Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 196

Tema: Produženje vozačke dozvole

  1. #1
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno Produženje vozačke dozvole

    Za koji tjedan mi ističe vozačka, jer imam ograničenje zbog vida. Do sada sam uvijek obavljala samo pregled kod okulista, međutim sad čujem kojekakve priče - da negdje zahtijevaju da obaviš ponovo cijeli liječnički pregled, da su na nekim mjestima skloniji davati produženja na kraći rok (sad sam imala na 7 godina), a negdje ih ukinuti ako se dioptrija ne mijenja. Do sad sam preglede obavljala ili na Jarunu ili u Zaprešiću.

    Ima li tko kakva svježa iskustva?
    Stvarno mi se ne obavlja cijeli liječnički osim ako je to negdje propisano zakonom.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Promjenio se zakon i obavezan je kompletan liječnički pregled (350 kn) i vozačka se produljuje na maksimalno 10 godina. Ja sam imala istu situaciju kao i ti, samo na 5 godina i isto sam obavljala na Jarunu...
    Posljednje uređivanje od annie84 : 31.05.2010. at 12:00

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ja sam zadnji put produživala pred 2 godine,tražila sam samo vid, i dobila sam na 10 godina, prije je bilo 5 godina. I radila sam uvijek u domu želježničara.

  4. #4
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Ja sam dosad uvijek dobivala na 5, samo s pregledom okulista.
    Zadnji put su trazili sve, obavila sam za jedno jutro u poliklinici Sunce (ja sam u Splitu). Opet na 5 godina

  5. #5
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Ajme! A ja imam veliku dioptriju, ali mi ništa takvoga ne piše u vozačkoj? I produžena mi je do 2024. godine. Jesam li u prekršaju jer nisam promijenila prezime već 10-ak godinica? Tj. sve dokumente imam na MM prezime osim vozačke. Zna li netko?

  6. #6
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Nazvala sam Polikliniku Sunce i rekli su mi da je dovoljan pregled vida. 250 kn. Što bi moglo značiti da nije do zakona nego do njegova tumačenja i želje da se ubere što više novca . Javim kako je prošlo kad obavim.

  7. #7
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam zadnji put produživala pred 2 godine,tražila sam samo vid, i dobila sam na 10 godina, prije je bilo 5 godina. I radila sam uvijek u domu želježničara.
    Ja sam najprije imala na 2 godine, pa ne pet, a onda je prošli puta dr rekla da što me gnjave kad imam zanemarivu dioptriju i stavila 7. Očigledno jako ovisi o liječniku. Zato su mi korisne ove vaše informacije jer bih si htjela uštedjeti na odlascima na ove glupave preglede (glupave, jer svatko valjda ionako redovito obavlja preglede koji mu trebaju, ili?).

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ja nemam baš malu dioptriju ( a i baš ne vozim) ali se uredno kontroliram u bolnici ( kaj se tiče vida). A kaj je s onim kaj imaju do 65 i slabiji vid od nas koji idemo stalno na kontrole?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 31.05.2010. at 12:40

  9. #9
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj boškarin prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme! A ja imam veliku dioptriju, ali mi ništa takvoga ne piše u vozačkoj? I produžena mi je do 2024. godine. Jesam li u prekršaju jer nisam promijenila prezime već 10-ak godinica? Tj. sve dokumente imam na MM prezime osim vozačke. Zna li netko?
    pa u principu jesi u prekršaju. jer promjenom prezimena ili adrese obavezna si promijeniti SVE dokumente
    ja isto imam dioptriju, ali mi nikad u vožačkoj nitko to niej upisao, i vrijedi mi do 2030ineke

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ja recimo nisam mjenjala pasoš dok mi nije isteko( dobro nisam ga ni poslije promjenila), ali si mislim da bi on ipak važio da sam išla nekud

  11. #11
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ja recimo nisam mjenjala pasoš dok mi nije isteko( dobro nisam ga ni poslije promjenila), ali si mislim da bi on ipak važio da sam išla nekud
    nije da ne važi, ali ako podaci u njemu nisu važeći, može se naći cjepidlaka i opaliti kaznu
    istina, izuzetno rijetko, ali je kazna za neizvađenu novu vozačku 500kn - ask me

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Meni su u kolovozu rekli da se promjenio zakon i da više nema neograničenih vozačkih dozvola (novih!), a da ove koje su ograničene-daju se na maksimalno 10 godina i mora se obaviti cijeli liječnički. Mislim da je Sunce nešto drugo jer je privatna poliklinika, probaj nazvati (u istoj su zgradi na Jarunu) baš odjel koji obavlja preglede radi vozačke dozvole, ja sam tamo bila.

  13. #13
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    za oči ej pisalo spec.2 i to je vrijedilo do 2008 mislim...
    od tada ide kompletan liječnički pregled kod produženja dozvole

  14. #14
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ma ovo je stvarno čudno - evo, kaže mi kolegica, bila na pregledu prošli tjedan i to samo kod okulista (u Runjaninovoj). I uredno produžila vozačku na 10 godina. Platila je 175 kn.

    Zna li tko kojim je pravilnikom to regulirano? Na stranicama MUP-a piše da je za preglede mjerodavno Ministarstvo zdravstva, a na njihovim stranicama ne mogu pronaći ništa o tome.

    Nemam ništa za sakriti, ali zaista mi se ne obavlja cijeli liječnički ako to nije nužno (duže traje i više košta). Mene inače uvijek navuku na te fore i kažu mi da je sad tako i ja bez pogovora poslušam, platim više od drugih i poslije se žderem što su me prevarili. Ovoga puta sam se odlučila informirati da opet ne nasjednem.

    Hvala na svim odgovorima!

  15. #15
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Obavila danas pregled u Poliklinici Sunce na Jarunu. Samo oftalmolog i kratak susret sa šefom medicine rada. Nije trebao cijeli pregled. 246 kn i produženje na 10 godina

  16. #16
    Simbamef

    Početno

    Freja, možeš li malo više napisati.
    Uskoro mi istjeće vozačka a piše da trebam obaviti spect.pregled 2 (oftalmolog), a inaće mi je naznačeno da trebam nositi naočale ili leće. Što mi sve treba i koliko košta? Kako si uspjela dobitiproduženje na 10 godina (umjesto 5).

  17. #17
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Evo, piše ti sve u gornjem postu. Otišla sam u polikliniku Sunce na Jarunu (svaki dan do 15 sati, mislim da utorkom do 18), rekla što trebam, obavila za 20-ak minuta i platila 246 kn. Ograničenje daje šef medicine rada. Razgovarali smo o svemu i svačemu, čudio se da sam došla čak 10 dana prije nego mi je istekla vozačka (jer većina navodno dolazi kad ih već policija opomene) pa me samo pitao kontorliram li redovito vid, ja kažem da, on meni kaže da mi vjeruje i da nema razloga da mi ne da ograničenje na 10 god. Ja mu se lijepo zahvalila i to je to.
    Sretno tebi!

  18. #18
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    A jel ima neka kazna ako si trebao vozačku produljit, a nisi vec godinu dana to ucinio? Mislim, nisam vozila, ali mi je istekla, a ja nisam isla produljiti Nije mi trebala...i nije mi bas usput to mjesto gdje sam izvadila...odselila sam kilometrima daleko, a suocavanje s odjavom prebivalista ceka me za mjesec dana

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Ja isto imam ograničenje radi vida i zadnji put kad sam išla na pregled radi produženja doktor mi je rekao da ukoliko se pregled obavlja cca oko mjesec dana nakon isteka dozvole, dovoljno je napraviti samo pregled vida, a ukoliko je prošla godina (što je bio slučaj kod mene) potrebno je napraviti cijeli llječnički pregled

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Evo najsvježijih iskustva od jučer koja pokrivaju više pitanja. Naime, ističe mi vozačka zbog ograničenja na vid, a prije 7 godina sam se udala i promijenila prezime i prebivalište a nisam promijenila vozačku (sve ostale dokumente jesam). Otišla sam u DZ Končar u Baštijanovoj ulici gdje sam i prvi puta išla kad sam obavljala pregled za auto školu, platila 200 kn za pregled vida, bila gotova za 15 min i dobila novo ograničenje na 5 godina (imam veliku dioptriju). U MUP-u me nitko nije pitao zašto ranije nisam promjenila podatke (ipak je prošlo punih 7 godina) nego sam samo dobila novu vozačku.

  21. #21
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    a mi se žalimo na njih-po zakonu, svi se dokumenti moraju promijeniti u roku od, ako se ne varam, 45 dana. Inače slijedi kazna od 500 kunića zbog korištenja dokumenata sa nevaljanim podacima.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1

    Početno

    evo mojih najsvježijih iskustava.

    imao sam ograničeno trajanje vozačke dozvole (vozač amater) te sam imao napomenu da moram obaviti pregled kod specijaliste 2 (okulist) iako ne moram nositi naočale ili leće za vrijeme vožnje. prvi put je ograničenje bilo na tri godine, a nakon toga sam dobio na pet. tako je prošlo ukupno osam godina otkad sam išao na prvi liječnički pregled (obavljao sam ga u Šarengradskoj) i svaki put po obavljanju liječničkog pregleda (prvi put kompletni za upis u autoškolu, drugi put samo kod okuliste za prvo produljenje) mijenjao sam i kompletnu vozačku (a ne je samo produžavao iako je bilo mjesta za dopisati datum) jer su se u tom periodu mijenale ili katogorije ili obrasci samih vozačkih dozvola.
    sada kada sam TREĆI put morao ići po vozačku (drugo produljenje) opet se promijenio zakon - i vozačka dozvola - pri pristupu samome pregledu treba se priložiti potvrda od osobnog liječnika da se ne boluje od kroničnih bolesti te se MORA obaviti cijeli liječnički pregled (BEZ obzira obavlja li se pregled u medicini rada gdje ste već obavljali preglede ili ste tamo prvi put)-> sva sreća otišao sam na drugu medicinu rada (medirad) i dobio uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti bez ikakvih ograničenja.

    Zaključak:
    Ako smatrate da imate neopravdano kratko vremensko ograničenje vrijedi probati s liječničkim pregledom na drugoj medicini rada pogotvo što tamo nemaju vašu arhivu testiranja.

    Moja računica:
    390 ili 450kn - prvi liječnički (kompletni) 2004.g
    30kn slike - za prvu vozačku 2004.g
    80kn (biljezi, uplatnica, pošta)- prva vozačka 2004.g

    150kn - drugi liječnički (specijalist 2 - okulist) 2006.g
    30kn slike - za drugu vozačku 2006.g
    80kn (biljezi, uplatnica, pošta)- druga vozačka 2006.g

    1000kn - kazna - vozio s vozačkom koja je prestala vrijediti zbog liječničkog pred 10-ak dana (a ja zaboravio kontrolirati datum, tj. prebrzo mi prošlo i ovih pet godina) 2011.g

    450kn - treći liječnički (kompletni) 2011.g
    30kn slike - za treću vozačku 2011.g
    80kn (biljezi, uplatnica, pošta)- treća vozačka 2011.g -> bez ograničenja
    (Napomena: vozačka po novom svima koji imaju novo izdanu vozačku dozvolu vrijedi na 10 godina jer je osobni dokument, ali više ne moram obavljati liječničke preglede već vjerojatno priložiti novije slike pri izradi vozačke dozvole).

  23. #23
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    moje iskustvo (Zvonigradska) iz 5. mjeseca ove godine: dobila sam ograničenje na 5 godina zbog vida i kad budem išla produžiti dozvolu za 5 godina, trebat ću obaviti kompletni liječnički pregled + test kognitivnih sposobnosti, što je totalna nebuloza. pregled vida bi trebao biti dovoljan.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    evo da i ja pitam, moram produziti vozacku zbog vida i prije sam to radila na Jarunu, sad sam cula da je tamo privana poluklinika Sunce, po mjestu boravišta spadam pod Crnomerec. Moze li mi netko molim Vas napisatti proceduru kako da to obavim sto bezbolnije. Trebam li uputnicu od dr ope prakse, nedavno prije 1 mjesec sam isla pivatno kod okuliste i vrijedi li taj pregled isto?

  25. #25
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj je s onim kaj imaju do 65 i slabiji vid od nas koji idemo stalno na kontrole?
    ja ih, na primjer, znam nekoliko koji imaju triput veću dioptriju od mene koja naočale nosim samo povremeno (znači da mi baš valjda ni ne trebaju ), ali su vozačku radili kad još nisu nosili naočale i dobili vozačku do 65., pa sad s obzirom da ne mogu vozit bez naočala, svaki put kad ih zaustavi policija, brže-bolje skidaju naočale jer ih ni na slici u vozačkoj nemaju - jelte
    ali glavno da sam ja dobila vozačku na tri godine s dioptrijom -1

  26. #26
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ili nose leće pa ne moraju ništa skidati pred policijom, a na pregledu za vozački nitko nije skužio leće. Ipak, ako okulista ne vidi da kandidat za vozački ne vidi , a tko mu je kriv! Da ja učim liječnika njegovom poslu? Ne, to nije moj posao. A vozačka do 65. Moraš nekad u životu imat i sreće.

  27. #27
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ili nose leće pa ne moraju ništa skidati pred policijom, a na pregledu za vozački nitko nije skužio leće. Ipak, ako okulista ne vidi da kandidat za vozački ne vidi , a tko mu je kriv! Da ja učim liječnika njegovom poslu? Ne, to nije moj posao. A vozačka do 65. Moraš nekad u životu imat i sreće.
    kak se onda na slici vidi da nosiš leće?
    jer ako nosiš naočale, onda se moraš i slikati s njima - bar je tako bilo kad sam ja radila vozačku
    valjda to onda vrijedi i za leće
    ništa, drugi put ću definitivno reći da nosim leće
    (iako fakat ne znam što će mi s tom dioptrijom )

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Meni je to s vozačkom do 65 godine totalna glupost. Npr. ja imam neurološku bolest i zbog oštećenja živaca ne mogu micati stopala i imam smanjene reflekse u rukama (uz sve ostalo) ali vozačka mi je važeća jer ne postoji povezanost između zdravstva i policije. Po mojem mišljenju trebalo bi se automatski od liječnika poslati prijava na policiju ta osoba xy više nije sposobna voziti auto.

    Čula sam i od terapeuta da ima jako puno ljudi koji nakon moždanog udara idu voziti ko da ništ nije bilo. Vozačka je važeća a policajac ne primjeti da čovjeku malo šteka noga i da mu je slabije pokretna jedna ruka.

  29. #29
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Samnom u kuci zivi deda koji je vozio do 80.! I to Renault 4 star 26 godina! Da se nije razbolio vjerovatno bi mu jos produzili vozacku, ovako nije ni trazio. I vozio je redovno relaciju Bosiljevo-Samobor sto nije bas par kilometara... Ok, nikad nije imao sudar, nikad se nista nije dogodilo ali ja ne mogu pojmiti na temelju cega je on dobivao produljenja vozacke tako dugo! Ako nista drugo trebali su mu ju uzet zbog godina.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Slažem se sa koksy....kod mene je doma slična situacija: svekar (75 god) koji je dva put skidao mrenu na očima, sam priznaje da mu se muti pred očima i da nema reflekse kao nekada, problemi sa srcem....uredno mu produžuju vozačku.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Što se mene tiče, imam isto ograničenje na 5 godina (do 2013.). Budući da imam neke svoje strahove zbog koji i ne sjedam za volan, najvjerojatnije neću ni produživat vozačku. Ako se kojim čudom do tada okuražim, bit će, ako ne....cipelcugom ili biciklom je ionako zdravije - to se ja tješim

  32. #32
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj goranka prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se sa koksy....kod mene je doma slična situacija: svekar (75 god) koji je dva put skidao mrenu na očima, sam priznaje da mu se muti pred očima i da nema reflekse kao nekada, problemi sa srcem....uredno mu produžuju vozačku.
    Aha i ovaj moj deda je mrenu operirao...

  33. #33
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Podižem temu, da li je netko bio na liječničkom u zadnje vrijeme? Ja trebam samo očni pregled, a sada čujem da to više ne postoji.

  34. #34
    nety avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    235

    Početno

    Ja sma imala ogranicenje zbog vida i kako nisam 6 godina produzila nije mi trebalo danas sam to išla obaviti Vid tlak pregled i pregled kod psihologa u smislu da ti naprave onaj test gdje imas one drvene kruzice i moras ihh smjestiti na mjesto jer imaju rupice i nataknes ih na siljke ...meni je to licilo na lego ili puzzle hihihihihi ja u tome nisam nikad bas bila prevjesta
    Uglavnom da ne duljim pregled je 350 kn ali na to ide još i pdv pa ispadne cista sitnica od 430 S tim da sma promijenila i rpebivaliste pa se moram i slikati i to je još ekta trosak I da još treba 20kn biljega i morate od dr opce prakse donijeti potvrdu da niste ovisnik i da nemate nikakve psihicke bolesti

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj nety prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sma imala ogranicenje zbog vida i kako nisam 6 godina produzila nije mi trebalo danas sam to išla obaviti Vid tlak pregled i pregled kod psihologa u smislu da ti naprave onaj test gdje imas one drvene kruzice i moras ihh smjestiti na mjesto jer imaju rupice i nataknes ih na siljke ...meni je to licilo na lego ili puzzle hihihihihi ja u tome nisam nikad bas bila prevjesta
    Uglavnom da ne duljim pregled je 350 kn ali na to ide još i pdv pa ispadne cista sitnica od 430 S tim da sma promijenila i rpebivaliste pa se moram i slikati i to je još ekta trosak I da još treba 20kn biljega i morate od dr opce prakse donijeti potvrdu da niste ovisnik i da nemate nikakve psihicke bolesti
    Istina, mm je bio prije 2 tjedna, isto su mu ranije produljivali samo uz pregled kod oftalmologa, a sad.... katastrofa!

    S druge strane, ja nemam nikakvo ogranicenje (nemam pojma zakaj i kak) iako isto nosim naocale i daleko sam od savrsenog vida.

    A kaj je s ljudima od 50+ godina koji u medjuvremenu mogu dobiti kojekakve bolesti, secer, srcane ili neuroloske smetnje i slicno? Njih nitko ne tjera na lijecnicke preglede, vozacka im vrijedi trajno. Cak dobna granica nema veze. AKo vec skupljaju lovu za proracun, nek drape po svima ravnomjerno, a ne samo po onima s naocalama, koji ionako redovito kontroliraju vid JER NE VIDE I TO IM SMETA, a ne zbog ogranicenja na vozackoj.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.02.2012. at 11:53

  36. #36
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    uh i mene čeka produljenje vozačke za par mjeseci zbog naočala, znači ništa od samo pregleda vida

  37. #37
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Dakle zanima me jel netko bio u zadnjih par mjeseci na lječničkom za vozački.
    opet moram ići u 6 mjesecu mi istiće vozačka pa me zanima jesu postrožili kriterije i kakva je procedura i koliko kuna moram izdvojiti?
    A koliko vidim tu ima svega i svačega.
    jel ima tko friške datalje

  38. #38
    Apolonia-Lu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    32

    Početno

    ja sam prošli tjedan rješila svoju vozačku. Imala sam ograničenje 5 godina zbog vida i trebala sam napraviti cijeli lječnički, koji košta 350 kn. Na medicinu rada treba doći s nekakvom potvrdom od lječnika opće prakse da ne boluješ od nekakvih kroničnih bolesti koje mogu utjecati na vožnju (prije nije trebalo, doktorica napisala par riječi, isprintala i udarila pečat).
    Napravila sam novu vozačku, dakle slike - 40 kn, na šalteru MUP-a dobiješ uplatnicu na 35 kn plus još 35 kn taksenih maraka = 460kn

    doktorica je taj dan bila dobre volje, pa me ovaj put ograničila na 10 god

  39. #39
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Kak? Ja sam bila prosli tj.
    Kompletan lijecnicki ( a imam igranicenje zbog vida) me kostao 458kn
    Pa onda u mup-u biljezi 70 kn
    + fotke 40 kn
    Mene su opalili za novu vozacku 570kn
    A zvala sam sve zive, svi su rekli istu cijenu lijecnickog

  40. #40
    Apolonia-Lu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    32

    Početno

    Pojma nemam!
    Evo sam isto išla provjeriti račun za svaki slučaj, lipo stoji 350 kn!
    Možda ovi naši u Šib nisu u toku,pa rade po staroj cijeni?!?

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    i ja imam ogeanićenje vida i vozačku na 10 godina , uvijek sam radila ( znači posle prvog pregleda) samo pregled vida, i sjećam se da je svota bila manja nego za kompletan pregled

  42. #42
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Tako sam i ja prije ali su mi sad svi rekli da je to novi zakon. Ugl. jos jedan nacin da pune proracun, narod ionako nema pametnijeg nacina da trosi pare.

  43. #43
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    ajme znači 600kn moram pljunuti za lječnički pa oni nisu normalni

  44. #44
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja sam prošle godine u 9. mj. pljunula isto cca 600 kn. Svi moraju na kompletan liječnički pregled (prethodno moraju dobiti potvrdu od liječnika opče prakse). Vozačka se izdaje na max. 10. god.

  45. #45
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    a kaj to uključuje kompletan lječnički pregled.
    Pregled vida psiho test i još nekaj ili...?
    I koliko to traje vremenski

  46. #46
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Prvo sam došla kod liječnice s tom potvrdom, uputila me na psiho test, pregled vida i onda opet kod nje da amenuje cijelu priču. Ovisi je li gužva, sami pregledi ne traju baš jako dugo, ali oduži se to.

  47. #47
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Po novom zakonu bi svi trebali produživati vozačku svako 10 godina.
    Ali kako nemaju načina da to provode nad onima one kojima je izdana "do penzije", pare kupe na nama s ograničenjima (zbog npr. vida) i onima koji su vozački položili nakon tog zakona, pa im je odmah u startu izdana na 10 g.

    Mani je OK potvrđivanje vozačke svako toliko, ljudi voze u svakakvim zdravstvenim stanjima, ali ovo je zbilja preskupo.
    Mislim da bi ta potvrda opće prakse (može nas po potrebi i ona istestirati ako smatra potrebnim) bila sasvim dovoljna.
    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 28.04.2013. at 10:28

  48. #48
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    jel ko izgubio vozacku koja nije istekla?

  49. #49
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    jel ko izgubio vozacku koja nije istekla?
    Sa stranica MUP-a:

    Gubitak ili nestanak vozačke dozvole

    Građanin sukladno članku 13. Pravilnika o vozačkim dozvolama prijavljuje gubitak vozačke dozvole policijskoj upravi/policijskoj postaji na čijem je području dozvola izgubljena, odnosno koja ga vodi u evidenciji.
    Na zahtjev stranke policijska uprava/policijska postaja na čijem području vozač ima prebivalište izdaje novu vozačku dozvolu.

    Za izdavanje nove vozačke dozvole valja priložiti:
    osobnu iskaznicu
    50,00 kn upravne pristojbe
    35,00 kuna uplaćenih za obrazac vozačke dozvole putem uplatnice koja se podiže u policijskoj upravi, odnosno postaji općom uplatnicom ili putem internet bankarstva na račun državnog proračuna, broj 1001005-1863000160, model 65 poziv na broj 7005-477-OIB
    dvije istovjetne fotografije

    Osim toga, zaprimanjem zahtjeva vozač daje pisanu izjavu o okolnostima gubitka, odnosno nestanka vozačke dozvole.

    Edit: ne spominju novi liječnički, ali ti je najbolje nazvati. Ne bih se čudila da i to traže, ukoliko ti je vozačka vrijedila dulje od 10 god.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 29.04.2013. at 12:07

  50. #50
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno


Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •