Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 360 od 360

Tema: iRobot, samohodni usisavači

  1. #351
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Gore smo pisali ti roboti koji su kombinacija usisavanja i pranja nisu dobri jer samo smrljave.
    Tako ti opere da moras opet rucno. Svojedobno sam puno sve to izucavala.

    Puno je bolje kupiti odvojeno.
    Preporucam Roombu za usisavanje, ja nisam vec 2 god otkako je imam uzela usisavac u ruke.

    Moras maknuti igracke, pogotovo one sitne tipa legiće.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.05.2022. at 07:11

  2. #352

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    sve zavisi koliko imate stvari po stanu i kolika je površina

    ti usisavači su dobri za prostore gdje nema puno namještaja, općenito stvari koje priječe put ... i ako nemaš stepenicu/e u stanu

    meni na kraju samo služi za hodnik i moju sobu.
    u dječje ne puštam jer su jedna 9m2 i dvije još manje, po podu bude torbi, igračaka, papuča, lopti i sl. i nema smisla puštati jer se ne može zavlačiti u sve rupe
    dnevni također više ne puštam jer u 30 kvadrata je i blagovaonica, i kauč, i fotelja, i stolići, i radni stol, i pseći krevet, cvijeće ... isto nema smisla jer to traje i traje ...

    proces skupljanja i podizanja stvari je toliko dug, da ja brže izvadim obični usisavač i to riješim

    ja inače imam robot koji i pere podove, to je isto proces - zamijeni spremište, ulij vodu, uzmi krpu, zakači dodatak za pranje, pa onda opet sve skidaj ...

    dakle, moj zaključak, ako netko ima 100m2 praznog prostora, bez puno stvari, i ako mu se da zafrkavati s aplikacijom (to je isto priča za sebe, nekad radi, nekad ne, pa prebacivanje s moba na mob, pa mapiranje prostora koji nije kocka nego nepravilnog oblika ... katastrofa, nemam strpljenja za to) onda go for it!

  3. #353
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Zasto s aplikacijom? Meni normalno radi iako u najvecem broju slucajeva upalim robota rucno.

    Ja prije usisavanja samo dignem stolic u boravku i ako mi se da stolice oko blagovaon.stola.
    Nista drugo ne trebam micati.

    Sofa je podignuta od poda, normalno udje ispod nje.

    Roimeda,
    Sto je stan vise minimalisticki sredjen, to bolje.

    A djecje sobe djeca maknu radne stolice, skolsku torbu i koš i voila, usisa im super.
    Ali jakooo je bitno kakvog robota uzmes, ja zaista preporucam Roombu a ne Kineze.
    Sve frendice koje imaju Kineze su s vremenom odustale.

    Praznjenje cas posla, istrese se kutijica i ako treba ociste valjci (ako netko ima dugu kosu da se uklone dlake s valjaka).Niposto nenuzimat da ima dole ispod cetke jer to onda trajeee...obavezno 2 silikonska valjka.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.05.2022. at 08:31

  4. #354
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja imam prilično suprotno iskustvo
    Imam kineza, Roborocka S6maxv, usisava i pere. Prezadovoljna sam s njim. To pranje nije doslovno pranje već brisanje mokrom krpom. Ja 1x tjedno imam detaljno usisavanje i pranje poda a ostale dane Spy održava.
    Imam veliku površinu hodnika i kuhinje s pločicama, i za to mi je predobar. Stvari i onako mičem jer ne podnosim nered, s usisavačem i bez njega. Doduše, kod nas je minimalistički tako da mu ne smeta namještaj. A ako je ostalo nešto na podu od stvari, uredno zaobilazi. Aplikacija radi bez greške.

  5. #355
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Eto ga super ivana s Drago mi je da imate takvo iskustvo, moje sve odustale, doduše nisu imale tog Kineza 2 u 1.

    Pls pojasni koja ti je razlika detaljnog usisavanja od ovog s robotom?

  6. #356
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Najviše po kantunima i nekim rubovima gdje nije najučinkovitiji robot, a i tad izmičem neke djelove namještaja gdje robot ne zalazi.
    Uglavnom po ravnoj površini nema razlike između robota i klasičnog, samo ti rubni djelovi. A s klasičnim usisam i kauče, fotelju pa zbog toga.

  7. #357
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Najviše po kantunima i nekim rubovima gdje nije najučinkovitiji robot, a i tad izmičem neke djelove namještaja gdje robot ne zalazi.
    Uglavnom po ravnoj površini nema razlike između robota i klasičnog, samo ti rubni djelovi. A s klasičnim usisam i kauče, fotelju pa zbog toga.
    A ha kužim, ja sam zadovoljna kako mi usisava kutove onom bočnom četkicom i oko nogu stola i sl., al naravno ne može tamo gdje ne odižem (printer ispod radnog stola), taj dio pređem kad perem podove.

    Ne pamtim kad sam usisala sofu doduše nova je kupljena kad smo uselili i ne jedemo na sofi, tako zaključih da nema potrebe

  8. #358
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    I mi imamo Roborock s6maxV koji pere i usisava. Isto kao i ivana s...on prebriše pod i može se izabrati jačina vode koju ispušta kao i jačina usisavanja. Kad dođe na tepih, usisava jače. Aplikacija mi je ok, nemam nekij zamjerki. Trebalo mi je malo u početku da skužim princip rada. Moji klinci u sobi po podu imaju svašta,tako da prije usisavanja moraju knjige, papire i sl.maknuti. u boravku dižem stolice i 1 teglu s cvijećem. Nije mi to problem.

  9. #359
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Jel de kad se covjek navikne da mu robot to radi, nekako tesko vise zamislit sve to radit sam

  10. #360
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Da da

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •