Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 104

Tema: Trudnička ambulanta u Merkuru

  1. #51
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj mirelaj prvotno napisa Vidi poruku
    cure kakvo je današnje stanje u merkuru? ja sam u 14 tt, nosim dvojčeke i jučer me moja soc. ginekologinja pregledala i rekla mi je da u ponedeljak moram na pregled u Merkur,. totalno sam zbunjena,, i rekla mi je da od sad trudnoću će voditi oni u Merkuru
    mirelaj,
    koji je razlog da te tvoja ginekologica tako radno poslala na vođenje trudnoće u bolnicu?

  2. #52
    mirelaj avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    119

    Početno

    Inesz, Ne znam, ali mislim zato što je valjda shvatila da je neodgovorna,zaista je ne razumijem, ta me uopće nije slala na nikakve pretrage, niti mi je mjerila tlak... . Kad su me pregledali u Merkuru ( rekli su mi da sam zakasnila na one testove, osim na amniocent. ) Sad svaka tri tjedna( zbog dvojčeka ) moram na kontrolu u Merkur.

  3. #53
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    moja prijateljica je rodila na Merkuru prije 2 godine i ima jako loše iskustvo
    Baš mi je žao da ima loše iskustvo. Možeš li u par rečenica napisati što je bilo?

    Citiraj mirelaj prvotno napisa Vidi poruku
    Inesz, Ne znam, ali mislim zato što je valjda shvatila da je neodgovorna,zaista je ne razumijem, ta me uopće nije slala na nikakve pretrage, niti mi je mjerila tlak... . Kad su me pregledali u Merkuru ( rekli su mi da sam zakasnila na one testove, osim na amniocent. ) Sad svaka tri tjedna( zbog dvojčeka ) moram na kontrolu u Merkur.
    Kako to izgleda? Jel u novom djelu? Kako si zadovoljna? Podrazumijeva i UZV pregled ili? Svaki put ćeš biti kod istog dr ili na kog naletiš?

  4. #54
    mirelaj avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    119

    Početno

    mi smo malčice odležali u bolnici 5 dana u Merkuru, nije bilo mjesta pa smo bili na odjel babinjača, sobe su dvokrevetne, wc djelimo s drugom sobom, da skratim zadovoljna sam, hrana je super, ali jedino su premale porcije.

  5. #55
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    mirelaj onda pretpostavljam budeš i rodila u Merkuru?
    Možda se sretnemo tih dana

    Jeste saznali spol oba djeteta?
    Sretno!

  6. #56
    mirelaj avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    119

    Početno

    curica i dečkić ,

    Citiraj Moe prvotno napisa Vidi poruku
    mirelaj onda pretpostavljam budeš i rodila u Merkuru?
    Možda se sretnemo tih dana

    Jeste saznali spol oba djeteta?
    Sretno!

  7. #57
    mirelaj avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    119

    Početno

    Moe, kad ti je termin ? Mi smo sad u 24 tjednu trudnoće
    Citiraj Moe prvotno napisa Vidi poruku
    mirelaj onda pretpostavljam budeš i rodila u Merkuru?
    Možda se sretnemo tih dana

    Jeste saznali spol oba djeteta?
    Sretno!

  8. #58
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Isti smo tjedan termin 17.6.
    Cestitam na seki i braci!

  9. #59
    mirelaj avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    119

    Početno

    Ako si bila u VV, onda smo se i vidjele, nama je termin 16.6. Moj ti je savjet da već sad spremiš stvari za sebe. Ja sam prošlu nedelju zaglibila u bolnici, nisam očekivala da će me odmah tamo i ostaviti, ništa nisam imala, oni su mi bili posudili pidjamu, ogrtač i šlape.
    Citiraj Moe prvotno napisa Vidi poruku
    Isti smo tjedan termin 17.6.
    Cestitam na seki i braci!

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    eto... da prenesem friške informacije... nakon čitanja ipak sam se odlučila ići četvrtkom. eto već drugi četvrtak sam gotova za manje od sat vremena. Doktor Leder je o.k. ak ga kaj pitaš veli ti a ak je sve u redu unutra si manje od 2 minute i veli ti vidimo se za tjedan dana. Mislim si rađe da mi niš ne treba objašnjavat jer je onda sve o.k... nema nikakve gužve i pregled i ctg su relativno brzo gotovi.... nije posebno grub..bar nije meni bio gurne prste i malo pročeprka i vrlo brzo je vani. u principu šuti i piše nalaz, sestra koja je s njim je vrlo pristupačna i o.k. tak da se i nju može pitati.
    ono što je meni bilo zbunjujuće vrti se oko politike povišenog šećera u trudnoći. u 36 tjednu našli su mi povišeni šećer ( ogtt povišen u sve tri vrijednosti i na tašte i nakon 60 i 120 minuta). nije puno povišen dobila sam samo djetu i to je to. na prvom pregledu mi je sestra rekla da će me zbog šećera hospitalizirati. pitam ja hoće li na termin inducirati porod...veli ona ne. danas pitam doktora kada će me staviti u bolnicu veli on sa 39+6 i da će mi na termin dan poslje inducirati porod..... mislim da sam ga dobro shvatila.... bez veze mi je to.... nisam goglala niš o šećeru i trudnoći jer se nisam htjela bedirati....
    što se tiće uvjeta u TA u merkuru nisu baš neki.... ctg je još uvjek na hodniku al ajde bar te pregleda u sobi.... heheh )
    Uglavnom sam se iznenadila u brzini kojoj sam bila gotova...

  11. #61

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    7

    Početno

    pozdrav svim trudnicama, ovo je moj prvi post tu...
    po svim forumima, najmaje informacija o merkuru, kao da nije baš popularan...
    pa da pitam znatiželjnu_505 jer ima friške informacije...
    jel se treba naručiti za pregled...? ili samo dođem s uputnicom i čekam? koja je procedura...
    sljedeći tjedan idem na prvi pregled u TA, a kako ne živim u zg-u, ne bih htjela doći bezveze u bolnicu i da me vrate zbog neke formalnosti.
    hvala

  12. #62
    mirelaj avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    119

    Početno

    na pregled se ne naručuješ, jedino za ultrazvuk se moraš naručiti
    Citiraj they call me bo prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav svim trudnicama, ovo je moj prvi post tu...
    po svim forumima, najmaje informacija o merkuru, kao da nije baš popularan...
    pa da pitam znatiželjnu_505 jer ima friške informacije...
    jel se treba naručiti za pregled...? ili samo dođem s uputnicom i čekam? koja je procedura...
    sljedeći tjedan idem na prvi pregled u TA, a kako ne živim u zg-u, ne bih htjela doći bezveze u bolnicu i da me vrate zbog neke formalnosti.
    hvala

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    da... niš se ne naručuješ samo dođeš i daš uputnicu.... cekaš da te prozovu.... obbično ideš prvo na ctg + mjerenje tlaka, onda piškiš u čašu i onda na pregled .....

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    7

    Početno

    hvala za info...
    bila danas i odradila kompletan pregled za malo više od sat vremena...čak i uzv za koji nisam imala uputnicu... rekli da donesem drugi put...
    pregledala me dr. stašenko, super žena!
    ja prezadovoljna, mislila sam da ću tamo biti cijeli dan...

  15. #65
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Cure, sutra sam prvi put u ta pa ne znam di uopće trebam ići... Ako nije problem pa da napišete kratke upute i što očekivati sutra... Hvala!

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    11

    Početno

    ja se spremam ovih dana u trudničku, pa jel mi možeš reći friške informacije..? jel se treba na uzv naručit, i što očekivati, jel se dugo čeka, ...itd...hvala

  17. #67
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ne znam jesi li već bila, no evo mojeg iskustva...
    trudnička ambulanta na Merkuru izgleda poprilično loše... ctg se radi na hodniku jer su u toku neki radovi (i čini mi se da je to već dosta vremena tako) no inače je ok... Zato imaju lijepo rodilište (barem koliko sam čula)...
    Ja sam gore išla oko pola 12 i čim sam došla javila sam se na prijemni šalter, bila pozvana stvarno brzo, prvo se radi ctg nekih 20-ak min, onda dobijete čašu za mokraću (obavezno vam trebaju papirnate maramice jer u wc-u nema papira) i brzo nakon svega me dr. pozvala na pregled (vaganje i vaginalni pregled + prvi put uzimanje svih ostalih podataka o dosadašnjem tijeku trudnoće).
    Drugi put je moj pregled dosta potrajao... sve skupa sam gore bila 2 i pol sata (prijava na šalteru, ctg, mokraća, vaginalni pregled i uzv) no taj put je dok sam ja bila na ctg-u bio nekakav hitan slučaj pa su dr. išli sa trudnicom koja je došla sa problemima što je sasvim razumljivo i nije mi bilo uopće teško čekati (nadam se su i ta beba i trudnica dobro)...
    Što se tiče naručivanja... za pregled se ne naručuje dok se za uzv naručuje no, dok su me upisivali sam čula kako sestra komentira doktorici da su popunili kvotu za uzv pa mi je dr. rekla da donesem uputnicu za uzv i napravili su ga kad sam idući put došla na pregled...

    malo sam se raspisala, no eto, ako netko bude tražio informacije da ima neko novije iskustvo za pročitati...

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jesi li već bila, no evo mojeg iskustva...
    trudnička ambulanta na Merkuru izgleda poprilično loše... ctg se radi na hodniku jer su u toku neki radovi (i čini mi se da je to već dosta vremena tako) no inače je ok... Zato imaju lijepo rodilište (barem koliko sam čula)...
    Ja sam gore išla oko pola 12 i čim sam došla javila sam se na prijemni šalter, bila pozvana stvarno brzo, prvo se radi ctg nekih 20-ak min, onda dobijete čašu za mokraću (obavezno vam trebaju papirnate maramice jer u wc-u nema papira) i brzo nakon svega me dr. pozvala na pregled (vaganje i vaginalni pregled + prvi put uzimanje svih ostalih podataka o dosadašnjem tijeku trudnoće).
    Drugi put je moj pregled dosta potrajao... sve skupa sam gore bila 2 i pol sata (prijava na šalteru, ctg, mokraća, vaginalni pregled i uzv) no taj put je dok sam ja bila na ctg-u bio nekakav hitan slučaj pa su dr. išli sa trudnicom koja je došla sa problemima što je sasvim razumljivo i nije mi bilo uopće teško čekati (nadam se su i ta beba i trudnica dobro)...
    Što se tiče naručivanja... za pregled se ne naručuje dok se za uzv naručuje no, dok su me upisivali sam čula kako sestra komentira doktorici da su popunili kvotu za uzv pa mi je dr. rekla da donesem uputnicu za uzv i napravili su ga kad sam idući put došla na pregled...

    malo sam se raspisala, no eto, ako netko bude tražio informacije da ima neko novije iskustvo za pročitati...
    bila sam i isto mi je bilo kao i tebi samo ja nisam uzv radila. kad je termin?

  19. #69
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Termin mi je sad u čet. 11.7.
    A tebi?

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Termin mi je sad u čet. 11.7.
    A tebi?
    krajem mjeseca 30.07.

  21. #71
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Antonio2013, kako se drzis? Još u komadu ili ste se upoznali?

  22. #72
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ima netko friška isksutva s dr. Kulaš? Zanima me jer sve što nalazim o njemu je, blago rečeno,katastrofa a imam barem dvije stručne preporuke za njega, pa eto..više ljudi više zna

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Ima netko friška isksutva s dr. Kulaš? Zanima me jer sve što nalazim o njemu je, blago rečeno,katastrofa a imam barem dvije stručne preporuke za njega, pa eto..više ljudi više zna
    ja imam osobnu preporuku, on mi je pratio trudnoću i radio RACZ.
    stvarno sma bila zadovoljna, s tretmanom, s pristupom, ok doktor.
    ne znam na kakve katastrofe si naišla, ali stvarno je ok tip.
    meni je svaki uzv pregled trajao toliko dugo da bi ja pomislila da nekaj nevalja, a on to sve detaljno pregledava, mjeri...
    mislim da je bebu izmjerio u 100 g.

  24. #74
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Hvala ti Gita,
    ma na one katastrofe gdje ga prozivaju u medijima ( proguglaj, ne vjerujem medijima, kažem imam dvije stručne preporuke za njega) pa me zanimalo kakav je u odnosu s pacijenticama i tako. Dakle + i od tebe.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti Gita,
    ma na one katastrofe gdje ga prozivaju u medijima ( proguglaj, ne vjerujem medijima, kažem imam dvije stručne preporuke za njega) pa me zanimalo kakav je u odnosu s pacijenticama i tako. Dakle + i od tebe.
    Od mene veliki + .

  26. #76

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    102

    Početno

    Mojoj kumi vodio 3 trudnoce, mislim da to dovoljno govori da je bila zadovoljna nije dosla po spagi nego na kraju prve trudnoce na prvom bolnickom pregledu dosla k njemu i ostala. Prvo je zbog polozaja bio carski, a druga dva poroda (sva tri poroda unutar 4 godine) vaginalno, da znas ako ti je bitno. Meni je bio na drugom porodu i isto mi je bio ok.

  27. #77
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Super, hvala...nije špaga nego preporuka, a vidim da ste i vi zadovoljne,tako da ću i ja kod njega sigurno,pa ću napisati svoja iskustva.

    Usput, ako koja ide trenutno u Merkur-kakva je situacija s obzirom na štrajk? Trebam krenuti od sljedećeg tjedna pa se nadam da me neće otkantati?

    Ma neće valjda...

  28. #78
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Doktor Kulaš je super,simpatičan,detaljan,napravili mi i CTG i UZV i urin, sve nalaze detaljno pregledao i sve živo me ispitao. Unatoč štrajku vidim da su svi OK volje, i sestre čak nije bila gužva i sve je prošlo u najboljem redu. Ako nekog zanimaju dodatne info nek me pita.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Pozzz, upravo sam se vratila sa pregleda kod dr Ledera i bilo je ocajno, narucio me za tj dana al ja vise ne zelim kod njega. Hoce li mi netko prigovarati ako ne odem sljedeci tj na pregled u cet nego u pet?

  30. #80
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    mislim da neće...

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Joj, nadam se nece...
    Mislim si da ipak odem u utorak kod Stasenko

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav trudnice!
    U ambulantu nejdite prije 12h jer je guzva.
    Inace ambulanta je nova kao i rodiliste (lijepo uredeno) i radi od 8-16.
    Takoder nemojte dolazit poslije 15h.
    Nemorate se narucivat za pregled i nemorate svaki put istom doktoru.
    Moje preporuke su
    1.Roki-car nad carevima
    2.Kulesa
    3.Stasenko
    4.Zmijanac
    Roki je ponedjeljkom u ambulanti medutim moze vas docekat i zamjena.
    Zmijanac je petkom.

  33. #83
    Mira1984 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Potpisujem za dr.Rokija. Prvi pregled kod njega bio je totalno detaljan, stručan i nježan. Bojala sam se što će biti, ali iznenadio me čovjek. Potpuno mi je sve objasnio od riječi do riječi jer sam prvorotka i zadak i uska i bla bla.. drugi pregled je prošao u minutu, bilo je sve isto pa nije imao što više objašnjavati. Sestra s njim u smjeni (Dijana) djeluje kao zmaj, mrtva ozbiljna i hladna ali sve je učinila pet, tako da evo - moje iskustvo u ambulanti za prvi put - odlično. Pregled u rađaoni je drugi par cipela i druga tema :/

  34. #84
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Idem u Merkur redovno na UZV i koliko sam shvatila isti doktori koji rade UZV rade i u trudničkoj.
    Meni ne smeta ako su doktori i malo ozbiljniji. Zapravo, to mi više odgovara.
    Moglo bi jedino biti problema sa sestrama (ili su to praktikantice). Danas mi je jedna na UZV digla tlak. Htjela sam joj odlijepiti šamar.

  35. #85
    artisan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    371

    Početno

    Ide li netko ponedj3ljkom ili petkom u ta? Koji su doktori me zanima...

  36. #86
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Meni je u petak bila doktorica Žana Žegarac.

  37. #87
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ponedjeljak Sandra Flisar.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    7

    Početno

    Jel netko za raspored u trudnickoj u Merkuru sada? Hvala.

  39. #89
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Pozdrav!
    Pitanjce...ambulanta za visokorizičnu trudnoču,dali je to tamo gdje su trudničke ambulante dolje u prizemlju kod ulaza lijevo? Još uvijek se ne naručuje,samo dođeš sa uputnicom na pregled?

  40. #90
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Pitanjce...ambulanta za visokorizičnu trudnoču,dali je to tamo gdje su trudničke ambulante dolje u prizemlju kod ulaza lijevo? Još uvijek se ne naručuje,samo dođeš sa uputnicom na pregled?
    Žužy, jel ti to imaš nešto za prijaviti?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  41. #91
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Žužy, jel ti to imaš nešto za prijaviti?
    Za Merkur ne znam, ali i ja baš da ću ovo pitat

  42. #92
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Čuj ih kaj su namirišale i
    Jep...u 40. godini mm i ja smo napravili bebolinoja. Sami samcati.
    Moram opče reči da umirem od straha..

  43. #93
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    E pa cestitam i pridruži se klubu Sekundarna plodnost u poznim godinama
    Bit ce to sve OK, meni i Eryn je bilo pa sto ne bi i tebi!
    Posljednje uređivanje od Argente : 29.04.2019. at 23:45

  44. #94
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Wuhuuu! Čestitam!!! I znam kako ti je.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  45. #95
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zuzy cestitam!!!!

    Arđo zaboravila si mene

  46. #96
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    žužy koje lijepe vijesti!!!!
    Čestitam od ❤

  47. #97
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    zuzy cestitam!!!!

    Arđo zaboravila si mene
    ti nisi sekundarna nego kvartalna

  48. #98
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    ti nisi sekundarna nego kvartalna

  49. #99
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Uf,day by day.

  50. #100
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zuzy u kojem si tt?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •