Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 123

Tema: Stop vodi za pice iz plasticnih boca!!

  1. #1
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno Stop vodi za pice iz plasticnih boca!!

    Molim, pogledajte prilog na sljedecem website, prevedeno je na hrvatski:
    http://dotsub.com/view/c4a17c76-0258...d-5e5ca6d0e3e2

    Moje rješenje je korištenje Sigg boce (već 13 godina ih koristim i super su mi):
    http://www.sigg.com/siggnificance/healthy-safe/

    Najgore od svega je to kaj i ova žena spominje, a to je da je veliki dio tih flaširanih voda zapravo obična voda iz pipe, a ne neka tamo prefina i prečista izvorska voda kak se reklamiraju. O zagađenju da i ne govorim. Mislim da se o tome već i pisalo tu na forumu, ali vrijedi se podsjetiti. Kaj vi mislite o tome?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    A šta da kažem? Žalosti me i to, kao i masa drugih "suvremenih tekovina", samo, kako se spasiti? Uzeti staklenu bocu u kojoj je prije bio neki sok (također nezdrav), to oprati pa onda nositi sa sobom tamo gdje ti treba, npr. kad ideš nekud po vrućini? Ili s djecom? Obavezno će ju razbiti.
    PET ambalaža je jako štetna, zrak, voda, voće, povrće...
    ma, ne želim uopće relativizirati niti banalizirati, nego stvarno ponekad osjetim da čovjek zbilja nema kud pobjeći od tog silnog zatrovanja svega...

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jako sam zahvalna na postojanju obične vode u plastičnim bocama jer ljetujem u mjestu u kojem je voda iz pipe strašnog okusa, a sumnjam i u njenu zdravstvenu ispravnost. Dok nije postojala obična voda u bocama pili smo mineralnu pa bi mi cijelo ljeto bilo zlo.

    Isto tako sam sretna što kad hodam po gradu mogu kupiti običnu vodu u boci jer je to jedino što volim piti kad sam žedna.

    Ali ne kupujemo i ne pijemo vodu u boci na dnevnoj bazi kad smo u Zagrebu, jer nam je voda iz pipe u redu.
    I iste boce koristimo više puta za ponijeti vodu na izlet, ili kad idemo van. Na kraju ih bacamo u reciklažu.

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Jako sam zahvalna na postojanju obične vode u plastičnim bocama jer ljetujem u mjestu u kojem je voda iz pipe strašnog okusa, a sumnjam i u njenu zdravstvenu ispravnost. Dok nije postojala obična voda u bocama pili smo mineralnu pa bi mi cijelo ljeto bilo zlo.

    Isto tako sam sretna što kad hodam po gradu mogu kupiti običnu vodu u boci jer je to jedino što volim piti kad sam žedna.

    Ali ne kupujemo i ne pijemo vodu u boci na dnevnoj bazi kad smo u Zagrebu, jer nam je voda iz pipe u redu.
    I iste boce koristimo više puta za ponijeti vodu na izlet, ili kad idemo van. Na kraju ih bacamo u reciklažu.
    Potpisujem kompletno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    evo mi već koristimo više od godine dana staklenu bocu, kad se usmrdi iskuham ju, malo je deblja i mislim da se ne bi lako razbila, ima zapreminu 3/4litre
    mogu se koristiti i one metalne termosice-čuturice, isto su perive i traju, a lakše su od stakla
    moj izbor za sada je staklo

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Imam za dijete tu metalnu bocu za vodu, ali ima čudan sportski čep koji se voli upljesniviti, a ne možeš ga očistiti.

  7. #7
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Siggicu (metalnu bocu) koristim već fakat odavno (od prije nego su se kod nas pojavile 0,5L plastičnjače). Nikad u nju ne stavljam ništa osim vode (nikakve sokove, čajeve) jer ne znam kak bi metal reagirao s kiselinom. Za vodu mi je odlična i nikad mi se ne usmrdi. I na poslu je koristim, i uvijek ju vučem sa sobom. Povremeno ju operem deterdžentom za suđe i bok. Imala sam jedamput neku jeftiniju varijantu, ali ta se i usmrdila i brzo uništila.

    Inače, kad neko vrijeme ne koristite bocu, nikad ju nemojte ostavljati zatvorenu, onda se usmrdi.

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I ja bocu koristim samo za vodu, jer ništa drugo ni ne pijemo.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Moja školarka nosila je u školu početkom školske godine plastičnu biciklističku bocu, bijelu neprozirnu jeftinjaču, koju je dobila u kompletu sa školskom torbom. Nosila je u njoj vodu ili čaj. Boca se vrlo brzo upljesnjivila po nedostupnim zavijucima, dobila nekakvu boju i završila u smeću.
    Zatim cijelu godinu nije nosila nikakvu bocu jer nisam uspijevala naći pristojnu zamjenu. Ambalaža od vode i sokova nije dolazila u obzir zbog tih informacija o utjecaju plastike na tekućine.
    Nedavno sam našla u Intersportu planinarsku aluminijsku bocu za piće, McKinley. Kvalitetna, lako se čisti u svakom dijelu, lijepa. I sad sam u dilemi, je li aluminij zdrav(iji)? Postoji aluminijsko posuđe u kojem se kuha, pa valjda... A opet, i u teflonu se kuha pa nije zdrav.

    Imate li kakve informacije o aluminijskim bocama ?

  10. #10
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    Nedavno sam našla u Intersportu planinarsku aluminijsku bocu za piće, McKinley. Kvalitetna, lako se čisti u svakom dijelu, lijepa. I sad sam u dilemi, je li aluminij zdrav(iji)? Postoji aluminijsko posuđe u kojem se kuha, pa valjda... A opet, i u teflonu se kuha pa nije zdrav.

    Imate li kakve informacije o aluminijskim bocama ?
    ovo i mene zanima, ak netko zna...

  11. #11
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    znam da je prije koju godinu bila neka drama s tim sigg bocama
    ne mogu sada naći onaj neki prvi članak koji sam čitala, ali ima i tu nešto
    http://www.treehugger.com/files/2009...t-it-right.php

    mi već oko godinu dana imamo ove i ja sam super zadovoljna
    http://www.kleankanteen.com/news/SIGG-bpa-metal-bottles-letter.html

    lako se peru, čak i taj sportski čep se da solidno oprati, klincima padaju i nekada se malo udube, al ništa strašno (ne znam dal bi boja otpadala na šarenima, mi svi imamo ove brushed stainless)

  12. #12
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Cure, koja je cijena sigg boca a koja ovih koje navodi Mama Medo ?

    Kupili ste ih preko interneta?

    Hvala

  13. #13
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    leo i ja imamo klasičnu 18 oz (532 ml) sa sportskim čepom - cijena 16,45 USD ili 2 komada 30,90 USD
    http://www.kleankanteen.com/products...z-classic.html
    naše je šogorica donijela iz USA, ali vidim da imaju na sajtu i international s(kršitelj koda)ing, ali ne pišu cijene

  14. #14
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    Ako sam ja dobro shvatila, Sigg boce su aluminijske i imaju premaz(plastika) zbog djelovanja kiselina iz voća, a klean kanteen je od nehrđajućeg čelika koji je otporan pa mu ne treba premaz.

  15. #15
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Modesty 71, kaj ti kažeš na razliku između Sigg i Klean Kanteen boca?

    Usput, ako ste na Kvatriću, onda smo susjedi !

    Ivke, puno ti hvala na odgovoru !

    Znači, i u jednim i u drugim se mogu furati sokovi?
    Posljednje uređivanje od Teica : 03.06.2010. at 23:33 Razlog: font

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ja sam navratila da vam kažem da su trenutno u Mulleru sigg boce na sniženju. Moje dijete ih koristi. Još mi se čep nije upljesnjivio, a ako se to dogodi, neću kemijati, već kupiti novi. Vidjela sam rezervne gumice za čep, pa ako zatreba, eto znam rješenje. Uglavnom, mi smo sa sigg zadovoljni. I da, iz jedne pije vodu (ulijem iz aparata aquavivu), a iz druge povremeno sok. Obje su s vremenom poprimile čudan miris, iako sam ih prala običnom vodom i/ili deterđenom. Čim sam to primjetila očistila sam ih tabletama i sada su dobre.

  17. #17
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Rena7, hvala !

    U Mulleru u CC1 ili kojim slučajem na Trgu?

    Koliko koštaju sada?

  18. #18
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Isprobala sam cijelu cetu metalnih boca i priznajem da mi ne valja niti jedna. Ne sjecam se je li ijedna od njih bila Sigg, ali pretpostavljam da je. Voda u njima bi smrdila od prvog dana, a plasticne cepove je nenormalno nemoguce oprati. Nisam nikad lijevala u njih nista osim vode.

    Sad koristim Nalgene, BPA free jednolitarske plasticne boce i odlicne su mi. Nista ne pljesnjivi, nista ne smrdi, a i limunada se fino isprala (muz ju je utrpao unutra dok nisam gledala). Tu su oko $10,00 po komadu. Mojoj najstarijoj je oko 7-8 mjeseci i jos je kao nova
    Posljednje uređivanje od Kaae : 04.06.2010. at 02:09

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Nažalost ne znam za Zg, ove sam vidjela u Slavonskom Brodu. Ja osobno bih prije provjerila u CC1, sa ovim Mullerom na Trgu imam iskustvo da su u startu skuplji. A cijenu ne znam stvarno, ovisi o modelu i veličini. Onako odokativno snižene su do 40% sigurno.

  20. #20
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Rena7, hvala još jednom !

    40% je pravo sniženje.

    Kaae, long time no hear ! Kad dolaziš da mi dofuraš tu Nalgene bocu - jer kad si tu, onda smo susjede

    Ali dok ne dođeš, kaj da naručim preko interneta ili kak da dođem do njih?

  21. #21
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    imam dvije sigg boce koje su redovito u upotrebi (3g, 2g), nema plijesni, nema smrada
    jedna je sa sportskim cepom, druga ima ovaj s gumicom, na navoj
    prezivjele su i padanja po podu koja plasticne verojatno ne bi

    uz jos nekoliko boca od inoxa koje imamo za izlete moram nazalost reci da nam novih ne treba

    kazem nazalost jer dolaze u sjajnim izdanjima, rado bi ih skupljala :/

    s ovog linka od kaae mi se svidja ova wide mouth varijanta, to mi je najveca zamjerka sigg bocama, sto moram usta skupiti u kljun
    samo ne kuzim onu cjevcicu sto se vidi na nekim fotkama unutra?

  22. #22
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Wide mouth je odlicna stvar, moje su sve ovakve, jedino ljepse. Crvena ima tockice, zelena neke smijesne cvjetice.

    Mislim da je ta cjevcica nekakva simulacija cuclanja vode na slamku, valjda da se ne zalijes.

    Inace, imaju neku novu foru (nisam vidjela Nalgene, vec neke druge proizvodjace) da se za cep drzi nekakav ulozak, punjen ne znam cim (podsjetilo me na ono plavo sto se smrzava i stavlja u putne zamrzivace) - taj dio se smrzne i onda ugura u bocu tako da dulje voda bude hladna.

    Tu po Americi svi, ama bas svi, vucaraju ove visekratne boce, ali ih najcesce ne pune vodom. Unutra je neki sok, a jos cesce nista jer ionako imaju ona ogromna pakiranja Cole ili tko zna cega iz raznih restorana.

    Teica, nemam pojma kad dolazim. Krajem ljeta/pocetkom jeseni... kad god me puste, s obzirom da radim tek dva i pol mjeseca. Pogledaj na web stranici ili na ebayu moze li ih se naruciti online. Pretpostavljam da negdje moze!

  23. #23
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Kaae, ako do tad kad dolaziš ne uspijem nabaviti, ima šanse da mi dofuraš? Neku šarenu, kao tvoje

    Off topic, suuuper da radiš!

  24. #24
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    odličan mi je spot.

    a meni se čini da ima tu još jedna stvar. ok, zdravo je piti, ali čini mi se da pretjeruju i s tom količinom vode koju treba dnevno popiti.

    ok za izlet na livadu. al šta će vam inače te boce?

  25. #25
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

    ok za izlet na livadu. al šta će vam inače te boce?

    za igraliste, tj park, ivar ima lose iskustvo sa zicanjem konobara casu vode
    i za onda kad znas da si cijeli dan po gradu, na cesti, i da bi sigurno kupila plasticnjacu usput

  26. #26
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    za igraliste, tj park, ivar ima lose iskustvo sa zicanjem konobara casu vode
    i za onda kad znas da si cijeli dan po gradu, na cesti, i da bi sigurno kupila plasticnjacu usput
    ovo mi je tužno, a imam slična iskustva kad su djeca na moru žicala konobare čašu vode!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    ma šta mu nisu dali vode?
    nama kad se dogodi da tražimo uvijek su svi davali.

  28. #28
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa Vidi poruku
    ma šta mu nisu dali vode?
    nama kad se dogodi da tražimo uvijek su svi davali.
    pa odraslima nece odbiti

  29. #29
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    nemam loših iskustava s konobarima i traženjem vode ali se sjećam još ko klinka kad sam bila s mamom u jednoj lokalnoj slastičarni i tako mi sjedimo i dođe pet klinaca iz parka i žica vode. i teta svima da čašu i komentira da kako su ti roditelji komotni...puštaju djecu van bez vode i onda ona jadna moraju žicati ali im ne bi palo na pamet da onda donesu jednom mjesečno litru čarlija za hvala što ona stalno mora prati za njima te sve silne čaše!
    a isto tako se sjećam da nas jednom (mamu i mene dok sam bila mala) nisu pustili u kafiću na wc dok stari nije nešto naručio za popit!

  30. #30
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    Modesty 71, kaj ti kažeš na razliku između Sigg i Klean Kanteen boca?

    Usput, ako ste na Kvatriću, onda smo susjedi !

    [/SIZE]

    Baš sam prekjučer u Mulleru na Trgu gledala siggice BPA free i koštaju 120-140kn! Jest da su slatke, baš za klince, ali prije su bile 70 - 100kn (doduše ne u Mulleru na Trgu), pa sam se šokirala.

    Btw, sad se pitam jel moja siggica BPA free ili nije jer je kupljena prije nekih 2 godine. Kak da to ustanovim?

    Za Klean Kanteen nisam do sad čula, hvala cure na informaciji.

    Teica susjedo, a u koji parkić idete? Mi smo najčešće u Maxiću (biramo hladovinu ), a najbliži parkić nam je u Tuškanovoj / Bartola Kašića. Povremeno odemo i na O. Keršovanija ili Petra Krešimira.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Home sweet home je dobio http://www.aladdin-pmi.com/Asia/prod...x?ProductID=15
    ja kupila i zaljubila se, nosam je svuda sa sobom.
    ne volim te metalne boce a one plastične za bicikliste mi uvijek neperivo izgledaju - ova je genijalna, periva u suđerici, BPA free, predivan dizajn...cijena visoka al šta ćeš, HsH u svemu dere. ali isplati mi se svaku kunu, evo kraj kompa mi i zaljubljeno je gledam - i klincima je atraktivna, stalno piju

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj ivala prvotno napisa Vidi poruku
    Home sweet home je dobio http://www.aladdin-pmi.com/Asia/prod...x?ProductID=15
    ja kupila i zaljubila se, nosam je svuda sa sobom.
    ne volim te metalne boce a one plastične za bicikliste mi uvijek neperivo izgledaju - ova je genijalna, periva u suđerici, BPA free, predivan dizajn...cijena visoka al šta ćeš, HsH u svemu dere. ali isplati mi se svaku kunu, evo kraj kompa mi i zaljubljeno je gledam - i klincima je atraktivna, stalno piju
    ivala, baš je lijepa! koliko si ju platila?
    ja imam relativno novu siggicu, ali sve mi nešto padaju na pamet razlozi za kupovinu još jedne boce

  33. #33
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Uh, deru i na Aladdinu u Zg-u, cini se. Imam njihovu termosicu-casu i obozavam je. Tu su najskuplje oko $15, a ove plasticne za vodu u principu ne prelaze $10.

  34. #34
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    @Kaae, ta termosica čaša, da li curi ili dobro zatvara? Imam neku koja ne može bezbolno preživjeti transport autom u okomitom položaju.
    Posljednje uređivanje od enela : 14.07.2010. at 09:50

  35. #35
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    gledam te Sigg bočice i stvarno su prekrasne i želim si jednu (i još jednu za starije dijete, jednu za mlađe i za MM naravno ) .... ali tako su skupe, šteta što nisam skužila kada se pisalo o onih 40% popusta

    jel ima netko neku jeftiniju, a zdravu alternativu siggu?

    curka mi sada kreće u školu, pa me zanima u čemu vaši klinci nose vodu u školu, mislim staklena boca bi se razbila (a i ne mogu nigdje naći one male staklene Jane ???), sigg mi je momentalno preskupo, a i bilo bi šteta da ju u školi negdje ostavi

  36. #36
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Gdje kod nas ima najveci izbor Sigg boca i kako se krecu cijene?

  37. #37
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa Vidi poruku
    curka mi sada kreće u školu, pa me zanima u čemu vaši klinci nose vodu u školu, mislim staklena boca bi se razbila (a i ne mogu nigdje naći one male staklene Jane ???), sigg mi je momentalno preskupo, a i bilo bi šteta da ju u školi negdje ostavi
    pa moj ne nosi vodu u školu.
    kakva voda u školi? meni na pamet nije padalo dat mu vodu za u školu.
    kad idu u wc, ako su žedni, tamo se napiju vode.
    pa zamisli nastavu gdje svaki klinac ima svoju bocu vode na klupi (a tako je bilo dok nije učiteljica zabranila, ne samo vode, nego i sokova, kole itd), pa malo sluša, malo poteže iz boce.
    na tjelesnom, isto. imaju wc u dvorani, ruke i to je to.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 19.08.2010. at 13:16

  38. #38
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pa moj ne nosi vodu u školu.
    kakva voda u školi? meni na pamet nije padalo dat mu vodu za u školu.
    kad idu u wc, ako su žedni, tamo se napiju vode.
    pa zamisli nastavu gdje svaki klinac ima svoju bocu vode na klupi (a tako je bilo dok nije učiteljica zabranila, ne samo vode, nego i sokova, kole itd), pa malo sluša, malo poteže iz boce.
    na tjelesnom, isto. imaju wc u dvorani, ruke i to je to.
    nije mi ni palo na pamet da će piti pod nastavom, i znam da neće ako joj objasnimo zašto ne smije, voda isključivo za vrijeme odmora, poslije sendviča ili tako nečeg ... sjećam se, i mi smo pili u wc-u pod pipom, ali sada mi vlastita bočica izgleda prihvatljivije ... i malo sam čitala topike gdje se piše što djeca nose u školu za užinu, većina je navela i bočica vode ili soka

  39. #39
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Mene zanima informacija onih koji već koriste sigg boce koliko ih godišnje dođe održavanje iste (mijenjanje kljunova, kapa, čepova, čišćenje s onim tableticama i to)?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja koristim samo obican cep. ne koristim one tablete. u ducanu su mi rekli da tablete nisu ni potrebne

    perem ih i u sudjerici

  41. #41
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima informacija onih koji već koriste sigg boce koliko ih godišnje dođe održavanje iste (mijenjanje kljunova, kapa, čepova, čišćenje s onim tableticama i to)?
    ništa
    čepove do sad nisam mijenjala, ne vidim potrebe, a neke su mi boce sigurno stare preko 5 godina, samo moram paziti da ne stoji boca dugo zatvorena jer dobije neugodan miris
    većinom stavim unutra samo vodu pa ne moram tako često prati, samo osušim
    kad perem, nalijem malo vode i kap deterđenta ili malo sode, pa promućkam i isperem i to je sve
    jedino što bih još rado nabavila je neka spužvica ili četkica koja može ući unutra, ali nemam dovoljno usku

  42. #42
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Hvala na info. A četka posebno za te boce ima u Mulleru, 40tak kunića.

  43. #43
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Meni se ove termosice za ručak silno sviđaju - da li netko zna da li je to zdravo?
    http://www.aladdin-pmi.com/asia/prod...?ProductID=121

  44. #44
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Ja pikiram na ovu staklenu: http://www.theglassbabybottle.com/mm...assbabybottles
    Ima li kod nas nešto slično za kupiti?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se ove termosice za ručak silno sviđaju - da li netko zna da li je to zdravo?
    http://www.aladdin-pmi.com/asia/prod...?ProductID=121
    to je plastika

    mi cesto koristimo staklene boce od paradajz sosa (u zg kupujem u DM)

  46. #46
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    hm, staklo bojim se- mi smo handravi, najeli bi se stakla ili puno čistili

  47. #47
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    http://www.purastainless.com/products/

    Evo još jedna vrsta inox boca....

    pikula, u Kiki ima metalna termosica. Ne znam da li je inox. Još mi nije u budžetu pa sam samo snimila u prolazu

  48. #48
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Jeli netko možda probao Flašku? Danas sam je vidjela u bio&bio. Staklena boca, drveni čep, ima oko sebe neku košuljicu da se ne razbije i preporučuju je koristiti višekratno i nositi sa sobom. Mislim, staklo je najzdravija opcija, ali nekako me strah nositi je u torbi. Evo link: http://www.flaska.hr/hr

  49. #49
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Imam za dijete tu metalnu bocu za vodu, ali ima čudan sportski čep koji se voli upljesniviti, a ne možeš ga očistiti.
    Mi kupujemo zamjenske cepove na istom mjestu gdje smo kupili i boce.

  50. #50
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    OK, a gdje se kupuju navlake (a da ne koštaju više od boca)?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •