Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: usisavač - koji?!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno usisavač - koji?!!!

    hej cure,

    trebam savjet.
    kupujem novi usisavač pa me zanimaju vaša iskustva, prijedlozi...ja bi neki koji je malen, lagan, tih, dobre usisne snage (najvazinije)...o filterima ne znam puno, pa je svaki prijedlog dobro dosao!


  2. #2
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    joj i mi ga moramo kupiti...i ja cekam savjet...


  3. #3

  4. #4
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    ovisi kolikim budzetom raspolazes, naravno.

    da imam novaca, ja bi si kupila vorwerk (valjda sam dobro napisala). kosta masno, par tisuca eura, ali je genijalan. izvlaci grinje i kojesta jos, a ima i superfunky nastavke za usisavanje prasine s namjestaja tako da ne moras koristit krpe i slicna pomagala i sve je gotovo za 5 min.

    buduci da nemam para, kupila sam si aegeovog vampira u nekom trg. centru za 500-tinjak kuna. ne mogu rec da sam odusevljena, al barem traje evo godinu i pol, sto je vise nego sto bi covjek za tu cijenu ocekivao.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    tinki winkie, hvala na linkovima, detaljno cu ih prouciti!

    cookie, par tisuca eura je ipak "malo" :shock:. racunali smo negdje do 1000kn maksimum!

    vidjela sam u ecosu LG modele, maleni, na vodu, s razlicitim cetkama, produzecima i sl. ima li itko iskustva s njima?


  6. #6
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ja sam kupila Thomasov vodeni, onaj iz TV prodaje. Platila sam ga 1400 kn i prezadovoljna sam s njim. Moj je misic alergicar i za njega je jedino vodeni ispatljiv jer usisa grinje i ne praši. Čula sam jutros na radiju da su sad Philipsovi na akciju po ducanima. Po meni u svakom slučaju bilo vodeni, bilo obični ispod 1500 Wati snage ne isplati se uzimat.

  7. #7
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Mama je kupila samsungov u europatrade i stvarno je zakon. Košta do 700 kn. Ima kutiju za prašinu, ali prije kutije ima još filter i tubu u koju se skuplja krupna prašina, a bacaš ju nakon svakog usisavanja. Kad usisaš, tek onda vidiš u kojem smeću živimo!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Cookie prvotno napisa
    da imam novaca, ja bi si kupila vorwerk (valjda sam dobro napisala). kosta masno, par tisuca eura, ali je genijalan. izvlaci grinje i kojesta jos, a ima i superfunky nastavke za usisavanje prasine s namjestaja tako da ne moras koristit krpe i slicna pomagala i sve je gotovo za 5 min.
    Mda. Možda.
    Ja njime usisavam samo tepihe i ništa više.
    Za ostalo je prenespretan, za usisavanje pločica i podova je koma - ako imaš puno kuteva, jer ih jednostavno ne dohvati.
    Ako hoćeš posisati nešto visoko na zidu, moraš dići cijeli usisavač (a ja sam slabić), jer nema cijev...

    Ako ne staviš onaj mirisni štapić, već nakon par usisavanja smrrrrrrrdiii...

    Tražim nešto klasičnije. I jeftinije.
    Za mene je ovo bilo žaliboženovaca. :/

    Naravno, ako je ovo to o čemu govoriš (samo je moj mrvicu stariji dizajn):

    http://www.classifiedadds.co.za/images/vorwerk

  9. #9
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    amalthea, to je taj. samo sto je ovaj na slici neki svemirski, onaj sto moja mama ima je starinskiji.

    ovo imas pravo da je malo nespretan za podizat, al zato ima onaj neki remen da ga stavis na ledja. ja sam uvijek tako radila. jest da je tezak, al ja brdo od zene, pa mi nije smetalo

    a ovo za coskove se ne bi slozila. jedna od ljepota tog usisavaca je da s onim svojim turbinama dohvaca i coskove. mene je uvijek fasciniralo kako u biti usisava i centimetar-dva ispred sebe, tak da ga ne moras gurat bas drito u cosak. to mi se cinilo kao puno jednostavnije od klasicnog sistema - prvo usisaj s obicnim usisavacem, pa skidaj cetku i usisavaj coskove s crijevom...

    meni je jedino islo na zivce kod tog usisavaca sto nigdje nema vrecica za kupit. u zg vjerojatno ima, al moja stara zivi u os i tamo ih nema nigdje, nego ih moras narucivat postom. onda naravno nisi kod kuce kad postar dodje, pa moras na postu po paket i sto komplikacija.

    ma imas pravo, ne valja, fuj, fuj... (princip kiselog grozdja)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    179

    Početno

    ja neki dan dobila ovajhttp://fr.kelkoo.com/b/a/ps_12623443/146501.html
    u originalu sam htjela dayson-a ali je bio duplo skuplji od ovoga. tako da mi je ostala druga polovica love da za uzivanciju

    za sada sam super zadovoljna. tih je, dobro usisiava, ima jako dugacak kabl i visoku onu rucku (nemoras se saginjati), nema vrecica :D filteri se mogu prati.

    iz licnog iskustva nikada ne bih preporucila te tzv upright usisvace.

  11. #11
    bubimirko

    Početno

    od ovih pristupačnih......miele-imaju hrpu nastavaka---od ovih "nepristupačnih" a koje sam vidio na djelu i imao priliku koristiti-zepter i kirby

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    tamy, ja baš imam namjeru kupiti taj štapni usisivač, ali s namjerom da s njima svaki dan preletim po stanu i pokupim prašinu, muce i sl, pa da onda mogu i oprati s močom. Ne zavaram se da bi mi to mogao biti jedini usisivač. Ali kako N. baca stalno igračke na pod, a uskoro će i puzanje, svakodnevno čišćenje će mi biti must, a ježim se pri pomisli da svaki dan vadim van i vučem za sobom ležeći usisivač. Misliš li da bi za ove gore potrebe upright ipak bio ok?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    179

    Početno

    hrčkić, taj stapni je meni bio toliko tezak i nezgrapan (da ne govorim koliko mjesta zauzima), nikako nisam mogla usisati onako-posteno oko trpezarijskog stola a da ne pomjerim sve stolice pa cak i sam stol. ako sam htjela usisati ispod sofe nije moglo, a ovaj novi to bez problema. stapni je zavrsio kao skup poklon rodjaku

    ja usisavam svaki dan (opada mi kosa grozno pa je mojih dlaka svuda) i igracke su nam svuda po podu. sto se tice vucenja ovog lezeceg to ni ne osjetim. ima ogromne tockove koji mu omogucavaju kretanje bez i jednog problema. sinoc je B. (2 god.) usisavao trpezariju u kuhinju a ja mu samo malo pomagala

    ------------
    p.s imam drugaricu koja ne bi dala svoj stapni za 10 ovih lezecih i svaki od gornjih argumenata joj je bezvezan (sorry ako sam te sada zbunila) .

  14. #14
    Mirjana33

    Početno

    POgledajte usisavače na PROPERO.HR-u. Ja kupila tam jedan vodeni - Batagel. Oduševljena sam s njim. Ne samom praktičnošću nego učinkom čišćenja. Čisti ko zmaj ali posle treba i njega očistiti ali nema prašine u zraku i ne smrdi sve po njoj. Imaju puno modela usisavača i često akcije makar i te usisavače možete potražiti u puno trgovačkih centara koja ih lijepa naša obiluje.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    kad je već podignut topic, mi smo kupili štapni usisivač od batagela (mislim nekih 800-900 kn) i to u properu - SPASIO NAS JE!. Svaki dan samo zum-zum preletimo po stanu i super je, lagan, odlične usisne snage - jedini "bed" je kaj vidimo u plastičnom spremniku hrpu prašine koju svaki dan iznova posaugamo! Jeza kaj je sve oko nas!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Jel se mogu Batagel usisivači kupiti negdje osim preko neta?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    batagela ima u merkuru

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Imam Elektrolux clario sa HEPA filterom i vrećicama koje su same po sebi nepropusne za prašinu. Koštao je 800 Kn, a pet vrećica košta 5o kn tako da to baš i ne ispada jeftina solucija, ali ja sam morala kupiti radi tog HEPA filtera koji čuva da prašina ne leti ponovno van.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Di je meni Merkur....

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    Jel se mogu Batagel usisivači kupiti negdje osim preko neta?
    Na www.propero.hr

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Đurđevac
    Postovi
    174

    Početno

    Mirjana33 jel ima taj turbo četku? Meni je Vorwerk super zbog te turbo četke koju ima, jer je lako usisavati dlake kućnih ljubimaca, ali ... ja sam se udala, a ima ga moja mama.
    Ako imaš kućne ljubimce znaš na kaj mislim...

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    123

    Početno

    Ja sam za vorwerk! :D

    Citiraj stephanie prvotno napisa
    ... ja sam se udala, a ima ga moja mama.
    Nažalost, isto je i kod mene.

    Sada sam u u par godina promijenila 3 usisavača (AEG, Bosh, Philips), ali ni sa jednim nisam baš zadovoljna. AEG i bosh su mi pukli, za AEG mi nije žao, ali bosh sam platila 1800 kn :shock: pa sam mislila da to nešto znači, ali evo, otišla ona teleskopska cijev i u servisu nam ne mogu pomoći (naručena je nova, ali...ništa). Tako da sam sada kupila najjeftiniji philipsov pa ćemo vidjeti. Nije bog zna šta, ali čisti.

    Ali da imam para...uvije bi kupila vorwerk

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    mi imamo dobar electroluxov usisavač koji je koštao 2.400 kn :/

    ali, s obzirom da imamo psa treba se svaki dan OBAVEZNO usisavati. dok je toma bio mali, još i nije bilo takvih problema, ali kad je počeo puzati ... i 3 puta dnevno nije bilo dovoljno.

    i onda smo naletili na netu na akciju u sloveniji, riskirali i kupili - roombu - robota :D . to je nešto slično ko electroluxov trilobite, ali dosta jeftiniji. nas je na akciji, nakon povratka mervera koštao cca 2,500 kn.

    on radi sam - voza se po kući i usisava, maleni je i tanak pa uđe ispod kuhinjskih elemenata i kreveta. popodne kad odemo šetati, on doma usisava. i općenito, svako tolko ga upalimo i on lijepo posauga.

    nas je spasio

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Mi imamo skroz mali mali Bosch. Ako imaš malo prostora to je odlično rješenje. Imamo ga 3 g. i još odlično pali.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2024
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,ima li iko preporuku za jeftinije bezicne usisivače

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •