Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: noćni vjetrovi i grčevi - dijete od 1g

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno noćni vjetrovi i grčevi - dijete od 1g

    Bok svima
    eto, vidite iz naslova muku koju mučimo - nije to ništa novo, traje od otpr 6mj. počelo ja zapravo i prije ali smo to pripisivali kolikama.
    Uglavnom, na rubu smo iscrpljenosti jer ne spavamo ni muž ni ja već godinu dana - imamo stariju curicu koja hvala Bogu spava cijelu noć, ali mali spava s nama u krevetu jer sam prvih 6 mj još i imala snage dizati se svakih pola sata dok sad jedva imam snage primiti ga i u krevetu.
    jako puno papa i voli papati, križali smo pomalo sve i sva s popisa mogućih alergena, radili i testove na onih klasičnih 10 alergena, stolica mu je uredna, normalna, 3-5 puta dnevno...po danu se ponaša normalno a po noći, čim zaspi, krenu razdoblja grčenja i plakanja sve dok mu masirajući i sklupčajući nogice ne istjeram zrak iz crijeva.
    pedijatrica nema pojma što bi moglo biti i u principu sve se svelo na to da mu ne dajem ovo i ono i pratim stanje. jedno vrijeme bi tri dana zaredom bio na samo 'benignim'' namirnicama, i svejedno bi imao grčeve, a nekiput bi kod bake pojeo mladi grašak i bob pa spavao većinu noći (odnosno budio se tek tako, zbog dodira).
    Ima li itko ikakvu ideju ili slično iskustvo? razmišljam ići kod specijalista gastroenterologa ali mi je muka kad pomislim na pretrage na koje bi dijete možda uputio...
    htjeli smo napraviti analizu intolerancije na hranu ali tako malom djetetu ne vade vensku krv...

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Da nema kandidu u crijevima? To zna biti čest uzrok vjetrova i grčeva. Pogotovo ako je imao soor u ustima pa su se gljivice samo proširile na donje katove.

    Pojačajte mu probiotike u prehrani (da je Davor sad ovdje znao bi točno što i kako). Možda Prolife ili Biorella (po pola ampule, piše u uputama, a bilo je o tome diskusije i ovdje na forumu). MOžda bi i pedijatar znao kako to ide.

    Ja sam davala komorač čaj (to volimo i dan danas) i pomagalo je. Pomaže i masaža trbuščića i stiskanje koljena na prsa. Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    24

    Početno

    Podižem temu...mi imamo punih godinu dana i grčeve od 10.-tog dana života. Ne kolike par sati dnevno, nego previjanje 24h dnevno, buđenje u bolovima, probleme sa stolicom i vjetrovima...na prehranu pazimo maksimalno. Ima li netko s novijim iskustvima..? Ivala, što je bilo s vama??

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima, i ja podižem temu. Za dva tjedna ćemo imati 13 mjeseci.

    Mi imamo grčeve od 4 dana života. Sa 2 tjedan završili ne hitnoj, aerokolici.
    Prvih 4 mjeseci su bili cjelodnevni, nismo ga ispuštali iz ruka, ali doslovno spavao na meni, na tati na baki. Kako je počeo sjediti i više se kretati preko dana sve isprducka, zato su noći prestrašne. Isto sve živo probali, sab simplex, biogaia, nekakave colic kaj smo naručivali iz srbije, masti za masažu, termofor, tople pelene, još masaža , mjesec dana samo nacicavanja na svaki plač ili grč, živjela sam na piletini i zraku.
    Bilo kakvo spavanje , u prosjeku se budi sa plačem do 20 puta. Jednu večer je legao u 20 h do 23 h smo imali 8 buđenja uz vrištanje i vjetrove. Bili na redovnom sa godinu kod doktorice , rekla da pokušamo sa espumisanom baby, ako se ne poboljša kroz mjesec dana da ćemo ići gastroenterologu. Njegova prehrana sada dajem jako iskuhano, sve što ne napuhava, al nemre mi živjeti samo na jabuci i palenti.

    Dali itko ima kakvo rješenje??? Dali se i kada situacija popravila? Jako je iziritiran od nespavanja i kenjkav. Ja i muž smo na izmaku snaga.
    Znala sam da će biti teško ali o ovome nikad nisam ni sanjala. Da dijete može plakati 4 mjeseca , 22 sata od 24 koliko traje dan?? Iz kuće nismo izlazili koliko je vrištao, susjedi su pitali kaj se događa...

    Itko???

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Grčevi, napuhavanja i sl. može biti od alergije i/ili netolerancije na neku namirnicu.

    Preporučujem napraviti alergološku i netolerancijsku obradu na nutritivne elemente. (kravlje mlijeko, jaja, soja, pšenica...)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Slažem se, treba proveriti alergije i intoleranciju. I kandidu u crevima, kao što već gore piše.
    Moja deca su oboje imali grčeve kao bebe, i moj lični utisak je da su apsolutno SVE vrste kapi protiv grčeva samo pogoršavale situaciju. Bilo je bolje i mirnije kad sam odustala od njih.
    Takođe, moji imaju i blagi želučani refluks, i to može biti uzrok lošeg spavanja, buđenja i vrištanja.
    Mojima su pomagali probiotici ali dugoročno, znači bar mesec-dva, i birala sam uvek one sa što manje aditiva i šećera u sebi, da ne reklamiram sad nijedan...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav!Vidim da su svi pisali unatrag nekoliko godina, ali nitko nije napisao ishod..moja curica ima 14 mjeseci i sličnu situaciju,grčevi od 10-og dana života traju i danas..zrak u crijevima,ništa ne pomaže..puno bi mi značilo da netko s iskustvom napiše kada i kako je prošlo..

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav! Mi imamo isti problem vrištanje i vjetrove noću. Moji blizanci će sad godinu dana i kako vrijeme prolazi sve im je gore i gore. Čekamo mjesto u klaićevoj već više od dva mjeseca. Jedino kad ih hranim jednolično problemi nestanu a reagiraju na sve od mrkve, prosa apsolutno na sve. Mame pomozite!!!!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    1

    Početno Pozdrav

    I mi imamo isti problem...
    Curica godina dana nespavanja zbog vjetrova i grceva..
    Može li netko tko je imao isto iskustvo napisati kad je prošlo! Jer ovo postaje neizdrživo!

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Seni2506 prvotno napisa Vidi poruku
    I mi imamo isti problem...
    Curica godina dana nespavanja zbog vjetrova i grceva..
    Može li netko tko je imao isto iskustvo napisati kad je prošlo! Jer ovo postaje neizdrživo!
    Eh, davno je bilo, ali mi smo imali dugotrajno iskustvo s dojenačkim grčevima, eksplozivnim stolicama, nadutošću i noćnim plačem...
    Imaš na portalu cijeli tekst posvećen samo tome http://www.roda.hr/portal/djeca/doje...ene-djece.html

    Prvo i osnovno - mom starijem sinu ustanovili su intoleranciju na laktozu (ali prilično kasno). Iz iskustva - postalo je lakše s početkom dohrane, a još lakše kad je nefermentirano mlijeko potpuno izbačeno iz njegove prehrane, a ostali mliječni proizvodi brižno odabirani i u malim količinama. I danas u svojoj 20.godini ne smije uzimati nefermentirane proizvode, a i kod fermentiranih treba paziti. Najbolje mu odgovaraju LGG proizvodi i kefir. Ja bih pitala pedijatra da pošalje dijete na alergološko testiranje.

    Da se vratim na razdoblje dojenja: situacija se poboljšala kad sam ja iz svoje prehrane izbacila puno toga: mlijeko i mliječne proizvode, mahunarke, zelenu salatu i dosta svježeg povrća (kuhano mi nije smetalo), svježe voće s kožicom (grožđe, šljive, višnje, trešnje), sve agrume i slične kisele stvari... Makrobiotička prehrana mi je odgovarala, a i djetetu (kuhano povrće i ribe), sve osim mahunarki, a mahunarke sam smjela ako su bile pasirane - bez kožice. Nema tu pravila -jednostavno pratiš kako dijete reagira na koju namirnicu... Moj mlađi nije imao tih problema, mogla sam jesti višemanje sve, ali sa starijim je bila baš muka.

    Kod sasvim male djece dolazi do grčeva iz više razloga. Moj sin je jeo pohlepno i gutao puno zraka, pa sam imala muku dok nisam naučila dojiti ga u vertikalnom položaju, uspraviti i tijekom i nakon dojenja da podrigne i izbaci višak zraka, pa sam ga čvsto povijala (ne prečvrsto, ali onako - malo zategnuto) - evo tu ima uputa kako se to radi: https://www.index.hr/mame/clanak/umo...ng/850800.aspx

    Imala sam i mali termofor za grijanje trbuščića. Osim toga, pri svakom prematanju razgibavala sam mu noge, da mu olakšam ispuštanje vjetrova.

    Ponekad ništa od navedenog nije pomagalo. Za takve situacije pedijatrica mi je preporučila ovo: https://www.krenizdravo.rtl.hr/koris...uputa-o-lijeku

    Da me umjesto toga odmah poslala na utvrđivanje intolerancije u dojenačkoj dobi, a ne u petoj godini, vjerojatno bi sve prošlo i bez kemikalija. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.10.2019. at 09:43

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Iskreno se nadam da cete dobiti obavijest o ovoj poruci. Sve komentari ništa konkretno nisu rekli, ali je vaše dijete preslikano naše sa svim navedenim tegobama! Ja Vas molim da mi samo odgovorite šta se na kraju desilo, šta je finalna dijagnoza...da li su gasovi prosli da znamo sta da radimo??

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Bok svima,
    Mozda nekome pomogne nase iskustvo.

    Iskljucivo dojena beba, s 5.5mj krece dohrana i paralelno s njom (slucajno ili ne) i nocni grcevi. Grcevi nasumicnog pojavljivanja, trajanja i intenziteta. Nekad5 puta kroz noc, nekad 10, nekad nisam ni spavala jer bi se on uglavnom smirio na sisi pa amo,znali dojiti cijelu noc da bar on odspava. Cesto bi mu olaksalo i kad bi se isprduckao. Probudio bi se nekad samo u negodovanju, nekad u neutjesnom placu. Osim toga, stolica normalna i redovita, prirast uredan. Nikakvih drugih simptoma, alergija, povremeni dermatitis, ali nista posebno.

    Proslo je 4 mjeseca prije mego sam isforsirala uputnicu za gastroenterologa ('probava se privikava na dohranu', 'uvedite probiotik', "evo espumisan', 'izbacite mlijecne proizvode', 'napravit cemo urinokulturu", 'izbacite gluten'..) i onda jos 3 mjeseca kod smo kod njega dosli na red. Napravili smo analizu urina, urinokulturu, 4 rqzlicite stolice, perianalni otisak, prick test, atopy patch i sve je bilo uredno. Gastro je rekla jos par krvnih pretraga, uzv abdomena i probir na celijakiju, ali je takoder naglasila, a to mi je bilo kljucno cut, da ona od svih tih nalaza ne ocekuje bas nista. Rekla je: buduci da dijete dobiva ma kilazi, znaci da crijeva rade uredno i izvlace sve hranjive tvari iz hrane. Da je rijec o bilokojoj intoleranciji, imao bi reakcije i po danu, proljev itd. Vec je vidala bebe s takvim tegobama, a nekad se crijeva u potpunosti ne razviju cak i do trece godine.

    Javljam se danas jer su dan nakon zadnjeg pregleda kod gastro grcevi u potpunosti nestali i mi vec dva tjedna spavamo samo s jednim budenjem za dojenje. Kao rukom odneseni, bez ijedne intervencije. Trajali su preko 7 mjeseci. Svaku noc. I onda su samo prestali. Nisu se pomalo smanjivali, nego jednostavno prestali.

    Naravno da su kod nekoga indikator razlicitim intolerancijama i alergijama, ali kod nas su jednostavno bili rezultat crijeva koja jos uvijek nisu sasvim razvijena. I evo, da znate, iako kad je gorjelo ni sama nisam u to mogla vjerovat, GRCEVI MOGU PROCI I SAMI OD SEBE. Najteze je to docekati jer si kronicno umoran i neispavan, beba u tegobama i cijelo vrijeme se preispitujes.
    Svim roditeljima koji ovo prolaze skidam kapu. A i bebicama bome.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Do.ro, hvala ti na trudu na tako lijepo napisanom postu, evo mene u 3h u noci citam skoro svaku noc, umorna i jadna, ustvari ja nisam bitna nego moje 13mjesecno cudo. Utjesio me tvoj komentar, također smo u obradi, ali do sad je sve uredno. Zao mi je da nisam ranije vidjela ovaj komentar jer znati da mogu grcevi proci sami od sebe je olaksavajuce iako to kod nas jos uvijek nije slucaj.
    Poz i hvala ❤️

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Ivala, iskreno se nadam da cete ugledati ovu poruku, pa molim Vas da se odazovete. Interesuje me kako se situacija s bebom zavrsila jer mi vec ludimo. Hvala puno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •