Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 435 od 435

Tema: samohrana majka i banka sperme

  1. #401
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj. Ženska je trol. Prst mi poleti. Što ću.
    Niš, samo budi mirna i smirena
    Tako je najbolje Nemoj da se opet za tebe svi zalazemo da te odblokiraju jer pravila foruma trebamo svi postivati.

  2. #402

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Jojjj...dosla i ja u cestitare
    Robertina cestitam od srca ❤
    sara79 takodjer i tebi cestitke, svaka cast ❤

  3. #403

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj Robertina prvotno napisa Vidi poruku
    Zene samice carice!!!
    Eto i mene da se ukljucim. Odradila tri postupka u 15 mj.i konacno trudnoca.
    Samo da se osvrnem na ovo da bi se iznenadili i to jako koliko zena samica ima da idu u postupak samo sto ne pisu na forumu.
    Ja sam ih upoznala sto iz Hr, Srbije i BiH.
    Bravo curo!!!! Ovakve lijepe vijesti se moraju cestitati
    Sretno dalje i da ti trudnoca bude mirna i uredna.

  4. #404

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Robertina čestitam!

    Ja nisam tražila inseminaciju pa ne znam točno tko ima i koliko košta

  5. #405

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    22

    Početno

    Hvala vam svima na cestitkama!
    Koliko je meni poznato sve klinike rade inseminaciju samo sto ja ovako kao i Katesplit1 nisam trazila.
    U svoja tri postupka sam dobila 13 jajnih stanica i od toga 7 embrija ukupno.

  6. #406

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Drage sve, ovdje sam se jednom javila i sada se ponovno javljam. Bila sam na inseminaciji prije malo više od pola gdine u Storkklinik u Danskoj, nažalost nije uspjelo. Obzirom da su mi "crvi u guzici" i neda mi se ponavljat "običnu" inseminaciju ne znam koliko puta odlučila sam se ići na malo veće mogućnosti za uspjehom - pa sam krenula s procesom IVF -a kod njih. Cijena je 25000kn za žene do 35 godina (+35.-ta godina) + lijekovi. Moram ih pohvaliti, toliko su to normalni krasni ljudi, a klinika je baš specijalizirana za samohrane i gej mame (ja sam gej pa mi svaki put se srce rastopi koliko ne osjećam niti zc diskriminacije). Uglavnom, sada sam na bemfoli 150, postoji kao strah da se ne prestimuliram - hormoni su mi uravnoteženi, obavila sam i propuhivanje jajovoda i to štima. Prvi ultrazvuk napravljen u 2.danu ciklusa i imam 18 antralnih folikula. Poliklinika Harni mi ovdje rade ultrazvuke, njima šaljem nalaze do trenutka kad trebam otići tamo na postupak. Držite mi fige <3 i ja bi bila mama Čestitke ovdje svim trudnicama i mamama!!!

  7. #407
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Držim fige iz sve snage!
    Sretno!

  8. #408

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Port sretno. Napisi nam malo detalja u vezi postupka.
    Sto je tocno u ovoj cijeni od 25 000 kn. Znaci ova cijena plus lijekovi za stimulaciju?

    Da nam i ti uskoro javis pozitivan rezultat

  9. #409

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala žene drage. LanaLana, u cijeni spadaju konzultacije (skajpom) gdje doktor objasni cijeli postupak dosta detaljno, vođenje i praćenje prema nalazima Ultrazvuka u Hrvatskoj (ako trema mijenjati doze pretpostavljam) i na kraju i sam postupak IVF-a. Posebno se plaćaju lijekovi, zamrzavanje (tome se nadam da ću imati materijala za eventualni drugi/treći postupak) i sve pretrage koje sam prije inseminacije već radila. Obzirom da nisam baš vješta u terminologiji još IVF-, nisam sigurna jel dobro objašnjavam Dobila sam informaciju da kada vidi da su jajašca "spremna" da si dajem injekciju za ovulaciju, putujem odmah za copenhagen, jutro poslije mi rade punkciju, ležim nekoliko sati kod njih i prate me. 3-5 dana čekam (bit ću gore) da se stvari razviju i vraćaju mi jedno oplođeno jajašce, ostalo zamrzavanje. i onda si dajem ove neke vaginalete - čuvare trudnoće.

  10. #410

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Port kako napreduje postupak?
    Znaci ova cijena postupka je oko 3400 € a u biti te ne prate oni vec radis uzv u Hr. I svaki uzv placas dodatno 200 ili 300 kn.
    Meni je npr.to bilo u cijeni ivf postupka.

    A dal ti je u ovih 25 000 kn uracunati npr. Assisted hatching, EmbryoGen ili EmbryoGlue??
    Zamrzavanja preostalih embrija, koliko to dodje?
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 15.09.2018. at 11:43

  11. #411

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Jucer sam imala punkciju i dobiveno je 8 jajnih stanica. Bilo je pod anestezijom lokalnom, dobila i morfij. Jedna se jajna stanica dobro sakrila na nezgodno mjesto pa sad osjecam desni jajnik dobro. Zene su bile krasne, imala svoju tetu medicinsku koja me drzala za ruku svo vrijeme. U cetvrtak ako dođe do oplodnje ce ici prijenos. Lana, ultrazvuci jesu u cijeni, no da budem jos dva tjedna prije u danskoj bi bankrotirala. Jeftinije mi platit 3 ult 600kn kod harnice. A za ove stvari sto pitas pojma ti nemam, valjda nije ako mi nisu rekli. A zamrzavanje je 6000kn na razdoblje od 5god.

  12. #412

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Drage, danas sam zvala kliniku da mi kažu kakva je situacija s jajnim stanicama. kažu da 6 komada od 8 i dalje napreduju
    Nadam se da bude barem jedna blastocista, ako ne i koja više da ju zamrznem
    Držte fige!

  13. #413

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Bit ce!!!!
    Drzim fige na najjace
    Javi se svakako!!!

  14. #414

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Port jesi se vratila u Hr.?
    Kako je prosao transfer?

  15. #415

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Draga Lana, transfer prosao ok i imam jednu blasticu zamrznutu. Sutra radim betu no malo jucer brljavila i danas krenula krv:/ pa evo razocarenja i tuge. Ali za svaki slucaj uzmem crinone veceras i ujutro dok ne dobijem rezultate bete.

  16. #416

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Poštovana, suradnik sam priloga Zdravlje u 24 sata i radim temu o samohranim majkama koje su odlučile imati djecu bez partnera te prošle postupak umjetne oplodnje... Ako među vama ima neka žena s tim iskustvom i voljna je podijeliti svoju priču molim da mi pošalje poruku na alice.jurak@gmail.com Hvala!

  17. #417
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Alice138, bi li pročitala ovo?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 08.10.2018. at 19:48

  18. #418

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Bok svima, prvi put ovdje i prvi put na forumu opcenito. Dakle, kao u velika vecina ovdje, zelim bebaca/bebacicu, osjecam se spremnom, nemam partnera i imat cu 38 vrlo brzo. Vidim da ipak imam mogucnost ostvariti svoju zelju ! Dosta ste me digle iz bad-a jer sam mislila da nije moguce. Razmisljam o Makedoniji ili Spanjolskoj kao opcijama, ali doslovno nemam pojma od kud da krenem. Koliko je kod vas trajalo od odluke do konacnog puta? Dali je potrebno prije samog postupka dolaziti na neke konzultacije? Pretpostavljam da mi je pametnije s obzirom na godine da odmah idem na IVF.... Osjecam se kao da sam pala s Marsa i nemam pojma od kud bi krenula.. Citat cu sve postove ( nema previse stranica); trebam staviti na papir i sve troskove kako bi dobila dojam o cijeni.. Ako se nekome da, neka mi napise neke korake od kud da krenem; pretpostavljam od svog ginekologa i mailova prema bolnicama ! Dali netko ima iskustva sa klinikama u spanjolskoj? Za Sikstinu sam vidjela da ima ! Unaprijed hvala svima

  19. #419
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Žene,
    ima li novih iskustava u vezi postupaka IVF-a za samice ili žene u istospolnom partnerstvu?

  20. #420
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Žene,
    ima li novih iskustava u vezi postupaka IVF-a za samice ili žene u istospolnom partnerstvu?
    Ne znam kako je u Hrvatskoj, ali ja savijetujem https://ivi.es/clinicas/madrid/?utm_...clinica-madrid iz vlastitog iskustva.
    Uredujem, zaboravila sam reci ja sam samica, 3 pokusaja jedan uspijesan.
    Posljednje uređivanje od puljanka : 10.05.2020. at 04:59

  21. #421

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj puljanka prvotno napisa Vidi poruku
    Opet odgodila za 9 mi. iz privatnih razloga.
    Puljanka nisam znala da ti je uspjelo u Madridu i da si uopce isla jer si pisala da nisi bas zadovoljna pa si i Cipar kontaktirala nakon neuspjeha u Madridu......
    Koliko malena vec ima?

  22. #422
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Puljanka nisam znala da ti je uspjelo u Madridu i da si uopce isla jer si pisala da nisi bas zadovoljna pa si i Cipar kontaktirala nakon neuspjeha u Madridu......
    Koliko malena vec ima?
    Dosta se sve iskompliciralo pa nisam bila spremna pisati o tome,sada kada je vrijeme proslo uspijela sam prihvatiti cinjenicu, jer sam imala dosta griznji savijeti, trudnoca nije vodena, dijete prijevremeno rodeno, ali prvo zdravo a onda su krenuli razni problemi. Imala sam 7 embrijona, prvi transfer u 12 mj 2014, s 2 embriona neuspijesno, 2 transfer 10 mjesec 2015, 2 embriona 1 dijete rodeno, trudnoca cudna, teska i jednostavno puno toga je tamo proslo, zapravo test je bio negativan u 3 navrata, nisam pojma imala da sam trudna, saznala sam skoro pred sam porod, dijete rodeno u 26 tijednu, ali kao zdravo dijete. Par tijedana pred porod ja sam se spremala na ponovni pokusaj, pa sam kod ginekologa otkrila da sam ja vec debelo trudna, nis se vidjelo nije... Ostao jos jedan embrion pa sam otisla i po njega u1 mjesecu 2017 god. ali nije uspijelo, 2 embriona su sama po sebi umrla. Razmisljala sam i o Cipru, Ukrajini i o drugim mjestima, razmisljala sam i o tome da sve ponovim, pa da moje dijete ima brata ili seku, ali tesko je. Imam vec skoro 40 godina, dijete s razlicitim dijagnozama itd. Ipak problem je bio u meni. Valjda sam trebala provijeriti jos koji puta za tu trudnocu, jos koji test. Jer puno sam radila, 1000 prekovremenih, nikakve kontrole, nisam pazila ni na prehranu.... ali sta je tu je.. Imam dijete za koje bih sada zivot dala. Moja mala crtica... tako se vidijela na prvoj slici... onoj koju sam nakon dolazka u Hrvatsku zanemarila, a ona se izborila....

  23. #423
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Dijete je rodeno u 36 tijednu ne u 26...

  24. #424

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Hmm, Puljanka žao mi je. A beta se nije vadila? Na prehranu je uvijek dobro paziti, ne samo u trudnoći, nego i u pripremi na nju, u postupcima. Ali šta je tu je, sad treba rešavati ono što se može rešiti. Nekad nam jednostavno Bog da neke izazove i to treba prihvatiti i nešto iz toga naučiti. Sada zbog Corone nema nikakvih postupaka van Hrvatske.

  25. #425

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Nova sam na forumu. Moja priča ide tako da imam partnera koji ne želi djecu. Imam 31 godinu i silno želim dijete. S partnerom sam pred prekidom zbog toga i sigurna sam da nakon toga ostajem sama. Nemam volje ni želje ulaziti u nešto novo i tražiti onog pravog.

    Situirana sam, imam bezuvjetnu podršku obitelji, pomirena sam sa svojom situacijom i sve više mislim da je oplodnja doniranom spremom pravi put za mene.

    Počela sam istraživati kako i gdje to mogu odraditi. Naginjem na Češku čisto zbog učestalih direktnih letova. Redovno idem na ginekološke preglede i zasad je sve u redu. Dogovorila sam za dva tjedna ginekološki pregled na kojem planiram tražiti da mi se odrade svi potrebni testovi za ovakvu vrstu oplodnje.

    Zanima me koje sve pretrage moram odraditi prije nego se upustim u cijeli proces?
    S obizirom da je vjerojatno sve u redu s mojim reproduktivnim organima kolike su šanse da mi oplodnja uspije iz prve?
    Koliko cijeli proces traje i kako uopće ide?
    Koliko sve to košta?

    Neka želja je da to kroz idućih godinu dana realiziram, sada to dosta ovisi o epidemiološkom stanju.

    Hvala unaprijed na odgovorima.

  26. #426
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    tired-m, dobro došla na forum.
    na brzinu - u Češkoj propisima nije dozvoljen IVF za žene samice.
    klinike traže dolazak žene s partnerom.

    za pretrage za ženu prije postupka možeš pogledati teme na forumu, dosta se o tome piše.

  27. #427

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj tired-m prvotno napisa Vidi poruku
    Nova sam na forumu. Moja priča ide tako da imam partnera koji ne želi djecu. Imam 31 godinu i silno želim dijete. S partnerom sam pred prekidom zbog toga i sigurna sam da nakon toga ostajem sama. Nemam volje ni želje ulaziti u nešto novo i tražiti onog pravog.

    Situirana sam, imam bezuvjetnu podršku obitelji, pomirena sam sa svojom situacijom i sve više mislim da je oplodnja doniranom spremom pravi put za mene.

    Počela sam istraživati kako i gdje to mogu odraditi. Naginjem na Češku čisto zbog učestalih direktnih letova. Redovno idem na ginekološke preglede i zasad je sve u redu. Dogovorila sam za dva tjedna ginekološki pregled na kojem planiram tražiti da mi se odrade svi potrebni testovi za ovakvu vrstu oplodnje.

    Zanima me koje sve pretrage moram odraditi prije nego se upustim u cijeli proces?
    S obizirom da je vjerojatno sve u redu s mojim reproduktivnim organima kolike su šanse da mi oplodnja uspije iz prve?
    Koliko cijeli proces traje i kako uopće ide?
    Koliko sve to košta?

    Neka želja je da to kroz idućih godinu dana realiziram, sada to dosta ovisi o epidemiološkom stanju.

    Hvala unaprijed na odgovorima.
    Da, u Češkoj ne možeš ako si samica. Preporučujem Makedoniju jer oni provjereno rade sa ženama bez partnera, imaš izravni let do tamo i cijena postupka ovisi o tome hoće li te stimulirati ili ne. Sa stimulacijom je oko 6500 eura. Ja trenutno prolazim kroz sve to, jako su svi ljubazni i kako je rekla tamo žena na šalteru: Ništa ne brini, dr. Lazarevski je već napravio 1000 dece. Tamo im se samo javiš na mail i oni te dalje vode, dođeš na jedan dan potpisati dokumente i izabrati donora i onda za cca mjesec i pol-dva dolaziš na oplodnju, vrlo jednostavno.

  28. #428

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav iščitavala sam mjesecima ovu temu i temu IVF za samice - žene bez partnera u traženju klinike za oplodnju doniranom spermom nakon što sam se odlučila da je to pravi potez za mene (32 godine, totalno nezainteresirana za veze, a želja imati dijete) i evo me da javim svoje iskustvo (mjesecima se telim da sjednem i istipkam) Negdje sam na ovim silnim forumima naletjela na kliniku u koju sam na kraju i otišla i, hvala Bogu, uspješno ostala trudna i rodila prije 6 mjeseci.
    Taman sam ispunjavala za Duginu obitelj o svom iskustvu pa se sjetih da bih mogla i ovdje zalijepiti, ako će ikom pomoći.
    Klinika:
    Država: Cipar (točnije TR Sjeverni Cipar)
    Cijena + metoda : 3500 EUR cijeli postupak + cca 1000 eura lijekovi/hormoni(nabavljeni tamo jer su jeftiniji nego kod nas) + 1500 eura zamrzavanje oplođenih embrija na 3 godine; postupak - IVF
    Moja iskustva: Odmah na upit o IVF za žene samice dobije se vrlo detaljan mail sa svim cijenama i potrebnim pretragama, kao i organizaciji smještaja. Pitaju nalaze AMH i TSH da bi izračunali kolika je šansa uspješnog postupka i napravili protokol lijekova. Nude dvije opcije, da se dođe na otprilike dva tjedna i da se sve odradi tamo (one silne hormonske injekcije se onda odrađuju u klinici ili med.sestra dolazi u hotel dati, ako netko nije baš ljubitelj davanja injekcija sam sebi + 2 folikulometrije) ili da se hormonska stimulacija i folikulometrije odrade u svojoj zemlji, a u kliniku se dođe samo na zadnju folikulometriju, vađenje jajašaca i transfer, tad se bude oko tjedan dana. Oni imaju dogovor s nekoliko hotela pa se dobije po jeftinijoj cijeni smještaj te imaju svog vozača koji pacijentice dovodi i odvodi na relaciji hotel-klinika. Prije postupka treba imati nalaze (ne starije od 6 mjeseci) KKS, LH, Hba1c,AST, ALT, urea,prolaktin,glukoza, test na infektivne bolesti (hepatitisi, sifilis, hiv i to), papa test (ne stariji od 3 godine) i vaginalni uzv maternice da se vidi da je bez polipa/fibroida… Ja sam to većinom sve u Hrvatskoj odradila. Kad se odrade ti nalazi, sam postupak je bez previše komplikacija, ne treba se naručivati, onaj mjesec kad se odlučiš za postupak javiš prvi dan posljednje menstruacije da dobiješ protokol po danima i dolaziš za 10 dana na postupak. Po dolasku naprave zadnju folikulometriju da vide stanje nakon stimulacije, korigiraju eventualno zadnju hormonsku terapiju, dobiješ uputu kad uzeti štopericu i dva dana poslije se dolazi na vađenje jajašaca, koje se radi pod kratkom općom anestezijom (tzv.twilight anestezija), uspava se na 15 minuta. Što se tiče donirane sperme, nabavljaju je iz Danske, nude 3 donora po željenim fizičkim karakteristikama, iste krvne grupe kao i majka. Donori su kompletno anonimni i sve što se o njima zna je boja kose, očiju, visina, težina i krvna grupa. Po vađenju jajašaca, oplođuju se i transfer oplođenih stanica vrše 5 dana nakon oplodnje. Ja sam praktički bila samo 3 puta u klinici (folikulometrija-vađenje jajašaca-transfer). Većinu toga sam rješavala putem maila. Klinika ima osobu zaduženu za međunarodne pacijente, Andri, koja je uvijek dostupna na whatsappu i može je se pitati sve što vas zanima. Ona i prati na postupku, mene je držala za ruku na transferu i objašnjavala mi što se događa i bodrila. Jako susretljivi svi, a kako su na turskoj strani, doktori su uglavnom Turčini, nisu baš od engleskog, sve mi je prevodila Andri. Svidjelo mi se što ne kompliciraju i ne otežu. Lijekovi se svi mogu nabaviti kod njih jer su dosta povoljniji nego kod nas, a i kod njih ne treba recept za neke lijekove.
    Posebne napomene: Nisu previše opterećeni papirima i nalazima, tj.ja sam sve skoro odradila bez da sam dobila neke posebne nalaze od njih. Treba ih napomenuti da vam treba službena dokumentacija jer oni te oplodnje rade rutinski.


    Uglavnom, hvala, žene, iako nisam tipkala, stalno sam vas iščitavala i dosta ste mi pomogle na putu da postanem mama svom malom čudu

  29. #429

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav! Novi sam ovdje. Imam 37 godina. Zdrav sam. Ne pušač, antialkoholičar, sportski aktivan, nemam nikakvih nasljednih genskih rizika u obitelji. Želio bi biti donor sperme. Želio bi znati da li u Hrvatskoj postoji legalna banka sperme, ili negdje drugdje, za darovanje. Važno mi je samo da je primateljica zdrava, da kod nje ne postoji povećan rizik za razvoj specifične nasljedne genske bolesti u obitelji, i egzistencijalno sigurna - da dijete ne odrasta u siromaštvu.
    Darovao bi anonimno spermu.

  30. #430
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Philidor, u Hrvatskoj se ne obavljaju donacije spolnih stanica.

    Kad bi se obavljale donacije spolnih stanica one bi prema važećem Zakonu o medicinski pomognutoj oplodni bile neanonimne.
    Neanonimna donacija znači da osoba začeta doniranom jajnom stanicom ili spermijem kad napuni 18 godina ima pravo znati identitet darovateljice/darovatelja. Darovatelji spolnih stanica nemaju nikakve roditeljsko-pravne obveze i dužnosti prema osobi koja rođena nakon donacije.

    Kad bi se odvijale donacije spolnih stanica donori i donorice ni na koji način ne bi mogli utjecati na to koja osoba ili koji par će dobiti darovanu spolnu stanicu niti bi išta mogli uvjetovati u tom procesu.

    Dakle, banka spolnih stanica NE postoji, osobe i parovi koji trebaju spolne stanice radi ostvarenja trudnoće na postupke idu u inozemstvo.

  31. #431

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Dobro vece svima.Prvi put pisem ovdje iako vec neko vrijeme pratim temu.Imam 41.u god(single)i odlucila sam da pokusam s IVF-om da postanem mama.U kontaktu sam s nekoliko klinika ali sad zasad mi se najvise svidio razgovor s Aagaard Skejby klinikom u Danskoj.Medjutim,citajucu ovdje komentare nisam naisla da je ijedna od vas bila na ovakvoj stimulaciji kao sto su mi oni poslali u emailu prilicno detaljno:pergoveris 300iu,nakon 6 dana UZV pa uporedo injekcije Fyremadel0.25 i za kraj Ovitrelle.Da li je neka od vas bila na ovoj stimulaciji ili mozda cak u ovoj klinici?Bila bih zahvalna za svaku informaciju i preporuku.Zanimaju me postupcii,cijene tretmana i lijekova..ma sve.Jos nisam donijela konacnu odluku,pa istrazujem sve opcije.Hvala unaprijed i sretno svima.

  32. #432
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Dani881 pročitaj cijelu temu, nema puno stranica pa ćeš dobiti bolji dojam i puno informacija i odgovora na tvoja pitanja.
    A ima i tema mpo u Makedoniji....sretno!

    P.S. protokol je u redu i Pregoveris se isto već koristi u Hr.
    Većinom se ide na prvi uzv nakon 5 ili 6 dana stimulacije i onda se uključuje drugi lijek.
    S protokolom je sve ok.

  33. #433
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ovotrelle je štoperica i koristi se u 99 posto slučajeva....36 sati prije punkcije.

  34. #434

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Na koji način se podnosi zahtjev HZZO-u za upućivanje u postupak u inozemstvo?

  35. #435

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj MariolaVera prvotno napisa Vidi poruku
    Na koji način se podnosi zahtjev HZZO-u za upućivanje u postupak u inozemstvo?
    Mariola odi na temu MPO u Makedoniji pa će ti cure reći kako ide procedura korak po korak.

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •