Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 435

Tema: samohrana majka i banka sperme

  1. #101
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam užasnuta s ovim što novinari rade, ovo je stvarno nisko i dno novinarstva. Odvratno.

  2. #102
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Tek sam sad vidjela šta se dogodilo...opet... Ovo je prestrašno! Prije malo vremena s još jednog pdf-a jedna je novinarka isto "ukrala" post i nije se niti ispričala! Možda bi trebalo zamoliti Ivaricu da nekako zaštiti te naše postove, neki članak koji će zabranjivati kopiranje izvan Rodinog Foruma i korištenje u druge svrhe. Jer ovo je novinarima počelo biti in!

  3. #103
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Mislim da je ovo ipak drugo, citirano je par rečenica i navedeno odakle, kao podloga za tekst, a dalje članak ide solidno (preletjela sam pogledom, kontaktirani su liječnici, udruga Roda, a imena koja se navode u imena onih koji su dali svojevoljno izjavu).
    Onaj prvi slučaj je ipak bio nešto drugo, kopirane su bar 2 kartice teksta s puno detalja iz kojih su ljudi bili prepoznati.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    75

    Početno Pozdrav svima

    Lorena , odlican savjet ti je dala Sali.
    Tako probaj.
    Puno srece.U slicnim smo situacijama...

  5. #105
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    molim lorenu, ako ovo čita, da mi se javi

    na pp ili na e-mail: bhany.roda@gmail.hr ili neplodnost@roda.hr


    isto tako, ako netko drugi zna kako bih mogla doći do lorene, nek mi se javi na gore navedene kontakte

    važno je!

    hvala
    Posljednje uređivanje od BHany : 11.11.2011. at 14:58

  6. #106
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    podižem

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav!
    Nova sam na forumu...u istoj situaciji kao Lorena i zanima me dal ima koja nova korisna informacija vezana uz inseminaciju single žene?
    Treba hrabrosti da bi se ponovo pisalo o tome nakon članka u novinama,ali nadam se da će biti još hrabrih.Ipak smo u 21.stoljeću.
    Do sada sam stigla do kontakata klinika u Danskoj i Španjolskoj i cijene po pokušaju su visoke,a i daljina nije zanemariva budući da treba uzeti u obzir više pokušaja.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    4

    Početno potpomognuta za single mumms

    bok, nova sam, pa se baš i ne služim dobro po forumu, ali svladat ću. ima netko kakva iskustva po pitanju ove moje teme? gdje je moguće, kako, koliko košta, procedura.... thx

  9. #109
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    emmababy,
    dobro došla
    spajam tvoju temu s postojećom sukaldno pravilima foruma
    tu ćeš možda već naći i neke odgovore

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    4

    Početno

    provjerila prag, obje klinike, traže da si u paru, ipak pisala e-mai u brussel, čekam odgovor..... javim kad dobijem odgovor svakako.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    4

    Početno

    lorena, nadam se da je kod tebe uspjelo? ja se nadam da jeste. možeš li mi molim te napisati proceduru ako si stigla do danske ili do nekud... bilabih zahvalna za info

  12. #112
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Ja sam već duže na forumu iako sam još relativno nova,nisam htjela odmah otvoreno pisati ali eto sve u svoje vrijeme. Ja imam jednu prekrasnu curicu, koja živi s nama, nije ona moje dijete, ali kako još uvijek svi živimo pod istim krovom, ponekad se šogorica i ja smijemo da Alessia ima dvije mame, čuvam je često, volim je više od svega na svijetu a najslađa mi je kada kaže teta-mama.
    I ja si jako želim dijete, ali sam eto igrom okolnosti ostala sama, sada mi 32 god. Razmatrala sam mogućnost posvojenja, ali me više od svega želja vuče toj umjetnoj oplodnji, da to malo biće raste u meni, da ga rodim i da s njim budem od samog početka.
    I eto dočekala sam i zakon koji mi to omogućuje, e sada kako dalje, gdje dalje kucati, odakle krenuti?

  13. #113
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    puljanka, žao mi je što ću te razočarati, ali bojim se da sadašnji zakon ne omogućava postupke potpomognute (NE umjetne!) oplodnje ZDRAVIM single ženama već samo samicama koje imaju dijagnozu neplodnosti. neka me netko ispravi ako griješim, ali bojim se da stvari tako stoje.

    postoje teme (a vjerovatno je takva i ova) na kojima možeš pronaći ponešto informacija o inozemnim klinikama u kojima možeš pokušati ostvariti trudnoću medicinski potpomognutom oplodnjom (MPO) uz doniranu spermu pa malo pročačkaj forum...

    sretno!

  14. #114
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ajmo onda ovdje skupit podatke u kojim zemljama je to moguće, navodno i u Mađarskoj, probat ću saznat da li neko zna preciznije (Češka to ne dozvoljava).

  15. #115
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    I ja vadim, proučavam s interneta. Jedino ne govorim, ne znam engleski, govorim španjolski,talijanski, i znam malo portugalski. Bilo bi dobro skupiti sve podatke za nas koji živimo ovako, a iz gore par postova, naslućujem da nisam jedina. Možda to što su neki postovi izašli u novinama malo i mene koći biti potpuno otvorena, ali nema veze, smoći ću snage, da pišem.

  16. #116
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Još bih samo napomenula, da sam kontaktirala, napisala mail ovoj klinici u Danskoj, pred jedno 15-najstak dana ali do danas nisam dobila nikakav odgovor. Sada sam im još jednom se obratila mailom, a i ovoj klinici u Cipru, pa ću vidjeti što će dalje biti.

  17. #117
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    evo link za Makedoniju, tamo je dozvoljeno bez partnera: http://acibademsistina.com.mk/index....roduction.html Bolnica Sistina

  18. #118
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    evo dodajme i kontak mail boban.janevski@sistina.com.mk

  19. #119
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Samo što ja ne razumijem ni jedan od gore ponuđenih jezika, na kojem ste komunicirali s njima?

  20. #120
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Ima li netko koja nova saznanja? Ja nista nekako mi se svi putovi cine zatvorenim. A vrijeme prolazi.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,
    upravo sam se učlanila i želim vas pitati da li netko ima novih informacija gdje mi žene bez partnera možemo, odnosno imamo mogućnost ostvariti pravo na umjetnu oplodnju. Na forumu sam pronašla i temu o klinici u Solunu u Grčkoj koja navodno to omogućava ali nema nikakvih povratnih informacija.

  22. #122
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Jel netko zna što je bilo sa lorenom na kraju, sad čitam stare postove pa me baš zanima?

  23. #123
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Tek sada sam procitala ovu temu...i samo da nesto dodam..

    Ovaj put kada smo krenuli u postupak isli smo po smrzlice...Moj boravak u Pragu je bio preko dvije nedelje...muz je bio sa mnom samo prva dva dana...na sve razgovore u Pronatalu sam isla sama kao i sam postupak...Tako je moralo biti jer se nismo mogli bolje organizirati s poslom a i imamo vec jedno malo djete...
    3-4 dana pred postupak su me obavestili da moram imati dozvolu partnera da mogu koristiti materijal (smrzlice) za postupak...Ja sam mislila da im treba mozda dozvola da smo vjencani ali su rekli da uopste ne moramo biti vjencani ali moram imati dozvolu partnera da mogu uci u postupak..
    Tako da vjencanje nije obavezno ali partner jeste...Ovde gdje zivim takodje je potreban parner ali masa njih ide u Dansku,Rusiju ili balticke zemlje ...

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Hej, zanima me samo da li jos uvijek žena bez partnera ne moze dobiti umjetnu oplodnju iz banke sperme? Dal moram sama nac nekog donora?

  25. #125
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    babaroga, samo NEPLODNA žena bez partnera ima pravo na POTPOMOGNUTU oplodnju s doniranim sjemenom - znači moraš imati dijagnozu neplodnosti. mislim da opcija samostalnog pronalaženja donora ne postoji, ali isto tako, prema novom Zakonu, donori nisu anonimni i dijete ima pravo saznati njegov/njezin identitet s 18 godina (što automatski povlači da donora zapravo neće ni biti)...

  26. #126
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Drage forumašice ja se još nisam maknula s početka, poslala sam 100 mailova ali nikakav odgovor nisam dobila. Ne odustajem, kucam i dalje....
    Posljednje uređivanje od puljanka : 10.02.2013. at 16:52

  27. #127

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Ima klinika u Segedinu i u Budimpesti....rade sa doniranom spermom oplodnju
    Isto tako Makedonija Mala Sistina.....

    Sretno svima

  28. #128

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    https://www.facebook.com/pages/In-vi...05369042887122
    http://www.ivf-bg.com/
    http://invitro-bg.com/bg/94/

    A evo i par linkova iz bugarske pa se nadam da ce nekome pomoci...
    cak sam negdje i procitala da imaju ljude koje govore dosta jezika pa tako da ih treba kontaktirati u svakom slucaju.....buduce mame nemojte odustajati u svojim zeljama

  29. #129
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Kolegica je nedavno prošla proces oplodnje u Belgiji. Isto je solo, bez dijagnoza neplodnosti.
    Pošto ne znam detalje, pitati ću je za konkretne info, pa ću staviti na forum svima koje to interesira obaviti u Be.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Super, dapace samo stavi sve sto budes znala....i cijenu ako nije problem ako budes znala....znam da inseminacija i nije tako skupa al van tjelesna je.
    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Kolegica je nedavno prošla proces oplodnje u Belgiji. Isto je solo, bez dijagnoza neplodnosti.
    Pošto ne znam detalje, pitati ću je za konkretne info, pa ću staviti na forum svima koje to interesira obaviti u Be.

  31. #131
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Malo duze je potrajalo, ali evo info i iz Belgije.

    Da ne prevodim evo kopija frendicinog maila. (mozda nisam prava pritanja postavljala, pa je i odgvor prilcno opceniti no pucajte pitanja, pa cu joj poslati.

    Regarding the procedure of conceiving ..., I used insemination. It was easy and simple. The clinic whose services I used have a pretty good website, which might help your friends already with the first questions. There are other clinics in Brussels who offer the same services.
    It depends on the reason why you need treatment whether the insurance covers the treatment.
    Insemination is not so expensive. And there are no restrictions on nationality…. itäs actually easier for non-Belgians, because we can even bring our "own" sperm, meaning that we may know who the donor is, other than for Belgians….

    Here is the link:
    http://www.brusselsivf.be/taalkeuze.aspx

  32. #132

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    mozes ju molim te pitati kod odabira donatora jel ona sama birala iz banke ili je zajedno s njima po njihovoj preporuci....znam da gledaju krvne grupe, visinu, tezinu, boju ociju i boju kose.....
    koliko kuzim napisala je da je inseminacija(IUI) bila?????? zato i nije onda tako skupo....ili je ipak bila ivf....ajde pitaj ju i to tocno da ti kaze......koliko je dana sve to trajalo( mislim na to koliko bi se moralo boraviti u Belgiji).

  33. #133
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Bila je inseminacija, ne IVF. (ja sam prvo isto mislila da je ivf-om, ali niije). A donatora je sama birala. Mislim da je iz banke sperme u Njemackoj (ona je njemica).

  34. #134

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Bila je inseminacija, ne IVF. (ja sam prvo isto mislila da je ivf-om, ali niije). A donatora je sama birala. Mislim da je iz banke sperme u Njemackoj (ona je njemica).
    Hvala ti puno......

  35. #135

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    http://dk.cryosinternational.com/pri...emination.aspx

    evo jedan zanimljiv link pa koga zanima nek si uzme malo vremena i sve detaljno procita....
    zanimljivo je kako je to kod nas zabranjeno a ovo se prosto cini tako jednostavno....
    u 70 zemalja rade dostavu.....dal zelis na kliniku ili na kucnu adresu....
    ima toliko pitanja i odgovora da je vrlo dobro procitati i znati....
    da al kod nas je sto bi jednostavno kad moze komplicirano.....
    jos uz to i hrvatska je u EU sada pa mislim da nebi bilo zbilja problema s ovom dostavom...
    ako bi pravili probleme pa ljubljana je blizu......moze se navesti bilo koja adresa da dostave bas zanimljivo

  36. #136
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Evo samo da se javim na kratko, još uvijek ništa novoga, šaljem e-mailove, ali bez odgovora, slijedeči tjedan imam u planu zvati sve klinike gdje sam poslala e- mailove...

  37. #137
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    puljanka, kome si sve pisala? kojim klinikama i na kojem jeziku? malo me zbunjuje da se nitko ne javlja na 100 mailova, posebno zato što im je to glavna djelatnost.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    puljanka.....
    meni su iz segedina, budimpeste i male sistine odmah odgovorili na mail....tak da sad je na meni kad zakazati termin, odabrati mjesto i otici.
    jedino sto bi meni bilo draze, jednostavnije i ajmo reci financijski lakse to napraviti u hrvatskoj i jos uvijek kopam i trazim i tu....nikad se nezna i negubim nadu.....
    u segedin ili budimpestu uvijek stignem otici.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    76

    Početno

    Evo da se i ja javim. Kontaktirala sam privatne poliklinike u Zagrebu vezano za uvoz iz Danske. Odgovorili su mi da se ne može jer ne mogu dobiti odobrenje RH za uvoz niti licencu za rad s tim. Tako da, kako stvari stoje, od Hrvatske ništa. Kontaktirala sam ih u 8. mjesecu (Hrv. je već bila u EU).

  40. #140

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Uvijek smo zaostajali u svemu pa tako i s ovim....pitanje je dal ce to ikada funkcionirati u Hrvatskoj....
    al posto smo mi drzava poznata po tome da lova cini cuda (para vrti gdje burgija nece)...nebi me nista iznenadilo da bi to jedan od dr. napravio....mogu oni sve samo kad hoce zalosno al istinito.....

  41. #141

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    76

    Početno

    ..., a u Sloveniji je zabranjeno.

  42. #142
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek smo zaostajali u svemu pa tako i s ovim....pitanje je dal ce to ikada funkcionirati u Hrvatskoj....
    al posto smo mi drzava poznata po tome da lova cini cuda (para vrti gdje burgija nece)...nebi me nista iznenadilo da bi to jedan od dr. napravio....mogu oni sve samo kad hoce zalosno al istinito.....

    moram na ovo odgovoriti, uistinu vjerujem da su ta vremena s "burgijom i parama" prošla - NEMA donora u Hrvatskoj, nema niti banke sperme i gameta, nisu se niti mjerodavni u HRvatskoj potrudili da to osposobe, ali to ne mijenja činjenicu da žene bez partnera u Hrvatskoj ne mogu ići u postupke potpomognute oplodnje (dakle inseminacija i vantjelesne oplodnje) osim ako su neplodne.

    Ako su žene neplodne - onda imaju pravo na plaćenu potpomognutu oplodnju s donacijom, ali u tom slučaju bi sigurno svoju neplodnost morali dokazati i tad bi im bio postupak plaćen u inozemstvu kao što je plaćen parovima kojima je potrebna donacija u Hrvatskoj, kako takvih postupaka u Hrvatskoj nema jer nema banke pa samim tim ni donora ni gameta...... takvi parovi imaju pravo zatražiti postupak na teret HZZO-a u inozemstvu, dakle u CZ. Nažalost to ne vrijedi za žene bez partnera koji nemaju medicinske indikacije nego jednostavno nemaju partnera. Oni mogu ići na postupke u inozemstvu ali naravno samo na svoj trošak.

    Chris - ne znam sto je to u Sloveniji zabranjeno, nisam skuzila? Donacija? Nije za Slovence... za strance valjda jeste... ali i zato sto ionako jedva imaju donore u SLO pa kud bi jos i sa strancima.........

  43. #143

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    ovo vec sve znamo da nema banke sperme u Hrvatskoj....

    Chris- u sloveniji je zabranjeno za single....provjereno!!!!!

  44. #144
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nije da smo baš oduvijek u svemu zaostajali - svojevremeno smo bili u svjetskom vrhu IVF-a. Tim veća šteta što nismo nastavili u tom smjeru.

    I mislim da u SLO nije zabranjena donacija strancima, baš na zadnjoj stranici Češke sejla piše kako su njih iz MB uputili u Prag jer se dugo čeka...valjda je zabranjeno samicama?
    edit: sad vidim
    Posljednje uređivanje od Argente : 24.10.2013. at 16:55

  45. #145

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    napisala sam da je za samce ili singel kak hoces zabranjeno....

  46. #146
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    LaraLana - ne se ljutiti, ono što mene ovdje iznenadilo je čemu tvoje čuđenje da nema uvoza gameta iz inozemstva kad je zakonom zabranjena ionako donacija u HR za žene bez partnera (osim ako su neplodne).

    Donacija gameta ukoliko ikad u Hrvatskoj bude omogućena predviđena je samo za liječenje neplodnosti, jel to ok - meni nije - ali ne kreiram zakone.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    LaraLana - ne se ljutiti, ono što mene ovdje iznenadilo je čemu tvoje čuđenje da nema uvoza gameta iz inozemstva kad je zakonom zabranjena ionako donacija u HR za žene bez partnera (osim ako su neplodne).

    Donacija gameta ukoliko ikad u Hrvatskoj bude omogućena predviđena je samo za liječenje neplodnosti, jel to ok - meni nije - ali ne kreiram zakone.
    ne ljutim se niti najmanje....dapace lijepo je da ste to napisala kako i za koga sto vrijedi glede zakona u Hrvatskoj....a to sto sam napisala da to vec znamo da nema banke sperme i uvoza u Hrvatsku to nije znak da se ljutim....samo razmjenjujemo misljenja i savjete.....

    po meni je to zalosno i iscrpljujuce.....sto ja ne podrazumjevam normalnim jer idete u tudju drzavu ostavljati novce jer valastita ne uvozi i po tome smatram da zaostajemo jer je to moje misljenje.....ali kao sto ste vec napisali ne kreiram zakone.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 25.10.2013. at 10:10

  48. #148

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    76

    Početno

    Nisam mislila da je zabranjena donacija. Pitala sam i u Sloveniji i u Hrvatskoj da li je moguće napraviti MPO sa materijalom iz Danske. U Sloveniji je zabranjen uvoz, a u Hrvatskoj nije još regulirano.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav svima na forumu,
    Iako vas pratim već dugo vremena prvi put se javljam i molim za savjet.
    Intenzivno sam pokušala ostati trudna zadnje tri godine prirodnim putem ali mi nije uspjelo,iako imam redovite cikluse.Doktorica je rekla da imam uredne hormone i ovulacije.Preporučila mi je laparoskopiju.Bila sam u Zg, tamo mi je doktor savjetovao da prije toga provjerim rezervu jajnih stanica.
    Najvažniji faktor u cijeloj toj priči su moje godine,47.
    Čini mi se da je jedini način na koji mogu pokušati ostvariti majčinstvo potpomognuta oplodnja ali...partner je protiv toga i odbija bilo kakav razgovor o tome.On ima dvoje odrasle djece iz prvog braka i ne želi niti čuti.U ljutnji mi je rekao da odem na neku kliniku i "napravim" si dijete pa ću onda vidjeti što to znači imati dijete.
    Razočarana sam, tužna i povrijeđena tim njegovim egoističnim riječima i stavom i razmišljam o tome da odem iz takve veze i zaista napravim upravo to što je rekao-da budem samohrana majka.
    Jedan naš poznati doktor za MPO mi je savjetovao da odem u Prag na donaciju embrija (s obzirom na moje godine).
    Kontaktirala sam ih ali su mi rekli da mi za takav postupak treba potpis partnera.Znači sama ne mogu.
    Što mi vi predlažete, ima li ikakve nade za mene i gdje i kome se pokušati obratiti?
    Čitam vaše komentare ovdje ali mi je nejasan onaj dio zakona koji kaže da u postupak potpomognute ne mogu žene koje su same osim ako nemaju dijagnozu neplodnosti- a ja je imam jer me doktorica cijelo vrijeme tako vodi.Možete mi to malo pojasniti.
    Hvala svima unaprijed.

  50. #150
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    snjeska2403, ovaj dio zakona se odnosi na donaciju kod žena bez partnera koje imaju medicinsku indikaciju-dijagnozu neplodnosti, no sam zakon postavlja i "magičnu" granicu od 42 godine nakon koje se uglavnom više ne može ostvariti liječenje na teret države. Iako te tvoja doktorica vodi pod tom dijagnozom čisto sumnjam da bi ti bila odobrena donacija embrija na teret HZZO-a, možeš pokušati, no ne gubi vrijeme nego se raspitaj gdje je u gore navedenim državama (Makedonija, Belgija, Bugarska, Danska, Rusija, Grčka, Cipar,...) moguća donacija embrija za žene bez partnera.

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •