Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 133

Tema: Ideje za Božićne ukrase,poklone i čestitke

  1. #1
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno Ideje za Božićne ukrase,poklone i čestitke

    Znam da ima još nešto vremena do trenutka kada čemo kititi bor i dijeliti poklone :D ali ove godine sam odlučila sve napraviti na vrijeme a i osim toga želim provesti što je moguće više vremena sa Vjekoslavom i uključiti njega u što je moguće više događaja.Znam da je V. još mali i ne može dosta toga ali mislila sam da darove i ukrase izradimo nas dvoje sami i da mi bor bude okićen sa dječjim kuglicama i ukrasima tako da se ne moram bojati ako će koja kuglica pasti, da se ne poreže ili da mu branim da dira bor jer su kuglice skupe...Pa eto ako tko ima kakvu ideju,savjet,link bila bi zahvalna.

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    I ja molim link

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nešto o izradi kojekakvih figurica (pa i za bor) , zajedno s detaljnim uputama "for dummies" ko što sam ja, našla sam i u knjizi (IZVRSNOJ!!!) "Druženje djece i odraslih" autorica Dubravke Maleš i Ivanke Stričević. Izdanje je Školske knjige, 1991., nema je za kupiti, ali ima u Gradskim knjižnicama. Ja posudila i kopirala , jer nemam vremena za antikvarijate.
    :smajlić-koji-žali-za-starim-dobrim-vremenima:

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Sta god da hocu predloziti ukljucuje makaze, ljepilo, iglu, plastelin,boju, foliju, konac, spage, uzad....sve opasnosti za tako malo dijete. Bas nemam pojma kako bi ga mogla ukljuciti u sam proces izrade. Mislim da je on jos mali draga.
    A na bor mozes okaciti one spuzvaste lopte, kroz koje ces samo provuci koncem zakacku. Mozes mozda napraviti zezanciju sa cestitkama na koje ce Vjeko staviti svoj otisak ruke (valjda ima negdje da se kupi neskodljiva boja...mislim ako ruka poleti prema ustima)

  5. #5
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Ma znam da je on mali ja bi ljepila, rezala i to dok mi djete spava ali kaj ja znam mislila sam mu dati da boja (prstima) i slično kada osnova bude gotova.Ma ja bi uglavnom radila sve...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Onda lijepo kupis djecji blok za slikanje, nacrtas velika dupla srca ili neki drugi oblik, kao za cestitku i isjeces ih i preklopis, a Vjeko unutra napravi otisak dlana ili neki Picasso crtez unutar kog ces napisati tekst. Pa mu das karmin, pa on napravi pusu na cestitki. Ukrase mozes praviti od spuzvastih loptica, pa ih zajedno kacite na bor. Ako imas gdje prosetajte pa skupite plodove jeseni, lijepo lisce, sisarke (al da se nisu rascvale), koje ti onda mozes obojiti i staviti pod bor. Al njemu ce mozda biti zanimljivo da ih skuplja s tobom .

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ja ću ove godine napraviti božične zvijezde (cvjetove) od krep papira i to pometati na bor. Osim tih cvjetova još ću nametati platnene bijele mašne i zlatne plastične kuglice. Staklene kuglice će neko pričekati nekoliko godina jer je lani bio masakar.

    Uglavnom, ja sam lani već napravila par komada, pa su dobro ispali(cvjetovi), ali nisam imala vremena napraviti veliku količinu.

    Osim toga ću izrezati ptice od tvrđeg bijelog papira, dati Eleni da ih ukrasi šljokicama pa ih povješati na bor (ideju sam ukrala od teta iz vrtića).

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    već prošlu godinu sam zaru (tada 1.5 god) bila uključila u kićenje bora i veselim se ovogodišnjem, zajedničkom ukrašavanju. naši ukrasi nisu lomljivi (mali paketići s fjokićima, nelomljive kuglice, zvončići...)
    ona bude tako sretna kad može sama izabrati gdje koji ukras okačiti, a mene više nije briga za proporcionalnost.
    super je kad se poslije mogu pohvaliti da je to i njenih malih ruku djelo.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Umjesto krep papira mozes zvijezde napraviti i od tvrdjeg papira pa preko nalijepiti al. foliju.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Umjesto krep papira mozes zvijezde napraviti i od tvrdjeg papira pa preko nalijepiti al. foliju.
    Nisi skužila kako to izgleda. Može samo od krep papira. Bar ono što sam ja zamislila. Možda stavim sliku, ako uspijem poslikati tako da se nešto vidi.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ja mislim da kuzim...to su one kao pufaste? Od puno trakica krepa?
    Ja bih tome samo dodala i ove "prave" zvijezde...ili jednu, za navrh bora...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mi smo na bor stavljali figurice izradjene od slanog tijesta. Prvo smo napravili tijesto, onda izrezbarili svakakve oblike s onim formama za kekse. Bilo je svasta: bor, zvoncici, srca, zvijezde itd. Na kraju, kad se to osusilo onda smo ih bojali vodenim bojama. E da, vazno je ne zaboraviti necim izbusiti rupicu na vrhu svake figure jos dok je tijesto mekano. Na kraju se provuce koncic, zaveze i vjesa.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ih al kad ih obojis ne mozes pojest...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Onda pravi neke okrugle keksice koji mogu dugo stajati, umotaj u fine papirice i povjesaj. Mi smo to probali sa bombonima, ali je nakon dva dana pola bora bilo ocerupano.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ah ma ja ne mogu nista jestivo stavljat na bor jer stoji od jednog bozica do drugog, a onda ga ostavim i do svog rodjendana (18 januar), tako da bi se sve pokvarilo.

  16. #16
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    mi smo radili od slanog tijesta. samo jednostavno razvaljas na cca 5mm i izdubis kalupima za kekse (srce, zvijezda....) i ne zaboravis rupicu prije pecenja. ege je bojao temperama prvi puta sa 2 god... zavezesi zlatnom spagicom.

    meni je naljepsi bor kad su na njemu samo crvena srca i male, male zlatne kuglice

  17. #17
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Prije jedno dvije godine vidjela sam za kupiti kalupe u koje se ljeva gips sa novogodišnjim motivima pa sam mislila i to nabaviti pa da ih nakon sušenja farbamo.Ma i ja volim kada mi je bor samo u zlatno-crvenoj kombinaciji ali mislim da to klincima i nije baš zanimljivo.Inače sam jako zeznuta što se toga tiće i svaka kuglica i mašna mora biti na svome mjestu ali mislim da zbog V. toga više neće biti

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    A koristite li vi cure one opipljive cestitke za Bozic i Novu godinu? Ili je sve postalo elektronsko?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    ja volim slati i primati te "opipljive" čestitke, pa ih poredati ispod bora.
    priznajem, svake godine ih je sve manje :/

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    btw, otkad postoji ovaj podforum 4 ugla našeg doma ?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Od danas! I super je.

    A ja trazim "zrtve" za cestitke...

  22. #22
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Ja sam ovisnica o čestitkama ,obožavam ih i slati i primati a ispod bora ih uvijek ima hrpa pošto imam puno frendica izvan Hrvatske.I ja sam malo prije skužila 4 ugla našeg doma.

  23. #23
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    :D za novi podforum!

  24. #24
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    art attack je emisija za djecu koja ide svaki dan popodne na raidue i u njoj jedan simpaticni tip radi razne stvari, od crtanja do svega sta se moze izraditi rukama. nedavno sam skuzila da ima i svoju web stranicu gdje je sve to lijepo objasnjeno i izgleda lako, nisam jos probala. cekam da lara malo naraste, a do tad probajte vi. ima tu i bozicnih ukrasa i svega. evo linka: http://www.hitentertainment.com/arta...rtattacks.html

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja ima kalupe za anđele od gipsa,ispadnu prekrasni.

    Jedne godine smo radili anđele od tjestenine.Uzme se ono tijesto koje izgleda poput tuljca,nemam pojma kak se zove,oboja se bijelo pa se na njega zalijepi tijesto u obliku mašnica (krila),bojali smo ih zlatno.
    Na tuljac ide glava koja se napravi od brašna i vode,suši se na radijatoru,pa se nacrtaju oći i usta.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Evo vam nekoliko linkova na kojima mozete pronaci ideje za razlicite projekte s djecom. Nadam se da cete naci nesto zanimljivo.

    http://www.dltk-kids.com
    http://www.kidsdomain.com
    http://www.enchantedlearning.com/crafts/
    http://www.craftown.com/kids.htm
    http://www.childfun.com/
    http://www.crayola.com/
    http://familyfun.go.com/

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Stavila sam sliku mog uradka tj. božićne zvijezde od krep papira u album na bababebies. Zadnja je u albumu. Ako nekoga zanima. Nisam je baš dobro poslikala, ali vidi se. :/

  28. #28
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Vanchy,hvala čim ulovim malo vremena bacam se na detaljnije proučavanje

  29. #29
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    vidim da je Vjeko još ful mali, tak da se od njega ne očekuje neka dugotrajna suradnja....a da kupite kolaž papire i jednostavno gužvanjem od njih napravite šarene kuglice?ili...kupiš u hobby shopu kuglice od stiropora pa ih namackate u ljepilo i uvaljate u neke šljokice, ili neke sjemenke, suhe cveteke....

    što se tice cestitki...ja ih već godinama radim sama; mi cak i pozivnice za rođendan radimo sami....nije teško; ima kartona u prigodnim bojama, izrežu se na određenu veličinu, presaviju, i na njih se stavljaju ili zvjezdice, ili anđeleki, ili boreki (mogu biti izrezani od papira ili kupite već gotove od drveta )....može se i prskati sa sprejem po principu pozitiv-negativ....ma ima stvarno puno mogućnosti, samo treba "otkociti" maštu....

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Već iskrojenih, a praznih čestitki u svim bojama ima za kupiti u knjižari na Cvjetnom trgu, u podrumu.
    Predlažem da ako već radite otiske ručica i nožica svojih bebica bojom na papiru da ih stavite i na čestitku uz vaše potpise. A još i ako neku fotku umetnete u čestitku, bake i prabake će biti presretne!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Brigita2 lijepa ti je zvijezda i lijepo se vidi. Ja ću ove godine (ako nađem vremena) napraviti božićne zvijezde, ali od najlonka i žice. Predivne ispadnu.
    D.je kad je imao 1,5 god pomagao oko izrade čestitki tako što je crtao na komadićima papira svoje umjetničko dijelo i ja sam to ljepila i poslala. Osim toga pomagao je i oko kićenja bora tako što je dodavao ukrase. Naravno staklene kuglice tu ne dolaze u obzir.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Brigita2 lijepa ti je zvijezda i lijepo se vidi. Ja ću ove godine (ako nađem vremena) napraviti božićne zvijezde, ali od najlonka i žice. Predivne ispadnu.
    Hvala, ali ne vidi se baš dobro tj. ne vide se baš zlatne šljokice na njoj. A kako radiš zvijezde od najlonki?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ja bome vidim sljokice. Kako si ih uradila? Lakom?

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Brigita, pusti zvijezdu... djeca su ti krasna!
    A ti... stvarno zgodna i lijepa mama.
    No dobro... sada mogu i zvijezdu pohvaliti. Drž` se ti božićnih ukrasa... torte ostavi nekom drugom...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ajme, a i ja sam Brigi zamisljala ko tetu s naocalima, valjda jer znam jednu takvu...
    A ovamo, na slici gdje ste svi troje jedva skontah ko je ko... :D

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Od žice oblikuješ latice u tri veličine, obućeš u crvene najlonke, zamotaš žicom (svaku laticu posebno), ubaciš tučak (možeš od žutog krep papira na žici) posložiš latice po velićini u krug i zahvatiš za jdnu veću žicu sa zelenom trakom. Ma prekrasno ispadnu.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Od žice oblikuješ latice u tri veličine, obućeš u crvene najlonke, zamotaš žicom (svaku laticu posebno), ubaciš tučak (možeš od žutog krep papira na žici) posložiš latice po velićini u krug i zahvatiš za jdnu veću žicu sa zelenom trakom. Ma prekrasno ispadnu.
    Ovo pod bold ne kontam. Zamotas na dnu latice,da drzi carapu ili?

  39. #39
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa da - da čarapa ne sklizne sa žice (a ta latica ionda zgleda ko đerđe).
    ja sam tako radila krila za anđele (maskenbali), samo nisam koristila najlonke već gazu ili til. Teško da bih našla tolike najlonke.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    brigita,kak si mlada!
    ja uvijek kontra zamišljam forumaše od onoga kak stvarno izgledaju (dille ti si me zarazila)

    zvijezda je super.mislim da bi se i ja mogla baciti na posao,pa lijepo pojasni kak si je radila.latice izrezala pa ih zalijepila u sredini? premazivala šljokicama?

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Hvala cure na komplimentima :smajli se rastopio u lokvicu od miline.
    Nisam više tako mlada, ali nisam ni tetkica s naočalama (hvala bogu dobro vidim i imam to napismeno od okulista).

    Što se tiče izrade zvijezde:
    Krep papir (bijeli ili crveni) se presavije u obliku harmonike i izrežu se latice odjednom. Ja sam rezala po 10 latica po cvijetu. Svakoj latici se rubovi omažu lakom za nokte sa šljokicama (zlatne ili srebrne) ili ljepilom sa šljokicama. Ja sam lak za nokte kupila u ofertisimi, a ljepilo u getrou za par kuna.
    Uzmeš lančić za bor i odrežeš nekoliko kuglica za sjeme. Tankom, savitljivom žicom (kupila u dučanu za pčelare, savršena je) spetljaš te kuglice za komad tvrde žice ili štapić i uokolo zamotaš latice i učvrstiš tankom žicom. U sredinu zvijezde oko sjemena još malo šljokica. Štapić ili žicu omotati s trakicom zelenog krep papira za stabljiku i to je to. Zvijezda može u aranžman ili u vazu ili na bor.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Btw. kada počnete ukrašavati? Vijenac na vratima, aranžmani, bor i sl.

  43. #43
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kad pravite ukrase od tijesta nemojte napraviti ono sto sam ja.
    bilo mi lijeno zamjesiti tijesto od brasna i vode pa sam kupila tijesto za pizzu.
    i mi to izvaljali, ivar napravio likove i izasli vani dok se susi.
    kad smo se vratili docekale nas buhtlice. manje i vece. okrugle.

  44. #44
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno


  45. #45
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno


  46. #46
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Bar ste imali buhtlice lijepih oblika!

    Janoccka, ja počnem negdje oko 2. nedjelje adventa, znači sljedeći vikend.

  47. #47
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Mi smo jučer počeli sa ukrašavanjem, vjenčićima i sl.

    Borna je napisao (tj. meni izdiktirao) i pismo djedu mrazu - znakovit je kraj: "Dragi Djede Marze, i ja ću prema tebi biti dobar!"

    Kao da mu plavu kuvertu obećava

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    kad pravite ukrase od tijesta nemojte napraviti ono sto sam ja.
    bilo mi lijeno zamjesiti tijesto od brasna i vode pa sam kupila tijesto za pizzu.
    i mi to izvaljali, ivar napravio likove i izasli vani dok se susi.
    kad smo se vratili docekale nas buhtlice. manje i vece. okrugle.

    :D :D

    Valjam se. Ali i samoj sebi jer ja citam i taman razmisljam kako bi tjesto za pizzu mogla otici kupiti.

    Hvala Ivka.

  49. #49
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ja sam ove godine dobila od frendice na poklon adventski vijenac, ona je inače dizajner pa je radila vjence za prodaju i meni poklonila. Inače, ove godine sam odlučila da Tara i ja same izradimo čestitke koje ćemo slati, već su mi dojadile one klasične Sretan Božić i Nova godina, pa sve si mislim od kuda krenuti. U knjižarama ima za kupiti papira za čestitke u svim bojama, koji se presavinu, e sada iznutra bi nešto zgodno napravile, ali nemam neku ideju da bude originalno, zanima me dali ste radile čestitke same i kako ste ih napravile, svaka ideja je dobro došla :D .

  50. #50
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Već smo skoro sve napravili...

    Vrlo su jednostavne i nekreativne ali nama vrlo drage : npr. izrežem bor od kolaža a mali ga ukrasi flomićima na šljokice (i sve varijante toga). Kupili amo na Interliberu i knjižicu sa krojevima za različite božićne likove pa smo tako radili djeda mraza, pingvine, sobove i sl.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •