    btw. i za vrhnje za kuhanje ti treba dozvola

    Ma, skužila sam to.
    Nema načina nego otići u kliniku vani (Danska, za sad). I odlaziti dok ne uspije. Ili dok ne bankrotiram.

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Lorena, parovi kojima treba donacija bilo sperme, bilo js idu vani tj. liječe se vani. Jedna je od cura pokušala ostvariti povrat poreza ili makar da joj plate lijekove za stimulaciju (to se penje od 4.000 kn za mlađe žene koje dobro reagiraju pa im treba manje ampula do 8.000 kn za starije žene (tipa starije od 35)). Nisu joj to odobrili.

    Za ostalo, imaš PP. Savjetujem ti direkt IVF i da zaboraviš inseminaciju, premda su jajovodi možebitno prohodni. Ideš na preskupi postupak, imaš dosta godina, da bi se "zezala" s inseminiranjem s donorskom spermom.

    Doduše, koliko znam, to je standardni savjet (u Pragu, koji je najčešća destinacija parova kojima treba donacija sperme), jer je inseminacija s doniranom spermom ionako preskupa (mislim da je cura kjoa je to pitala bila u svojim kasnim 20-tim godinama), a kad se tome pridodaju tvoje godine onda je stanje tvojih jajovoda i razmatranje inseminacije - bespredmetno, tj. to bi mogli jedino ako imaš vjersko-etičkih problema s IVF-om kao takvim... ili ako naletiš na kakve prevarante ili papilove, iskreno.

  8. #58
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Potpisujem inu 33!!Zapravo da.Zaboravi inseminaciju,to je gubljenje vremena i novaca,orijentiraj se na IVF,dogovori s klinikom sve detalje oko donacije i tvoje pripreme za sam postupak.Ako si cvrsto odlucila da je to- to,kad sakupis sve info,ostaje ti da napravis predracun da znas koliko ti novca treba i s koliko raspolazes i rezervirati avio karte.Samo,Lorena,u tom zanosu nemoj zaboraviti da ti uspjeh nije zagarantiran!!!Sretno!!!

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Lorena, parovi kojima treba donacija bilo sperme, bilo js idu vani tj. liječe se vani. Jedna je od cura pokušala ostvariti povrat poreza ili makar da joj plate lijekove za stimulaciju (to se penje od 4.000 kn za mlađe žene koje dobro reagiraju pa im treba manje ampula do 8.000 kn za starije žene (tipa starije od 35)). Nisu joj to odobrili.

    Za ostalo, imaš PP. Savjetujem ti direkt IVF i da zaboraviš inseminaciju, premda su jajovodi možebitno prohodni. Ideš na preskupi postupak, imaš dosta godina, da bi se "zezala" s inseminiranjem s donorskom spermom.

    Doduše, koliko znam, to je standardni savjet (u Pragu, koji je najčešća destinacija parova kojima treba donacija sperme), jer je inseminacija s doniranom spermom ionako preskupa (mislim da je cura kjoa je to pitala bila u svojim kasnim 20-tim godinama), a kad se tome pridodaju tvoje godine onda je stanje tvojih jajovoda i razmatranje inseminacije - bespredmetno, tj. to bi mogli jedino ako imaš vjersko-etičkih problema s IVF-om kao takvim... ili ako naletiš na kakve prevarante ili papilove, iskreno.
    Ma nemam nikakvih vjerskih, etičkih ni drugih problema u vezi s IVF.
    Naprosto nisam znala da je taj postupak toliko uspješniji od inseminacije. Ovo drugo je puno jednostavnije, zato nisam, za početak, niti razmatrala IVF.

    Idem ovdje na konzultacije i preglede, napravit sve što treba.

    Cure, hvala vam.

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Sela prvotno napisa Vidi poruku
    Potpisujem inu 33!!Zapravo da.Zaboravi inseminaciju,to je gubljenje vremena i novaca,orijentiraj se na IVF,dogovori s klinikom sve detalje oko donacije i tvoje pripreme za sam postupak.Ako si cvrsto odlucila da je to- to,kad sakupis sve info,ostaje ti da napravis predracun da znas koliko ti novca treba i s koliko raspolazes i rezervirati avio karte.Samo,Lorena,u tom zanosu nemoj zaboraviti da ti uspjeh nije zagarantiran!!!Sretno!!!
    Da, to je otprilike to.
    Budući da su tako male šanse da uspije od prve, vjerojatno ću potrošiti svu ušteđevinu.

  11. #61
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Malo je OT ali gledala sam ovaj novi film u koje glumi J.Lopez "Plan B" ista priča kao i tvoja Lorena, ona se odlučila za inseminaciju i gle čuda uspjelo od prve i zatrudnila je sa blizancima, to je iz moje perspektive za ženu iznad 35 godina ravno znanstvenoj fantastici, zato sam ti sugerirala odmah IVF, mislim ni tu nisu šanse ogromne ali opet puno realnije nego sa inseminacijom, recimo da ćeš sa stimulacijom dobiti više embrija i da će ti neke moći zamrznuti pa ako ne uspiješ od prve imaš opet nešto u pričuvi da ne moraš sve ispočetka.

  12. #62
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Lorena, postupak inseminacije je bitno manje uspješan, ali ovdje su čak, oprosti što to spominjem toliko puta, ali to je fakat jedan tehnički faktor - bitnije tvoje godine i one će te (odnosno, trebale bi, u svakoj klinici koja radi standardan MPO po zlatnim standardima), ubrzati prema IVF-u i da nema priče o skupoći postupka s doniranom spermom.

    Znači - godine su prva vodilja, donirana sperma drugi za nikakve dileme u odnosu na odabir MPO postupka - to bi definitivno, po svemu što znam, a ovo živim 10 godina, iako sam pacijent, nešto sam iskustava pokupila, trebao bit IVF. Ko ti kaže drugačije, bila bih jako nepovjerljiva prema tome i pomislila bih da želi prvo na meni malo zaraditi novaca, najiskrenije...

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Lorena, postupak inseminacije je bitno manje uspješan, ali ovdje su čak, oprosti što to spominjem toliko puta, ali to je fakat jedan tehnički faktor - bitnije tvoje godine i one će te (odnosno, trebale bi, u svakoj klinici koja radi standardan MPO po zlatnim standardima), ubrzati prema IVF-u i da nema priče o skupoći postupka s doniranom spermom.

    Znači - godine su prva vodilja, donirana sperma drugi za nikakve dileme u odnosu na odabir MPO postupka - to bi definitivno, po svemu što znam, a ovo živim 10 godina, iako sam pacijent, nešto sam iskustava pokupila, trebao bit IVF. Ko ti kaže drugačije, bila bih jako nepovjerljiva prema tome i pomislila bih da želi prvo na meni malo zaraditi novaca, najiskrenije...

    Ovako, u klinici u Finskoj su mi rekli da sve može (single women i to), ali da neka dođem da oni prvo naprave pretrage i predlože najbolji postupak.
    Danci su mi odgovorili da mogu ovdje u Hrv. napraviti nalaze, čak primiti i injekciju za stimulaciju ovulacije (36 sati prije?) i onda doletjeti k njima.

    Sad sam našla još jednu kliniku u Danskoj, hvale se da su specijalizirani za lezbijke i same žene. Ne znam da li da i njima pišem.

    Naručila sam se na konzultacije u Hrv, nažalost tek 17.6.
    Valjda ću tada biti pametnija.

  14. #64
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Lorena, u Hr nema šanse da daju uvesti spermu. Kao što sam već rekla- ako imaš prijatelje ili rodbinu negdje vani, možeš se raspitati kakvi su kod njih zakoni pa da si do njih uvezeš. Ali ne znam stvarno kakva je vani procedura za uvoz ljudske sperme. Znam za pseću- hrpa papirologije, hrpa troškova i sve na kraju izađe još 2 puta toliko koliko platiš spermu. A o živcima - hoće li stići na vrijeme? (jer i sperma ima svoj rok valjanosti izvan tijela), da nismo nešta zaboravili? da neće svejedno zezati na carini?...itd.itd. Definitivno bi se više isplatilo otići u Dansku.

  15. #65
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Između Danske i Finske, nekako, na prvu, tipujem za Dansku, jer su mi čudni ti Finci i njihovo "predlaganje najboljeg postupka", kad je jasno da je to IVF, ako si napisala koje su godine i za što si zainteresirana...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.06.2010. at 13:02

  16. #66
    goodwitch avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    207

    Početno

    lorena imaš p.p.

  17. #67
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    ima jako dobar
    Citiraj lorena prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako, u klinici u Finskoj su mi rekli da sve može (single women i to), ali da neka dođem da oni prvo naprave pretrage i predlože najbolji postupak.
    Danci su mi odgovorili da mogu ovdje u Hrv. napraviti nalaze, čak primiti i injekciju za stimulaciju ovulacije (36 sati prije?) i onda doletjeti k njima.

    Sad sam našla još jednu kliniku u Danskoj, hvale se da su specijalizirani za lezbijke i same žene. Ne znam da li da i njima pišem.

    Naručila sam se na konzultacije u Hrv, nažalost tek 17.6.
    Valjda ću tada biti pametnija.

    Kao neko ko zivi u Svedskoj preporucujem ti Dansku. Sve pretrage mozes obaviti u Hrvatskoj i poslati im . Onda oni tebi odrede stimulaciju koju uzimas u Hrvatskoj i hrvatski doktorti bi te pratili ultrazvucno da vide kako si reagovala na stimulaciju . Kada folikuli budu dovoljno veliki pocinjes sa testovima na ovulaciju . Na dan kada ovulacijiski test bude pozitivan , zoves njih , oni ti kazu kada da uzmes stoprericu i sutradan letis kod njih .
    Ima jako puno klinika u Danskoj i vecina single svedjanki de tamo na inseminaciju . Sama inseminacija kosta oko 400- 600 eura . Ti mozes zahtjevati double inseminering tj. inseminaciju dva dana zaredom radi vece sanse za uspjehom, naravno placas vise . Moras obratiti paznju na to da tebe mogu inseminirati samo babice a one imaju dozvolu da inseminiraju samo intravaginalno , dok iskljucivo doktori rade intrauterinu inseminaciju( njima je zabranjeno da inseminiraju single zene , zbog te rupe u zakonu ima puno klinika sa babicama)
    Najpoznatija je stork klinika i ja ti je preporucujem .
    Ja i MM smo se bili odlucili za nju jer ima jako dobar procenat uspjesnosti i jako su profesionalni . Na nasu srecu , brzo smo dosli na red u Sedskoj i nama je druga inseminacija uspjela .

    http://www.storkklinik.dk/en/ ovo ti je njihova stranica na engleskom , ako te nesto zanima sto se tice danskog jezika javi mi se da ti prevedem . Zelim ti srecu , jeste malo zapetljano , ali linije funkcionisu odlicno i nije to toliko daleko avionom .Sretno

  18. #68
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Moras obratiti paznju na to da tebe mogu inseminirati samo babice a one imaju dozvolu da inseminiraju samo intravaginalno , dok iskljucivo doktori rade intrauterinu inseminaciju( njima je zabranjeno da inseminiraju single zene , zbog te rupe u zakonu ima puno klinika sa babicama)
    Moramisam se ispraviti , jer glupi edit radi samo 2 minute. Zakon je promijenjen i sada mogu i doktori inseminirati, tako da je i IVF dozvoljen single zenama . Prije to nije bio slucaj , pa sam smetnula sa uma....

  19. #69
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo jednog zanimljivog članka, linkala je pino na podforumu niže. Ukratko - ja bih izbjegla putovanje u zemlje koje su "emitenti reproduktivnog turizma" (ove s konzervativnim zakonodavstvom, kao što smo mi, ove s lošim uvjetima - Engleska).

    Među njima je navedena i Švedska, tako da... ne bih u zemlje koje emitiraju svoje pacijente dalje, jer ima neki razlog zašto ti pacijenti putuju u druge zemlje po usluge reproduktivne medicine. Evo linka i sažetka od pino:

    http://forum.roda.hr/threads/56430-l...lim-ne-postati

  20. #70
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I opet ponavljam, inseminacija je za lakše pacijente, onaj ko uspije inseminacijom, njemu treba blagi push... I općenito je za žene mlađih godina... Tako da se stvarno dobro raspitaj. Najbolje pitaj nekog od naših "liberalnih" MPO-ovaca (ovi koji nemaju predrasude prema ženama koje se na to odluče) koja je njihova preporuka - što da se radi i gdje, jer možda poznaje "okružje", a sigurno može napraviti neko brzinsko "šacanje" tvog reproduktivnog stanja.

  21. #71
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim na ovo inseminiranje od strane babica... To nisam nikad čula... Ovdje bi to vjerojatno smatrali substandardnim postupkom...

    Zato oprez i pokušaj skužit koliko ti kao ti imaš "reproduktivnih izazova" i da li bi ti se tako nešto (intravaginalna inseminacija od strane babica) uopće isplatilo...

  22. #72
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Među njima je navedena i Švedska, tako da... ne bih u zemlje koje emitiraju svoje pacijente dalje, jer ima neki razlog zašto ti pacijenti putuju u druge zemlje po usluge reproduktivne medicine
    Pa u Svedsku sve i da hoce ne moze, nisam joj to ni preporucila, tako da.. Svedska dozvoljava donorske postupke samo parovima koji su svedski drzavljani i nema anonimnih donora + se ceka oko 15 mjeseci... Zato parovi stanu u red za donora i dok cekaju da dodju na red u Svedsku idu na postupke u Dansku , a single zene naravno direktno idu u Dansku.
    Mislim na ovo inseminiranje od strane babica... To nisam nikad čula... Ovdje bi to vjerojatno smatrali substandardnim postupkom...

    Zato oprez i pokušaj skužit koliko ti kao ti imaš "reproduktivnih izazova" i da li bi ti se tako nešto (intravaginalna inseminacija od strane babica) uopće isplatilo...
    Zahvaljujuci tim babicama jako puno je single zena ostvarilo trudnocu . Tada drugog nacina nije bilo jer je ljekarima bilo zabranjeno da inseminiraju. Samim tim single zene nisu mogle ostvariti trudnocu putem IVF jer je to ponavljam bilo zakonom zabranjeno . Od decembra 2009 zakon je promijenjen i sada single zene mogu raditi IVF , zato sam se i ispravilajer sam smetnula s uma novi zakon .
    Danske klinike su jako dobre klinike. Sto se tice substandarda , ovdje pacijent ima jako malo kontakta sa doktorom . Meni su postupke vodile babice , doktor je jedino radio UZV i inseminaciju , apsolutno nista vise. Citavu trudnocu ce mi isto takjo voditi babica , doktora cu vidjeti samo na UZV i u slucaju komplikacija. Napominjem da nisam bila ni u kakvoj "lijevoj" klinici vec u drzavnoj. Lose ili ne ovdje je tako.


  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Između Danske i Finske, nekako, na prvu, tipujem za Dansku, jer su mi čudni ti Finci i njihovo "predlaganje najboljeg postupka", kad je jasno da je to IVF, ako si napisala koje su godine i za što si zainteresirana...

    I ja sam se, manje više, odlučila za Dansku.
    Zato što Danci nude suradnju s našim doktorom (kažu da on može obaviti sve preglede, dati injekcije itd) i pristaju da se postupak obavi za prvog posjeta njihovoj klinici. (nakon što sve drugo obavim tu)
    Finci neće tako. Oni bi sami radili pregled, mogu donijeti samo nalaze od pretraga krvi. I za prvog posjeta klinici nema postupka, samo sat, dva pregledavanja i psihologije.

    Osim toga, Danska je bliže, ima direktnih letova koliko hoćeš svaki dan.

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Betty prvotno napisa Vidi poruku
    ima jako dobar


    Kao neko ko zivi u Svedskoj preporucujem ti Dansku. Sve pretrage mozes obaviti u Hrvatskoj i poslati im . Onda oni tebi odrede stimulaciju koju uzimas u Hrvatskoj i hrvatski doktorti bi te pratili ultrazvucno da vide kako si reagovala na stimulaciju . Kada folikuli budu dovoljno veliki pocinjes sa testovima na ovulaciju . Na dan kada ovulacijiski test bude pozitivan , zoves njih , oni ti kazu kada da uzmes stoprericu i sutradan letis kod njih .
    Ima jako puno klinika u Danskoj i vecina single svedjanki de tamo na inseminaciju . Sama inseminacija kosta oko 400- 600 eura . Ti mozes zahtjevati double inseminering tj. inseminaciju dva dana zaredom radi vece sanse za uspjehom, naravno placas vise . Moras obratiti paznju na to da tebe mogu inseminirati samo babice a one imaju dozvolu da inseminiraju samo intravaginalno , dok iskljucivo doktori rade intrauterinu inseminaciju( njima je zabranjeno da inseminiraju single zene , zbog te rupe u zakonu ima puno klinika sa babicama)
    Najpoznatija je stork klinika i ja ti je preporucujem .
    Ja i MM smo se bili odlucili za nju jer ima jako dobar procenat uspjesnosti i jako su profesionalni . Na nasu srecu , brzo smo dosli na red u Sedskoj i nama je druga inseminacija uspjela .

    http://www.storkklinik.dk/en/ ovo ti je njihova stranica na engleskom , ako te nesto zanima sto se tice danskog jezika javi mi se da ti prevedem . Zelim ti srecu , jeste malo zapetljano , ali linije funkcionisu odlicno i nije to toliko daleko avionom .Sretno
    To je ta druga klinika u Danskoj koju sam našla! (ali im nisam pisala) Oni se hvale da su drukčiji, da su zapravo izrasli iz nevladine udruge koja se borila za prava istospolnih zajedenica ...

    Upravo ovako otprilike su im i oni objasnili u klinici s kojom se danima dopisujem. Samo što mi je sada, nakon što mi to i ti kažeš, sve mnogo jasnije.
    Baš ti hvala.

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I opet ponavljam, inseminacija je za lakše pacijente, onaj ko uspije inseminacijom, njemu treba blagi push... I općenito je za žene mlađih godina... Tako da se stvarno dobro raspitaj. Najbolje pitaj nekog od naših "liberalnih" MPO-ovaca (ovi koji nemaju predrasude prema ženama koje se na to odluče) koja je njihova preporuka - što da se radi i gdje, jer možda poznaje "okružje", a sigurno može napraviti neko brzinsko "šacanje" tvog reproduktivnog stanja.

    Već sam se naručila.
    Ne znam smijemli napisati kod koga. Odgovaram na pp o kojem je našem doktoru riječ.

    (ina, ti si mi ga preporučila)

  26. #76

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    E, sad, cure moje, opet trebam pomoć.

    Dakle, manje-više opcija je Danska, nakon što obavim konzultacije i preglede tu.

    Ali, na savjet nekih od vas poslala sam upit i u još jednu češku kliniku. (na pp koga zanima odgovaram koju)
    Odgovor je otprilike ovaj: u češkoj, sukladno zakonu, radimo postupke samo s parovima koji ne moraju biti vjenčani, neophodno je da suglasnost o postupku potpišu oboje, a u toj suglasnosti stoji da će oboje biti roditelji djetetu rođenom nakon postupka. Razumiju moju situaciju u potpunosti i mogu mi preporučiti da je moguće planirati postupak samo ako suglasnost uz mene potpiše i partner, ili umjesto njegovog dolaska u kliniku mogu donijeti notarski ovjerenu suglasnost partnera. i naravno - za sve ostale informacije o postupku stoje mi na raspolaganju.

    Dakle, to su mi rekli nakon što sam im lijepo napisala da partner ne postoji. Nema suglasnosti, nema zajedničkog odgoja, nema muškarca!
    Kužim, sugeriraju mi da malo prekršimo zakon.
    Samo mi nije jasno da li zbilja moram otići javnom bilježniku s xy (ali nije ni to nimalo jednostavno), ili bi se zadovoljjili s komadom papira i izmišljenim imenom i prezimenom.

    S druge strane, išla sam odmah gledati avionske karte. Za kopenhagen ima za 2 tisuće kuna, za prag su oko 4. (ili ja ne znam tražiti)
    A opet - riječ je o super klinici u češkoj, imaju ženu za komunikaciju na hrv. I jeftinije je, pretpostavljam, nego u Danskoj.

    Cure, pomozite!

    Što više kopam i tražim, sve je više infomracija, a ja sve luđa!

  27. #77
    goodwitch avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    207

    Početno

    lorena imaš p. p.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Lorena divim ti se i nadam se da ćeš dobiti što želiš... i drago mi je što si se javila na ovaj forum jer ovdje ima žena koje će ti pomoći.... pomogle su meni i znam da će i tebi....


  29. #79
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    za avionske karte - ja uvijek odem na travelocity.com i tu su mi najjeftinije avio karte - ZG-Prag, 2 tjedna u 8. mjesecu je npr. $200, sto je 1,200kn. 4,000kn je definitivno previse!

    btw, koliko ja znam, Ceska NEMA posebni zakon o potpomognutoj oplodnji (ima samo dio koji se tice kvalitete laboratorija i slicno, i osim toga mislim da je potpisnica europske konvencije o kloniranju sto znaci da je zabranjeno stvaranje hibridnih zametaka i raznih neetickih zivotinjsko-ljudskih eksperimenata) - tj. Ceska ne regulira TKO moze pristupiti KOJIM postupcima, kao sto to reguliraju drugi zakoni (hrvatski i vecina europskih zemalja). Tako da je na klinici da odluci sto ce raditi a sto nece, a ja interpretiram taj odgovor koji su ti poslali kao zastita u slucaju da ih to ispituju nedobronamjerni ljudi (npr. novinar koji bi htio napraviti reportazu kako je u Ceskoj sve dozvoljeno i kako je to grozno i kako nemaju nikakvih provjera itd).

    Dakle, ja bih ti savjetovala da im napises da ti treba donor i da ih pitas da li je potreban pristanak partnera, i kakav, u tom slucaju.

  30. #80
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Lorena, u kojoj si Danskoj klinici bila?

  31. #81
    goodwitch avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    207

    Početno

    ina33 nisam baš sigurna da li je lorena bila u Danskoj..malo smo kontaktirale ovo ljeto,jer smo pokušale organizirati nešto u briselu,ali to je bilo jako komplicirano...
    zadnje mi je lorena pisala nešto o postupku u Srbiji jer je kod njih navodno od 9.mj. trebao stupiti na snagu zakon koji dozvoljava MPO i donacije ženama bez partnera...e sad šta je iskombinirala dalje ne znam..to se tada činilo kao najjednostavnija solucija..

  32. #82
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    goodwitch, i mene je zanimalo što je lorena obavila, a vidim da nije bila na forumu dugo, nadam se da je sve dobro! Dobro je znati za buduće gdje je najjednostavnije.

  33. #83
    goodwitch avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    207

    Početno

    mare41 ja ne znam šta je na kraju lorena obavila i da li je išta obavila po tom pitanju..kažem zadnja info je bila da će pričekat 9 mj. da vidi šta će biti sa tim zakonom u Srbiji..
    jedna klinika u Danskoj joj se i nije baš dopala jer je to klinika bez doktora,postupak obavlja babica,a pripremu obavljaš gdje hoćeš..u Finskoj su pa komplicirali u smislu da sve ,ali baš sve obavljaš kod njih,a oni procijene koji postupak bi bio najbolji za tebe..u Briselu slična procedura,s tim da oni nekom svojom procedurom takve postupke rade praktički 2x godišnje..

  34. #84

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    20

    Početno

    Podižem za beti3!

    Reprofit u Brnu (Češka), radi sigurno sa ženama bez partnera. Ide puno Britanki i mislim da su dosta fleksibilni. Podatke o klinici možeš pronaći na webu, a iskustva (ne znam da li smijem stavljati link ) na fertilityfriends forumu...
    I relativno su nam blizu, samo 600tinjak km...nadam se da sam pomogla

  35. #85

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    20

    Početno

    A ako još koga zanima, na gore spomenutom britanskom forumu postoji cijeli thread (ili kako se već zove!) gdje si single žene pružaju podršku i navode iskustva etc kao i kod bilo kojih drugih skupina u MPO koje su kod nas zastupljene na forumu, više ili manje! ako kome treba pomoć da dođe do podataka dostupna sam na pp

  36. #86
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj LindaL prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem za beti3!

    Reprofit u Brnu (Češka), radi sigurno sa ženama bez partnera. Ide puno Britanki i mislim da su dosta fleksibilni. Podatke o klinici možeš pronaći na webu, a iskustva (ne znam da li smijem stavljati link ) na fertilityfriends forumu...
    I relativno su nam blizu, samo 600tinjak km...nadam se da sam pomogla
    Ako se dvojiš za link, može meni preko PP-a? Hvala unaprijed!

  37. #87

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    20

    Početno

    Ma, ja ću riskirati jer mi je želja da nas je što više informirano i da imamo što šire poglede
    na svu problmatiku koja nas, koji smo u ovim vodama duže, pogodi : http://www.fertilityfriends.co.uk/fo...hp?board=403.0
    i o Češkoj : http://www.fertilityfriends.co.uk/fo....0.....ponekad je forum zatrpan pa treba strpljenja da se konektirate !

  38. #88
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Hvala, LindaL!

  39. #89
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    naravno da smije link

    dijelimo informacije, nije to reklama, niti išta što se ne bi smjelo staviti na forum

  40. #90
    brane85

    Početno

    lorena jesi uspjela to rijesiti

  41. #91

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    3

    Početno

    lorena , jesi li uspjela , zasto se ne javljas i ne objasnis nama svima koje intersuje , jesi li otišsla u Dansku ili može i u Srbiji može? sta se desava mozes i na pp

  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    3

    Početno

    goodwich mozs li nam ti reci sta se desava sa lorenom sada , i da li je otisla u Srbiju ili Dansku itd

  43. #93
    goodwitch avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    207

    Početno

    987 već sam gore više napisala da ne znam šta je na kraju lorena obavila i da li je išta obavila...

  44. #94

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    3

    Početno

    A znas li mozda koju je kliniku zvala ili doktora u Srbiji, i kome se uopće obratiti, da li je taj zakon tamo usvojen , da li mogu stranci nedržavljani Srbije kako doci do informacija ......
    LORENA ako ovo čitas mogla bi nam odgovoriri i pomoci kao što su i tebi pomogli drugi na forumu

  45. #95
    Aradija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    100

    Početno

    Ovde je donet taj zakon ali nisam sigurna koliko je zaziveo... Ja sam izasla iz vto price pa nisam toliko u toku. Ali evo brojevi telefona od klinike "Jevremova" pa mozete da ih pitate:

    http://www.jevremova.rs/index.html
    Gospodar Jovanova 51
    11000 Beograd
    Telefon
    (0038111) 263-2222, 263-3222, 263-3533
    Fax:
    2635-226
    e-mail:
    jevremova@jevremova.rs

    Kod njih inace dolazi i prof Vlaisavljevic iz Maribora pa ako i nisu korisni sto se tice donacije sperme mozda bi bili ako hocete da idete u Maribor a predugo vam je da cekate godinu i nesto koliko se tamo ceka. I ovde se ceka kod njega na konsultacije ali opet krace, nekoliko meseci.

    Sto se doniranja sperme tice to se vec duze radi u Makedoniji (klinika Mala Sistina) i u Ceskoj, a isto i donacija jajne celije, embriona. Mozda je to finansijski povoljnija varijanta nego odlazak u Dansku i sl. Nisam videla da li ima njihovih telefona na forumu ali ako nema a bude vas interesovalo mogu da vam napisem naknadno...

  46. #96
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    o zakonu u srbiji: http://potpomognutaoplodnja.info/ind...vama&Itemid=96
    mpo dopusten samim zenama ali samo iznimno, uz posebnu dozvolu ministra
    ne znam da li je dopusteno stranim drzavljanima, ali mozda se ispati pitati?
    ne znam nista o klinikama tamo, ali u novinskom clanku se spominje uspjeh od 40%?
    jedna klinika je http://www.jevremova.rs/Sterilitet.html - tamo postoji i formular za postaviti pitanje (lijevo)

  47. #97

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj LindaL prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem za beti3!

    Reprofit u Brnu (Češka), radi sigurno sa ženama bez partnera. Ide puno Britanki i mislim da su dosta fleksibilni. Podatke o klinici možeš pronaći na webu, a iskustva (ne znam da li smijem stavljati link ) na fertilityfriends forumu...
    I relativno su nam blizu, samo 600tinjak km...nadam se da sam pomogla
    Nažalost, ništa od toga.. (( vratili mi danas mail da ne rade sa single ženama jer je to protivno zakonima Češke.
    Ako netko zna neku drugu kliniku u nama susjednim zemljama, lijepo bi molila info. Voljela bi da ne trebam u Dansku, Finsku...

  48. #98
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Amonka vjerovatno se radi o klinikama iz grupacije AVA;cini mi se da sam citala da ruska poslovnica radi sve sto treba,cak i surogastvo,
    Latvia je interesantna,nisam iscitavala da li je kod njih to moguce-copypasteat cu ti mailove..


    Ava Clinic in Tampere
    Keskustori 1 A 9
    33100 TAMPERE
    Finland
    Puh. +358 3 3392 6500
    Fax. +358 3 3392 6510
    ava@avaclinic.com
    See map

    Ava Clinic in Turku
    Yliopistonkatu 15 B 16
    20100 TURKU
    Finland
    Puh. +358 2 275 9500
    Fax. +358 2 275 9523
    ava.turku@avaclinic.com
    See map

    Ava-Peter, St. Petersburg
    Russian-Finnish Medical Centre
    Nevsky Ave. 22/24,App. 50-N
    St.Petersburg 191011
    Russia
    Tel: +7 812 336 3059
    Fax:+7 812 336 3055
    info@avapeter.com
    www.avapeter.com

    AVA Clinic, Lisbon
    Praça D. Pedro IV (Rossio), 74-3A
    1100-202 Lisboa
    Portugal
    Tel: + 351 21 324 5000
    Fax: + 351 21 324 5005
    info@avaclinic.com
    www.avaclinic.pt

    AVA Clinic, Riga
    Vilandes iela 3
    LV 1010 Riga
    Latvia
    Tel: +371 6700 1007
    Fax: +371 6735 8484
    ava.riga@avaclinic.lv
    www.avaclinic.lv
    See map

    AVA Clinic, Baku
    I. Hidayetzade str., 1911-yard
    Baku, 1033 Azerbaijan
    tel. +994 12 567 3400
    tel./fax. +994 12 567 8910
    mob. +994 50 208 0367
    ava.baku@avaclinic.az
    www.avaclinic.az
    Posljednje uređivanje od Sela : 08.02.2011. at 13:17

  49. #99
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    I Lorenin post završio u novinama http://www.slobodnadalmacija.com/Moz...5/Default.aspx. Bilo čiji post može osvanuti u novinama?

  50. #100
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pa ovaj forum je postao pravi izvor tema za novinare koji ne znaju što pisati i gdje doći do ideja.

    Smiju li oni to? Vjerojatno da. Nije protuzakonito, ali je nemoralno.

    Da bar ne spominju imena.

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •