Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 196

Tema: Produženje vozačke dozvole

  1. #101
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    trebam mijenjati vozačku (nisam imala nikakvih ograničenja) u travnju ove godine. Mijenjala sam je prije 10 godina zbog promjene prezimena (udaja), a inače sam do tada imala do 65-te godine.
    Moja prijateljica ne-udavača ima vozačku do 65-te.
    I sad me naravno zanima jer imam i troškove i ono što je bitnije gubitak vremena, u čemu je razlika? Nadam se da neću trebati i plaćati liječničko uvjerenje ... ili...?

  2. #102
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    trebam mijenjati vozačku (nisam imala nikakvih ograničenja) u travnju ove godine. Mijenjala sam je prije 10 godina zbog promjene prezimena (udaja), a inače sam do tada imala do 65-te godine.
    Moja prijateljica ne-udavača ima vozačku do 65-te.
    I sad me naravno zanima jer imam i troškove i ono što je bitnije gubitak vremena, u čemu je razlika? Nadam se da neću trebati i plaćati liječničko uvjerenje ... ili...?
    Najavljuju od 1.2. pojeftinjenje a i dobiti ćeš manju dozvolu.
    Ja samo zbog toga razmišljam o mijenjanju.

  3. #103
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    manju? ja imam iste proporcije ko osobnu od 10 mjeseca prošle godine

  4. #104
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    manju? ja imam iste proporcije ko osobnu od 10 mjeseca prošle godine
    Ja još uvijek imam knjižicu.

  5. #105
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    a novi sistematski znači ne treba obavljati ako nema ograničenja jel?

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A JEL TI PIŠE NEKA ŠIFRA TIPA f1, f2 I TAKVE NEBULOZE?

  7. #107
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    a novi sistematski znači ne treba obavljati ako nema ograničenja jel?
    ovo i mene zanima

  8. #108
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    ništa mi ne piše, samo su udareni štambilji za kategorije vozila B,F,G i M.

  9. #109
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    Produženje valjanosti vozačke dozvole (obnavljanje)

    Zahtjev za izdavanje vozačke dozvole podnosi se u policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji.Obrazac zahtjeva za izdavanje vozačke dozvole ispisuje službenik na šalteru, a podnositelj zahtjeva svojim potpisom na obrascu potvrđuje točnost ispisanih podataka.Podnositelj zahtjeva prilaže:
    • vozačku dozvolu
    • zdravstveno uvjerenje za upravljanje vozilima kategorije C1, C, D1, D, C1E, CE, D1E, DE, H, te kategorije B kada je upravljanje vozilom u profesionalne svrhe, ukoliko je vozačka dozvola kojoj je istekao rok valjanosti bila izdana na kraći rok radi potrebe za učestalijim zdravstvenim pregledom ili drugim posebnim mjerama – ne starije od tri mjeseca
    • jednu fotografiju veličine 30x35 mm
    • 35 kuna u državnim biljezima
    • dokaz o uplati 151 kune (redovni postupak), 200 kuna (ubrzani postupak), odnosno 450 kuna ( žurni postupak) za obrazac vozačke dozvole putem uplatnice koja se podiže u policijskoj upravi, odnosno postaji, općom uplatnicom ili putem internet bankarstva, na IBAN državnog proračuna HR1210010051863000160, model HR65, poziv na broj 7005-477-OIB.

    NAPOMENA:: Nije potrebno priložiti fotografiju ukoliko je podnositelju zahtjeva u proteklih pet godina izdana elektronička isprava ili osobna iskaznica koja sadržava OIB, za čije je izdavanje priložena fotografija, a izgled osobe nije bitno promijenjen. Osim e-vozačke dozvole, elektroničke isprave su i e-putovnica i e-osobna iskaznica. Osobna iskaznica s OIB-om se izdavala od 8.6.2013. godine do 8.6.2015. godine kada se počela izdavati e-osobna iskaznica.



  10. #110
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    kopirala sa stranice mupa-znaci ako nemas ogranicenja-ne treba raditi ponovni lijecnicki...
    cak ni slikati se ne treba ako imas osobnu izdanu nakon 8.6.2013.
    ajde malo su pojednostavili

  11. #111
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ne nego sliku za koji dokument u zadnjih 2 godine,
    s time da za osobnu ne smiješ imati naočale, a za vozačku moraš imat sliku s naočalama ako ih nosiš

  12. #112
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    znači treba mi "samo" nova slika, novčeki za platiti i strpljivost čekanja sat-dva u redu u Heinzelovoj. "sitnica".
    Posljednje uređivanje od andream : 27.01.2017. at 15:45

  13. #113
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Hvala za info!

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    znači treba mi "samo" nova slika, novčeki za platiti i strpljivost čekanja sat-dva u redu u Heinzelovoj. "sitnica".
    Puno ljudi ne zna da oni rade od 7 ujutro. U to vrijeme nikad nema gužve, počne tek pol sata do sat kasnije. Pa ako ti nije mrsko rano ustati...

  15. #115
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    ja cu iskoristiti ovo svoje drugo stanje...

  16. #116
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ja kadsam bila bila sam oko 12 i isto nisam dugo čekala

  17. #117
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Provjereno na MUP-u, ne moram mijenjati vozačku zbog naočala, vrijedi dok ne istekne.

  18. #118
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    a tamo je pretpostavljam i parkirna zona oko zgrade Heinzelove?
    A subotom ne rade? U 7 ne mogu jer od tada radim.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ajde da ovdje provjerim: ovo ljeto mi ističe vozačka, izdana je prošli put na 10 godina kao i svima (bez vremenskog ograničenja), ali uz napomenu nošenje naočala ili leća (nemam drugih zdravstvenih ograničenja).
    Pitanje: trebam li ponavljati liječnički, i ako da, je li to kompletan liječnički ili samo okulist? Je li netko nedavno radio vozačku pa da zna kakva su sad pravila?

  20. #120
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    trebas lijecnicki, kompletni. sa nalazom okulista dolazis na lijecnicki.

  21. #121
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a jel ti možda piše kakva šifra?? zakaj bi je morala mjenjati ako ti je bez ogranićenja?

  22. #122
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    jelena nisam skuzila tvoje pitanje? pa istice joj vozacka a na prosloj ima napomenu lece/naocale.

  23. #123
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    brz vremenskog ogranićenja?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a jel ti možda piše kakva šifra?? zakaj bi je morala mjenjati ako ti je bez ogranićenja?
    Nemam nikakvu šifru ni dijagnozu, samo sam ćorava
    Prvi put su mi izdali vozačku s ograničenjem na 4 godine. Kad sam nakon toga mijenjala vozačku (2007), promijenio se i pravilnik i tada su sve vozačke izdavali na 10 godina. Dobro se sjećam da sam tada radila samo pregled kod okulista, nikako ne kompletan pregled. U međuvremenu su se pravilnici još nekoliko puta mijenjali, a iz onog što piše na stranicama MUP-a mi nije jasno je li ovo moje "vremensko ograničenje" ili ne - vozačka definitivno nije bila izdana na kraći rok, iako imam fizičko ograničenje.
    Sad je moram promijeniti jer je isteklo tih 10 godina.
    S obzirom da je kratkovidnost relativno raširena u općoj populaciji, sigurno će se naći netko sa sličnim, a svježijim iskustvom, da me poduči
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 02.05.2017. at 13:04

  25. #125
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    ja sam dobila vozacku na 5 god i produzila je prije 2 mj. trebao mi je kompletan lijecnicki. sa nalazom okulista sam isla na medicinu rada na lijecnicki.
    u policiji su pitali za lijecnicki.
    tvoj prvi lijecnicki je vrijedio 5 god zato ti nije trebao novi kod izdavanja nove vozacke na 10 god, da nije to?

  26. #126
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam nikakvu šifru ni dijagnozu, samo sam ćorava
    Prvi put su mi izdali vozačku s ograničenjem na 4 godine. Kad sam nakon toga mijenjala vozačku (2007), promijenio se i pravilnik i tada su sve vozačke izdavali na 10 godina. Dobro se sjećam da sam tada radila samo pregled kod okulista, nikako ne kompletan pregled. U međuvremenu su se pravilnici još nekoliko puta mijenjali, a iz onog što piše na stranicama MUP-a mi nije jasno je li ovo moje "vremensko ograničenje" ili ne - vozačka definitivno nije bila izdana na kraći rok, iako imam fizičko ograničenje.
    Sad je moram promijeniti jer je isteklo tih 10 godina.
    S obzirom da je kratkovidnost relativno raširena u općoj populaciji, sigurno će se naći netko sa sličnim, a svježijim iskustvom, da me poduči
    znali su dopisivati šifre F1 ili F2, u tom slučaju radiš samo okulistički, ali ako to nemaš onda radiš kompletni, ili probaj se sjetiti gdi si radila zadnji, možda dobiš kakvi popust u lječničkom, znaju neki i tako raditi, pa na osnovu stare dokumentacije i malog pregleda sada dobiš potvrdu

  27. #127

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja sam prošlo ljeto produživala vozačku isto zbog naočala. Radila sam samo pregled okuliste - na medicini rada. Kod iste tj. u istom domu zdravlja radim sva ta produženja. tanja_b - ako znaš gdje si radila prošli pregled tj. za prošlo produženje, telefonski ih kontaktiraj i pitaj da li možeš kod njih obaviti i sada pregled i da li može samo za oči. Brže je i jeftinije. Bitno je ići kod iste medicine rada jer oni kao znaju zašto su ti dali ograničenje (bez obzira što u vozačkoj piše da ističe zbog naočala/leća), a kod svih drugih moraš raditi sve.

  28. #128
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    kako me nervira sta nisu ista pravila za sve. kod nas postoji samo jedna medicina rada i placas kompletni pregled. jos sam platila i pregled okulistu. sve zajedno preko 600kn :mad:

  29. #129
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ipak pogledaj da slučajno nemaš kakve šifre

  30. #130

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam dobila vozacku na 5 god i produzila je prije 2 mj. trebao mi je kompletan lijecnicki. sa nalazom okulista sam isla na medicinu rada na lijecnicki.
    u policiji su pitali za lijecnicki.
    tvoj prvi lijecnicki je vrijedio 5 god zato ti nije trebao novi kod izdavanja nove vozacke na 10 god, da nije to?
    E sad, to ne znam koliko mi je vrijedio prvi liječnički bez okulista. Znam da sam prvi put dobila ograničenje na 4 godine zbog vida, a jesu li ostali rezultati liječničkog vrijedili dulje, zbilja se ne sjećam.


    Citiraj TeFil prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prošlo ljeto produživala vozačku isto zbog naočala. Radila sam samo pregled okuliste - na medicini rada. Kod iste tj. u istom domu zdravlja radim sva ta produženja. tanja_b - ako znaš gdje si radila prošli pregled tj. za prošlo produženje, telefonski ih kontaktiraj i pitaj da li možeš kod njih obaviti i sada pregled i da li može samo za oči. Brže je i jeftinije. Bitno je ići kod iste medicine rada jer oni kao znaju zašto su ti dali ograničenje (bez obzira što u vozačkoj piše da ističe zbog naočala/leća), a kod svih drugih moraš raditi sve.
    Hvala na ovome, da, sjećam se gdje sam radila taj pregled (u Domu zdravlja MUP-a), probat ću preko njih saznati što točno treba.

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ipak pogledaj da slučajno nemaš kakve šifre
    Ma nemam nikakve šifre, dvaput sam provjerila. Možda šifre pišu na novija izdanja vozačkih?

  31. #131
    plima avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    288

    Početno

    Citiraj TeFil prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prošlo ljeto produživala vozačku isto zbog naočala. Radila sam samo pregled okuliste - na medicini rada. Kod iste tj. u istom domu zdravlja radim sva ta produženja. tanja_b - ako znaš gdje si radila prošli pregled tj. za prošlo produženje, telefonski ih kontaktiraj i pitaj da li možeš kod njih obaviti i sada pregled i da li može samo za oči. Brže je i jeftinije. Bitno je ići kod iste medicine rada jer oni kao znaju zašto su ti dali ograničenje (bez obzira što u vozačkoj piše da ističe zbog naočala/leća), a kod svih drugih moraš raditi sve.
    Ovako sam i ja u prvom mjesecu ali sam još morala donijeti potvrdu od doktora opće prakse da nemam nikakvih psihičkih problema, to je kao nešto novo.

  32. #132
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    plima, i ja sam po to morala ic. ajme, vec sam zaboravila na to! a vracala se par puta jer nije bilo doktora a sestra nije znala izdat bez njega.

    nema nikakve sifre na vozackoj, bar je ja ne vidim.

  33. #133

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde da ovdje provjerim: ovo ljeto mi ističe vozačka, izdana je prošli put na 10 godina kao i svima (bez vremenskog ograničenja), ali uz napomenu nošenje naočala ili leća (nemam drugih zdravstvenih ograničenja).
    Pitanje: trebam li ponavljati liječnički, i ako da, je li to kompletan liječnički ili samo okulist? Je li netko nedavno radio vozačku pa da zna kakva su sad pravila?
    Meni je vozačka istekla u 2. mjesecu, za novu sam trebala napraviti samo pregled očiju (napravila sam ga u MUP-ovom domu zdravlja u Šarengradskoj) i od svoje liječnice donijeti potvrdu da nemam psih. i sl. bolesti. Inače, napomena na vozačkoj izdanoj 2007. je bila: ponovni liječ. pregled spec. 2, nošenje naoćala ili leća.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj kike prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je vozačka istekla u 2. mjesecu, za novu sam trebala napraviti samo pregled očiju (napravila sam ga u MUP-ovom domu zdravlja u Šarengradskoj) i od svoje liječnice donijeti potvrdu da nemam psih. i sl. bolesti. Inače, napomena na vozačkoj izdanoj 2007. je bila: ponovni liječ. pregled spec. 2, nošenje naoćala ili leća.
    Meni čak ne piše ni to "ponovni liječ. pregled", samo "nošenje naočala ili leća". Također vozačka iz 2007.
    U svakom slučaju, ova varijanta mi se više sviđa od ponavljanja cijelog liječničkog

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    najgore je kad piše samo naočale opet svatko drugačije napiše, lijepo ti zvrcni te gdi si radila , pa preispitaj

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Tanja_b, ja isto tak: prva vozacka 2003. na 4 godine, druga 2007. na 10 godina, istice u kolovozu. Sad mi pise samo napomena "uz naocale ili lece", prvi put je nesto drukcije pisalo. Pratim.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Citiraj plima prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako sam i ja u prvom mjesecu ali sam još morala donijeti potvrdu od doktora opće prakse da nemam nikakvih psihičkih problema, to je kao nešto novo.
    Da, to je novo i to svi trebaju donijeti.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja_b, ja isto tak: prva vozacka 2003. na 4 godine, druga 2007. na 10 godina, istice u kolovozu. Sad mi pise samo napomena "uz naocale ili lece", prvi put je nesto drukcije pisalo.
    Točno tako i meni, s istim godinama i mjesecima. Ako nešto otkriješ prije mene, javi

  39. #139

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Evo friško iskustvo, pa da odgovorim samoj sebi i onima koje to bude zanimalo: ako na staroj vozačkoj ne piše da se traži ponovni pregled, ne treba ponavljati liječnički, bez obzira na nošenje naočala.
    Sve što treba je uplatnica od 151 kn, biljezi, stara vozačka, osobna, i fotografija (kažu da priznaju fotografije iz e-dokumenata, ali i za osobnu i za putovnicu treba se slikati bez naočala, a meni za vozačku treba s naočalama, pa sam radije napravila novu fotku).
    I nisam čekala dulje od 15 minuta

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Super, hvala.

  41. #141
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ajde da se pri krpamam na zadnjoj vozačkoj je slika s cviketima, idući mjesec bi trebala raditi osobnu, jel mi važi ta slika, vozačka je rađena pred godinu dana

  42. #142
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde da se pri krpamam na zadnjoj vozačkoj je slika s cviketima, idući mjesec bi trebala raditi osobnu, jel mi važi ta slika, vozačka je rađena pred godinu dana
    već ti sama veličina fotografije ne odgovara.

  43. #143
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ja neki dan radila novu osobnu dosla sa slikama na kojoj nosim naocale. Rekla mi je da mora biti bez naocala.. I rekla probat cemo...na kraju uzela te i dala u izradu

  44. #144
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    već ti sama veličina fotografije ne odgovara.
    Zakaj ne? Slika se tak i tak skenira.jel znate da u nekim područnim policijama možete napraviti osobnu i izvaditi uvjerenje o prebivalištu negdje i vozačku, recimo na Črnomercu možete sve osim vozacke

  45. #145
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zakaj ne? Slika se tak i tak skenira.
    a ništa, odi tamo pa im to objasni.

  46. #146
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja neki dan radila novu osobnu dosla sa slikama na kojoj nosim naocale. Rekla mi je da mora biti bez naocala.. I rekla probat cemo...na kraju uzela te i dala u izradu
    Ne kužim ko je tu koga uvjeravao? I gdi piše da mora biti slika s cvikerima za vozačku, sjećam se da je mog klinca fotograf snimao bez cvikera za osobnu, a klinka je morala imati kosu iza uha

  47. #147
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    PRAVILNIK O OBRASCIMA I EVIDENCIJI OSOBNIH ISKAZNICA TE ORGANIZACIJSKIM, TEHNIČKIM I SIGURNOSNIM MJERAMA U POSTUPKU IZDAVANJA OSOBNIH ISKAZNICA
    Članak 5.
    (1) Prilikom podnošenja zahtjeva za izdavanje osobne iskaznice podnositelj zahtjeva prilaže jednu fotografiju dimenzija 35 x 45 mm, osim u slučajevima iz članka 11. stavka 3. Zakona o osobnoj iskaznici (»Narodne novine« broj: 62/2015).
    (2) Fotografija iz stavka 1. ovoga članka mora osobu prikazivati s neutralnim izrazom lica, otvorenih očiju i zatvorenih usta na frontalnoj snimci.
    (3) Iznimno od stavka 2. ovoga članka, slijepe osobe koje nose tamne naočale mogu priložiti fotografije na kojima su fotografirane s tamnim naočalama.
    (4) Na fotografiji osobe koja radi vjerskih ili medicinskih razloga nosi pokrivalo za glavu moraju se vidjeti obrazi, brada i čelo.
    (5) Djeca na fotografiji moraju biti sama, lice im mora biti u potpunosti vidljivo, a oči otvorene.
    (6) Na fotografiji koja se prilaže prilikom podnošenja zahtjeva za izdavanje osobne iskaznice glava (od vrha brade do tjemena) mora zauzimati oko 2/3 fotografije, ali ne smije biti viša od 36 mm. Glava na fotografiji mora biti centrirana u središtu fotografije. Razmak očiju (od sredine lijevog do sredine desnog oka) mora iznositi najmanje 8 mm (optimalno 10 mm).
    (7) Fotografija mora biti izrađena na visokokvalitetnom sjajnom i glatkom papiru bez površinske strukture, s visokom kvalitetom tiska. Pozadina mora biti jednobojno svijetla, bez uzoraka i s dovoljnim kontrastom prema licu i kosi.

  48. #148
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim ko je tu koga uvjeravao? I gdi piše da mora biti slika s cvikerima za vozačku
    gdje piše?
    ako ti u liječničkom uvjerenju piše da nosiš naočale, onda fotografija mora biti sa naočalama.
    ja ne kužim da ti to ne kužiš.
    imaš zakon, pravilnik pa prouči.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 14.07.2017. at 21:13

  49. #149
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I onda dođe mašnica i pobije sve tvoje navode....

  50. #150
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mašnica je pisala o osobnoj i fotografiji sa naočalama, ja ti u zadnjem postu pišem o vozačkoj.
    ali ne da mi se više...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •