Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: OŠ Ksaver Šandor Gjalski - Mlinarska - podijelite iskustva

  1. #1
    molu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    901

    Početno OŠ Ksaver Šandor Gjalski - Mlinarska - podijelite iskustva

    bok,

    na jesen mi curka krece u mlinarsku u skolu u 1. razred. Upisali bi je u boravak obzirom na radno vrijeme mene i mm. Ima li tko kakva iskustva s tom skolom i nastavnicima?

    Zanima me (malo sam surfala po netu) kada se predvidja to famozno uredjenje skole - nekako mi se cini da se to dugovlaci godinama - da li netko zna?

    Jel knjige ostavaljaju u skoli , ili ih nose doma?
    I tak, ak netko ima iskustva, pozitivna ili negativna - bila bih zahvalna da ih podijeli

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Ovako: skola je ne-bas-nekakva, a do sada je bilo da je jedan razred cijeli boravak, a drugi pol-pol, pa se popodne boravkasi spajaju. Klopa cini se da nije losa, ovisi kojeg klinca pitas, ali nije da se bas zale. Ja sam jednom probala traziti jelovnik, pa su me cudno gledali (u to doba ju za dorucak jeli prilicno masne krafne) Knjige se preko tjedna ostavljaju u skoli, preko vikenda nose kuci.
    Nisu nam najavili da li ce u skoli postojati burza starih knjiga, a prosle godine je bila- za 1. razred to ionako bas ne pomaze, jer su sve knjige za ispunjavanje, osim engleskog.
    Od ove godine imaju i logopeda.
    Uredenje se planira vec dugo, ali izgleda da na dijelu na kojem bi gradili dvoranu postoje nesredeni zemljisni odnosi, tako da izgleda nece bas brzo- postojeca dvorana je uistinu mala. Ali, nema sluzbenih informacija i trenutno svi o tome sute. Mislim da nema ni love.
    Preko vikenda je ove godine postojao program "Vikendom u dvoranu" koji je besplatan. Postoji i nogomet i judo koji se placaju, navodno i neki zbor. Nije bas neka ponuda.
    Evo, super su obje nastavnice engleskog.
    Nadam se da sam malo pomogla, pitaj ako te jos sto zanima.

  3. #3
    molu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    901

    Početno

    joj super - hvala ti puno na odgovorima. Moram, priznati da me malo muci to s dvoranom, odnosno nepostojanjem iste - ali prezivjet cemo. Jos da je i dopadne neki ok ucitelj/ica... Ak se jos neceg sjetim - pitam

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    mogla bi nasa iz boravka, koja je draga

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Ja imam dijete koje ide u tu školu i da sad upisujem dijete nisam sigurna da bi ga upisala.

    Boravak - na roditeljskom su bila najavljena dva boravka za dva razreda i predstavljene su nam učiteljice - kad smo došli u školu bio je jedan boravak za 36 djece s učiteljicom koja nam nije bila predstavljena na roditeljskom. Boravak se razrijedio prirodnom selekcijom, svatko tko se mogao snaći, snašao se.

    Hrana OK, klincima se sviđa, koštala je na početku više nego u drugim školama, ali su vratili cijenu na 12 kuna.

    Dvorana - jadno da ne može biti jadnije, dvorana sasvim neprikladna.

    Škola neuređena, zahodi stalno prljavi, često se desi da nema vode.

    Nema aposlutno nikakvih dodatnih aktivnosti ili izbornih predmeta (ako izuzmemo vjeronauk).

    Škola ima defektologa i pedagoga, za logopeda ja nisam čula.

    Smeta me apsolutna nebriga za djecu i disciplinu, sve se tolerira i objašnjava dječjom igrom. Pod odmorom se bolje ne naći u hodniku.

    Biti će burza knjiga ali knjige koje su sadašnji drugaši imali ne odgovaraju za prvaše.

    Adaptacija škole će, čini mi se, biti nikad, a možda ni tada. Projekt su napravili, ove godine su odobrena sredstva za ponovni projekt, a kad će se naći sredstva za dvoranu - teško je prognozirati.

    Školi treba temeljita adaptacija u svakom pogledu.

    Ipak, dobra stvar je što su djeca zadovoljna.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Drago mi je da ima u skoli istomislecih mama
    Ja tog logopeda nisam vidjela, ali su mi rekli da postoji i radi s djecom....pa valjda im nije isto defektolog -ima valjda 20 smjerova i logoped?!? 2 osobe sigurno nisu zaposlili. Al nivo shavcanja problema koje bi bilo kakav defektolog trebao rjesavati im je ionako nizak.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    36

    Početno

    podižem
    Ima li kakvih novih iskustava, spoznaja, koliko su veliki razredi - ja naime ne spadam u ovu školu a svakako bismo se voljeli upisati pa me zanima koliki je u stvari pritisak?
    I preporuka za učiteljicu - ako netko od četvrtih razreda ima kakvih prijedloga, iskustava - sve je dobrodošlo

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    36

    Početno

    zar nitko,baš nitko? hm neće biti gužva za upise

  9. #9
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    ima li kakvih novosti? mammy, kako si zadovoljna?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    36

    Početno

    U globalu sam zadovoljna.
    Razredi su mali, 16-17 učenika, jedan i pol razred boravkaši koji se spajaju nakon nastave.
    Je, ima problema s održavanjem škole, zaista bi joj trebala obnova.....
    Klinci su jako puno vani, sade cvijeće, igraju se što mi je super, i dobra je komunikacija u razredu s učiteljicom jer ih je malo.
    Što te još zanima?

  11. #11
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj mammy prvotno napisa Vidi poruku
    U globalu sam zadovoljna.
    Razredi su mali, 16-17 učenika, jedan i pol razred boravkaši koji se spajaju nakon nastave.
    Je, ima problema s održavanjem škole, zaista bi joj trebala obnova.....
    Klinci su jako puno vani, sade cvijeće, igraju se što mi je super, i dobra je komunikacija u razredu s učiteljicom jer ih je malo.
    Što te još zanima?
    Je, vidim ih u parku pred kućom, super mi je što su puno vani. Kakva je hrana?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    36

    Početno

    Evo npr. za ovja tjedan:

    Utorak, 10.04.2012.
    Mliječni obrok
     polubijeli kruh, pašteta, jogurt
    Ručak
     varivo od mahuna s junetinom na kockice, crni kruh, prirodni sok
    Užina
     čokoladno mlijeko

    Srijeda, 11.04.2012.
    Mliječni obrok
     griz na mlijeku s čokoladom, voće
    Ručak
     juha od povrća, pečena piletina s mlincima, zelena salata, crni kruh
    Užina
     kruh, jogurt

    Četvrtak, 12.04.2012.

    Mliječni obrok
     sendvič pecivo, pureća šunka, sir, kiseli krastavac, sok od naranče
    Ručak
     grah varivo s povrćem i svinjetinom na kockice, salata od svježeg kupusa, crni kruh
    Užina
     voće

    Petak, 13.04.2012.

    Mliječni obrok
     delikatesna štangica, mliječni puding
    Ručak
     varivo od špinata, pire krumpir, kuhano jaje, crni kruh
    Užina
     čokoladna tortica

  13. #13
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    tnx, mammy!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Bok,
    kakvi suprofesori u višim razredima? kakva je općenito škola? Teža, srednje teška, laka?
    Postoji li neki profesor sa kojim imate izrazito negativna iskusutva?
    Rečeno nam je da profa iz matematike koja ustvari nije znala matematiku, odlazi..
    ..htjeli bismo prebaciti maloga u tu školu jer se selimo... 7. razred
    Hvala unaprijed!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav, selimo se i zanimaju nas novi dojmovi o OS u Mlinarskoj gdje bi nase dijete krenulo od jeseni u 1. razred. Bili smo do skole na kratko i dojmovi su losi. Jasno je da novaca za velika preuredjenja nema ali da se ne moze zamijeniti razbijeno staklo na ulaznim vratima?! Medjutim, mozda su uciteljice do 4. razreda ok. Molila bi ako ima netko tko bi nam mogao opisati trentno stanje i podijelio dojmove. Puno hvala

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj sanja4321 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, selimo se i zanimaju nas novi dojmovi o OS u Mlinarskoj gdje bi nase dijete krenulo od jeseni u 1. razred. Bili smo do skole na kratko i dojmovi su losi. Jasno je da novaca za velika preuredjenja nema ali da se ne moze zamijeniti razbijeno staklo na ulaznim vratima?! Medjutim, mozda su uciteljice do 4. razreda ok. Molila bi ako ima netko tko bi nam mogao opisati trentno stanje i podijelio dojmove. Puno hvala
    Moje dijete je otišlo iz te škole u gimnaziju, od ove godine. Dakle, mislim da učiteljice koje imaju ovogodišnje prvašiće nisu loše, odnosno da su dobre. U generaciji mog djeteta je bilo problema, a i generacija koju su te učiteljice nasljedile isto.

    Škola ima novog ravnatelja, od kraja prošle godine, vidjet ćemo kako će se odvijati dalje sve. Prošla ravnateljica se jako trudila ali nije baš puno uspjela, ovaj je prije bio nastavnik tjelesnog, otišao iz škole i sad se vratio na mjesto ravnatelja.

    Do trećeg razreda je nastava ujutro, a kasnije u smjenama. Škola je jako napredovala po odnosu profesora prema radu s djecom i po znanju koje djeca dobiju. Ovo govorim za više razrede. Naravno, kao i uvijek ima boljih i lošijih nastavnika, neki su stvarno jako dobri. Škola je lakša, ili ležernija od ostalih u susjedstvu (Kaptol, Jabukovac, Šalata), ali ja ne mogu reći da se žalim na znanje koje mi je dijete dobilo u školi.

    Razredi su mali, razredi za ove male su dobro uređeni, imaju klime, financirali uglavnom roditelji, puno su vani u parku, što se tog tiče, super je.

    Ono što je meni pozitivno je da su dosta otvoreni prema djeci s posebnim potrebama. I uveli su disciplinu, doduše za vrijeme stare ravnateljice, kako je sada, ne znam.

    Ti možeš otići u školu i pitati tko će preuzeti prvašiće na jesen i upoznati se s njima. Pa onda stvoriti dojam.

    A ako te još nešto zanima, možeš na pp

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Učiteljice koje ce dobiti su OK. Ali nekog velikog entuzijazma ne treba biti: njemački koji se reklamira od 1. razreda je (barem bio) čisto gubljenje vremena, a informatika se održavala sporadično. Moji klinci nakon 2 godine nisu čuli za World. Razredi su uređeni djelomično, hrana korektna. Ormarići se dijele.
    Što se tiče rješavanja problema (kojih u svakoj školi ima) po mom iskustvu su skloni trpanju pod tepih dokle god mogu.
    Od kvartovskih noviteta, Jabukovac se reklamira da prelazi u jednosmjenski rad jer su dobili nove učionice i dvoranu, ali o samoj školi ne znam ništa.

  18. #18
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ta škola je katastrofa.
    Ravnateljica užas živi.
    Informatika nula bodova.
    Strani jezici isto.
    Tjelesni koma.
    Sve u svemu jako loša škola što je šteta jer imaju odlične uvjete.
    Malo djece i mogli bi s njima čuda raditi, ali eto ne rade.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala vam na komentarima, jos ćemo vidjeti i druge opcije pa odlučiti. Inače moram reći da smo bili na razgovoru s pedagoginjom na Ksaveru i između ostalog, komentirali razbijen prozor i metalno gaziste na ulazu. Nakon 2 dana zena nas je nazvala i rekla da su navedeno sanirali sto nas je stvarno ugodno iznenadilo...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Ako vam je sada katastrofa, niste vidjeli što je bilo prije, s bivšom ravnateljicom

    Od njemačkog ništa - klinci se masovno ispisuju jer je njemački nekvalitetan. Informatika je jadna, ali mislim da je jadna svugdje.

    Naši nisu dijelili ormariće, to mora sad biti nešto novo, svatko je imao svoj ormarić.

    Ta pedagoginja je jako dobra, ali nema puno mogućnosti.

    Jabukovac je sigurno bolja škola, ali i značajno teža. Pa s obzirom na upisivanje kroz ocjene, treba dobro razmotriti pluseve i minuse.

    Baš me zanima kako sve funkcionira s novim ravnateljem?

  21. #21
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    informatika je u našoj školi odlična, imaju odličnu profesoricu koja jako lijepo radi, moja cura mi je već puno puta pomogla kad bih zapela u kakvim tablicama ili nečemu drugom

    nadam se da će se situacija popraviti s novim ravnateljem

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Bas mi je zao zbog negativnih komentara jer ja sam tamo isla u osnovnu i bila je jako dobra, ali svjesna sam da je to bilo prije ohoho vremena
    Kako se zove novi ravnatelj?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    4

    Početno

    molim vas da mi se javite na pp, ne uspijevam poslati poruku..hvala!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Nesto na profilu blokira slanje (tko se zapravo trebao javiti ?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    4

    Početno

    ma molila bi iva038 ili tintilinic2002 da mi se javi u pp, a moze u stvari bilo tko tko pozna uciteljice do 4. razreda. Hvala vam!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Nemaš uključeno primanje poruka

    sanja4321 has chosen not to receive private messages or may not be allowed to receive private messages. Therefore you may not send your message to him/her.

    If you are trying to send this message to multiple recipients, remove sanja4321 from the recipient list and send the message again

    Dakle, raspitat ću se. Ne znam te dvije učiteljice, imena su navedena na stranicama škole, ne sjećam se da sam išta čula, ni dobro ni loše.



Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •