Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Tapiciranje namještaja

  1. #1
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno Tapiciranje namještaja

    Imamo garnituru koja je "statički" u dobrom stanju, ali je presvučena u umjetnu kožu koja se počela guliti.
    Ja bi to dala pretapicirati, ali ne znam koliko bi me to došlo i u koji materijal. Umjetna koža je vrlo zahvalna kad imaš male klince, ali mi je prekratko vrijeme trajanja od 5 godina (toliko je sad garnitura stara)
    Sastoji se od trosjeda i dvosjeda s kutom, velike fotelje i stolčića. Ujedno bi presvukla i 6 stolica koje su stare najmanje 25 godina, ali mislim da tak dobre stolce neću nigdje više naći nove.

    Kakve mi materijale preporučujete i da li netko otprilike zna cijene tapiciranja?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Ja sam svoju umjetno-kožnatu garnituru prodala za 2000kn (trosjed i 2 fotelje); nisu bile u tako lošem stanju, ali su me nervirale jer su tamne boje, hladne, vruće ...
    Jedna od opcija je bilo tapeciranje ili šivanje navlake (ovo nije bilo moguće jer je garnitura obla i kožnata i krojači nisu htjeli šivati jer bi se navlaka stalno skidala, klizila itd.).

    Nakon izračuna materijala - kvalitetnog (jer nema smisla stavljati nešto bez veze što će se izderati za pola godine) - shvatila sam da ja za te novce mogu kupiti novi kauč pa i u Natuzziju (istina one na sniženju ).

    Uglavnom, kupili smo novi kauč - kutni - hrv. proizvodnja, svijetlo platno, zahvalno jer je "mrežasto" i neke "flekave" boje tako da se ništa ne vidi po njemu - platili 6500kn (za te bih novce eventulano mogla tapecirati kauč) - na taj način sami izbacila fotelje koje niš koristi (dobila sam mjesta za sjedenje jer je kutna garnitura).

    U dućanima koji prodaju materijale za tapeciranje uglavnom ti mogu preporučiti i majstore. Raspitaj se i neka ti naprave ponude (barem 3). Dođu, izmjere, pogledaju i jave ti količinu materijala (mislim da su meni za trosjed rekli 11metara, a fotelje 5-6m).

    Navlake za stolice: cca 200-300 kn (mislim da je samo šivanje 150kn - Kreativa, Maksimirska) + materijal ...
    To nisam napravila iako mi je sada krivo jer su se nove stolice već uništile - platno zaflekano itd.

  3. #3
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    MM i ja smo sami tapicirali stolice mojim roditeljima. Mogu ti reci da uopce nije komplicirano, naravno ako se stolice jednostavno daju rastaviti. Potreban ti je materijal, ne predebeo, i taker i dobra volja naravno, vremena ne treba puno.
    Sto se tice dvosjeda, trosjeda i fotelje tu vec trebas "strucnjake".

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ja sam bas neki dan pitala za sestru za sivanje navlake za dvosjed u jednoj simpaticnoj radnjici u susjedstvu.

    dakle, samo sivanje, za fotelju 350 kn, za dvosjed duplo, trosjed trostruko+materijal

    oni dodju izmjeriti, kazu koliko materijala trebas, pa kupis gdje hoces, moze se i kod njih, a cijene su fiiiiine

    a stolce smo i mi sami tapecirali, vec dva puta, to nam je mrak

  5. #5
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Ak nekom treba izvrstan i ne skup tapetar znam ja jednog, radio nam je neke stolce i naslonjac i jako smo zadovoljni. Obzirom da iz osobnog iskustva znam koliko je tesko naci dobrog tapetara (meni treba i za posao) toplo ga preporucam. Ne znam smijem li tu staviti njegov broj pa koga interesira nek se javi na pp.

  6. #6
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Meni bi hitno trebao dobar tapetar. Annar, molim te podatke na pp.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Da podignem topic. Imam fotelju i kauč boje koje mi se nikako ne sviđa, pa bih voljela tapecirati jer su jako kavalitetni (i kauč i fotelja).
    a.) Ne znam gdje pogledati materijale
    b.) Kauč je veliki, u obliku slova L, dakle rekla bih šesterosjed i fotelja, pa ne znam ni okvirno koliko bi me tapeciranje došlo
    c.) Tapetar
    d.) Da li mogu kod iste osobe dati i tapecirati i sašiti materijal


    Ako netko zna, hvala puno na pomoći

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam baš danas bila u nekom dućanu sa materijalima za tapeciranje u Stubičkoj ulici. Zaključak - katastrofa :/

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Samo Mima? :?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    u Varaždinu sam jednom zvala u čini mi se Viko http://www.viko.hr/viko.htm, i da je cijena za kožu m2 bila 150kn. Stolice možete i sami pretapacirati.

  11. #11
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Čateks ima dobru umjetnu kožu u svim ogućim bojama, a tkanine ostalih vrsta sam ja gledala kod jednog privatnika u ČK - mislim da je na crno.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ovo je cijena za pravu kožu 150kn/m2, ako ti se umjetna poderala za 5 god., onda bolje da je ne stavljaš ponovo. Možda bolje platno.

  13. #13
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Tina, ovaj topik je star 2 godine. Već mi se i ovaj "novi" tapicirung potrgao na par mjesta po šavovima

    Eh da, to sam baš htjela reći. Mi smo ponovno stavili umjetnu kožu i jako sam zadovoljna s kvalitetom kože, ali tapetar nam očito nije stavio baš dobar konac jer mi puca po šavovima. Ne znam kako to možeš predvidjeti ili spriječiti, jer kad je bilo gotovo, garnitura je izgledala savršeno.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    to ti je kad ne gledam datume

  15. #15
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Imam iskusnog tapetara u obitelji, ako koga zanima, nek se javi na pp.

  16. #16
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Joj, Poslid...ni ja ne gledam datume
    Inače, sa umjetnom kožom nije lako raditi; ne smije se nategnuti ni previše ni premalo, a i puno kraće traje od tkanih materijala.

  17. #17
    Tetka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    87

    Početno

    Ovako, moja mama je pred mjesec dana dobila inspiraciju, otisla u ducan i kupila skaj, ja sam naravno morala pretapicirati garnituru!

    Nije vam to strasno, samo pazite koji dio ide kamo, ne pobrkajte sarafice, nabavite dobru drukalicu - pazite da vam sirina pojedinih klamerica pase sirini aparata. Stare klamerice su uze i ulaze po dvije na cekic i guse stroj.

    sve u svemu, sve sam uspjela pretapicirati, dobro natezite tkaninu i fino drukajte - dobru zabavu vam zelim!

  18. #18
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    gdje pogledat materijale za tapeciranje u ZG? (koža, eko koža)

    ja znam samo za jedan dućan u MArtićevoj (ako još uvijek posluje, tamo sam kupovala nešto priej 4 godine za tapeciranje)...

    i našla sam Pamigo u Ilici i Vlaškoj al nisam još išla vidjet što imaju...

  19. #19
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ima jedan manji dućan sa takvim materijalima u Kustošiji, na samom uglu Kustošijanske i Ilice. Oni se bave i tapeciranjem.
    Ali u Martićevoj je definitivno najbolji izbor.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Podižem temu i svjesna sam datuma pa neću pitati nikoga poimence, nego ako itko na forumu zna dobrog i povoljnog tapetara za tapeciranje fotelje?

    Fotelje i trosjed smo kupili u Lesnini prije 8 godina, imaju svijetli karirani uzorak (plavo-crveni), jedna fotelja se iscufala i trebalo bi je tapecirati. Prvo, ne znam gdje bih mogla pronaći isti takav materijal (poslala sam upit u Lesninu pa čekam odgovor, možda oni imaju), a drugo, ne znam tko bi nam mogao napraviti taj posao za normalnu cijenu. Raspitala sam se u tapetarskoj radnji Aktiv-Zagreb (Ribnjak), za tapeciranje jedne fotelje traže 2000 kn (bez materijala) + PDV tako da oni ne dolaze u obzir.

    Pa ako netko ima nekog za preporučiti, bila bih jako zahvalna

  21. #21
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mi smo već nekoliko komada dali tapecirati u tapetariji Hršak, na uglu Zajčeve i Petrove. Cijene se točno ne sjećam, znam da nisu bili najjeftiniji, ali mislim da nisu bili tako skupi kao ovi koje navodiš. Dobro su obavili posao. Vjerojatno nećeš kod njih naći ovaj uzorak iz Lesnine.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Margalić, ulica Margalići, Gornje Vrapče

  23. #23
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Podizem topic, trazim tapetara ali me zanima i gdje se mogu kupiti dekori sa djecjim uzorcima?

  24. #24
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja ima isto jedno pitanje... Dakle u vikendici imamo dobivene dvosjed i dvije fotelje, tapecirung se u principu drzi ali bi trebalo napraviti neke popravke:
    - usli su nam misevi u taj dvosjed gdje je krevet na razvlacenje, trebalo bi jedan jastuk promijeniti spuzvu ( i oprati tapecirung)
    - krevet na razvlacenje je s s nekakvim oprugama a ne letvicama i to je totalno rastegnuto, trebalo bi to promijeniti, kao naravno i madrac ( onaj tanki)
    - na jednom fotelju je otpao kotac a kako ih razmjestamo sve je izgrebao pod tako da bi i kotace trebali promijeniti
    - judan onaj ukrasni gunb je otpao, trebalo bi ga napraviti i zasiti
    - mislim da cijeli set treba kemijsko ciscenje a nakon toga i sivanje navlaka, jer se onda lakse odrzava

    Jel ima negdje u zg da se sve to napravi na jednom mjestu, i jos da na kraju cijena nije veca nego da odemo i kupimo sve novo :?

  25. #25
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Dobila sam preporuku za materijal za stolce Svet mar Voltino i Samoplam Samobor.

    Ima li negdje duvan u centru Zg? I koji materijal mi preporucate, da ne navuce bas svaki flekic na sebe? I da se eventualni moze oprati.

    Moli preporuke i za povoljnog tapetara....

    Hvala

  26. #26
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Podižem temu....
    Tražim tapetara i dobre materijale (platno) za pretapecirati kutnu garnituru...
    Itko??

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    44

    Početno

    http://www.tapeciranje.com/

    Profesionalna usluga, realna cijena.

  28. #28
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Imam dvije fotelje koje bi trebalo restaurirat, zamijenit one žice unutra i stavit novi tapacirung. Koliko to košta otprilike?

  29. #29
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    Imam dvije fotelje koje bi trebalo restaurirat, zamijenit one žice unutra i stavit novi tapacirung. Koliko to košta otprilike?
    Imaš u Maksimirskoj negdje čini mi se preko puta Algoritma (Maxime) dućan sa materijalima ali čini mi se da i tapeciraju namještaj.
    Ženskica je bila super uslužna.

  30. #30
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Imamo stolice od ekokoze stare nekih 5 g i sve su se pocele guliti po rubovima. Zanima me koliko otprilike kosta tapeciranje jedna stolice i da li se isplati uopce ili bolje kupit nove

  31. #31
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Mi smo tapecirali stolce prije dvije godine , s tim da je od tapecirunga i onaj sjedeći dio, ali i leđni dio i sprijeda i straga.
    Plaćali 200 KN po stolcu sa njihovim materijalom, s tim da je materijal bio među skupljima.
    Još su nam i stolce polijepili, jer su se neki malo rasklimali.
    Zadovoljni smo jako (imaju slike naših stolaca u galeriji, slika br 78,88,89 i 90)

    http://tapeciranje.com/stolice-fotelje-tabure.html#

  32. #32
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Mi smo kupili kutnu garnituru pa dali stare stolice pretapecirati u isti materijal. Tad sam išla u Margaliće, tam negdi iza Vrapča. Sad imaju salon u Ilici. Jako sam zadovoljna s njihovim radom. Skinuli su staru spužvu sa stolica i stavili novu pa je sad bolje neg je bilo. Nije preskupo izašlo. Odabrali smo mrežasti materijal, ne znam koja je to vrsta platna, jako je zahvalan. Nisam ni za kožu ni za skaj jer me smeta kaj se ljeti ljepim za nju, a zimi mi je hladno na njoj. Trenutno zbog malih prekrijem garnituru da ju ne unište iako sam naručila da se svi jastuci (sjedeći i oni na koje se naslanjam) daju skidati i prati. S njima se sve varijate dogovaraju jer sami proizvode namještaj. Produžetak sjedeće garniture nam je mini stolić. Stol-tabure je u istoj boji ko stolice i garnitura. Birali smo tvrdoću, visinu, debljinu, hoćemo-nećemo ležaj na razvlačenje ispod kutne... Tak je to kad sve proizvode sami, za razliku od preprodavača koji samo naruče pa se malo toga može dogovoriti.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Ako mi mozete ostaviti kontakt tapetara bila bih zahvalna. Mail mtepsic@inet.hr

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Bok! Da li bi mi neka dobra dusa mogla dati preporuku za tapetara? Molim vas! Bas je tesko naci nekog postenog.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Bok svima,

    molila bih neku dobru dušu preporuku za tapetara, Zg je u pitanju. Bila bih vam jako zahvalana

  36. #36
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Evo mi tapecirali stolice i mi zadovoljni . Decki dosli u petak, rekli koje su cijene ovisno o materijalu stof ili koza....ekokozu necu vise ni u ludili...mi javili u pon ujutro sto smo odlucili, oni dosli popodne sa hrpom dezena...ja odabrala stof koji je nepromociv i onako barsunast...oni odmah odnijeli stolice i u petak ih vratili novo tapecirane....ako netko hoce dam podatke na pp

  37. #37
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Kolika je cijena po stolici i koji dio stolice? Ja sam bas dala na tapecitanje, radi se o sjedecem dijelu i pola naslona, ekokoza. 100 kn po stolici. Trebaju stici danas pa napisem dojmove. Eh, da i zasto ne ekokoza? Ja sam imala neki kao plis, i to mi je bilo karastrofa.

  38. #38
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ekokoza ima izgleda neki rok trajanja 5 godina i sve su se pohabale cak i one na kojima se bas ne sjedi...izgledale su kao sa smetlista i stalno ispadali komadici po podu.
    Moje su stolice jako velike, duboke i visoke, mekane i kompletno presvucene gdje za svaku je trebalo cca dva i pol metra materijala pa je za stof ukupno 200 po stolici, a koza bi bila 500

  39. #39
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Meni je i sjedeci i cijeli naslon presvucen sa svih strana

  40. #40
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ovo za ekokozu sam vidjela kod jos nekih i isto nakon pet godina...tako da nije samo meni

  41. #41
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ok. Hvala. Sad je gotovo, ako se i pohaba, budem promijenila za pet godina.

  42. #42
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Mogu preporučiti u Petrovoj majstori su sjajni, drže se rokova i cijena korektna.
    tel. 2431 176

  43. #43
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ne znam, ja sam već više puta htjela tapecirati stare garniture, i uvijek bih na kraju odustala. Jeftinije mi je uvijek ispalo kupiti novo

  44. #44
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    To vjerujem. Tu ima dosta materijala, a i danas su sigurno garniture jeftinije nego prije 10ak godina.

  45. #45
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    ja sam bas htjela te fotelje jer su od moje bake još, materijal sam u ikei kupila

  46. #46
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Evo stigli stolci, jako sam zadovoljna. Lijepo su napravili posao. Ako nekome treba, to je obrt u luckom, guglajte tapeciranje lucko. Prije su mi radili jos neke stvari, isto jako dobro.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    1

    Početno Tapetar

    Citiraj Zeljka33 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mi tapecirali stolice i mi zadovoljni . Decki dosli u petak, rekli koje su cijene ovisno o materijalu stof ili koza....ekokozu necu vise ni u ludili...mi javili u pon ujutro sto smo odlucili, oni dosli popodne sa hrpom dezena...ja odabrala stof koji je nepromociv i onako barsunast...oni odmah odnijeli stolice i u petak ih vratili novo tapecirane....ako netko hoce dam podatke na pp
    Pozdrav!
    Mozete li mi proslijedit kontakt ( facebook, mail, telefon)vaseg tapetara, bio bih vam jako zahvalan?
    Hvala
    Lp

  48. #48
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Htjela bih trosjed presvuci u lijepse ruho, a Margalic za to trazi 2800 kn!!!!!
    Ajme, pa ima li itko preporuku za nekog jeftinijeg?
    Trosjed je u odlicnom stanju, ali mi se ne svidja boja i dezen materijala.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Ovisi koji materijal želiš, ali to mi se ne čini toliko skupo ...

  50. #50
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Tkanina. Za tkaninu mi je preskupo. Pa novi kosta skoro toliko.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •