Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 360

Tema: iRobot, samohodni usisavači

  1. #201
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja sam na kraju kupila aqua trio - meni je zakon. Sje nađe svaki put se čudim gdje nađe svu tu prljavštinu, fuj...

  2. #202
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ali, taj aqua trio nema veze sa robotom. Sa tim triom moraš sama raditi.
    Robot iRoomba radi bez čovjeka. U tome je bit, a ne u tome koliko će očistiti , bar kad sam ja u pitanju.

  3. #203
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Moja dobitna kombinacija je da prvo operem pod s aqua triom i nakon toga pustim rombu da usisa. Ili obrnuto,ovisi o vremenu koji imam na raspolaganju- roombu obicno uklljucim kad idemo van. A sto se tice peraca podova - s ovim cijeli stan prodjem za 15 min, roombi treba malo vise a ja nemam uvijek vremena a ni zivaca cekati sa ona zavrsi pa sa mogu ja oprati pod. Da moram birati ili aqua trio ili roomba bi prije uzela aqua trio a kako ne moram onda mi je imati jedno i drugo dobitna kombiacija. A roombine perace bas i hvale tako da jih nisam uzimala u obzir, i isto tako smeta mi taj dug period pranja....za nas stan bi mu valjda trebalo dva dana....

  4. #204
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Iskustva sa vileda virobi čistačem?

    To je ovo: https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...s2JT84jUSOYK7B

  5. #205
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    Problem s viledom sto moras svaki putmijenjati taj papir, pa to uskoro postane skupi sport

  6. #206
    Teea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    4

    Početno

    žene, jel ima koja ili zna nekog da ima iRobot KMS, našla sam ga na sniženju i to veeelikom, i sad me muči dali on štogod vrijedi, pošto ga još nisam vidjela?

  7. #207
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Trebam preporuku!
    Dakle, ima li netko robota koji usisava i pere pod, ako ima kako funkcionira.
    Sveki me zamolila da joj pogledam po netu, koji je najbolji model, a kako ja i nisam bas u toku, nisam sigurna misli li na rumbu ili kako se vec zove. Djete mi je u gripi, kratka sam s vremenom na kompu, spasite me...
    treba joj za apartmane, da joj cisti jednu prostoriju dok je ona u drugoj, pozeljno da i usisava i pere pod

  8. #208
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Haha i da ručak skuha.
    Imam to čudo koje kakti samo čisti i nisam zadovoljna.
    Predugo traje, vrti se i petlja i opet poslije ja nađem svašta.
    Ok, možda sam ja malkice komplicirana za čišćenje i volim da je savršeno čisto, ali po mom iskustvu ti roboti ne valjaju ništa.
    Ja sam ga dala podstanarki pa nek se ona s tim igra ako hoće.

  9. #209
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Evo, kupila je aqua trio, super za održavanje kuće, za generalke je bolji usisavac vulgaris i krpa. No ona nema problem sa hranom po podu od malog ljutka, pa joj savršeno odgovara. Zato ja imam čistac na paru

  10. #210
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    A vidi, postoji cijela tema posvećena...
    Imala sam dugu želju uzet ga, ali dečko me odgovorio.

  11. #211
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    da ne citam cijelu temu ispocetka jel tom cudu smetaju stepenice? tj. je li dovoljno pametan da skuzi iste ili se sronda niz njih i nastavi usisavati prizemlje

  12. #212
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Skuzi stepenice. Mozes ga i na ormar staviti da gore usisa, nece pasti. Pametan je, cak i prica. Samo jako spor. Jako.
    Ne smijem ga gledati dok cisti, deset puta prodje kraj mrvice, tek 11. put usisa

  13. #213
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa u 9 sati koliko me minimalno nema doma valjda ce uspjeti nesto napraviti.
    hvala Beti, danas sanjam kako si organizirati zivot u kojem se ja pojavim doma i uzivam u cistoci istog.

  14. #214

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    29

    Početno

    Ima li tko iskustva s Roomba 631 modelom? Isplati li se uopće dati toliko novaca? Kućne ljubimce nemamo, ali imamo razigranog trogodišnjaka
    Dvojim da li mi se to uopće isplati ili da probam s jeftinijim modelom ili jednostavno nastavim proklinjati usisavanje kao i do sada?
    U stanu je samo laminat, tepiha nema.

  15. #215
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Da li su isplativi stvarno? Vidim neki imaju 4h punjenja, spremnike male od cca 0.5L, baterija traje 100min. Potrošnja struje?

  16. #216
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Mi imamo Xiaomi. Detalje ne znam jer mi je bozicni poklon
    Nama je OK. svaki dan usisava. Djeca imaju zadatak ga pokrenuti, sto rade preko aplikacije. Tepiha nemamo, tj. imamo jedan al zanemarivo.


  17. #217
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    I u jednom usisavanju sva prašina stane u spremnik? Jer kod mog vulgaris usisavača spremnik bude pun nakon 4 sobe usisavanja

  18. #218
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    prostor koji usisava je cca 60 m2. usisava svaki dan.
    mi nemamo zivotinje.
    i da prasina/mrvice stanu u spremnik.

  19. #219

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja jako volim svoju Roombu .

  20. #220

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Ja imam Roombu 650 i nisam prezadovoljna.
    Prvenstveno jer mi je stan malo labirintast i nema sanse da se ona sama u njemu orjentira.
    Moram je sama prebacit iz sobe u sobu. Ne bih rekla da Roomba ista pamti. Zapravo, Roomba hoda do prepreke, udari u nju, zarotira se za 45 stupnjeva i ide dalje ako je put cist. Ako nije opet se vrti za 45 i tako dok se ne osobodi. A to trajeeeeee.
    Super je za otvorene tlocrte i ne previse namjestaja. A kod nas to nije tako.

  21. #221
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mi imamo 960. Nasa se zavrti oko prepreke, usisa skroz okolo i zaobidje ju jer ima kameru.
    S dva psa i bebom, ne znam kako sam zivjela bez nje.
    Nemamo tepihe, ali usisava svaki dan cca 60-ak kvadrata prizemlja bez problema. Ako preskocimo jedan dan usisavanje, onda ju je potrebno prazniti prije nego zavrsi

  22. #222
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dobro da je nisam uzela. Prolupala bih da mi tako zaobilazi desetak puta isti komad poda.

  23. #223
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam Roombu 650 i nisam prezadovoljna.
    Prvenstveno jer mi je stan malo labirintast i nema sanse da se ona sama u njemu orjentira.
    Moram je sama prebacit iz sobe u sobu. Ne bih rekla da Roomba ista pamti. Zapravo, Roomba hoda do prepreke, udari u nju, zarotira se za 45 stupnjeva i ide dalje ako je put cist. Ako nije opet se vrti za 45 i tako dok se ne osobodi. A to trajeeeeee.
    Super je za otvorene tlocrte i ne previse namjestaja. A kod nas to nije tako.
    Istina.
    A kad uđe pod stolicu i krene udarat od noge do noge...zapetlja se u kablove, nervira mi psa...
    Ja sam to likvidirala iz kuće.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #224

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro da je nisam uzela. Prolupala bih da mi tako zaobilazi desetak puta isti komad poda.
    Pa ne gledam je. Upalim je dok idem van. Dok se vratim, ona je gotova.

  25. #225
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ima i netko ovu Bravu koja briše pod?..dosta je dugo u ponudi...toliko je dobra da nema pretjerane konkurencije?

  26. #226
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ima li netko iskustva sa ovom premium serijom Roomba robota, i7?
    Postoji i7 i i7+, on je sa spremnikom za pražnjenje. Možda bih čak uzela taj sa spremnikom, kad već olakšavam čišćenje da ga olakšam do kraja.

    Jako mi je privlačan jer ima smart mapping pa navodno preko mobitela određujem što će sve čistiti. I zato što usisava i tepihe. S druge strane, ne znam koliko su ti roboti brzi, naravno da je svaki video koji pogledam ubrzan pa ne mogu procijeniti koliko mu zapravo treba. I koliko su glasni? Ako je spor i glasan, ići će mi na živce. Ako ostavlja za sobom isto će mi ići na živce.

    U biti, koliko su uopće ti roboti dobri za osobu koja ne može ne vidjeti svaku mrvicu na podu?

  27. #227
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Tvoje trenutne kriterije robot ne moze zadoviljiti.
    Mojoj familiji je OK. Moji kriteriji su odavno izgubili kompas.
    Dakle usisa OK. Ali nas donji kat kojeg usisava se prilicno prazan. Robot radi svaki dan. Nema previse prepreka, a dodatno usisamo i "rucno" jednom tjedno. Pri tome micemo kante za smece i sl.

  28. #228
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Šteta. Baš sam imala lijepu sliku u glavi, nitko ništa ne radi, a podovi blistaju.

  29. #229
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Riri, spor je, ali detaljan. Ne možeš gledati dok radi jer bi poludjela deset puta prođe kraj jedne mrvice, a tek ju 11.usisa. Uglavnom, on je idealan da ga ostaviš da radi sam, ili ga zatvoriš u sobu ili odeš van.
    Nije nešto glasan, ali sat vremena zujanja mene izludi. Dosta se vremena izgubi da mu raspleteš kosu oko četki. I dlake. I prašinu. On sve usisa sam, ali četke čistiš ti ( ili alfa men ).
    Super je za dlake od psa, ma sve blista nakon njega, ali...sve ga manje i manje koristim, nemam strpljenja čekat da očisti. Pa svo ono micanje prije. Za spavaću sobu je ok, samo ga ubacim i zatvorim vrata. Dok me ne pozove da je gotov napričasmo se mi ovih godina što ga imam.

  30. #230
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Alfa men je zapravo oduvijek za zapošljavanje čistačice tako da stvarno nitko ništa ne mora, ali ja nisam.

    Koliku površinu ti očisti za tih sat vremena zujanja? Nama na podu ničega nema, osim namještaja normalno, ali stan je dosta velik pa pokušavam skontati koliko bi mu trebalo.

  31. #231
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    U biti, koliko su uopće ti roboti dobri za osobu koja ne može ne vidjeti svaku mrvicu na podu?
    Jedva čekam da dobiješ djetešce, pretpostavljam neće ti više smetat mrvice

  32. #232
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jedva čekam da dobiješ djetešce, pretpostavljam neće ti više smetat mrvice
    I ja ali neeće. Pa bar dok ne dođe da uživam u čistoći haha. I ne znam kako ću to podnositi, tad ću vjerojatno pristati na neku hordu čistačica.

  33. #233
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Otprilike 4x4. Ako mu ostaviš veći prostor, treba mu duplo. A ako čistiš čisto, treba mu manje.
    Najprije se provozi, skenira, i...kreće. Kako je meni prizemlje otvoreni prostor moram mu ili ukopčati virtualni zid ili staviti prepreke u vidu taburea ili lončanica ili on ode pa ne bi nikad bio gotov.
    Kudim ga ja, ali nije loš. No, sama usisam i operem sa Rowentom 2 u 1 tih oko 80 kvadrata pločica hodnika, kuhinje, blagovaone i dnevnog, u manje od pola sata, a on bi to sigurna 2 sata. Za spavaće sobe na katu je posve OK.
    Nisam požalila što sam ga kupila. Neka ga.

  34. #234
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala ti Beti. Mislim da ću ga uzeti pa ako ne budem zadovoljna dat ću ga mami.

  35. #235
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Kod mene povrsinu od cca 60 m2 usisa u cca 30 min. Osim kad.se.zapetlja izmedju stolica. Tad mu treba neko vrijeme da se ispetlja.
    No on je obaveza mojih klinaca pa robot ciati dok sam ja na poslu.

  36. #236
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Valjda onda imate drugačije modele. Meni bi ovih 60 kvadrata za pola sata bilo savršeno.

  37. #237

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo Xiaomi. Detalje ne znam jer mi je bozicni poklon
    Nama je OK. svaki dan usisava. Djeca imaju zadatak ga pokrenuti, sto rade preko aplikacije. Tepiha nemamo, tj. imamo jedan al zanemarivo.

    Jel to ovako nešto: https://smartmall.hr/trgovina/xiaomi...-za-navodenje/ ? Ovi moji su ludi za tim kinezima (Xiaomi) pa kad smo pričali o tim robotima usisavačima odmah je pao ultimatum - ako ćemo ga kupiti mora biti Xiaomi

  38. #238
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    karantena nas tako izgleda. ali ne znam jel bas taj model. kako sam vec napisala bozicni poklon je bio i bio je bas veliko iznenadjenje.

  39. #239
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti Beti. Mislim da ću ga uzeti pa ako ne budem zadovoljna dat ću ga mami.
    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda onda imate drugačije modele. Meni bi ovih 60 kvadrata za pola sata bilo savršeno.
    Kod mene je sve prostor , namještaja minimum, samo pod, i to pločice. Na parketu je puno brži.
    A i pas ga ometa nisu presretni jedan s drugim.
    Puno je tu parametara.
    Kad mi se žuri, metla je najbrža. Ustvari nije, najbrže je zatvoriti oči i btb

  40. #240
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Haha i mi imamo psa, ali nadam se da mu neće ništa.

  41. #241
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Imam ovaj i radi svaki dan kad nas nema doma, ja sam prezadovoljna.
    https://www.smartus.hr/xiaomi-mi-rob...acije-999.html

    Platila sam ga 2.100kn na nekoj akciji prije par mjeseci.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  42. #242
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Haha i mi imamo psa, ali nadam se da mu neće ništa.
    Ja sam se robota riješila.
    Bez veze skroz.
    Vrtio se po stanu pa zapne ispod stolice pa pređe stoput preko nečega i ne pokupi pa mi nervira psa pa premali spremnik za otpad i na kraju kad je otišao pod kompjutor i zapetljao se u kablove dobio je izgon.
    Brže je i temeljitije kad se ručno usisava.

  43. #243

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja imam tog Kineza druge generacije- prezadovoljna. Mapira prostor, odabere zonu pa ide lijevo desno a ne sumanuto.
    Meni on uštedi puno vremena ali ja imam kuću.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  44. #244
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ovdje su isto skroz podijeljena mišljenja o tim robotima kao i svuda gdje sam tražila informacije.

    Sutra idem do trgovine da ga vidim, pa ako kupim napisat ću dojmove.

  45. #245
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Kupila sam i7+, sa spremnikom.

    Za prvi put sam ga uključila dok sam ja tamo da vidim kako radi i pripremila sam se na to da me iznervira, ali nije. Ide lijevo desno po prostoriji, od početka do kraja. Što kaže Angelina, ne ide sumanuto.
    Sam ode do spremnika da se isprazni. Sama biram vrijeme čišćenja preko mobitela, pa mu tako kontroliram i brzinu. Ja sam ga stavila na sat vremena jer baterija traje 75 minuta pa da mi ne prekida sa punjenjem. Ode se sam i napuniti. E da, stan je 110 kvadrata. Dosta prostora je otvoreno, bez nekih stvari po podu, a u jednoj sobi nemam doslovno ništa, pa se i to treba uzeti u obzir.

    Psu ne smeta, on je bio tolika flegma da ga je pogledao na par sekundi i nastavio svoj život.

    Jako je dobro očistio, sve što sam mu uspjela naći da mu zamjerim je možda tri pseće dlake na tepihu i to je to, mrvice ne ostavlja. U četke mi se danas nije ništa zapetljalo, ne znam jesam samo imala sreće ili se neće ni petljati. Jedina mana mu je punjenje od tri sata, ali mislim da ni to neće biti problem ako ga budem stavljala na sat vremena.
    Sve u svemu, jako sam zadovoljna današnjim čišćenjem.

  46. #246
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Bome, Riri, za 9.000kn ima da nakon usisavanja i robu popegla!

  47. #247
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Bome, Riri, za 9.000kn ima da nakon usisavanja i robu popegla!
    Eh, ko da si mene pitala....

  48. #248
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma da netko takvog izmisli, dala bih i duplo, samo da ne moram.

  49. #249
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Ja imam Xiaomi 2.generacije (pere podove) i prezadovoljna sam! Uz sušilicu i perilicu suđa, najdraži pomagač u kućanstvu! Ne mogu se uopće više zamisliti da usisavam. Ok, izvadim usisavač jednom mjesečno. I što je najfascinantnije, i kad ga svaki dan upalim, on svaki dan skoro napuni spremnik prašinom!!!
    Divotica od stroja!

  50. #250

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam Xiaomi 2.generacije (pere podove) i prezadovoljna sam! Uz sušilicu i perilicu suđa, najdraži pomagač u kućanstvu! Ne mogu se uopće više zamisliti da usisavam. Ok, izvadim usisavač jednom mjesečno. I što je najfascinantnije, i kad ga svaki dan upalim, on svaki dan skoro napuni spremnik prašinom!!!
    Divotica od stroja!
    Moze link?

Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •