Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Kak objasniti bebi od 17 mj. gdje je mama dok je u rodilištu?

  1. #1
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno Kak objasniti bebi od 17 mj. gdje je mama dok je u rodilištu?

    Evo, i mene hvala Bogu za cca mjesec dana čeka treći porod , dobro se osjećam, obavljam sve po doma za nas 4., a uskoro i 5. , curica još ciki hvala Bogu, ljubi trbuh, tepa bebi da je draga, veseli joj se do neba (koliko je svjesna toga ), međutim u zadnje vrijeme kad se odvaja od mene (makar ja išla na wc) plaće i cvili zamnom makar nije sama (valjda predosjeća...).
    Kak da pomognem MM-u i sinu dok budu s njom kad ja odem u rodilište, kak da joj olakšaju (i sebi) to odvajanje, imate kakav prijedlog, savjet, iskustvo???

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ovo je nešto što mora biti i nemože se izbjeći. Nemožeš joj objasniti, bar ja svojoj nisam mogla, a niti pokušala. Moja je imala 16 mjeseci i sve je prošlo super. Nije me bilo dva dana, tata se super snašao s njima. Bitno je samo da se što više zadrži uobičajena rutina, ali ja sam već puno ranije tatu uključila u prematanje, kupanje, hranjenje pa joj je to postalo normalno. Nije bilo nikakvih problema.

  3. #3
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Mi isto tako nismo ni pokušavali objasniti da ću u rodilište i stvarno je sve bilo dobro.
    objasnili smo joj samo da će doć mala beba.
    Izmedju mojih je isto 17 mj razlike.
    U 2 ujutro su me trudovi uhvatili,oko 4 sam bila u rodilištu,cura je tada spavala,ali je baka došla dok se tata ne vrati.
    Ujutro se probudila i nije ni pitala za mene hehe.
    Mislim prošlo je sve bezbolno.pogotovo što se do tada po danu upavljivala uz sisu,a ta tri dana je nije ni tražila.

    nemoj puno brinut i bit će sve ok,a i tri dana brzo prodju.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    mm je uredno dovodio mog L recimo jednom tjedno dok sam bila na čuvanju trudnoće (mjesecima) i dok sam poslije bila u rodilištu.... Razlika između djece je 14,5 mjeseci.

    Vjerujem da će dijete uredno shvatiti ako kažeš da ideš roditi bracu/seku koji je sada u trbuhu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.06.2010. at 15:06

  5. #5
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Ja recimo svom 22-mjesečnjaku uopće ništa ne mogu objasniti niti u posljednje vrijeme pokušavam, tako da po tom pitanju nisam kompetentna , ali imam iskustvo s nešto starijim djetetom (3g) kojem se sve dalo lijepo objasniti kamo mama i zašto ide i sve je shvatio i prihvatio i onda nam se dogodilo nešto što nitko (nažalost ili sreću) nije očekivao niti predvidio, a to je da sam umjesto 3 dana bila 17 dana u rodilištu i tu je nastao kratki spoj - osjetio je da je to već puno dulje nego smo se dogovorili, mislio je da smo mu lagali, bio je zabrinut da mu je brat oteo mamu..... uglavnom, to je bilo nešto na što ga nismo mogli pripremiti i sva naša nastojanja da to prihvati su tu pala u vodu i dan danas - dvije godine kasnije - suočeni smo sa strašnom ljubomorom i posesivnošću i vjerujemo da je i to odigralo veliku ulogu.
    Možda je ipak prije bolje govoriti što manje i objašnjavati kad se već dogodi (što TM, što ti kad ti dođu u posjetu) - mislim da im je to puno manje apstraktno i da se bolje nose sa situacijom. I odraslima je veće opterećenje kad puno prije moraju razmišljati o nekom događaju koji im baš nije prirastao srcu, a kad se konačno dogodi - vide da i nije bilo tako strašno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •