Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 360

Tema: iRobot, samohodni usisavači

  1. #251
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    nismo ga tu kupili, već vani. Ne znam ima li ih tu u trgovini, ali sigurno se može naručiti. Uguglaj.

  2. #252
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Podižem temu, iako sam mislila da robotko meni nikad neće trebati, no 92m2 ipak traže odredjene ustupke s moje strane

    Jeste li zadovoljne?Koje modele preporučate? Na što pripaziti prilikom kupovine? Hvalaaa.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.09.2020. at 22:50

  3. #253
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja sam jako zadovoljna. Imam ga više od godinu dana, pisala sam na prethodnoj stranici kad sam ga kupovala. iRobot Roomba i7+. Nisam nikad ni imala neki drugi model, ovo mi je prvi i jedini pa nemam s čime usporediti. Ali stvarno je odličan. Olakšao mi je život.
    Posljednje uređivanje od Riri92 : 21.09.2020. at 02:17

  4. #254
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Hvala Riri.

    Koliko mu dugo treba da očisti recimo prostoriju od 40-50m2?

  5. #255
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Moram cirnuti koji je nas model. Mislim da je 960. Imamo ga 2.5 g i super je za podove bez tepiha. Imamo samo 2 mala otiraca i njih ok usise, ali ne skine bas super psece dlake.
    Za 40-50 m2 mu treba cca 45 min do 1 h. Ovisi koliko je prljavo pa moze i vise.
    Nemoj ga ni u ludilu gledati kako radi jer ce ti dici zivce. Cini se da se samo mota i poprilicno je spor..
    Upali ga dok niste doma

  6. #256
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Koliko mu dugo treba da očisti recimo prostoriju od 40-50m2?
    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene povrsinu od cca 60 m2 usisa u cca 30 min. Osim kad.se.zapetlja izmedju stolica. Tad mu treba neko vrijeme da se ispetlja.
    No on je obaveza mojih klinaca pa robot ciati dok sam ja na poslu.
    Citiram da ne pisem ponovo.
    Ja imam neki Xiaomi. Zadovoljni smo. I ne luta sumanuto, vec mapira prostor i lijepo ide lijevo desno.

  7. #257
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mislim da ćemo ga sigurno kupiti samo sr trebamo odlučiti koji model.

  8. #258
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Citiram da ne pisem ponovo.
    Ja imam neki Xiaomi. Zadovoljni smo. I ne luta sumanuto, vec mapira prostor i lijepo ide lijevo desno.
    I mi imamo Xiaomi i super sam zadovoljna, pogotovo od kada u Areni postoji trgovina. Kupila sam neki dan novu četkicu - 40ak kuna je bila!
    Naš ima i funkciju za brisanje podova (spremnik za vodu iz kojega lagano curi voda na neku krpicu). Iako to stvarno vrlo rijetko koristim. Treba mu sat vremena za stan od 100m2.

    Xiaomi je dosta jeftiniji od razvikanog iRobota, a mislim da su karakteristike i kvaliteta isti. Samo što je ovaj Kinez, pa je jeftiniji. ALi kao i s Huawei mobitelima...
    Posljednje uređivanje od kudri : 21.09.2020. at 16:24

  9. #259
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Riri.

    Koliko mu dugo treba da očisti recimo prostoriju od 40-50m2?
    Sama si namještaš vrijeme i postavke čišćenja, tj. brzinu. Nekih pola sata bi ti bilo dosta za takvu prostoriju. Baterija mu traje 75 min pa ja gledam da za to vrijeme i završi da me ne nervira sa prekidanjem zbog punjenja. I postavke si spremiš pa ga pošalješ da ti radi gdje već treba, recimo ja ga za dnevnu sobu i hodnike palim dvaput dnevno jer je pas tamo, a dlake ne podnosim, ali za spavaću sobu jednom dnevno, pa sam si onda spremila tako po kategorijama čišćenja, odnosno po prostorijama. To sve na mobitelu namještaš.

  10. #260
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ne mogu ja to gledati da čisti. 70 min zujanja i paženja da ne stane ni pas, ni mi na njega. Radio je samo kad je bio sam
    Baterija mu se prestala puniti, nakon, valjda 10 godina. Prvih sam godina bila oduševljena, ali s vremenom i sve duljim kosama ženskih članova obitelji, koje se zapletu oko četki, pa mi dulje treba da očistim četke iRobota, nego da usisam cijelo prizemlje običnim usisivačem, uglavnom, za sada je gotova moja epizoda sa iRobotom.

  11. #261
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Beti, u dućanu kad sam se raspitivala su mi rekli da ne uzimam onaj koji ima četkicu nego oba ta dijela (koja skupljaju prljavštinu i prašinu) da budu gumena.

    Mi nemamo dlakave kućne ljubimce, samo kćerka dugu kosu.

    Riri, hvala na pojašnjenju, bome roombu aktivno koristiš , mislim da mi ne trebamo toliko često.

  12. #262
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da, kod gumenih se ne petlja. Meni zna biti dvije tri dlake od moje kose onako omotano skroz oko gume, ali ništa posebno.

  13. #263
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Da, to ćemo uzet u obzir kod odabira.hvala
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.09.2020. at 16:49

  14. #264
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, kod gumenih se ne petlja. Meni zna biti dvije tri dlake od moje kose onako omotano skroz oko gume, ali ništa posebno.
    2-3 dlake od 65 cm su se znale dobrano omotati oko gumene četke. A najgore mi je bilo čistiti onaj dio gdje četke ulaze u utor.
    Neću sad kuditi, kad sam ga voljela, ali da on radi sve, a čovjek ništa, nije točno.

  15. #265
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Imam robot Roombu 980 i odličan je. Doduše, jedan je od najskupljih modela, ali ja imam i psa u kući i kosu koja opada koliko i njegova dlaka, da ga dvaput dnevno pustim da usisa, krcat bi bio. Baš me je poslužio.

  16. #266
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    2-3 dlake od 65 cm su se znale dobrano omotati oko gumene četke. A najgore mi je bilo čistiti onaj dio gdje četke ulaze u utor.
    Neću sad kuditi, kad sam ga voljela, ali da on radi sve, a čovjek ništa, nije točno.
    Nisam ja ni rekla da on radi sve, a čovjek ništa.
    Meni to stvarno nije ništa posebno očistiti. I nema puno. I ne petlja mi se puno. Tako da mi nema što biti problem, ne trošim neko ekstra vrijeme na to. Više bih trošila da svaki dan usisavam ja dva puta.

  17. #267
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Cure,

    Jel ima netko ovog Samsung robota koji usisava i briše podove:

    https://www.sancta-domenica.hr/mali-...vr05r5050.html

    Čini nam se po karakteristikama dosta dobar, a sviđa mi se i opcija brisanja podova.

    Mi nemamo kućne ljubimce, duge kose (samo jedno) tako da nemamo puno dlaka i mrvica, ali svejedno bi nas spasio neki robot.

    Nije nam žurba, pa sad istražujemo najbolji odnos value-for-money.

  18. #268
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nemam, ali gledam i ja. Ovaj mi se čini skup, ali nisam u detalje gledala karakteristike.

    Moji sinovi kažu da su Samsung mobiteli preskupi i da treba uzeti Xiaomi. Sad sam probala primijeniti istu logiku i na ove naprave i gle - bujrum:
    https://www.mall.hr/robotski-usisava...oaAoxpEALw_wcB

    Natrag na temu - nadam se da će se javiti netko s iskustvom... zanimalo bi i mene.

  19. #269
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Hmm zanimljivo..

    Mi inače jako volimo Samsung i sada imaju 5 god garancije.

    Čekamo iskusne da vidimo što misle.

  20. #270
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Upravo sad smo ulovili svoju roombicu jeeeej odlična akcija

    https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87ansk.../p/EK000255697

    Ako još nekome treba roomba, imate raznih modela super sniženih.

    Na ovu cijenu vam ide još 10%na Mastercard ili Maestro.

    Full se isplati
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.11.2020. at 00:55

  21. #271
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Nema papuča u boji?
    Jel to ona koja ne kupuje prek neta
    Sretno s novim ukućanom
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.11.2020. at 07:22

  22. #272
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nema papuča u boji?
    Jel to ona koja ne kupuje prek neta
    Sretno s novim ukućanom
    Da da ta sam to sve muž, a ja samo bodrim.
    Baš smo čekali Black Friday za te neke stvari jer je ušteda velika.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.11.2020. at 08:25

  23. #273
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Sad će nano morate nagnuti flašu

  24. #274
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Hahha može al nija zaslužena zdravica jer nisam ja kupovala on line i držim se antirecesije

  25. #275
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Lili jel vam vec stigao? Do sada si imala obican usisavac? Hajde ako ti se da, napisi kolika ti je razlika. Naime mi imamo normalan miele usisavac i usisavamo jednom dnevno. I iako me privlaci roomba pitam se da li razlika vrijedna tih para.. pa me bas zanima iskustvo nekog tko je frisko presao s jednog na drugo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #276
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    i mene zanima iskustvo s roombom...gledam da kliknem ili ne ...

  27. #277
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Može saša čim mi dodje početkom idućeg tjedna.

    Akcija je izgleda prošla (nema na zalihama) i nema više.

    Evo frendovi probali danas isti taj model kupit i samo im daje redovnu cijenu 4.500kn, no mi taj iznos ne bismo dali ni u ludilu.

    Nama je ispala 1.750kn dakle ponuda koja se grabi i nemam pojma što me potaknulo da baš sinoć kasno kliknem tamo gdje treba. I voila

    U svakom slučaju javim vam povratne dojmove. Mi nismo stizali svakodnevno usisavat (obični usisavač neki bolji Phillips), a veća površina stana, orijentacija jug i baš se vidi po danu svaka mrvica, dlačica (a nisam cjepidlaka i picajzla).

    Više smo van stana nego doma zato mislim da će mi biti jako korisna radi uštede vremena.

    Jvaim vam se idući vikend mah-mah
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.11.2020. at 18:47

  28. #278
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Imam osjećaj da se prema jugu skuplja više prašine,
    Orijentacija sjever,istok ,jug

  29. #279
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Sasa, mi smo prije 2 godine presli s Bosch rucnog usisavaca (neki za kucne ljubimce turbo super plus) na Roombu 960. Tada smo imali 2 velika psa i situaciju da ujutro usisas, a u podne je sve vec prepuno dlaka.
    Roomba je super, ali svejedno bi trebalo jednom, dva puta mjesecno usisati i s obicnim.
    Nedostaci koje sam primijetila nakon duljeg koristenja je vise paucine jer npr. prodje ispod radijatora i otpuse svu paucinu iz radijatora na zastore, a i vise paucine na zidu. Nije to nista dramaticno, samo mi se cini da se nakuplja brze nego inace.
    Nije bas dobar za tepihe. Imamo samo 2 otiraca koje bas na usisa najbolje, ali postoji jaci model koji je vjerojatno dobar za tepihe.
    Imamo stol s nogama koje idu u "U" debljine 0.5-0.7 cm i tu bas na usise najbolje. Uglavnom nagura mrvice oko nogu.
    Treba mu svjetlo da bi dobro usisao. Nas je namjesten da usisava u 7 ujutro kad je jos mrak pa samo stihijski sve preleti, onda ga ponovo ukljucim kad izadjemo jer ga je muka ziva gledati kako usisava dok si u prostoriji.


    Osim navedenoga je super i sluzi svrsi.

  30. #280
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Lili jel vam vec stigao? Do sada si imala obican usisavac? Hajde ako ti se da, napisi kolika ti je razlika. Naime mi imamo normalan miele usisavac i usisavamo jednom dnevno. I iako me privlaci roomba pitam se da li razlika vrijedna tih para.. pa me bas zanima iskustvo nekog tko je frisko presao s jednog na drugo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    imala sam xiaomijev na isprobavanju par dana doma. uglavnom, super za svakodnevno brljanje po sredini. ako imas veliki stan s malo prepreka i uglova bit ces zadovoljna. moj stan je mali, pun prepreka i nije za robota.
    pred 2 dana sam kupila novi stapni, pet dedicated, odlican je. 5min 2x dnevno cuda cini. ulazi u sve uglove i pod kauc. mislim da ce klasicni usisavac ici na 1x tjedno

    Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk

  31. #281
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Magriz, koji štapni si uzela? Meni bi trebao novi

  32. #282

  33. #283
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Hvala

  34. #284
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Sasa, mi smo kupili rumbu 671, al nismo odbacili stari Dyson. Mi nismo tak vrijedni kao vi, usisavali smo subotom. Sad nam roomba usisa koji put i tjednu, jer nam vise nije bilo dovoljno jednom tjedno, ali se bolje usisa s normalnim usisavacem. Ja ne usisavam nikad, pa ti ne znam reci tocno zasto. To je domena od MM. Ja sam samo optimirala izbor uređaja. Mi nemamo psa, imamo samo jednog klinca zmazanca

  35. #285
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Vidim da je munkica napisala detaljnije. Povremeno se vratiti klasici.

  36. #286
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Sasa mi imamo miele usisavac i Mi robota.
    Miele je puno jaci i bolje usisa.
    Nama se robot vrti kroz tjedan a vikendom usisamo obicnim usisavacem.

  37. #287
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Meni rekoše da je bolja originalna Roomba, pa čak i jednostavniji model od bilo koje "kopije" drugih proizvodača robotskih usissvača. Osobno ne znam jer nisam isprobala a kamoli usporedila, al moći ću reći kad mi dodje.

    I zaista se nadam da nećemo morat više koristit obični usisavač, ni vikendom. Aj podnijela bih jednom mjesečno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.11.2020. at 21:51

  38. #288
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    imala sam xiaomijev na isprobavanju par dana doma. uglavnom, super za svakodnevno brljanje po sredini. ako imas veliki stan s malo prepreka i uglova bit ces zadovoljna. moj stan je mali, pun prepreka i nije za robota.
    pred 2 dana sam kupila novi stapni, pet dedicated, odlican je. 5min 2x dnevno cuda cini. ulazi u sve uglove i pod kauc. mislim da ce klasicni usisavac ici na 1x tjedno

    Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk
    Ovako je i kod nas.

    Odustali od ideje da kupimo robota, ne za ovaj stan u kojem smo sada. Imam veliki s vodenim filterom (taj držim u podrumu i koristim samo za generalke otkad smo nabavili novi štapni) ali razmatram mogućnost da jednom (čitaj: u starosti) nabavim i robotski usisavač, ali za njega treba imati odgovarajući prostor.

    Paučinu iz zakutaka ionako rješavam šarenom statičkom metlom https://www.niveta.hr/za-domacinstvo/pajalica-86p.html.

  39. #289
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Surfam i naiđem na istraživanje iz Marylanda koje je dokazalo da se robotski usisivači mogu hakirati, te preko njih saznati sve što se u prostoriji gdje se upotrebljava, govori i radi.
    To je moguće preko njegovog programa mapiranja prostora laserom. Tehničke detalje nisam čitala, nego samo zaključak
    Pazite što radite i govorite kraj usisivača. Možda je špijun!
    A ja bila tako sretna kad mi priča: Error, roomba needs attention! Ili tako nekako, i to na jeziku koji sama odaberem.
    Što li nas još čeka!? Lako se meni smijati, ne radim ja od doma osjetljiv posao...
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 26.11.2020. at 05:46

  40. #290
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nas robotic se nije mogao nositi s povrsinom (preveliko) i preprekama pa smo ga poslali na donju etazu gdje ga prakticki nitko ne koristi.

    U prosloj kuci je svakodnevno skupljao mackine dlake, a usisavala sam obicnim Miele usisavacem svakih 7-14 dana, ili cesce.

  41. #291
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Nitko ne radi od doma opasan posao dok ga nema

  42. #292
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nas robotic se nije mogao nositi s povrsinom (preveliko) i preprekama pa smo ga poslali na donju etazu gdje ga prakticki nitko ne koristi.

    U prosloj kuci je svakodnevno skupljao mackine dlake, a usisavala sam obicnim Miele usisavacem svakih 7-14 dana, ili cesce.
    Nema prevelike kuce, samo premali broj rumbi

  43. #293
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Nema prevelike kuce, samo premali broj rumbi


    Umarao se jado, a i zapinjao ispod nogu nekih stolaca.

    U prosloj kuci smo zatvarali kupaonu jer se nikako nije mogao dogovoriti s ormaricem ispod lavaboa.

  44. #294
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kaae ovi novi modeli su pripametni.

    Mi smo jučer svog pustili za probu, dakle o d u š e v lj e n i smo

    Kako samo lijepo poskenira i brz je, prvo ide ravno, onda oko nogu stola i sofe a za kraj rubove.
    Baš sam ga promatrala.

    Čekam vikend da po dnevnom svjetlu vidim mrvice da ga još bolje testiram, pa se javim povratno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.11.2020. at 08:27

  45. #295
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Evo me s dojmovima, čekala sam mjesec dana da mogu biti sigurna.

    Dakle, život mi je više nezamisliv bez naše Roombice. Prezadovoljna sam. Pustim je svaki drugi dan.

    Jednom tjedno metlom maknem prašinu sa sokla na pod (imam onaj bijeli kao lajsna što se sad stavlja u stanove), tako da mi usisa i to. Usisavač sam spremila u podrum, više mi ne treba. Imam onaj mali ručni za mrvice i Roombu.
    Preporodila sam se.

    Jedina mana je što zasad ne mogu birati koje prostorije da usisa (bit će u updejtanom softwareu dogodine i ta opcija) nego zdravo seljački ako hoću samo kuhinju i dnevni boravak, jednostavno zatvorim vrata prema hodniku. Mislim mogu postavljat virtualne zidove al meni se ne da s tim bakćat

    Eh da što se tiče čišćenja i održavanja, vrlo jednostavno, minimalno vremena, jako pametno sam odabrala (odnosno poslušala savjet trgovkinje) one silikonske kotačiće na dnu a ne četkicu jer pretpostavljam kako bi to izgledalo nakon usisavanja tepiha u kćerkinoj sobi (ima dugu kosu). Ovako se vrlo jednostavno čisti. Ispraznim spremnik i bok.

    Tepihe odlično usisa (automatski se prebaci na jaču usisnu snagu). Također ugodno sam se iznenadila kako nije bučna ni iritirajuća.
    Vrlo sam osjetljiva na zvukove, a ovaj zvuk mi je sasvim ok. Brzo pređe prostorije, nema tog što su cure spominjale razvlačenja amo-tamo, naš model ne radi po uzorku cik-cak i sl nego ide ravno što je najefikasniji smjer kretanja (napredniji modeli).

    Pokušavam se sjetit još nečega...hmm eh da nekad dignem stolice oko blagov. stola, nekad ne (svejedno precizno usisa oko nogu), inače nemam puno nekog razmicanja namještaja, stan je minimalistički s puno prostora. Jedino što sada pazim su u jednom ćošku kablovi od svjetlećih bož.dekoracija koji tamo neće stajati, ali sad stoje dok nam ne dođe komoda za dnevni boravak idući tjedan. Isprobala i kombinaciju roomba i kablovi, izvuče se iz njih.

    Eto svašta sam nabacala bez nekog reda, al sve moje preporuke za roombu! Pisala sam o našem modelu (976).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.12.2020. at 11:06

  46. #296
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Jedino nisam u cijeloj priči skužila zakaj ti je pomoćnik žena?

  47. #297
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Svidjelo nam se ime Rumbica, a morali smo uredjaj imenovat u aplikaciji, pa od milja
    Nema kod mene podjele na muške i ženske poslove meni takve stvari ne padaju na pamet, ovo o čemu pišeš.

  48. #298

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Lili, nisam uhvatila je li tvoj model samo za usisavanje ili i za pranje podova ?
    Mi imamo Miele usisivac koji je presavrsen, ali nemam vremena za usisavanje na dnevnoj bazi. Sada je sezona grijanja na drva (imamo kamin u kuci), puno je prasine, mrvica i bas mi treba nesto sto ce mi svaki dan malo srediti podove..

  49. #299
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Rehab, roombe su inače prvenstveno za usisavanje (mislim da možda postoji jedan model i za pranje podova), koliko sam uhvatila po netu i forumima, oni to izbjegavaju jer nema šanse da bude kvalitetno s istim robotom i usisavanje i pranje.
    Uredjaji koji to imaju zapravo samo smrljaju pod, nije to pravo pranje poda, to su iste četkice s kojiam se i usisava tako da ima logike. Ovi pišem temeljem tuđih iskustava i iskustava mojih prijateljica.

    Neki kinezi ti znaju imat obje opcije, ali svi koje znam da su to kupili, uopće ne koriste opciju pranja podova. Tako da sam ja tražila isključivo usisavanje podova i u velikom luku zaobilazila te s 2 opcije.

    I zapravo mi je nevjerojatno koliko mi roomba izvuče prašine i svega, a koju ni ne vidim u prostoru, za mrvice mi je jasno jer su više nego očigledne

  50. #300
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Da, i ja sam u početku bila prezadovoljna. S godinama mi je dosadio i evo ga u penziji.

Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •