Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 106

Tema: Da li nose naočale za sunce?

  1. #51
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    cure, jeste li igdje vidjele za kupiti djecje drvene suncane naocale?
    ne trebaju nama marke tipa shwood, hgshades, proof, nego nesto za na more. ne smiju biti preskupe

  2. #52
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ne znam odgovor na pitanje o drvenim naocalama, ali imam pitanje: zasto drvene uopce?!

  3. #53
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    mm je narucio jedne drvene za sebe, ali preko neta i to su prve (prevelike) naocale koje je moje dijete htjelo nositi. prije je uvijek bilo da ju zuljaju, pa joj padaju, pa se boja ljusti, pa ih cijele izgrebe jer su uvijek posvuda osim na licu- nikako na zelenu granu.
    citala sam o tim drvenim naocalama i sviđa mi se sto su eko, rucno rađene, nemaju one premaze koji ishlapljuju jos dugo, pa mi se ucinilo fora, ali kod nas to valjda jos nije zazivjelo.

  4. #54
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    ako koga zanima: http://www.hgshades.com/ i filmic kako se radi drvene naocale http://vimeo.com/31344461

  5. #55
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Naočale za sunce su po mom mišljenju najveća glupost koju su izmislili za djecu, samo još jedan način muženja novaca od naivnih i zabrinutih roditelja. Niti ih nose, niti će ih nositi, niti mislim da je normalno da djeca nose naočale za sunce. (i iskreno, prestrašno mi je viditi malu djecu s naočalama za sunce)

  6. #56
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Naočale za sunce su po mom mišljenju najveća glupost koju su izmislili za djecu, samo još jedan način muženja novaca od naivnih i zabrinutih roditelja. Niti ih nose, niti će ih nositi, niti mislim da je normalno da djeca nose naočale za sunce. (i iskreno, prestrašno mi je viditi malu djecu s naočalama za sunce)
    Jel?
    Ti ne nosiš naočale za sunce? Ja da, smeta mi sunce, suze mi oči. Mojoj djeci isto. Koja je razlika?

  7. #57
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E. ima jos jedan razlog za nosenje naocala za sunce - kad vozi bicikl.
    Nedavno joj je, kad je bila bez naocala, u oko uletjela musica - bas bolno iskustvo.

  8. #58
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Jel?
    Ti ne nosiš naočale za sunce? Ja da, smeta mi sunce, suze mi oči. Mojoj djeci isto. Koja je razlika?
    Ne nosim ih. Smeta mi sunce, pogotovo jer imam jako svijetle oči ali više mi smetaju naočale, boli me glava, vid mi je sav neki iskrivljen (da, da, i kod skupih naočala) i već godinama ni ne pokušavam. Ne mogu ni zamisliti koja muka bi djetetu bilo nositi to čudo za ozbiljno. A i baš mi je gadno vidit tu malu dječicu s naočalama, mislim ono, stoje im ko piletu sise. Ali to sam samo ja. Meni to nije slatko.

  9. #59
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    A ja od dva pedijatra dobila preporuke da nose sunčane naočale (obojica plavooki).
    Mislim, moji sinovi, a ne pedijatri.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 21.05.2012. at 09:52

  10. #60
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Čisto da odgovorim, budući da sam pokrenula temu.
    Naočale smo onaj put (vezano za prvi post) dobili kao poklon. Super su, ali ih dijete ne nosi iz razloga što ipak ne vidim potrebu za njima. Ima stalno šešir, pa mu ne smeta sunce.

  11. #61
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    A ja od dva pedijatra dobila preporuke da nose sunčane naočale (obojica plavooki).
    Mislim, moji sinovi, a ne pedijatri.
    Ja ti u svemu tome vidim prvo ozljedu. Naočele/dijete/trčanje/staklo/oko...nema šanse. Osim toga ja sam uvjerena da to nije dobro za djecu a pedijatri mogu govoriti što hoće. Isto kao što sam uvjerena da kreme za sunčanje ne valjaju, ja je mažem bebi da ne izgori ali nisam sigurna da li je veća šteta od sunca ili od te kreme. Ali to je sad za drugu temu

  12. #62
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ti u svemu tome vidim prvo ozljedu. Naočele/dijete/trčanje/staklo/oko...nema šanse. Osim toga ja sam uvjerena da to nije dobro za djecu a pedijatri mogu govoriti što hoće. Isto kao što sam uvjerena da kreme za sunčanje ne valjaju, ja je mažem bebi da ne izgori ali nisam sigurna da li je veća šteta od sunca ili od te kreme. Ali to je sad za drugu temu
    Prema toj logici ni djeca koja imaju poteškoća s vidom ne bi trebala nositi naočale. Moj stariji sin nosi dioptrijske naočale od treće godine, obojica nose sunčane negdje od druge i do sada smo imali ravno jednu odzljedu uzrokovanu nauočalama (dioptrijskim!; ove sunčane su mekanih okvira).

    Mogu ja misliti što hoću o naočalama, no moji klinci ne vide na suncu - ne mogu otvoriti oči, suze im. Ne pomažu ni šilterice (zapravo uvijek nose i naočale i šilterice). Da im ne trebaju, vjerojatno ih ne bih silila da ih nose, no njima zaista trebaju. na meni je samo da u tom slučaju odaberem što kvalitetnije/sigurnije što mogu.

  13. #63
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mi smo svi zutanjci i nitko od nas ne nosi naocale ni sesire

    meni osobno i naocale i sesiri uzasno smetaju, md-u pretpostavljam isto, a klinci ponekad nose naocale ali samo malo, vise fore radi, sesire mrze i nema sanse da ih nose, ukljucujuci i malu koja ima size kad joj pokusam staviti sesir na glavu

  14. #64
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    starija (4,5g) nosi. Em traži nositi (smeta joj sunce), em joj je fora (govori kak si je lijepa...).
    mlađi (2 god.) ponekad stavi iz fore, ali skine za minutu :živac:

    a meni nije ni palo na pamet, dok tu nisam od trine pročitala, da bi se mogla ozlijediti naočalama?!?

  15. #65
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Prema toj logici ni djeca koja imaju poteškoća s vidom ne bi trebala nositi naočale. Moj stariji sin nosi dioptrijske naočale od treće godine, obojica nose sunčane negdje od druge i do sada smo imali ravno jednu odzljedu uzrokovanu nauočalama (dioptrijskim!; ove sunčane su mekanih okvira).

    Mogu ja misliti što hoću o naočalama, no moji klinci ne vide na suncu - ne mogu otvoriti oči, suze im. Ne pomažu ni šilterice (zapravo uvijek nose i naočale i šilterice). Da im ne trebaju, vjerojatno ih ne bih silila da ih nose, no njima zaista trebaju. na meni je samo da u tom slučaju odaberem što kvalitetnije/sigurnije što mogu.

    Kad se mora, mora se. Dioptrijske naočale su skroz nešto drugo, zdravstveno pomagalo.

    Škilje jer nisu naviknuti na dnevno sunce. kao što rekoh, to je moje mišljenje i ja mojima nedam da ih nose.

  16. #66
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja bih se isto priklonila Trini. Ustvari čak mislim da je to i odraslima manje potrebno nego što oni to predstavljaju.
    Ja ih do prije nekoliko godina uopće nisam nosila. Normalno sam funkcionirala kroz sva godišnja doba bez njih, šta ja znam jesam li škiljila, oči su mi radile šta im je već evolucijski programirano da rade na jakom svjetlu, budući da sunce i ljeto postoje otkad je i ljudi.
    Onda sam počela nositi naočale više iz šminke, i nakon nekog vremena mi oko "traži" da ih stavim kad je sunce jako. A kolegici trebaju i kad je oblačno, i onda joj je presvijetlo i blješti.
    Po ovom pitanju sam ona baba koja se pita "ma kako smo mi bez toga preživljavali?"

  17. #67
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja crne naočale uzmem kad se dogodi da idem na kavu
    inače me smetaju, boli me glava od njih, imam lagan osjećaj da mi se manta, pogotovo ako šećem dok su mi na nosu
    a markirane i kvalitetne (trebale bi biti)
    ali super mi stoje

    tako da mi je sasvim logično ono što je netko napisao na prethodnoj stranici, mora da imaju laganu dioptriju koja mi smeta (smetale su mi na isti način sve koje sam ikad pokušala nositi, markirane ili ne)

  18. #68
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    pomi, a jesi probala različite boje stakla? Ja ne podnosim ono što vuče na zeleno, od njega mi je odmah zlo, crno za silu podnesem, a smeđe mi je odlično.
    Na kraju ne nosim naočale.

  19. #69
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Slažem se s Trinom.
    M. nosi šešire, stalno. Baš ih voli, već se pomalo bojim da će oćelaviti od njih. Čim idemo van, bilo da je sunce ili nije, ona uzima šeširić. No, ima stvarno slabu kosicu pa ju kužim kad puhne vjetar, a ona bez šešira.
    A sunčane naočale, stvarno mislim da nisu potrebne djeci, a ni odraslima. Eventualno u vožnji automobilom. Posebno ne te s upitnom kvalitetom stakala.
    I meni je pomalo čudno vidjeti dijete s tim crnim staklima. Baš mi se to ne sviđa. No, estetiku na stranu. Mislim da je sasvim normalno da se oko privikava i na tu jaku, dnevnu svjetlost. Pa nitko neće piljiti u sunce ili blješteći asfalt. Maknut ćeš pogled s takvih predmeta. Osim toga, tako jako sunce općenito treba izbjegavati.
    A naočale na biciklu, pa ne znam, ima mušica i u jesen, a ipak pretpostavljam da neće nositi naočale za oblačna vremena.
    Ja inače nosim dioptrijske naočale. Hodam i po najvećem suncu, vozim bicikl... i ne mogu reći da mi je neka frka. Ok, nekada mi zasuzi oko, ali zasuzi i ako je vjetar, hladno (da ne ispadne da mi stalno suze oči, to je tek povremeno), uleti mušica, sjetim se nečeg tužnog..., a Bože moj!

  20. #70
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    pomi, a jesi probala različite boje stakla? Ja ne podnosim ono što vuče na zeleno, od njega mi je odmah zlo, crno za silu podnesem, a smeđe mi je odlično.
    Na kraju ne nosim naočale.
    pa znala sam imati zelenkaste, plavkaste, a ove su sivkaste. S tim da su neke od navedenih bile s placa u tinejđersko doba. Smeđe nisam sigurna da sam imala.

  21. #71
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Jedan put kad sam kupovala naočale, žena u optici je dala odličan savjet. Stavite naočale i izađite van na sunce, da vidite kako vam odgovara boja stakla.
    I stvarno se ispostavilo da mi ne odgovara večina boja.
    Na kraju su te odlične pukle (netko sjeo na njih), a nisam kupila druge. Morala bih nositi naočale radi oštećenja jednog oka, ali trenutno nemam novaca za kvalitetne iz optike, a ove druge nema šanse da stavim na oči.

  22. #72
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ma i ja sam izlazila na sunce po savjetu prodavača (za one prošle, ove sam kupila preko forumske burze na neviđeno kad mi je dijete strgalo prethodne, ali sam probala sličan model pa sam se nadala da će biti ok), ali nije u tome stvar. Super mi je u prvi čas, ali nakon što ih imam duže vremena, i to dok se krećem, znam osjetiti nekakav čudan umor i blagu mučninu. Kao kad si previše za kompujterom. Dobro mi dođu ipak jer je ovdje sve u bijelom kamenu pa kad zabliješti sunce, a ja izađem iz ureda, dobro dođe. Inače mi više odgovara neki šešir, kad sam u prirodi, ali u gradu mi se svjetlo reflektira sa svih strana.

  23. #73
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    U biti, slično sam se osjećala i kad bih isprobavala tuđe naočale s dioptrijom, samo bi ih stavila kratko ali je dioptrija jača. Možda meni to više smeta. Ali nekako nisam baš zagovornik ideje da su maloj djeci potrebne crne naočale.

  24. #74
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    ja volim nositi naocale. nezamislivo mi je izaci bez njih na sunce. moje kontaktne lece imaju UVA i UVB zastitu, ali mi se oko svejedno osjeca zasticenije i koristim manje umjetnih suza ako nosim naocale.
    a kako izbjegavam kupanje u moru s lecama, moram imati kvalitetne suncane naocale s dioptrijom, a to znaci da mogu zaboraviti dm i slicne prodavaonice.

    moja je cura isto nosila sesirice, ali vise ne zeli. ona je predskolac i kaze da joj je to bebasto. kupila sam joj siltericu, ali nije njezin "balerinka stil" uopce ne vidim nista lose u nosenju naocala.

  25. #75
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj centar prvotno napisa Vidi poruku
    a kako izbjegavam kupanje u moru s lecama
    Mogu li te pitati zbog cega?
    Preporodila sam se otkako idem s lecama u more: stavim naocale za plivanje, i plivam, ronim, skacem... I konacno znam cija glava u moru je glavica mog djeteta :D

  26. #76
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    ja nosim dvotjedne lece (dioptrija, astigmatizam), a za kupanje u moru je preporuka da se koriste jednodnevne kako bi se smanjio rizik od infekcije oka( amebni keratitis- ta mala jednostanicna zivotinjica koja uzrokuje ovu bolest zivi u vodi) buduci da svaka leca utjeca na sluznicu i ostecuje ju ta akantameba moze uci u oko.

    zaboravila sam reci da iako lece imaju tu zastitu, one ionako stite samo roznicu jer leca samo nju pokriva dok su ostali djelovi opet izlozeni suncu.

    netko je spomenuo da mu se sve reflektira, pa ako su naocale kupljene u optici, vratite ih. mozda nije dobro napravljen sloj protiv refleksije. svaka bolja stakla (mislim na plastiku, naravno) imaju taj sloj, kao i zastitu od grebanja.

  27. #77
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Nosim dvomjesecne lece, takodjer imam visoki minus i astigmatizam, i, uz pazljivo ciscenje i odrzavanje higijene lece i oka, nikad nisam imala infekciju oka koja bi bila povezana s kupanjem s lecama u moru. Sve to uz preporuku oftamologa... zapravo troje njih (dva hrvatska, jedan talijanski), naravno.

    (Zapravo, kad bolje razmislim, zadnju infekciju oka sam imala.... jako, jako davno - i to u trenutku kada nisam nosila lece).

  28. #78
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku

    a meni nije ni palo na pamet, dok tu nisam od trine pročitala, da bi se mogla ozlijediti naočalama?!?
    prošle godine na igralištu je bio klinac (2.5 g) sa ogromnom posjekotinom između očiju. pao je sa sunčanim naočalama

  29. #79
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Moji imaju sunčane naočale, starije dvoje... Stavili su ih kad smo ih kupili (željeli su ih jer su ih imali prijatelji), i još par puta ono za foru, i fotku....
    Sad ih samo spremamo iz jedne ladice u drugu.....

    Za zašitu nose šeširiće ili šilterice, i to im je ok.... Bez toga nema šanse da idu van...

  30. #80
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    trenutno nemam novaca za kvalitetne iz optike, a ove druge nema šanse da stavim na oči.
    Evo reportaže provjerenog, koja je pokazala da su jeftine naočale bile bolje od nekih skupih.

  31. #81
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Slusala sam na TV doktora, reko je da djeca od 1-3 godine ne nose jer oko se jos razvija, a za one starije da trebaju imati oznaku CE i svjetlinu stakla barem 3, sto znaci da su one iz DM-a za 50kn sasvim ok.

  32. #82
    Razo.75 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    USK
    Postovi
    17

    Početno

    Moj batica ima 2,5 godine i nosi suncane naocale i to samo kad vidi da ih neko od nas nosi.
    Vecinom je to samo u autu i na kratko, stavi ih i vrlo brzo snimi.
    Ne tjeram ga da ih nosi, niti mu ih branim, vise sluze radi fore nego radi neceg drugog.
    Nije opsjednut njima i ne trazi ih kad ih mi ne nosimo, meni bas trebaju pogotovo u voznji..

  33. #83
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Bila sam jučer na pregledu, pa sam usput pitala da li bi Smjehuljica trebala nositi sunčane naočale, pa je rekao da da.
    E sad, ona vrlo često skilji i govori da joj smeta sunce, što u potpunosti mogu razumijeti, razmišljam o tome da joj ih ipak kupim.
    Pitanje je samo gdje? Koje? Najbolji omjer para i muzike...

  34. #84
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Mojoj sam kupila u Areni polaroid naocale, bile su 100 kn. Prije toga je imala chicco, isto su bile ok.
    Nama je okulistica rekla da bi djeca sa svjetlim ocima trebala nositi suncane naocale...

  35. #85
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Se sjećaš gdje u Areni?

  36. #86
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ja se načelno slažem sa TT (Trina & Tabgerina), ali zbilja primjećujem da im smeta sunce kad se vozimo u autu, pa im zapiči i preko zaštitnih mrežica.
    Kupila sam svakom, obične plastične sa zatamljenim staklima, plastična stakla, plastični okviri, 3 eu komad i stoje u autu, pa kad zatreba im stavim. Po vani nedam ni ja, plus toga starija mi nosi dioptrijske, ali staklo koje se n može razbiti niti kad sjedneš na njih, ne znam više kako se taj materijal točno zove.

    Ja imam Gucci, muž Police Ali to smo kupili prije jedno dobrih desetak godina, i obe su ko nove, uopće ih ne nosimo po ljeti, čak niti za šminku, smetaju nam, a i mene užasno nervira kad pričam sa ljudima, pa im ne vidim oči kroz to tamnilo, a oni se ne udostoje barem dignut naočale na glavu dok pričamo.

    Svakdonevna pojava u našem vrtiću. Njih 5 do 6 svaki dan sijede na kupici i sve do jedne na nosu naočale, sve marke naravno I baš smo mi roditelji nešto komentirali, koji glupav osjećaj, dođeš tamo, pa te dočkejau sunčane naočale, umjesto teta

  37. #87
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    E da i te jeftine imaju UV zaštitu ko i one skupe, danas ih mislim imaju sve naočale.

  38. #88
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    (Trina & Tabgerina),
    Sorrrry, Tangerina naravno, brzo kuckam, ne čitam naknadno, pa zbrljam.

  39. #89
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Se sjećaš gdje u Areni?

    Neki ducan u prizemlju, na istoj strani kao i C&A.

    Inace, moja do sad (8 god, a ima svoje od nekih godinu - godinu i pol) nije jos ni jedne uspjela strgati, ni one iz DMa ni ove skuplje.

  40. #90
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se načelno slažem sa TT (Trina & Tabgerina), ali zbilja primjećujem da im smeta sunce kad se vozimo u autu, pa im zapiči i preko zaštitnih mrežica.
    Kupila sam svakom, obične plastične sa zatamljenim staklima, plastična stakla, plastični okviri, 3 eu komad i stoje u autu, pa kad zatreba im stavim. Po vani nedam ni ja, plus toga starija mi nosi dioptrijske, ali staklo koje se n može razbiti niti kad sjedneš na njih, ne znam više kako se taj materijal točno zove.

    Ja imam Gucci, muž Police Ali to smo kupili prije jedno dobrih desetak godina, i obe su ko nove, uopće ih ne nosimo po ljeti, čak niti za šminku, smetaju nam, a i mene užasno nervira kad pričam sa ljudima, pa im ne vidim oči kroz to tamnilo, a oni se ne udostoje barem dignut naočale na glavu dok pričamo.

    Svakdonevna pojava u našem vrtiću. Njih 5 do 6 svaki dan sijede na kupici i sve do jedne na nosu naočale, sve marke naravno I baš smo mi roditelji nešto komentirali, koji glupav osjećaj, dođeš tamo, pa te dočkejau sunčane naočale, umjesto teta
    A zašto misliš da je nekulturno nositi naočale ako nekome trebaju? Evo ja ih nosim uvijek jer mi zaista trebaju, sunce mi jako smeta i ne skidamnih dok Razgovaram s nekim jer bi zmirila/skiljila/plakala i nikada mi nije palo na pamet da sam nepristojna zbog toga.....

  41. #91
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    a ja baš gledam kako mi je strog post, to sam pisala prije 2 godine. U međuvremenu sam kupila cvike koje obožavam, a i sinu ih kupila. Valjda sam se navukla da splitsko stanje uma, nedavno sam komentirala da je u Splitu vidit ženine oči otprilike ko u Dubaiju kosu

  42. #92
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto misliš da je nekulturno nositi naočale ako nekome trebaju? Evo ja ih nosim uvijek jer mi zaista trebaju, sunce mi jako smeta i ne skidamnih dok Razgovaram s nekim jer bi zmirila/skiljila/plakala i nikada mi nije palo na pamet da sam nepristojna zbog toga.....
    Ma ne, nije nekulturno koliko nelagodno za drugu stranu. Ali da su baš sve vrtić tete najednom tako osjetljive i u sijeni i kad je poluoblačno.., ali ajde ok, možda stvarno i jesu. Inače ne mislim da su sunačne naočale totalno bezveze i suvišne

  43. #93
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Tangerina
    Ko i sa breznima (perecima) u Bavarskoj. Hoćeš nećeš, na kraju ni mlado ni staro ne može više bez njih

  44. #94
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ja sam luda bez naocala, a i sin mi ih nosi vec 2 godine (ima 4 i pol) i sam ih trazi. Skiljimo nenormalno bez njih. Djed mu je oftalmolog i rekao je da treba nositi naocale.

  45. #95
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mi svi nosimo naocale, i na tome ne stedim. Braco nosi sekine, koje je prerasla Chicco i Ray Ban, a seka ima druge Ray Ban i jos neke, iz Ghetaldusa, ne znam tocno koje, bile su oko 400 kn, i cak sam se bojala da su prejeftine da bi bile kvalitetne, ali me opticarka uvjerila da su kvalitene. Njihove oci i vid su mi najbitniji, na tome se ne stedi, ustedim na sebi, na njihovim naocalama nikako.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 22.06.2014. at 12:35

  46. #96
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I da, braco je svjetloput i njemu jako smeta svjetlo, oduvijek trazi naocale, a seka moze i bez njih, ali i njoj smeta sunce sve vise.

    I mislim da nosenje naocala nije moda, nego potreba...ja imam svjetele oci i nosim ih i po zimi dok vozim, ne mogu bez njih jer mi oci suze cim je jace svijetlo.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    jedino ak joj ih zaljepim skup s kapom.
    nema šanse.
    neka posebna picajzla. neki dan je dobila slom živaca jer su joj bretelice bile malko preduge, pa su padale. mrzi haljine, onak ih dere sa sebe i urla. dobila je tak lijepu haljinu za svadbu, ali smo ju morali obuć u hlače, jer se madam nije svidjelo. ni sve cipele, samo neke. sandale ni pošto, samo tenisice. isusejaćusesamoubit.
    kakve naočale i kape.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    16

    Početno

    Moji klinci, (2 i 4 god) imaju naočale koje stavljaju na nos samo iz fore, najčešće naopako što ih jako zabavlja. Ne vole ih nositi, pa ih nisam ni forsirala. Šilterice su im obavezne i drago mi je da ih ne skidaju (pretpostavljam da tako barem malo štite i oči).

  49. #99
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Evo moji (5,5 i 3,5) cijelo ljeto bez suncanih, ne smeta im nimalo. Ne nose ni sesirice, silterice i sl (samo ako su dugo na jakom suncu, a znalo se zalomiti da smo na plazi recimo 11-14 po suncu, sto jos uvijek nije kriticno uz par kupanja). Ja sam isto cijelo ljeto bez suncanih, ne smeta mi (ovo malo) sunca uopce. Prosle godine su mi se potrgale i do nedavno nisam kupila nove, i oci su mi se posve privikle nazad da nemam suncane. Jedino ih stavim za voznju, osjecam se sigurnije u voznji da me bljesak sunca nece zaslijepiti neku kriticnu sekundu. Imam svijetle plave oci i jos sam laserom skidala dioptriju

    Tako da mislim da vecina onih koji "moraju" nositi suncane su se samo navikli, da zele nakon par mjeseci bi mogli bez njih (ne pricam sad naravno o ozbiljnim ocnim bolestima)

  50. #100
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mojima smeta sunce, i već sam im kupila svakome po nekoliko naočala, ali ih oni vrlo brzo izgube. Iz tog razloga ne kupujem skupe naočale, iako bi sigurno bile kvalitetnije, nego one u dm-u i sličnim drogerijama. Ne znam zapravo što je gore, ostaviti ih bez naočala pa da škilje, ili im kupovati ovakve jeftinjake

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •