Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 75 od 75

Tema: Recepti za lagana ljetna jela

  1. #51
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Dinstati luk narezan na tanke polumjesece s tanko narezanim patišonima (vrsta tikvice vrlo lijepog, zanimljivog izgleda), kad omekša, preliti posoljenim razmućenim jajima (kajgana), sve dobro izmiješati, po potrebi još dosoliti i malo popapriti.

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    mi smo danas papali ovo (gotovo za 10 min ):
    izrezati 1/4 kristalke na trakice, izrezati jednako toliko matovilca, malo mozzarele (pola manje grude), desetak cherry rajcica prerezanih na pola, naribati parmezana na deblje trake, preprziti sacicu pinjola...sve ubaciti u vecu zdjelu i izmjesati.
    isprziti na grill tavi 2 pureca filea koje smo prethodno prerezali s nozem po sredini nekoliko puta i natrljali s grill seasoningom- moze i s origanom i krupnom morskom soli. Nakon sto se meso ispekli narezati ga na trakice i dodati na salatu.
    U teglici za marmeladu ili slicno pomijesati 6 zlica maslin. ulja, 2 zlice balsam. octa da postane kompaktno, malo morske soli i svjeze mljevenog crnog papra. Zatvoriti posudicu i protresti par puta. Salatu rasporediti na dva tanjura, preliti umakom i posuti s malo parmezana. Uz to servirati 2 kriske ciabatte preprzene na malo masl. ulja i soli...fino i lagano
    ovo je otprilike porcija za dvoje..

    cekam nove ljetne ideje

  3. #53
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    meni jefina zapecena palenta sa gljivama, recept je od Ane U.
    uglavnom, gljive se izdinstaju, to je 10ak min, palenta se skuha. ako je instant, to je 5min.
    u namazan protvan se izlije palenta, pa gljive, parmezan, slatko vrhnje pa ponovo zganci, pa malo vrhnja i parmezan. zapece se u pecnici. detaljan recept ima na tportalu....
    meni je preprefino, vec sam radila u par navrata. odlicno ide uz zelenu salatu...

  4. #54
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    sve domaće sa vrta a lagano i zasitno- salata od mahuna + popečci od tikvica i kuskusa (otkrila ga kad je počela dohrana- savršeno).

    salata- kuhane mahune sa lukom , začinjene standarno-ulje, octa, papra, soli ili ko već kak voli- najbolje je kad je hladno
    popečci-skuhati kuskus,pomješati sa naribanom tikvicom, začiniti, dodati razmučeno jaje i malo krušnih mrvica ako želite kompaktniju smjesu i raditi "žličnjake" na ulju, maslacu, masti ko kaj ima ili voli.

  5. #55
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Jedan od najdražih ljetnih recepata meni je tjestenina sa pestom.
    Dakle, tjestenina po želji, nama su najdraži špageti, a za to vrijeme dok se tijesto kuha, napravite pesto.
    U blender ubacim šaku svježeg bosiljka, šaku pinjola, parmezana, pecorino ili neki sličan sir, malo češnjaka, zalijem s maslinovim uljem, sol i papar po želji.
    Pomiješati s toplom tjesteninom i imate brzinski i mirisan ljetni ručak.


    Isto tako jednostavan ručak- neku finu ribicu u pećnicu, ubacite krumpira narezanog na ploške i začinjenog raznim začinskim biljem, sve zalijete maslinovim i prekrijete folijom. I za 45 min imate vrhunski ručak. K tome neka salatica ili malo blitve.

    Danas je kod nas na meniju bilo povrće iz woka, tikvice, luk, paprika, bukovače sa seitanom i tofuom, začinjeno sa shoyu sosom. Ručak gotov za 20 minuta.

  6. #56
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Danas sam kuhala varivo od leće s tjesteninom.
    Za desert je upalila najjednostavnija varijanta - red petit keksa, red pudinga od vanilije (kuhan u pola litre mlijeka s dvije žlice smeđeg šećera), na to opet red keksa, na to puding od čokolade (Dr. Oetker, s komadićima čokolade, stvarno je fin puding) pripremljen na isti način kao onaj od vanilije, na to opet red keksa. Kad se malo ohladilo, gore sam stavila Hole šlag i naribala dosta čokolade za kuhanje. Kekse nisam uopće namakala. Lagan i fin desert bez pećnice, a i lijepo izgleda, jer je ovaj čokoladni puding dosta tamne boje.

  7. #57
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    N.grace, moja mama radi taj desert, i ja još uvijek ne mogu vjerovat da nešto tako jednostavno može biti toliko fino..
    Neki dan smo ga jeli, i UBILAA sam se u kollaču..

    Isto ne namače kekse jer od vrućeg pudinga omekšaju i budu kao biskvit. Ma prefino!

  8. #58
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Da, kolač je sjajan - i znam da se čini da otkrivam toplu vodu, ali nije naodmet podsjetiti ljude na taj fini desert koji je zaista brzo gotov, lagan i ukusan. Moji su ga jučer mlatili nemilice, baš ih je bilo lijepo gledati...

  9. #59
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Sad sam poslala MM u trgovinu po kekse i puding, jedva čekam! Kad su u pitanju kolači i slatko gora sam nego mala djeca!!

  10. #60
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    cure, sad ste i mene nagustirale

  11. #61
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Baš mi je drago da smo te nadahnule!

  12. #62
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Evo još jedne nadahnute....

  13. #63
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Samo ga lijepo rashladite u frižideru!

  14. #64
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    super tema! i recepti, naravno!

    neki dan sam pripremala nešto slično onim gore receptima (vrhnje i tjestenina) samo kaj ja radim s mesom. na gril navi popržim na trakice narezana pileća ili pureća prsa. za 5 min kad su gotova izvadim ih na tanjur i na tu masnoću od pečenja dodam na kolutiće narezan poriluk i tikvice, prodinstam 2-3 min, zalijem sojinim vrnjem, nekad dodam i malo vinčeka, vratim meso, ostavim još par minuta i poslužim uz široke rezance npr...

    njammmiii, moji klinci to obožavaju, a i meni je super je je fakat brzo gotovo...

  15. #65
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno Počelo je ljeto!!!

    Salatu i radić dobro operite, usitnite (ne previše), jaja skuhajte, ohladite i pomiješajte sa bijelim fažolom iz konzerve, kukuruzom, ocijeđenim EVA filetima tune, začinite po želji solju, paprom, maslinovim uljem i acetom ili limunom.

    Tko voli, može se još dodati malo mladog poriluka ili mlade kapulice ili čak malo vlasca.

    Dobro ohladiti.

  16. #66
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Talijanska marinirana piletina (uz sezonsku salatu)

    - fileti od piletine
    - marinada: extra-vergine maslinovo ulje + sol + ruzmarin + crvena paprika u prahu (blaga ili ljuta po zelji)
    - salata: paradajz - krastavac - crveni luk
    - prilog: svjezi sir, eventualno sir u listicima; cesnjak u reznjevima

    Par sati ranije filete od piletine marinirajte u malo maslinovog ulja, crvenoj paprici, soli i ruzmarinu, i ostavite u frizideru.
    Ugrijte grill-tavu bez ulja, ubacite filete da se peku, a u medjuvremenu pripremite sezonsku salatu, npr. paradajz-krastavac-luk i zacinite po zelji.
    Kad je meso gotovo, uz njega mozete posluziti i svjezi sir, ili preko svakog filea prebaciti sir u listicima (onaj za toast). Umjesto listica sira za toast, filete mozete preliti onim 'umakom' koji je ostao u tavi.
    Sve zajedno je vrlo lagano, osvjezavajuce i ljetno, a priprema se "uvrh glave" 20 minuta (5 minuta za marinadu, 10 minuta da se opere i nareze povrce za salatu, istovremeno 10-15 minuta da se meso ispece).
    Ako netko voli zapeceni cesnjak, mozete reznjeve istovremeno s mesom poprziti na tavi.
    Posljednje uređivanje od Elly : 17.06.2012. at 19:06

  17. #67
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Tjestenina s tunom od moje E.

    Potrebno:
    - tjestenina fusilli ili farfalline
    - 2 konzerve tune za kuhanje
    - vrhnje ili vrhnje za kuhanje
    - sol, papar, cesnjak u prahu, origano

    Skuhati tjesteninu.
    Dok se tjestenina skuha, uzeti dublju posudu, pa unutra staviti tunu, vrhnje ili vrhnje za kuhanje (ovo talijansko vrhnje za kuhanje, panna da cucina, se moze i ne kuhati), pomijesati tako da se tuna razdvoji na komadice, dodati zacine, dobro promijesati =umak gotov, preliti preko tople tjestenine.

    Uz to odlicno pasu kiseli krastavci ili zelena salata.

    Moja osmogodisnja curka obozava ovo i sama napravi umak (ja pak ne dam da se bakce oko lonaca s vrelom vodom i stednjaka na plin).
    Sve skupa, 15 minuta.
    Posljednje uređivanje od Elly : 17.06.2012. at 19:30

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Evo ja sam upravo napravila marinirane patliđane za sutra (odnosno sljedeći tjedan ako ostane )

    sastojci:
    500 g patlidžana
    4 češnja češnjaka
    2 dcl maslinova ulja
    Sol, papar
    Listići mente (može i bosiljak poslužiti)
    3 žlice vinskog octa (jabučni je također sasvim ok)

    Priprema: patlidžane operite, narežite na ploške,stavite u cjedilo i obilno posolite krupnom solju. Pustite ih oko 40 minuta dase ocijede i izgube gorak okus. Operite ih hladnom vodom i posušite papirnatimubrusom. Originalno se prže na tavi na dobro ugrijanom maslinovom ulju, ali ja ih poslažem u namazanu tepsiju i pečem 10-15 min u pećnici.
    Ukoliko su se pržili u ulju na tavi potrebno ih je staviti na papirnati ubrus da se suvišna masnoća upije, a zatim ih složiti u posudu s poklopcem (vatrostalnu zdjelu ili neku dr). Posolite ih, popaprite, pospite nasjeckanom mentom,češnjakom i poškropite octom. Dobro ohladite. Možete ih poslužiti kao predjelo ili kao prilog uz svako pečeno meso na roštilju. Super su u sendvičima.

    Marinirani patlidžani mogu stajati u zatvorenoj posudi i do7 dana u hladnjaku i poslužiti se po potrebi.
    Posljednje uređivanje od no@ : 17.06.2012. at 23:09

  19. #69
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Super da ste podigle ovaj topic , bas se razmisljam sto da danas kuham a da bude brzo, jer je poprilicno zagrijalo tu kod nas.
    Idem se podsjetiti proslogodisnjih receptica

  20. #70
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Imate li kakvih novih ideja?

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Da.

    Jedem jogurt.

  22. #72
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    A sad ozbiljno - uglavnom smo na salatama i hitrom mesu iz tave, a juha samo vikendom. Usudila sam se jučer uključiti pećnicu i ispeći štrudl s tikvicama i makom, pa se moj mlađi sad gosti (to je fino tek kad se ohladi).

    Moj mlađi je otkrio i tortilje (iz Lidla) pa si ih ugrije tek toliko da otpuste, unutra stavi meksički mix iz konzerve ili baked beans (isto) i to jede. Već vidim shemu njegove prehrane u odrasloj dobi i nije baš da mi se sviđa. Danas je kuhao špagete jer je od jučer ostalo umaka (lažna pašticada od teletine) i to je to.

    Za sutra planiram rižoto od tikvica i opet neko brzinsko meso (pureći odresci na primjer) tako da nemam ništ pametno prijaviti na topic.

  23. #73
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Ja radila ovo danas: https://www.coolinarika.com/recept/r...ikvica-i-sira/

    fantastično

  24. #74
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    ovo super izgleda!
    isprintala sam si recept

  25. #75
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    melanzane parmigiana, već sam ih dvaput pravila
    nama odraslima bilo bi samo to dovoljno, ali djeca nisu luda za tim, pa dodamo neku puretinu ili piletinu na naglo

    a moje omiljeno jelo za doručak ili večeru nabrzinu su tikvice naribane na jako tanko, kratko popržene na malo maslinovog ulja i začinjene po želji, na to bacim jedno jaje i kratko pomiješam, eventualno malo parmezana ili nekog sira. Gotovo za pet minuta
    mada kako je vruće ovih dana, samo krastavac narezan na prutiće bude mi divan obrok, neki dan sam večera 5 feta lubenice

    uglavnom, nisu mi za ljeto problem jela koja se ubace u pećnicu ili stave u teću pa rade svoje, upalim klimu ako treba, problem su mi ona koja traže dugo stajanje uz pećnicu, tipa ta prženja na ulju.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •