Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 76

Tema: Elektivni carski na SD.

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Elektivni carski na SD.

    Od sljedećeg mjeseca trudnoću idem pratiti na SD zbog prethodnog carskog.
    Kako je rekao moj ginekolog, zbog dogovora s njima i kako to sve već ide.
    Napomenuo mi je da će me čak možda ipak htjeti poroditi "prirodno", ali ja zbog prethodna dva poroda to ne želim.
    Zanima me kako to izgleda kad se ide na dogovoreni casrki. Da li ima na SD neki dokotr koji je, ajmo tako reći, razuman, tj. želi čuti što ja imam za reći.
    I još me zanima da li po defaltu elektivni carski mora biti baš 10-ak dana prije očekivanog termina ili se ipak to može i kasnije?
    Posljednje uređivanje od ana.m : 10.05.2010. at 15:13

  2. #2
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ana, nemam baš potpuno isto iskustvo, ali možda ipak pomogne. Uglavnom, ja sam htjela VBAC i svi su me slušali. A kažem svi jer sam imala termin u kolovozu kao i ti pa me je zbog godišnjih odmora svakog puta pregledao drugi liječnik (ne znam ima li koji kojeg sam preskočila ). I nekako mi se čini da bi me bili slušali i da je bilo obratno.
    Prvi puta sam imala zakazan carski (zadak), i da, on je obično desetak dana prije termina.

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Nadam se da ce na SD uvaziti tvoju zelju za elektivnim carskim i da ces imati porod kakav zelis.

    Dalje, drago mi je da si promijenila misljenje, sjecam se tvojih postova gdje si bila protiv elektivnog carskog. Kada se rasprava iz teoretske pretvori u stvarnu zivotnu situaciju, normalno je da se stavovi mijenjeju.

  4. #4
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nemam baš puno izbora.
    Jedino ako želim opet proći svoj drugi porod mogu probati inzistirati na prirodnom porodu, a to stvarno ne želim prolaziti.
    A vidjeti što bi bilo kad bi bilo stvarno ne želim!

  5. #5
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja ti samo želim poželjeti sreću, pa kako god se odlučila! To je tvoje tijelo i tvoja beba i samo ti odlučuješ!

  6. #6
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Dalje, drago mi je da si promijenila misljenje, sjecam se tvojih postova gdje si bila protiv elektivnog carskog. Kada se rasprava iz teoretske pretvori u stvarnu zivotnu situaciju, normalno je da se stavovi mijenjeju.
    http://forum.roda.hr/threads/8486-ca...l=1#post170245

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Eh, da, ali o je bilo nakon prvog poroda, a ja sam imala jos jedan, puno gori koji je zavrsio carskim...A po svemu sudeci i da treci probam prirodno, vjerojatno bi bio opet dovrsen na carski, pa...

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    bez obzira kaj sam samo dva imala carska, ja bi možda ipak pokušala i malo prirodnjaka, mada mi doktorica kaže da će vjerovtno opet biti carski. Inače drugi je počeo prirodno, ali završio na carski.

  9. #9
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Vidim da sam totalno fulala otvaranjem ove teme.
    Ne želim iz hira na carski, ali to čak i nije bitno...

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ana.m, pa nemoj pretpostavljati unaprijed da na SD neće uvažiti tvoje mišljenje.
    Ja bih sa SD-a svakome preporučila dr. Matijevića, ne kao doktora koji bi bio više sklon carskom rezu, nego kao doktora koji je spreman saslušati pacijenticu.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da sam totalno fulala otvaranjem ove teme.
    Ne želim iz hira na carski, ali to čak i nije bitno...
    Naravno da ne želiš. Kao što Mima kaže tvoji razlozi su sasvim opravdani...
    Idealno bi bilo čekati vlastite trudove i tada napraviti CR (naravno , bez ikakvog forsiranja vaginalnog poroda prije, nego samo zbog signala bebe da je spremna), ali ako to nije moguće sigurna sam da ćeš nači liječnika (ako ne i liječnike ) koji će imati razumjevanja.
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.05.2010. at 08:20

  12. #12
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Potpisujem sirius.

  13. #13
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ne znam kako je na SD-u, mogu ti napisati svoje iskustvo u Vinogradskoj. Nisam, doduše, imala elektivni CR, nego CR zbog indikacija. Prvi CR je bio 12 dana prije termina jer sam već bila hospitalizirana i procijenjeno je da je beba spremna za porod. Da se mogu vratiti natrag, tražila bih da još malo pričekaju (tada sam bila jako mlada, neiskusna i uplašena).
    Drugi CR - hospitalizirali me tjedan dana prije termina (objašnjenje: da budem na sigurnom u slučaju da dobijem trudove i da dođe do, nedajbože, rupture maternice). Pitali me želim li vaginalni porod, tj. VBAC, rekla sam da i čekali smo termin. Na kraju je ipak bio CR, na sam termin.
    Treći CR - isto hospitalizacija tjedan dana prije termina, CR odmah sljedeći dan.

    Znači, nije generalna praksa da se "hladni" CR (onaj koji se radi prije početka trudova) radi 10 dana prije. Ja bih na tvojem mjestu pokušala dogovoriti da se CR napravi čim bliže terminu ili, ako je moguće, kad počnu trudovi (ili kad pukne vodenjak, do čega već prije dođe).
    I potpisujem za Matijevića, mislim da je on otvoren za to da sasluša i rodiljino mišljenje.

  14. #14
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    ana.m , nitko ne ne napada, posebno ne ja, radi toga što želiš carski rez. Svaka žena bi trebala imati pravo izabrati način na koji želi roditi.

    Dapače, samo sam napomenula, da sam primjetila da si promijenila mišljenje o elektivnom carskom, koji način poroda si prije okarakterizirala kao "žalosno da ga liječnici omogućuju".
    I to mi je drago, smatram tvoju promjenu pozitivnim i velikim pomakom.

    Naravno da bi mi bilo draže da ljudi mijenjaju mišljenje prije nego se sami nađu u nekoj situaciji i da prije nego i sami nešto trebaju, da imaju razumijevanja za druge, da se probaju staviti na njihovo mjesto prije nego i sami dođu u sličnu situaciju, ali u konačnici, bolje ikad nego nikad.

    Generalno, treba nam više razumijevanja za druge, za specifične životne priče, a manje teoretiziranja, nametanja svojih stavova, navođenja raznih linkova, statistika i sl.

    Ono što sam ja naučila na ovom forumu je da treba poslušati tijelo svake žene, ono najbolje zna kakav porod treba i želi.

    Nadam se da češ ga i ti uspjeti ostvariti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Neznam kako je na SD, ali ja imam iskustvo iz druge bolnice. Prvi porod je bio carski. Nitko me nije hospitalizirao prije termina drugog poroda, nitko nije niti spominjao rupturu maternice, već se automatski išlo na VBAC, koji je hvala bogu dobro prošao. Meni su rekli da ako nema nikakvih indikacija za carski onda se ide vaginalno. Sad neznam zašto ti je drugi porod završio carskim rezom, svakako razgovaraj s doktorom. Želim ti puno sreče i hladnu glavu i da sve ispadne super za tebe i bebu. Da, i ja bih sada gledajući unazad tražila da se čeka što bliže terminu, pa mi nebi dijete porodili skoro 4 tjedna ranije (po terminu je bilo 2), ali to je teško ostvarivo, jer onda si oni nemogu isplanirati, već im dođeš u trudovima i ispada kao hitan carski što je njima komplicirano.

  16. #16
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Neka me isprave stručnije osobe, ali mislim da je liječnicima 'draži' tzv. hladni carski, dakle onaj kad još nemaš svojih trudova, pa će te ako već mora biti carski, ipak naručiti dosta prije termina. Meni su drugi carski radili nakon što smo pokušali VBAC, i sjećam se da doktor nije baš bio najsretniji što sam imala već dosta jake trudove. Pretpostavljam da im je lakše i manje opasno rezati i šivati tkivo koje se ne grči i titra. A zašto 10 dana prije, pa to je valjda neki kompromis, žele biti što više sigurni da tada nećeš imati trudove, a istovremeno da dijete ne pati radi ranijeg poroda.

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma ja bih to što kasnije, što se mene tiče, mogu i trudovi početi...
    Nisam ja za carski kada za to nema indikacija, ja bih, već sam to rekla, vrlo rado rodila što je prirodniej moguće, ali nekako se bojim da je to kod mene nemoguća misija.
    Porod s Jankom je bio težak iz istog razloga iz kojeg je Iva rođena na carski.
    Oboje su glavom bili okrenuti na lice van umjesto na tjeme, kako već to treba biti+malo uža zdjelica.
    Dva dokotra kod kojih sam bila do sada, ovaj moj u domu zdravlja i jedan priavtno kod kojeg sam išla na uzv, su mi rekli da bi to moglo biti zbog položaja maternice i da je najbolje ni ne pokušavati se mučiti nego odmah na cr.
    Zato me od sljedećeg mjeseca moj dokotr i šalje na uzv-ove i preglede gore, da se vidi kako sve napreduje, kako se beba namješta...
    Ja bih samo voljela doći u ruke nekoga tko će imati razumijevanja, a ne nekog tko baš silom forsira vaginalni porod.

  18. #18
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Prema mojem saznanju i iskustvu, medicina kod nas smatra da se nakon drugog carskog reza ne ide sa vaginalnim porodom, tako da više problema imaju one žene koje žele pokušati s vaginalnim porodom nakon 2 (ili više) CR. Preferira se "hladni" carski rez i to već nakon što se napuni 38 tjedan trudnoće, iz razloga što ne žele čekati spontani početak poroda.

    Vjerojatno se jedino u tom segmentu možda može dogovoriti čekanje spontanog početka poroda - naravno ukoliko to želiš.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ali iva nije imala dva carska reza nego jedan.

    moje iskustvo sa sd-a nije recentno, pa nema smisla pisati

    zelim da ti sve zavrsi dobro

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa Vidi poruku
    Preferira se "hladni" carski rez i to već nakon što se napuni 38 tjedan trudnoće, iz razloga što ne žele čekati spontani početak poroda.

    Vjerojatno se jedino u tom segmentu možda može dogovoriti čekanje spontanog početka poroda - naravno ukoliko to želiš.
    x

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Novoselec
    Postovi
    42

    Početno

    Sad nisam skužila jel bio jedan ili dva carska,al uglavnom rade ga između 38. i 39. tj.Ako će ovo biti treći,onda će te pitati želiš li podvezivanje(naravno ako zadovoljavaš uvjete).I zašto te dr. ne pošalje u ambulantu za visokorizičnu trudnoću?Sva sreča ja sam svoje odradila i nakon 4. carskog "zatvorila butigu".

  22. #22
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Bio je jedan. A nadam se i podvezivanju. Nadam se da neće praviti probleme...Ali ima i ta tema..

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    352

    Početno

    Ja ti mogu reći svoje iskustvo iz Vinogradske.
    Zbog položaja bebe na zadak sam naručena na "hladni carski" na 40+5. Jako me to iznenadilo, jer sam očekivala da će me naručiti u 38. ili 39-om tjednu; naime, uvažili su moju molbu da čim duže pričekamo, eventualno čak i prirodne trudove. Na kraju je situacija ispala ovako kako je opisuje Sirius: par dana prije dogovorenog carskog (točno na termin!) mi je pukao vodenjak, došli su trudovi i naša carica se carskim rodila točno onaj dan kad je ona to htjela.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    koliko se sad za carski ostaje u bolnici ( SD). Prvi put sam bila 7, onda 5 dana, a sad je ......

  25. #25
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ana.m, koliko ja znam tvoju priču, ne bih to nazvala baš elektivnim carskim, ima tu raznih inidkacija za njega.
    kao što sam ti i uživo rekla, stvarno ne mislim da ćeš imati problema s tim, vjerujem da bi ti ga ponudili i bez da ih sama pitaš.

  26. #26
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma ja sam već negdje kod otvaranja teme skužila da sam malo fulala u naslovu, zapravo sam mislila na naručeni carski...Mislila sam da je to isto, ali ipak izgleda da nije.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Spremam se uskoro na 3 carski ( jer su rekli da nakon dva ide i treći casrki na SD), e sad me zanima bila ja kod anesteziologa i dao potvrdu za operacijuj, s time da je napiso da se noć prije dobije određena inekcija ( fragmin 250 i.j.s.c, ) kao protiv tromboze. Kaj me u cijeloj priči zanima ( prvi je bio hitni, ujutro pregled popodne casrki, drugi je počeo kao prirodni završio ( znači bez narudžbe) pa carski, uz Andole i još nešto kaj ne znam), htjela bi nizbjeći naručivanja što je više moguće, i porod napraviti što bliže zrenju ( ili terminu),ali kao to ne hoda. Kako se izboriti za to???? Inače imam pregled tek u ponedjeljak, tj. cca 8 dana prije termina, ali ja bi malo kasnije.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    inače razlike između poroda su točno 4.5 godine

  29. #29
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Izgleda da ništa od mog elektivnog/naručenog/planiranog carskog.
    Bila danas gore, rekla teta doktorica da prošli carski niej indikacija za ovaj carski i da bi ona radije da ja dočekam svoje trudove pa ako ne ide uvijek se može napraviti CR!!
    I ja moram priznati da sam ljuta!
    Znam kakva su mi bila prva dva poroda i zašto sad oni mene opet žele maltretirati do samog kraja me iscrpiti pa ajmo opet na carski!!
    I rekla mi je da me inducirati ne smiju zbog prethodnog CR-a.
    Obradu sam obavila, sve papire imam, u utorak opet na kontrolu.
    Stvarno me izluđuju!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 17.08.2010. at 18:53

  30. #30
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I da, sve što ti njima ispričaš o prva dva poroda njih kao da se ne tiče....Kao ja pretjerujem, bitno je da je beba živa i zdrava. Ma mislim, naravno da je to bitno, ali nikoga nije briga kako su ti porodi izgledali.
    Ma joj, sve sam više ljuta dok pišem i razmišljam o tome!!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Ana da te utjesim i meni su to isto rekli, s tim da sam ja imala samo jedan carski >/indikacija - velika beba i porod koji je predugo trajao, na kraju se beba okrenula na nosic<7 a ovaj put su rekli da beba nije toliko velika i da je bolje poceti s vaginalnim, pa ako ne ide zavrsiti porod carskim, bez obzira na moje strahove i lose i bolno iskustvo prvog poroda. I niti jedan dr <bar ja mislim< nece napraviti carski samo zato sto to pacijentica zeli ako zbilja nema razloga za to. Eto nije neka utjeha, ali ne preostaje nam nista drugo nego cekati trudove)))

  32. #32
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    M nek se oni .... da ne budem prosta!

  33. #33
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ana.m drži se

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    gle moj prvi je bio kao hitni carski dobila tlak ( 180/120, btw. jedna cura kad sam sad bila gore po treće rodila normalno s tlakom 22/140)
    drugi počeo kao vaginalni s indukcijom , i završio s tlakom i carskim
    treće koje sam htjela normalno odmah je osuđen na carski jer kao imam dva , pa mora i biti treći.

    razlika između svaka je 4.5 godine, KAO TO IM JE PREMALA RAZLIKA DA SE IDE NORMALNO.

    Pitala za frendicu koja treba rodit za mjesec dana, prva dva bila u roku 13.5 mjeseci carski, a ovo je nakon 10 godina, rekli su da budu možda pokušali normalno.

  35. #35
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Moaj frendica j gore rodila blizance na carski (hitni carski) i sad nakon 6 godina kad je išla roditi treće dijete, dakle drugi carski, pitali su ju kaj ona hoće...
    Mislim onak, zakaj mene nitko niej pitao kaj ja hoću??

  36. #36
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Idealno bi bilo da dobiješ svoje trudove i da onda naprave carski. Naime, trudovi su indikacija da je beba zrela za porod.
    Ono što ti je dr. rekla za indukciju je najbitnije od svega - ni u kom slučaju drip ili bilo kakvo ubrzavanje poroda toga tipa. Uz drip je rizik pucanja maternice nakon carskog popriličan.
    U biti, to bi trebalo biti pravilo uvijek - prirodan porod bez ubrzavanja, a u slučaju bilo kakvih problema, ili nenapredovanja poroda - carski.
    Možda se i iznenadiš i rodiš prirodno u roku keks.

  37. #37
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Sve ja to znam. I naravno da bi idealno bilo da sve završi prirodno, ali bojim se da me opet ne muče do iznemoglosti i onak kada sam već na rubu snage da me odluče poroditi na carski.
    Kao što je to bilo prošli put.

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Sve ja to znam. I naravno da bi idealno bilo da sve završi prirodno, ali bojim se da me opet ne muče do iznemoglosti i onak kada sam već na rubu snage da me odluče poroditi na carski.
    Kao što je to bilo prošli put.
    Povedi nekoga sa sobom, napiši na papir što želiš, i ne pristaj na indukciju koliko ju god oni nudili. Neka pratnja bude tvoj advokat. Samo polako i mirno, želim ti sve najbolje.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    evo javila mi frendica da je ipak spremaju za treći carski.

  40. #40
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    evo javila mi frendica da je ipak spremaju za treći carski.
    Jel itko zna za neki slučaj da je nakon 2 carska bio vaginalni?

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    Jel itko zna za neki slučaj da je nakon 2 carska bio vaginalni?
    meni nisu dali, razlike bile 4.5 godina.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Povedi nekoga sa sobom, napiši na papir što želiš, i ne pristaj na indukciju koliko ju god oni nudili. Neka pratnja bude tvoj advokat. Samo polako i mirno, želim ti sve najbolje.
    jos jednom.

  43. #43
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    a da odeš u neku drugu bolnicu ?
    mislim da se stavovi o vbac-u kod nas dosta razlikuju od bolnice do bolnice i od doktora do doktora.
    ja sam išla na vbac na SD i kad jednom počne porod prirodno carskim se rezom dovršava samo ako postoje indikacije za to.

  44. #44
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Razmišljala sam o tome, ali sada je kasno. Da sam znala da će biti ovako odmah bi krenula na preglede negdje drugdje.

    I nema teoretske šanse da idem na indukciju, mada je dokotrica rekla da oni to ni ne smiju, ali jako dobro znam da daju i malo dripa i pokušavajau požuriti sve skupa.
    Iskreno već sam počela razmišljati o tome da si tražim vezu, a opet glupo mi nekako...Trebala sam to prije, ne mogu vjerovati da su toliko...UF!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    meni nisu dali, razlike bile 4.5 godina.
    Meni nisu dali niti da razmišljam o tome. Prvi carski 2005., drugi nakon točno 2 godine, treći nakon 2,5 god.

    Ana.m, sretno i ~~~~~ da sve prođe u redu i onako kako ti želiš! Drži se!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb-Vrapče
    Postovi
    99

    Početno

    Ja sam rodila na SD prvi put na carski, bebica se nije spustila u porođajni kanal, zdjelica uska, poprilično smo se namučili i hitan carski. Drugi put sam se bez problema dogovorila opet za carski sa dr. Ujevićem (mlađim), koji je bio prefektan, zbog uske zdjelice prilikom prvog porođaja, bila je šansa da se ponovi scenarij, pa smo tako dogovorili. S tim, da moram napomenuti da je rekao ako ja zelim VBAC, nema uopče problema. Dakle, moj izbor
    Znači, ipak postoje doktori s kojima se može normalno porazgovarati i dogovoriti neke stvari. Pisala sam već negdje davno, kako mi je drugi carski bio savršen i kako sam se neobično brzo oporavila nakon njega (to mi je još i danas nevjerojatno). Htjela sam vas pitati, da li se uvijek dobije infuzija prije carskog, mislim na ovaj unaprijed dogovoreni? Jer ja jesam, a za sve druge slučajeve koje znam od frendica (3) one nisu...

  47. #47
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Imala sam istu situaciju kao SnješkaM i drugi carski mi je bio odličan, oporavak superbrz, a što se tiče infuzije, za dogovoreni carski uvijek ide nekoliko boca infuzije prije zahvata.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb-Vrapče
    Postovi
    99

    Početno

    I ja sam mislila da ide infuzija uvijek, al ne ide. Kuma mi je u srijedu rodila na carski (dogovoren) i nije dobila...

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    ja nikad nisam dobila infuziju prije carskog.

  50. #50
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Ne znam, ali ja sam dobila 4 boce infuzije, jer je dobro natočiti organizam, zbog tlaka, gubitka krvi i sl., valjda ovisi od dr.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •