Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: Prirodni porod u Grazu ili Varazdinu

  1. #1
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno Prirodni porod u Grazu ili Varazdinu

    srecica podijelila topik u novu zanimljivu temu

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Cure, mene zanima organizacijski, kad se treba počet planirati porod kod kuće? Koje su pretrage potrebne da se vidi jel zdravstveno samnom sve OK?...imala sam operaciju na srcu prije 10 godina, a i duboku vensku trombozu pa ne znam jesam uopče dobra kandidatkinja :/

    Iako dva zadnja poroda, makar jesu bila preuranjena, izdržala sam super, sa dečkima nisam ni trepla.

    A zanima me i porod u bazenu, onom gumenom koji se napuše. Da li se ima šanse to dogovoriti za doma?

    Od same pomisli na bolnicu, doktore, cjepiva, sestre itd. mi tlak skoći na 300, a ruke mi se tresu kad se sjetim koliko su me izrezali na prošlom porodu. Toliko da i sada više od 7 mjeseci poslje ja imam ožiljak koji me užasno nekad boli, doktor me zašio kao da je mesar
    roza, a jesi razmišljala ti o grazu?

  2. #2
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Iskreno nisam, jer ne znam ništa o porodu u vodi, pretpostavljam da u Grazu postoji neka klinika za to? Znaš ime i neke podatke?

    Thanks

  3. #3
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    u grazu postoji kuća za (prirodne) porode.
    (palo mi je na pamet jer pišeš da se bojiš liječnika i bolnica, i hear your pain )
    mislim da imaju mogućnost poroda u vodi, i da je felix tako rađala.

    evo link http://www.geburtshaus-felber.at/

    i evo priča od felix
    i još jedna urnebesna

  4. #4
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

  5. #5
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    RozaGroza, toplo ti preporučujem kuću za porode ili čak i Feldbach (je li se tako zove - tako ga ja zovem) koji jeste bolnica, ali sa jako mekim, otvorenim i prirodnim pristupom prema rodiljama.

    Oba izbora su super! Prouči i razmisli.

    Iskreno, za kućni porod mislim da se treba dosta i educirati i hajmo reći "osjećati nešto" za takav porod, a ne kao bijeg od medicinskog osoblja.
    Nisam vidjela link koji ti je Melange stavila, ali imaju i slike na jednom topiku, slike Kuće za porode koje su meni

  6. #6
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Mislim da je Danchi napisala da Monika više ne uzima VBAC.

  7. #7
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Mislim da je Danchi napisala da Monika više ne uzima VBAC.
    Što je VBAC?

    Isuse, ova kuća izgleda super, i priče koje sam pročitala o porodima tamo su genijalne! Da li je u onoj sobi za porod kadica u kojoj se rađa ili je to samo obična kada?

    Inače Maslačkica istina je da ja zapravo bježim od cjele bolničke atmosfere i doktora, tako da mislila sam da mi je kučni porod jedina opcija, ali sad kad vidim ovo, ćini mi se da tamo ne bih imala previše problema ni straha. Pogotovo kad vidim onu fotku na kojoj mama ujutro jede doručak a beba leži pored nje u krevetiću

    Definitivno mislim da rođenje ove bebice želim da prođe u nekakvom ljepom opuštenom raspoloženju, bez razdvajanja, bez trauma...želim od prve sekunde što se moja beba rodi da je samnom i da je ne traumatiziraju sa nosakanjem iz jedne sobe u drugu itd.

    Do sad nakon svih trauma, sam se grozila poroda, užasan me strah prao prvo tomjesečje, ali sad kad vidim ovo, Wow, možda porod ne treba bit neko traumatično iskustvo!

    Hvala cure, definitivno pitam svog dok u vezi ove kuće!

  8. #8
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    vaginal birth after cesarean iliti vaginalni porod nakon carskog

  9. #9
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hvala melange Onda se nemam čega brinut...nisam imala carski.

    Mm-u sam pokazala slike ove kuče u Grazu, odljepio! Govori moramo se raspitati, idemo pa makar u autu rodila do tamo

  10. #10
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    slike su zbilja mrak, ne mogu vjerovati da sam ih sad prvi put vidjela
    Ali ipak meni prilično daleko...

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    far away
    Postovi
    115

    Početno

    koji je razlog da Monika više ne uzima VBAC

  12. #12
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    RozaGroza... Monika je moj 1. izbor, ali zbog financija, tako je ujedno i zadnji, i nemogući.

    Da, to je kada u kojoj se rađa...
    Monika daje podršku u dojenju, kuha za rodilju itd.
    Kod nje ne bi trebala imati nikakvih problema, a ukoliko ima neki problem za vrijeme poroda šalje u bolnicu i onda ima neki dogovor za plaćanje - ne naplaćuje porod ... nego... ne znam ni ja šta.

    Mislim da smo na pogrešnoj temi, a mislim da je ovo i jedan od super izbora za tebe. Ako imate financija onda dođeš prije poroda u uživaš u Grazu.

    REcimo... meni ni Varaždin nije loš... jedan od najboljih, jefitnih izbora...

  13. #13
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Maslačkice što je u Varaždinu?

    Jesmo lagano off topic ali svejedno smo tu negdje

  14. #14
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    ee, meni je isto varaždin pao na pamet.

    u varaždinu imaš mogućnost poroda na stolčiću i ekipu naklonjenu prirodnom porodu. (i babicu moniku (ako se ne varam?) koju hvale na sva usta )

    pročeprkaj po pričama s poroda.

  15. #15
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Meni se ovako iz prica Varazdin cini dobra opcija, ali me i dalje muci taj osjecaj bolnice ... interijer bolnice ... Graz mi je iz tog razloga bolje rjesenje (ne gledajuci cijenu).

  16. #16
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    super za podjelu teme


    interijer bolnice, da.
    i meni se točno to pojavi kao neki mučan osjećaj u želucu kad pomislim na svoj porod jednog dana.
    voljela bih (veliku ) većinu trudova ipak odraditi kod kuće,
    hodajući po prostorijama koje poznajem, rutom kojom želim, ponašajući se kako meni najviše odgovara. čini mi se da bih u bolnici dobila neku blokadu, pazila da se ne ponašam kako "nije primjereno", a i okolina bi bila nepoznata i ono - bolnička :/

    ne znam koja je forumašica opisivala svoj porod u vž.
    uglavnom, bila je sama u sobi s babicom i prijateljicom i to je tako trajalo satimaa. malo su pričale, malo šutjele. sve je bilo kako je ona diktirala.
    ali svejedno, ne čini mi se ugodnim da netko titra kraj mene..
    a možda baš budem htjela nekog kraj sebe kad sve krene. tko će ga znati.

  17. #17
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    ee, meni je isto varaždin pao na pamet.

    u varaždinu imaš mogućnost poroda na stolčiću i ekipu naklonjenu prirodnom porodu. (i babicu moniku (ako se ne varam?) koju hvale na sva usta )
    Eriku
    A ekipa za prirodni porod postoji, ali je u manjini, tako da tamo isto treba izvjesna doza sreće (mada možda nešto manja), kao i u ostalim hr bolnicama.

    Jedino je ovo skoz točno, da nema klasičnih boksova za rađanje, nego imate svoju sobicu (što je već velik napredak, ako mene pitate).

  18. #18
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    varaždin i prirodni porod, oprostite ali
    ne želim zvučati razočarana, ali tamo jedino primalja Erika ima veze s fiziološkim porodom, dr Jukić je super za doktora, a ostali...hmmmm

    možda se dosta forumašica neće složiti samnom, ali čim si van nekih parametara a naiđete na ostatak ekipe, uh! mi smo se borili do zadnje sekunde s njima. brrrrrr

    malo ot, od poroda hodam u muževim šlapama. on je konačno jučer pred mene donio moje i natjerao me da ih obujem. baš me nešto streslo (u njima sam bila u rađaoni), neki gorki okus u ustima. tada sam mu konačno rekla zašto ih ne nosim.

  19. #19
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Da, istina da se u Varaždinu vjerovatno treba boriti, aliiii... ako se povede neko ko će "braniti" trudnicu/rodilju i zahtjevati na prirodnom, mislim da se može...

    E sad... da, da.... Ne znam...
    (nemojte mi ubijati Varaždin u mislima... )

  20. #20
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Da, istina da se u Varaždinu vjerovatno treba boriti, aliiii... ako se povede neko ko će "braniti" trudnicu/rodilju i zahtjevati na prirodnom, mislim da se može...

    E sad... da, da.... Ne znam...
    (nemojte mi ubijati Varaždin u mislima... )
    Tako se onda može u bilo kojoj bolnici

    Čim čujem riječ borba ili mogućnost borbe, mrak mi padne na oči :/

  21. #21
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Da, istina da se u Varaždinu vjerovatno treba boriti, aliiii... ako se povede neko ko će "braniti" trudnicu/rodilju i zahtjevati na prirodnom, mislim da se može...

    E sad... da, da.... Ne znam...
    (nemojte mi ubijati Varaždin u mislima... )
    Tako se onda može u bilo kojoj bolnici

    Čim čujem riječ borba ili mogućnost borbe, mrak mi padne na oči :/
    Ma znam, ali opet mi se čini da u Varaždinu se imaju bolje šanse nego u drugim bolnicama...


    I kažem ... nemojte mi ubijati Varaždin (ja se nafurala na Varaždin )

  22. #22
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ma Varaždin je super naspram recimo Merkura, gdje meni opet ne gine porod

  23. #23
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Meni su moje drage voditeljice s grupe za podršku (anchi i mamita ) preporučile da stupim u kontakt s primaljom Erikom, u stvari da ne idem tamo a da se ne čujem s njom, i naša draga nesuđena doula m juanita mi je nabavila broj tako da smo i mm i ja bili u kontaktu s njom, mogla sam ju pitati sve što sam željela, založila se za mene kod drugih primalja, i savjetovala što i kako dalje kada je na kraju došlo do indukcije, a i rekla mi je zašto je tako ispalo (moj project birth, ah odent...).

    i to bi toplo preporučila svima. primalja erika je tako topla, otvorena i draga i ne treba vam biti neugodno javiti joj se.

  24. #24
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    A što se tiče ovoga Varaždin vs. Graz također se, možda čak među prvim stvarima, trebate upitati smatrate li vi (i vm-ovi) da ćete s malom bebom imati snage/volje za gnjavaže poroda van Hrvatske, s formalne strane gledano (npr. mislim da po rodni list morate u Beč i tako to...) Naravno, nekima će odgovor bez razmišljanja biti pozitivan, ali vjerujem da to nije u 100% slučajeva.

    Također, one koje se općenito boje komplikacija, trebaju razmisliti i o mogućim komplikacijama u stranoj zemlji, produljenom ostanku u bolnici, cijeni eventualnog cr-a (i načinima refundiranja istoga).

    DISCLAIMER: Ovim ne želim natuknuti da je porod u van lijepe naše a priori problematičan, niti ga omalovažavam, samo ističem jednu stranu koja bi nekima mogla također biti važna pri donošenju odluke!

  25. #25
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ma ja se zapravo vezano za Graz jedino plašim eventualnih komplikacija, a opet moj doktor je u Grazu i sigurna sam da bi se dobro pobrinuo u bilo kojem slučaju.

    Porod u Varaždinu mi za sad nije neka opcija jer iako sam čitala jako puno i sve najbolje o primalji Eriki, i doktoru Jukiću, čini mi se da se dr tako zove, ne želim riskirat da eventualno ne budem u njihovoj smjeni, a opet na kraju krajeva to je obična bolnica, ljudi u bijelome svukuda, standardna rađaona...ne znam, mislim da bi se svejedno isfrikirala. Baš mi treba nekakav radikalan rez od svega i totalna promjena atmosfere. A ovo u Grazu zaista i po pričama i po slikama izgleda idealno.

  26. #26
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    a opet moj doktor je u Grazu
    ja bih ovo shvatila kao prst sudbine!

  27. #27
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Varaždinsko rodilište je super po interijeru, nisam zbilja imala dojam da je to bolnica kakve poznajem i u kojima mi gotovo uvijek pozli zbog fobija iz djetinjstva (zbog mamine bolesti smo non stop bili na Rebru i otada redovito padam u nesvijest u bolnicama).
    Mislim da se sa skoro svim doktorima i primaljama može "dogovoriti" u vezi poroda, ali samo tako dugo dok porod ide dosta brzo i bez komplikacija prirodnim putem. Ako se nešto zakomplicira doktori krenu s indukcijama koje naravno odbijamo tako dugo dok nije ugroženo naše zdravlje ili zdravlje bebe. Kako se porod od poroda jako razlikuje, logično je da netko ima dobro, a netko loše iskustvo s poroda iz iste bolnice, neovisno o tome koji doktor je prisutan.
    Mi imamo super iskustvo iz VŽ bolnice, prirodan porod na stolčiću u ekspresnom roku za prvorotkinju, prošla sam bez ogrebotine i VŽ rodilište bi preporučila svakome, ako zbog ničeg drugog, onda zbog stolčića, primalje Erike i dr. Jukića, interijera bolnice i ljubaznosti osoblja u rađaoni i na odjelu.

  28. #28
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa
    Mislim da se sa skoro svim doktorima i primaljama može "dogovoriti" u vezi poroda, ali samo tako dugo dok porod ide dosta brzo i bez komplikacija prirodnim putem. Ako se nešto zakomplicira doktori krenu s indukcijama koje naravno odbijamo tako dugo dok nije ugroženo naše zdravlje ili zdravlje bebe..
    ali upravo se o tome i radi.
    zašto porod mora ići brzo?
    koliko je uopće dosta brzo? i kome je brzo?
    tko to nema vremena pričekati da se žena otvori svojim tempom nego šiba drip da je riješi prije kraja smjene?

  29. #29
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Pa ne mora ići brzo i naravno da ne ide kod svakog jednako brzo. Pojam "brzo" se i tako razlikuje od doktora do doktora i od svakog porođaja. "Brzo" ne može biti isto kod žene koja dođe otvorena 1 prst, žene kojoj je puknuo vodenjak i koja dođe otvorena 6 prstiju ili koja dođe jer je prešla 42 tjedna. Primalja Erika naglašava na pripremnom tečaju da se što duže ostane kod kuće, da se pričekaju kod kuće trudovi koji su već na svakih 5 minuta. Ali enchantressina situacija je bila skroz van ovih klasičnih dolazaka u rodilište, prešla je 42 tjedna, nije puknuo vodenjak, nisu krenuli trudovi, dakle dala si je maksimalni rok koji valjda rijetko koji doktor i bolnica želi premašiti. U takvoj situaciji te već strah za zdravlje bebe i pristaneš na indukciju jer se bojiš za bebu.

    Uglavnom, ja sam inzistirala na prirodnom porodu i drago mi je da jesam, inače bi mi valjda zbog toga što mi je kod kuće puknuo vodenjak odmah nabacili drip. Držala sam se toga da tako dugo dok nije ugroženo moje zdravlje i zdravlje bebe ne želim intervenciju i indukciju.

    Kako god bilo, ni doktorima nije lako i ako se bilo što zakomplicira normalno da žele ubrzati porod da zaštite majku i dijete. A sad, neki doktori to preferiraju i kad ne treba, samo da se što prije isprazni rađaona... A opet čujem priče od frendica koje nisu bile sretne što su ih forsirali 24 sata da rode na prirodan način, pa kad na kraju ne ide nikako prirodnim putem, napravili su im carski.

    Eto, htjela sam samo reći da je možda Varaždin malo "otvoreniji" prema prirodnom porodu i porodu na stolčiću od nekih drugih bolnica upravo zbog nastojanja primalje Erike da što više olakša ženi porod maksimalno.

  30. #30
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    E da, to me uvijek zanimalo, ako se bilo što zakomplicira u kući za porode u Grazu (by the way, gledali smo ovu kuću na filmićima na pripremama u Varaždinu, izgleda super), što se onda događa?
    Jel se vozi u neku bolnicu u Grazu ili dolazi tim liječnika u tu kuću za porode?

  31. #31
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa
    E da, to me uvijek zanimalo, ako se bilo što zakomplicira u kući za porode u Grazu (by the way, gledali smo ovu kuću na filmićima na pripremama u Varaždinu, izgleda super), što se onda događa?
    Jel se vozi u neku bolnicu u Grazu ili dolazi tim liječnika u tu kuću za porode?
    Monika ima dogovor sa bolnicom koja je u blizini.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    One fotke iz kuće za porode su naše fotke, a mama koja doručkuje sam ja
    Ali...još važnije od toga ( ) je da su zadnje 2 obitelji koje su rodile kod Monike ipak našle načina da dobiju povrat novca za porod u Hrvatskoj.
    Dakle, ono što su nas na HZZO-u uvjeravali da je nemoguće, i da nema šanse da troškove poroda vani pokrije naš HZZo ipak nije točno.

    Ne znam točnu proceduru, ali mogu se lako raspitati, pa ako nekoga zanima neka se javi na pp.

    U svakom slučaju, novac ne bi trebao više biti razlog da odustanete od poroda u Austriji.

  33. #33
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hagulkica točno će film pa neću večeras pisat pp, ali sutra ti se definitivno javim. Hvala, i BLAGO TI SE na onakvom porodu!!!

  34. #34
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Isis Noreia

    Roza, postoji još jedna austijska kuća za porode u blizini Klagenfurta, što nam je nešto bliže. Moja prijateljica je planirala porod kod njih.

    (Usput, neke primalje primaju i VBAC, ali ne i porode nakon 42. tjedna)

    Što se tiče kućnog poroda u vodi, opcije su obični dječji bazen na napuhavanje (ima sad u sezoni onih s debelim stranicama na koje se možeš nasloniti, iako mi je to nekako klimavo i nestabilno) ili se pravi bazen može iznajmiti u Grazu.

  35. #35
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Fidji hvala...razgovarat ču sa svojim gin. i sve nekako isplanirati. Najviše se bojim da nisam dobra kandidatkinja za takav porod :/ ipak sam imala 2 preuranjena poroda (iako jest doktorska greška al svejedno) i imala sam sa 20 operaciju na srcu, sad imam višak Kg koji je ostao od prošle T...svega toga se nekako bojim, jer mi djeluje da u te kuće primaju samo one extra zdrave trudnice......

  36. #36
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    I meni se tako čini.

    Jako dobra opcija bila bi ti onda bolnica u Feldbachu.

  37. #37
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Kakva je to bolnica? Imaš možda neke informacije, ili ako tu na forumu ima tema?

  38. #38
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...0e6f51f5d78766

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...1a9c2fc90404f9

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...light=#1493271

    Ovo su dva forumska iskustva.

    Porod jedne moje frendice je završio carskim rezom i bila je prezadovoljna.

  39. #39
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Thanks, idem se bacit na čitanje

  40. #40
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Ako misliš o Isis Noreii, najbolje da se čim prije javiš direktno jednoj od primalja koji su na topicu o IN, ili pak telefonski nazvati Susanne, vlasnicu kuće (ona ne gleda baš mejlove). Znaju imati puno posla i onda je teško naći nekoga tko je slobodan.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Evo sori na malom čekanju na odgovor o tome kako dobiti povrat love od HZZO-a.

    Ovako.. ispada da je ključ po kojem su te dvije obitelji dobile povrat iz Graza je taj što su porodi bili u bolnici, iako su planirani kod Felberice.

    Dakle, da je porod bio u kući za porode, vjerojatno ipak ne bi bilo povrata, ovako ispada da je bilo hitno, a u hitnim slučajevima povrat se može dobiti.
    (Službena info je da povrata nema)
    Ove 2 obitelji su donijele u HZZO u Klovićevoj (na odio koji se bavi inozemnim osiguranjem) svu dokumentaciju iz bolnice i račun. U jednom slučaju radilo se o carskom, a u drugom o carskom s komplikacijama i malo duljim ostankom u bolnici uz antibiotike. U prvom slučaju nije bilo nikakvog problema s povratom, u drugom je bilo malo nategnuto jer je račun bio malo veći, ali ipak su dobili svu lovu.

    Preporučuje se prije odlaska uplatiti inozemno zdravstveno osiguranje, koje je negdje oko 10-15 eura, i to poslije olakšava stvar.

    To bi značilo da se i iz rodilišta u Feldbachu možda može dobiti povrat, ali od Monike Felber ne.

  42. #42
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj hagulkica prvotno napisa Vidi poruku
    To bi značilo da se i iz rodilišta u Feldbachu možda može dobiti povrat, ali od Monike Felber ne.
    i samo ako je hitno ili bi se to moglo i kod planiranog u Feldbachu?

  43. #43
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Niti jedno putno osiguranje ne pokriva troškove vezane uz trudnoću i porod nakon 32. ili 35. tjedna (kako koje).
    Mi smo išli na skijanje 5 tjedana prije termina i platila sam si putno, čisto ako uganem nogu ili nešto sl. ali piše eksplicitno da trudnoću i porod ne pokriva.

    Bojim se da samo u hitnom slučaju imaš šansu povrata novaca, ali vrijedi probati.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    A gdje je ta tema o toj kući za porod u Grazu? Ja ju ne mogu naći...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Mislim da zadnjih nekoliko tjedana prije poroda se trudnoća tretira kao patološko stanje i ne možeš dobiti od HZZO-a papir o suradnji zdravstvenog osiguranje između RH i AT. Tako su meni rekli prošle godine.

    Ja sa planirala u kuću za porode, no nakon što sam vidjela LKH Graz i vidjela rodilište, sobe, kadu...odlučila sam se roditi tamo i uštediti novce. I jako mi je drago da jesam. Stvari su se zakomplicirale i završila sam na hitnom carskom rezu nakon 23h trudova. Ali doktori, babice, vlastita soba za rađanje, kada, humani pristup, pristup nakon poroda, biranje što ćeš jesti, zagovaranje dojenja, posjeti od 10-20h, soba za posjete, beba u sobu, soba za bebe i mame gdje se mame uči kako s bebom, isto tako soba za tate...ma predivno!

    Ukoliko si osigurana u Austriji, a odeš u privatnu kuću-dobit ćeš pola iznosa nazad, tako je bilo prošle godine.

    Ako nisi-čisto sumnjam da išta možeš dobiti nazad.

  46. #46
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    Ako netko može, molila bih da mi na pp pošaljena koji broj se može dob sestra Erika. Hvala!

  47. #47
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj Provincijalkaa prvotno napisa Vidi poruku
    Ako netko može, molila bih da mi na pp pošaljena koji broj se može dob sestra Erika. Hvala!
    molim isto! hvala♥

  48. #48

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Provincijalkaa prvotno napisa Vidi poruku
    Ako netko može, molila bih da mi na pp pošaljena koji broj se može dob sestra Erika. Hvala!
    Ja bih isto molila broj...
    Hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •