Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: madež od rođenja

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno madež od rođenja

    moaj cura ima na desnom obrazu ispod oka madež od rođenja koji se kad se rodila bio nekih pola cm. sada ima 5 gdoina i madež je narastao proporcionalno licu, znači ništa puno, ali je malo veći.

    naša pedijatrica mi nikad nije ni spominjala taj madež, uostalom puno djece vidim da imaju na raznim dijelocima tijela takav biljegić...no doktorica koja je bila na zamjeni prije par dana odmah se osvrnula na taj madež i rekla da to treba što prije otklonit da se ne bi u budućnosti, pod utjecajem sunca i sl. dalo na zlo! tim riječima.

    e sad ja vas pitam: ima li ko kakva iskustva s tim stvarima i kako ste postupali?
    meni je osobno jako žao tog madeža, predivno joj stoji, navikli smo se.
    onako je samo malo kao zadebljan, ne jako ispupčen, tamne boje i čak ima i pa dlačica koje rastu iz njega

    šta mislite?

  2. #2
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ništa te ne košta otići kod dermatologa i potražiti savjet. Moja mala se rodila s madežom na koljenu, tada je bio oko 1 mm, sada je oko 5 mm, i kad smo jednom otišli kod dermatologa na pregled radi atopijskog dermatitisa, dermatologica je slučajno ugledala taj madež i digla paniku. Tako smo mi zapravo otišli dermatologu radi sasvim druge stvari, a vratili se s uputama i brošurama o sunčanju, melanomima...
    Nama nije predloženo nikakvo otklanjanje ili bilo koji drugi zahvat, nego nam je rečeno samo da promatramo madež i reagiramo ako primijetimo kakvu promjenu u boji, obliku, nagli porast u veličini, i da koristimo kreme s visokim zaštitnim faktorom.

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Otiđite kod dermatologa, a madež obavezno treba mazati svaki dan kremom s jako visokim zaštitnim faktorom.

  4. #4
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    i mi imamo na pregibu ruke od rođenja, 6-7 mm..isto ima dlačica.. ali to sam negdje pročitala da je i dobar znak
    sad si i meni dala misliti

  5. #5
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    pa da, ne znam šta mi je činiti...da odem dermatologu da pogleda?! opet, koliko djece vidim da ima takav madež...

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    pa da, ne znam šta mi je činiti...da odem dermatologu da pogleda?! opet, koliko djece vidim da ima takav madež...
    Pa otiđi da pogleda, zašto ne?

  7. #7
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Moj je imao isto od rodenja na koljenu, ali dosta veliki, oko 3-4 cm u promjeru. Iso je bio snedi i iz njega su rasle dlacice. Isli smo u Klajcevu na pregled i tamo ga otklonili. Posto je bio na bas nezgodnom mjestu, kada god je pao ogrebao ga je, rade smo se odlucili na otklanjanje nego na riskiranje bilo kakve posljedice usred redovnog grebanja madeza.

  8. #8
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam se rodila s madežom na glavi (ne običnim nego nekim drugim, bezbojnim) koji je tad bio mali a rastao je proporcionalno glavi. Bolje da ti ne kažem koliki je sad. Ako je madež tvoje kćeri sad pola cm, kad naraste bit će puuno veći i radije to riješite dok je mala. A i estetike radi.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    194

    Početno

    Frendica ga je skidala nedavno po preporuci liječnika, rekao je da ukoliko ga kada je jače sunce ne može/želi stalno pokrivati bolje da ga skine

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    moja cura isto ima kongenitalni madež, na ahilovoj tetivi, bio je oko centimetra kad se rodila, rastao je isto proporcionalno, nije puno narastao, danas ima 3,5 g.

    mi ga od njenih 6 mj. (ili nešto kasnije, nisam sigurna) pratimo na šalati (na naše inzistiranje, pedijatrica je isto rekla da je to niš), i do sada smo prošli 4 različite doktorice. prve dvije godine smo išli svaka 3 mjeseca, od tada svakih 6, od nedavno ćemo jednom godišnje.
    prvi put nas je gledala stažistica, rekla je da bi ga ona odmah skinula, ali zbog pune anestezije možda da ipak pričekamo petu godinu. još nas je kasnije nazvala doma i pitala možemo li doći sutra da ju pogleda docentica. ne trebam ni reći kako smo se isprepadali.

    ta druga doktorica nam je rekla da ona ne bi dirala još, ali da ga i mi doma slikamo svakih par mjeseci iz predostožnosti, a ako uočimo bilo kakvu promjenu, da dođemo odmah, taj tren, bez uputnice. iako, možda do promjene niti ne dođe, pa ga možda ne bi ni dirala. neko vrijeme nam je na pregledima bila ona, žena je ostala trudna, dolazimo kod treće. ta doktorica je nešto starija, njen komentar je pratite, možda ćemo skidati, možda ne.
    nekidan smo na redovnoj kontroli završili kod četvrte. ona je madež samo pogledala, rekla da se nije promjenio, samo je očekivano mrvu narastao, nije ga slikala. njen komentar je da se što trebalo desiti već bi se desilo. navodno ta vrsta madeža (koju ima moje dijete, ne znam kakav je vaš) je problematična u početku, kasnije se ponaša kao i bilo koji drugi madež.
    prva doktorica koja nas je gledala je rekla kako je mogućnost pojave raka visoka, preko 12% i da bi ona to obavezno odstranila. zadnja nam je rekla kako je mogućnost pojave raka niska, od 0.5 do 5%. da se ona ne bi zabrinjavala, ništa više nego za bilo koji drugi madež. uz komentar kako su druge kolegice koje su nas gledale sve redom bile mlađe i sa manje iskustva, tako da ona razumije da se stažistica koja nas je prva pregledala prepala bilo čega smeđeg, ali ona madeže gleda preko 15 godina i ne može garantirati da se baš ništa ne može iz toga izroditi, ali da je mogućnost malena.

    druga stvar, prve dvije doktorice su savjetovale madež na suncu prekriti flasterom, druge dvije su to proglasile budalaštinom, samo dobro namazati sredstvom za sunčanje. uz preporuku neke mineralne bioderme, reklama je bila spremna na stolu. prošle godine je the sredstvo bio LRP.

    nadam se da sam pomogla, bila sam i preopširna, ali ja bih na tvom mjestu u svakom slučaju otišla do dermatologa. iako, dobro se raspitaj kod koga ideš. jer kao što vidiš, umjesto sa dva, možeš završiti i sa četiri mišljenja.

  11. #11
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    I moj F ima madež od rođenja. I ja sam se malo prepala čitajući na netu da su kongenitalni madeži skloniji da se od njih stvori melanom. Njegov je između nogu, s nutarnje strane bedra.
    Ne čini mi se da je nešto više narastao nego što je uobičajeno jer mu se koža rasteže kako raste.

    Sad ste mi dali misliti. Trebam li otići dermatologu? Ne želim paničariti bez veze.

  12. #12
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    ne preostaje nam drugo nego ići dermatologu!
    nije mi padalo na pamet ići, a baš sam paničar, al eto...šta sad..

    doktorica je na uputnicu demratologu napisala NAEVUS MELANOCYTICUS.

    Eto...

    idem u utorak, pa vam javim

  13. #13
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    doktor pregledao, onako od oka, dakle ni sa kakvim instrumentom, mal.o stisnio, pregledo joj cijelo tijelo i rekao sve ok, kontrola za godinu dana!

  14. #14
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je imao isto od rodenja na koljenu, ali dosta veliki, oko 3-4 cm u promjeru. Iso je bio snedi i iz njega su rasle dlacice. Isli smo u Klajcevu na pregled i tamo ga otklonili. Posto je bio na bas nezgodnom mjestu, kada god je pao ogrebao ga je, rade smo se odlucili na otklanjanje nego na riskiranje bilo kakve posljedice usred redovnog grebanja madeza.
    kod koga ste išli i kako je izgledalo otklanjanje i njega poslije, ako možeš please opiši?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Poštovana, imam sličan problem pa me zanima jeste li na kraju odstranili madež?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •