Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 91

Tema: crrrrrrna pecnica - sto cu s njom?

  1. #1
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno crrrrrrna pecnica - sto cu s njom?

    nisam je tako dugo cistila da mi je vec neugodno
    i sad nemam pojma s cime
    molim preporuke

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Ja koristim onaj Activ - Gel za pecnice. Nije los, samo sto se i kod mene rerna zapustila prvenstveno sto mi je to najodvratniji posao ciscenja, a i zbog trudnoce. Stvarno mi je bilo nemoguce sa trbuhom cistit rernu.
    Imaju i ove kuhinje sa automatskim ciscenjem rerne. Ali, koliko para, toliko muzike. I sinoc sam htjela naprskat, ali sam bila preumornaaaaa.

  3. #3
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mr. muscolo sprej.

    nego, kako će se spriječiti da se ovaj PDF ne otme kontroli..?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Ja kontroliram (znaci evo nama raspasoja)
    :raskalaseni smajlic

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    a moj savjet je:
    Pozovi Maju na kavu pa spontano spomeni da ti treba ocistit pecnicu.

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    u skladu s nazivom PDF-a, morati ćeš često mahati metlicom

    ili si nabavi neki od onih super-saugera :keeez:

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Eh, đe me nađe?

    Ajde još čišćenje stranica i vrata pećnice, ali psmtr $#$!%#%$# - meni su s gornje strane vidljivi grijači (!) i ako na njih dođe sprej, onda mi sljedećih nekoliko pečenki ima miris po spreju za čišćenje.
    A trebala bih ih nekako počistiti, jer kad se peče nešto nepokriveno, a masno (npr. domaći "no-gripa" čikn), onda lijepo sve po tim grijačima prska i stvarno su bljak zmazani.

    Dakle - i ja kao i renata tražim poooooooomoooooooć (a može netko i osobno doći oribati, ali to je već tema za burzu :hi,hi

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    mr. muscolo sprej.

    nego, kako će se spriječiti da se ovaj PDF ne otme kontroli..?

    Džizus, a ja si razmišljam koji će se to PDF dokument oteti kontroli? Ah, godine, godine... mozak sve slabije funkcionira...

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i tko je sad tu bakica... :beeelj nacer indijanski ples:

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Stavi u pećnicu loštijeru (hebemu, ne mogu se sjetiti drugog naziva, ono u čemu pečete kolače i meso) sa vodom i zagrijte pećnicu za voda isparava i natopi masnoće (kad da zagorenu teču potopite u sudoperu). Onda je operi normalnim sredstvom za čišćenje, za što manje kemikalija, najbolje s onim sa suđe.

    Izliječila sam se agresivnih sprejeva tamo gdje ide hrana, nemojte s tim sprejevima, to je zivi otrov.

  11. #11
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ma ko je neinformaticar a ne bakica :beljjjj: PDF moze znaciti samo jedno, and it ain't podforum

  12. #12
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ima skroz bio recept za ciscenje pecnice sa sodom bikarbonom.
    meni ovo sto minnie opisuje nije nikad uspjelo

  13. #13
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee za podforum!!!!!!!!!!!!!


    ontopic:
    rernu cistim Arfom Gord, goldenovim Super10 i/ili Cilitom Bang. Najbolje prva dva pomenuta, u kombinaciji, naspricati i ostaviti 15-tak minuta.

    radim s hladnom rernom i poslije nema jakih mirisa.

    jednom sam upotrijebila nesto maksuz za rernu i nisam mogla opstati od smrada hemikalija.

  14. #14
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    majo, slažem se... ja sam tek ovdje naučila da pdf može biti i nešto drugo.

    amalthea nek' objasni bakicu. :ceeer:

    a za stvarno "zašlu" pećnicu bojim se da ne pomaže ništa osim kemije. ovaj mr. muscolo je živi otrov ali stvarno funkcionira! pogotovo ako angažiraš muža da još malo izriba kad odstoji.

  15. #15
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ja sam dvaput ocistila s tim otrovom. iskreno, treci put bi radije kupila novu pecnicu. miris ostaje stoooljecima

  16. #16
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    ima skroz bio recept za ciscenje pecnice sa sodom bikarbonom.
    Ja sam svoju pecnicu zvala crna rupa Kalkute. Mislim da to sve govori.

    Uzmes vrecicu sode bikarbone (onu od 500g), napravis pastu od nje tako da dodas vode taman da upije i postane gusta smjesa. Namazes u debelom sloju u pecnicu i ostavis barem par sati da stoji, a najbolje preko noci. Drugi dan (ili za par sati) uzmes spuzvicu (s onim grubim dijelom) i oribas dolje svu masnocu i prljavstinu.

    Meni je ovo zakon jer ful ocisti, ne smrdi, ne udavim se u kemiji i cak ne moram koristiti rukavice ako mi se bas i ne da.

    Prije ovoga, najucinkovitije sredstvo za ciscenje pecnice bile su mi - PAmpers vlazne maramice (nikad vise nisam Emi s njima guzu obrisala).

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Ja samo znam da cu (jednog dana kad se to konacno dogodi) u svoju novu kuhinju ugradit samociscecu pecnicu.
    Mada, kolko ju ja koristim , nece se tak brzo ni zmazat.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    amalthea nek' objasni bakicu. :ceeer:
    Znala sam da mi to nikad nećeš oprostiti. :buaaaah, šmrc, plač:

    (Za one koji ne znaju - na topicu gdje je Ajvica predstavljala svojeg preeeeslatkog Andrejčeka - zamijenila sam ju s bakom. A kaj ću kad se ne poznajemo :zamišlj:.)

  19. #19

    Početno

    puno masnoce sa rerne ode i sa viledinom miraclean spuzvicom...
    a sa resetke pogotovo!!

  20. #20

    Početno

    Dajte mi, molim vas, objasnite kako se to pecnica moze sama ocistiti?
    (nije pitanje za kviz, stvarno me zanima)

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Ne znam, valjda se zapari pa izventilira.
    Nisam se nikad previse time zamarala. Dovoljno mi je da postoji takva. Pa nek radi kak radi, sam da ja ne moram ribat.

  22. #22
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    te samociscece - mogu se natjerati na neku visoku temperaturu gdje cijeli taj sloj prljavstine izgori, pa se pepeo lako ocisti (e to ne znam kako, jel i za to ima nesto ugradjeno)

    svidja mi se fakat recept s vrucom vodom i recept sa sodom bikarbonom.
    probat cu skombinirat prvo jedno pa drugo, jer si ne mogu zamislit da bi na MOJOJ pecnici jedno bilo dosta 8)

  23. #23
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    eee, da meni netko samovoljno ide ribat podove- ja bi se potrudila pa mu (joj) odmah pripomenula i pokoju o zmazanoj pecnici i tak to....

    renata, renata....ko se zna snac ni u zahodu nije gladan...

  24. #24
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pa sto ako je crna, zato ima vrata.

  25. #25
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Ja u svatovima dobila onaj Zepterov paračistač. Daklem, sa tom parom otopim masnoće i još sa arfom izribam. Te kemije sam jedom probala i nikada više. Smrdi ko vrag. Eto, nađi nekoga tko ima paračistač.
    Baš si nešto mislim... Kad sam ja to zadnji put čistila pećnicu? Ove godine ne...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    97

    Početno

    Meni je pomogao jedino Permetal.
    Kad smo se prvi put selili u iznajmljeni stan, tri dana sam čistila pečnicu i ništa nije pomoglo.
    Onda je stara donijela taj Permetal i sve super.

  27. #27
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    a imaju li vam pecnice stranice od emajla ili ?
    moje imaju nekakve jako hrapave, nemam pojma od cega, pisalo je samocistece, nije bas da se vidi masnoca na tome, ali nije bas ni da guram glavu unutra

  28. #28
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ne mogu da ne spomenem na ovom topicu jednu prestrasnu stvar vezano za sredstvo za ciscenje pecnice... Kad sam cula ostala sam :shock: i moram vam ispricati....

    Proslo ljeto smo bili u parkicu i bio jedan deckic star kao mi.. cca 1.5 god. Mali apsolutno presladak, cisti secer... i kroz par min chatanja, mama krene pricat pricu prestrasnu... Ona je oduvijek pazila da NISTA nije nadohvat djetetu na sto bi se moglo ozljediti, pogotovo sredstva za ciscenje.... Elem, bili su na moru, i ona je tamo cistila pecnicu. Potrosila je cijelo sredstvo za ciscenje (doslovce ga je treskala i cijedila da sve potrosi), i ne razmisljajuci, bacila ga je u smece... Ostatak price pretpostavljam da znate... djete je izvadilo to iz smeca i nagnulo.... I fakat nije moglo popiti vise od par kapi jer je zaista bilo PRAZNO.... I onda je poceo pakao... Osli u bolnicu, oni sto su napravili napravili, ostatak se svodio na to sjediti i cekati....Nije se to odmah niti skuzilo... nego tek poslije, pa nakon dan, dva, mali nije mogao nista progutati, pa sve gore i gore... Najgore je to sto je to luzina i drugacije funkcionira u odnosu na kiselinu koja odmah sve izgrize i to je to... a u ovom slucaju se napravio "film" na jednjaku koji ga je polako unistavao... A oni su morali cekati da vide do kad ce to ici, i kad ce prestati.. visemjesecna agonija... Uglavnom, desilo se to da je na jednjaku grozan oziljak, zbog kojeg je jednjak jaaaako suzen, i onda su isli u Klaicevu i klinac je morao svakih toliko tjedana pod opcu anesteziju i na prosirivanje jednjaka (mehanicko).... brrr..... Kaze ona, da je njen klinac jos super prosao, da tamo ima klinaca kojima su morali odstraniti jednjak jer nije bilo pomoci... I tak je ona jadna ocajna, i nije mogla vjerovati da joj se desio takav propust, i da je od par kapi tolika steta napravljena A lijecnik u Klaicevoj joj je rekao da toliko djece bude ozljedjeno od sredstva za pecnicu da je to prestrasno, da niti jedno sredstvo nije toliko strasno kao ovo, i da se njega pita to srestvo se ne bi prodavalo u slobodnoj prodaji....

    Ja sam se smrzla od ove price..... i iako nikad prije nisam to koristila, zarekla sam se da to u moju kucu nece uci, pa makar pecnica izgledala neznam kako....

    Eto samo da znate... Imajte ovo na umu kad kupujete sredstva za pecnicu i jaaaako pazite :/

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Cistite pecnicu koka kolom. I nije za boljeg. A i ako nedajboze dodje do djece...manja steta.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    ako ćemo o nesretnim slučajevima i moji mali rođaci su nastradali - dječak je popio (3 god.), djevojčici se prolilo po nozi (1,5 god.) - problemi s jednjakom (da ne ponavljam), presađivanje kože itd.

    Zato je i moja crna - jednom sam dala MM da ju očisti sprejem - mrzio me nekoliko dana iz toga.

    Kad razmislim, i nije toliko ni crna. Može još čekati

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Moja prijateljica je svoju pećnicu iznutra obložila alufolijom. Natrgala je velike komade i poslagala na dni i stranice. Nakon nekog vremena baci foliju i stavi drugu. Čisti samo vrata pećnice.

    Ja svoju povremeno izribam cif kremom.

  32. #32
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    pa sto ako je crna, zato ima vrata.
    to je bio i moj moto, sve dok nije pocelo fakat smrditi po paljevini za vrijeme dok su mi gosti u stanu. ono, otvorim, a sve se zadimi.

  33. #33
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    Citiraj Ines prvotno napisa
    eee, da meni netko samovoljno ide ribat podove- ja bi se potrudila pa mu (joj) odmah pripomenula i pokoju o zmazanoj pecnici i tak to....

    renata, renata....ko se zna snac ni u zahodu nije gladan...
    ja inace volim svoje ekstremitete
    danas vec polako hodam bez longete :D

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ajme kako si se udesila?
    Ja sam čula za varijantu voda s octom u protvan pa uključišpećnicu. Nisam probala, moja je čisto ok nakon 15 godina. Nisam puno kuhala, ali nisam je posebno ni pazila, ni odmah brisala. Nedavno sam za gornji dio (plamenici i rešetka) probala onaj specijalni Cilit, pa čarobne spužve, pa ne znam što, bez efekta... ma čelična vuna je zakon. Vjerojatno bi i za pećnicu bile super one atomic spužvice sa sapunom. Prije sam sve s tim čistila.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj pace prvotno napisa
    Ja samo znam da cu (jednog dana kad se to konacno dogodi) u svoju novu kuhinju ugradit samociscecu pecnicu.
    Mada, kolko ju ja koristim , nece se tak brzo ni zmazat.
    Moram ti reci da je to zakon. Pecnica uvijek cista. Samo upalis i sve sagori i pretvori se u pepeo i samo prebrises. Nikakvih kemikalija fala bogu.

  36. #36
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    pa sto ako je crna, zato ima vrata.
    :D :D

  37. #37
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Em ima vrata, em se može zamijenit za novu...

    No nekako se više priklanjam varijanti "bolje spriječiti nego liječiti", pa tu nesretnu crnu rupu koristim što je manje moguće.

    Za pečenje mesa (posebno piceka i čevapa) mi služi okrugla pećnica na vrući zrak, koja se kompletno (osim dijela s elektromotorom) može oprati u suđerici.
    Savršena za biskvit-timer se "narikta" na 30 min, kad se čuje "cin, cin" gotovo. Jedini nedostatak: kolač mora biti okruglog oblika.
    Ako već koristim pećnicu, sve što pečem pokrivam s folijom, samo na kraju malo ostavim bez folije, da dobije koricu.
    Ne zanemarujem ni mikrovalku...

    A da mi je pećnica zmazana-je, i to jako. No u slijedećoj petoljetki ne planiram čišćenje

    Renata, možda bi bilo dobro osnovati "klub domaćica s mračnom tajnom-crnom pećnicom", sa svrhom pružanja međusobne pomoći i podrške, jer se doista radi o problemu s kojim se teško nositi.

    U tu pomoć i podršku NIKAKO ne uključiti čišćene. Čišćenje pečnice, kao što je općepoznato, nepovratno razara psihu.

  38. #38
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Citiraj Gost 1 prvotno napisa


    Čišćenje pečnice, kao što je općepoznato, nepovratno razara psihu.


    Ovo ću si nalijepit u kuhinju iznad špareta i to će biti moja zvijezda vodilja kad me ulovi manija čišćenja pećnice

  39. #39
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    a mi 2,5 godina štedjeli za pečnicu pa sad kupujem onu koja se sama čisti

    (na čuđenje mnogih poznanika da zakaj si ne kupimo novi i bolji televizor a ne tako skupu pečnicu MM je odgovorio da će rađe gledati kako se štrukli pečeju nego stričeka Sanadera)

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    i ja sam se mučila godinama sve dok nisam odlučila MM-u dati taj zadatak.
    na sebe sam preuzela gotovo sve kućanske poslove,a njemu sam odredila "samo" dvije obaveze-čiščenje štednjaka i frižidera.
    sad si on misli kak sam ja dobra,a nije ni svjestan da sam mu uvalila meni dvije najmrže stvari.
    i tak,moja pećnica se pretežno blista,a kak je tako dobro oriba-nemam pojma (valjda ima čvršču ruku )

  41. #41

    Početno

    Nisam čitala detaljno sve postove, ali spomenuto je 100 sredstava za čišćenje ali ključno je samo jedno:

    Natrijev hidroksid. To je lužina koju imaju sva sredstva za odmašćivanje. Lužine otapaju masnoće. One koje ga imaju u većem postotku - bolje čiste.
    Od natrijeve jedino kalijeva još bolje čisti, ali je nema za kupiti beš svugdje. Sredstva s većim udjelom lužine su sluzavija, ljigavija pod rukom i teže se ispiraju. Eto..i cilit i sredstva za pranje posuđa u stroju i permetal...sve variraju samo u količini natrijevog hidroksida i drugih aditiva za čišćenje i otapanje prljavštine.

    (ako sam pogriješila u kojoj kemičarskoj konstataciji ispričavam se jer nisam kemičar..samo opće znanje )

    Samočišćeće pećnice rade na principu pirolize. Imaju hrapave stranice na koje se masnoće koje štrckaju zadržavaju u obliku kapljice. Kad se pećnicu želi očistiti, nafrlji ju se na program za čišćenje odnosno na najvišu moguću temperaturu (ppka 300-350 C) i te kuglice masnoće jednostvano izgore. Pećnicu se potom samo prebriše krpom od čađe.
    Divota. planiram ju kupit. Vidjela sam koliko je to dobro.

  42. #42
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    naša uplaćena samočišćeća pećnica se zagrijava na 400 °C.

  43. #43
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    virgo, super objasnjenje

    ja sam svoju ocistila koliko se dalo bez agresivnih sredstava, nisam jos probala sodu bikarbonu.
    ali - meni se cini da to sto je ostalo uopce nije mast. nego ugljen.
    nema toga puno, vise uopce ne smrdi kad pece, samo ima mjestimicno crne zapecene mrlje, tanke i jako tvrde. jel se i to moze ocistiti s natrijevom luzinom ili da odustanem?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    pa sto ako je crna, zato ima vrata.
    Mi NE cistimo pecnicu i kupit cemo novu kada se od naslaga vrata vise nece moci otvoriti niti pajserom.
    I hrana je i dalje izuzetno ukusna a ako netko i vidi crna vrata od pecnice reci cemo da smo dolatili za zatamnjena stakla

  45. #45
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kako ocistiti grijace?
    meni su dolje na dnu pecnice (jer imam maluu pecnicu) kao zavijene cijevi 8kao one prastare kupaonske grijalice)
    to bi mozda trebala ocisitit, mozda bi manje struje trosilo

  46. #46
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Isto kao i ostatak, samo ce ti trebati vise vremena...

    a mozda je jednostavnije promijeniti grijac.

  47. #47
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    mislim da je ninet gore negdje već spomenula najučinkovitije sredstvo za čišćenje pećnice - COCA COLA. a kako tek čisti wc. milina, probajte. u nedostatku ovog sredstva za čišćenje probajte bilo koji drugi gazirani napitak.

  48. #48
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Jel' cola čisti kamenac? Ako da, odoh odmah izlit u WC.

  49. #49
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Brunda, znam samo da Coca Cola pomaže kod proljeva. Stisne stolicu. Nemoj samo da ti stisne WC školjku...

  50. #50
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Aha.
    A probaj i ostaviti jaje u koli preko noci, rezultat je fascinantan...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •