Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Rebro-odjel genetike-roditelj s djetetom u bolnici da ili ne?

  1. #1
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno Rebro-odjel genetike-roditelj s djetetom u bolnici da ili ne?

    Imam konkretno pitanje i hitno trebam odgovor. Djete s posebnim potrebama ide na odjel genetike na punkciju i MR sve pod anestezijom,( u ponedjeljak) na par dan a majci su rekli da izgleda neće moći biti s njim u bolnici?
    Ona kaže da je čula da postoji neki zakon o djeci s posebnim potrbama koji govori da oni bez obzira na zakone bolnice, imaju pravo da roditelji budu s njima...eto ja ne mogu vjerovat da se u našim bolnicama još uvijek na nekim odjelima ne može biti s svojim bolesnim djetetom ni na stolici, osim naravno ako platiš, što je diskriminacija!!!!!!!!!!

    Ako netko zna o kojem je zakonu riječ ili ima osobnog iskustva, neka mi hitno javi-HVALA!!

    Varam li se ilio sam neki dan čula da je Rebro dobilo od UNICEF-a "titulu" bolnice prijatelja djece, ako je tako onda moraju roditeljima dopustiti da budu s djecom ili ne

  2. #2
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Na žalost ne znam odgovor na pitanje, ali sam slučajno pronašla kopiju pravilnika koju sam si jednom bila spremila. To je Pravilnik o
    pravima, uvjetima i načinu ostvarivanja prava iz osnovnog zdravstvenog osiguranja
    (NN 93/03):


    Članak 46.

    Pravo na smještaj uz dijete koje se nalazi na bolničkom liječenju u smislu članka 42., 44., i 45. ovog Pravilnika može, iznimno, ostvariti osigurana osoba – majka djeteta pod uvjetom da dijete nije starije od 6 mjeseci, da postoji potreba dojenja djeteta što utvrđuje izabrani doktor majke na prijedlog izabranog doktora djeteta, odnosno odjelnog doktora zdravstvene ustanove u kojoj se dijete liječi, te da je mjesto prebivališta, odnosno boravišta majke udaljeno od mjesta zdravstvene ustanove više od 25 kilometara.

    Pravo iz stavke 1. ovog članka ostvaruje se na osnovi uputnice za bolničko liječenje koju izdaje izabrani doktor majke djeteta.

    Na uputnicu iz stavke 2. ovog članka, pod rubrikom »Molim, traži se ---––– « izabrani doktor obvezno upisuje tekst: »smještaj majke uz dijete radi dojenja«.

    Članak 47.

    Iznimno, pravo na smještaj u ugovornoj specijalnoj bolnici za medicinsku rehabilitaciju može ostvariti osigurana osoba određena za pratitelja djeteta do navršene njegove treće godine života, uz uvjet da se primijeni točno određen i utvrđen program »mama – dijete« za izobrazbu pratitelja (roditelja).

    Nadam se da postoji i neki noviji/drugačiji, jer ovaj baš i ne obećava.

  3. #3
    a mama avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    mene također zanima da li netko zna nešto o tome "zakonu" "pravilniku" ili sl.
    i ima li iskustva sa boravkom sa djetetom na Rebru?

  4. #4
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    Na Rebru,baš na odjelu genetike ,sretala sam puno mama sa svojom dječicom .Neka se mama još jednom raspita

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Boravak 24 sata moguć je samo u apartmanima, na genetici se uz djecu može biti od 07-22 sata.

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj a mama prvotno napisa Vidi poruku
    mene također zanima da li netko zna nešto o tome "zakonu" "pravilniku" ili sl.
    i ima li iskustva sa boravkom sa djetetom na Rebru?
    Dužina boravaka uz dijete ovisi o politi određenog odjela. Koji te odjel konkretno zanima?

  7. #7
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Freja citirala si stari pravilnik.

    Najnovije je ovo

    <H2>Cjelodnevni smještaj uz dijete


    Radi se o pravu na cjelodnevni (24-satni smještaj) koje se ostvaruje ovisno o odgovarajućim smještajnim kapacitetima ustanove.
    • Pravo ostvaruje osigurana osoba:
      • majka djeteta pod uvjetom da je jedina prehrana djeteta majčino mlijeko, odnosno da postoji potreba dojenja djeteta, a što utvrđuje izabrani doktor djeteta, odnosno doktor bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi,
      • jedan od roditelja djeteta s teškoćama u razvoju koje o tome u skladu s posebnim propisima posjeduje odgovarajuće rješenje nadležnog tijela, odnosno nalaz i mišljenje nadležnog tijela vještačenja, a na prijedlog odjelnog doktora ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi.
    Bitno: roditelj djeteta s poteškoćama u razvoju koje o tome u skladu s posebnim propisima posjeduje odgovarajuće rješenje nadležnog tijela, odnosno nalaz, mišljenje i ocjenu nadležnog tijela vještačenja ima pravo na cjelodnevni smještaj uz dijete bez obzira na dob djeteta.
    Pravo se ostvaruje na osnovi uputnice za bolničko liječenje djeteta na kojoj se naznačuje potreba cjelodnevnog smještaja majke uz dijete radi dojenja odnosno potreba cjelodnevnog smještaja roditelja uz dijete s teškoćama u razvoju,
    Osigurana osoba koja ostvaruje pravo na smještaj nije obvezna sudjelovati u troškovima zdravstvene zaštite, a osiguranik koji u skladu s odredbama Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju može ostvariti pravo na naknadu plaće, za vrijeme tog smještaja ima pravo na naknadu plaće na ime bolovanja zbog njege djeteta.
    </H2>
    http://www.hzzo-net.hr/03_01_13.php

  8. #8
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    Freja citirala si stari pravilnik.
    Tome sam se nadala (da je ono staro i novo povoljnije za djecu i roditelje) pa sam to i napomenula. Drago mi je da je ovako, a ne onako.

  9. #9
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    na papiru jest povoljniji ali, bojim se, u zbilji se nije nista promijenilo...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    92

    Početno

    ne znam konkretno za odjel genetike jer smo mi bili na gastroenterologiji na Rebru i tamo je stanje sljedeće: majka djeteta s posebnim potrebama ima pravo na 24-satni smještaj uz svoje dijete pod uvjetom da to trenutni smještajni kapaciteti omogućavaju ( to znači da ako su kreveti koji služe za smještaj majki već zauzeti ništa od smještaja).
    majka mora imati uputnicu za hospitalizacije koju joj izdaje njen doktor opće prakse na osnovu uputnice koju pedijatar izdaje za dijete i na kojoj mora biti naznačen smještaj majke uz dijete s pp te obavezno ponesite rješenje na kojem je vidljivo da je to dijete s pp jer će vas to tražiti na šalteru na koji se upisujete u bolnicu.
    mi smo bili u trećem mjesecu gore i na taj način smo ostvarili to pravo da ja kao majka djeteta s posebnim potrebama budem uz svoje dijete 24 sata ali i dalje naglašavam da je to pravo moguće ostvariti samo ako trenutno ima mjesta za smještaj majke

  11. #11
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ljudi puno hvala.....dijete će sad napunit 2g ali izgledom nalikuje djetetu od 7mjeseci, ne hoda, ne sjedi, ne priča u skladu s svojom dobi, ima raznih problema, i na Rebru je zato jer mu doktori već 2g ne mogu postaviti dijagnozu pa ga šalju na raznorazne pretrage- bolje rečeno; on im je poousni kunić, jer jednostavno nemaju pojma

  12. #12
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno



    meni se cini da su na gastro najliberalniji uvjeti i inace

  13. #13
    a mama avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    hvala vam cure za ove informacije, nažalost moramo se ovim baviti umjesto nekih vedrijih tema

  14. #14
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    mi smo boravili doslovce na stolici uz njegov krevet na neurokirurgiji na Rebru. Samo kada je krevet bio prazan, mm je mogao odspavati u njemu, inače je spavao na stolici i podbočio se na krevet djetetov.
    Ako budu imali bilo kakvih problema, neka se obrate gđi Gregurinčić (socijalni pedagog) ili prof Grubić (psiholog) na 4. katu - one znaju roditeljska prava i urigirat će gdje treba

  15. #15
    azulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Da li ima friških informacija o smještaju roditelja uz dijete sa pp na Rebru?
    Mi idemo 15.4. na hospitalizaciju na odjel neuropedijatrije zbog obrade tj.dijagnostičkih pretraga,moramo snimiti MR,VEP,BERU I RTG vratne kralješnice.
    Da li postoji apartman na tom odjelu,pitam zato jer mi malena ima veliki senzorni problem na zvukove poput plača i vrištanja druge djece pa bi voljela biti s njom u posebnoj sobi da izbjegnemo dodatni ogroman stres jer će joj i ove pretrage i hranjenje i spavanje biti i previše?

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj azulu prvotno napisa Vidi poruku
    Da li ima friških informacija o smještaju roditelja uz dijete sa pp na Rebru?
    Mi idemo 15.4. na hospitalizaciju na odjel neuropedijatrije zbog obrade tj.dijagnostičkih pretraga,moramo snimiti MR,VEP,BERU I RTG vratne kralješnice.
    Da li postoji apartman na tom odjelu,pitam zato jer mi malena ima veliki senzorni problem na zvukove poput plača i vrištanja druge djece pa bi voljela biti s njom u posebnoj sobi da izbjegnemo dodatni ogroman stres jer će joj i ove pretrage i hranjenje i spavanje biti i previše?
    Nazovi i pitaj odjel. Nažalost apatmani se plaćaju ( za sve) 500 kn po danu.

  17. #17
    azulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Hvala sirius,danas sam rezervirala apartman...samo da to sve prođe ok panika me hvata.
    Posljednje uređivanje od azulu : 02.04.2013. at 16:31

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •