Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 109

Tema: vracena 3 embrija , javite se .....

  1. #51
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Za razliku od talijanskog zakona, iz kojeg je u hrvatski zakon prepisano ogranicenje oplodnje na 3 j.s., u hrvatskom zakonu NIJE ZABRANJENO UNISTAVANJE ZAMETAKA. To je kontradikcija u zakonu. Svi vi koji mislite da je unistavanje zabranjeno zato jer je zamrzavanje zabranjeno, grdno se varate. Takodjer, u hrvatskom zakonu NE POSTOJI OBAVEZA VRACANJA SVIH ZAMETAKA. Sve takve interpretacije su proizvoljne. Osim toga, NE POSTOJI PRAVILNIK KOJIM SE TRAZI ODABIR BROJA JAJNIH STANICA ZA OPLODNJU. Tko od vas zahtijeva transfer svih zametaka i potpis, KRSI ZAKON i podlozan je tuzbama zbog dovodjenja u opasnost zdravlja zene. Molim vas da procitate hrvatski zakon i talijanski zakon pa cete vidjeti i sami:

    Hrvatski clanak 15 : http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_88_2150.htmlV
    Članak 15.
    U postupku izvantjelesne oplodnje mogu se oploditi najviše tri jajne stanice dobivene u jednom postupku.


    Broj zametaka koji se unose u tijelo žene ne može biti veći od onoga koji, u skladu s profesionalnim dostignućima i iskustvima, obećava uspješan postupak medicinske oplodnje i, koliko je moguće, ograničava rizik višeplodne trudnoće.


    U jednom postupku nije dopušteno unijeti u spolne organe žene više od tri zametka.
    Višak preostalih spolnih stanica pohranjuju se za korištenje uz uvjete propisane ovim Zakonom.


    Članak 9.
    Bračni drugovi pojedinačno ili zajedno mogu povući pristanak i odustati od postupka medicinske oplodnje sve dok sjemene stanice ili jajne stanice ili zametak/ci nisu uneseni u tijelo žene.
    talijanski zakon (koji je u medjuvremenu promijenio talijanski Ustavni sud 2009. u dijelovima u crvenom - u prvom slucaju brisuci, a u drugom slucaju dodajuci recenicu kojom se zamrzavanje zametaka prosiruje na slucajeve kad istovremeni transfer nije moguc, dakle, zamrzavanje 3. embrija)
    1. Zabranjeno je zamrzavanje i uništavanje embrija, osim što je predviđeno zakonom 194 od 22.5.1978 (zakon o abortusu)


    2. Tehnike stvaranja embrija, uzimajući u obzir tehničko-znanstveni napredak i koliko predviđeno Člankom 7, stavkom 3, ne smiju stvoriti broj embrija veći od neophodno potrebnog za jedan i istovremen transfer, u svakom slučaju ne veći od tri.


    3. Kad je transfer embrija u maternicu nemoguć zbog teškog i dokumentiranog razloga više sile što se tiče zdravlja žene i koje se nije moglo predvidjeti u trenutku oplodnje, dozvoljeno je zamrzavanje embrija do trenutka transfera, koje se treba desiti čim je to moguće. Transfer mora biti izvršen bez povrede zdravlja žene.
    pravilnik o davanju pristanka na postupak MPO ne ukljucuje odluku o broju jajnih stanica:
    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._110_2822.html
    OBRAZAC PRISTANKA BRAČNIH, ODNOSNO IZVANBRAČNIH DRUGOVA ZA PROVOĐENJE POSTUPKA MEDICINSKE OPLODNJE
    Izjavljujemo da slobodnom voljom, utemeljenoj na potpunoj obavijesti o pojedinostima postupka, izgledima za uspjeh te mogućim posljedicama i opasnostima postupka pristajemo na postupak medicinske oplodnje:
    __________________________________________________ .
    (navesti vrstu postupka medicinske oplodnje i podrijetlo spolnih stanica)
    Izjavljujemo da smo obaviješteni i o mogućim oblicima prirodnog planiranja obitelji, o mogućnostima liječenja neplodnosti te o drugim načinima ostvarenja roditeljstva.
    Zdravstvena ustanova:
    Ustrojstvena jedinica:
    Mjesto i datum:
    Ime i prezime bračnih/izvanbračnih drugova:
    OIB bračnih/izvanbračnih drugova:
    Potpis bračnih/izvanbračnih drugova:
    Potpis i faksimil odgovornog liječnika koji je obavio razgovor i pečat zdravstvene ustanove:

  2. #52
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pino, onda ne stoji ovo sto je golem rekao na plitvicama, a ja sam napisala dolje, boldano?
    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    ako zamrzavaju zametke, zbog gripe, hiperstimulacije ili otkrivenog tumora izmedju punkcije i transfera (autor ove kombinacije je biserko milinovic) onda ti opet odmrzavaju SVA TRI i transferiraju SVA tri
    jer on je bas tako rekao (trebale bi imati i na audio snimci to) da zametke zamrznute zato jer nije bila situacija povoljna za transfer, ne mogu odmrzavat 1 po 1, moraju ih odmrznuti sva tri i napraviti transfer sva tri

    da im pisemo?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    123

    Početno

    Oploditi mogu najviše tri stanice, ukoliko žena ne želi sva tri embrija nema zakona koji će je na to prisiliti, zato u nekim Klinikama ne pitaju koliko žena želi zametaka nego ih smo vraćaju po svojem nahođenju.

  4. #54
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    pino, onda ne stoji ovo sto je golem rekao na plitvicama, a ja sam napisala dolje, boldano?


    jer on je bas tako rekao (trebale bi imati i na audio snimci to) da zametke zamrznute zato jer nije bila situacija povoljna za transfer, ne mogu odmrzavat 1 po 1, moraju ih odmrznuti sva tri i napraviti transfer sva tri

    da im pisemo?
    Mislim da me samo sarkazam može spasiti od otrova kojim je natopljen ovaj zakon...pa i ova situacija u kojoj se jadna žena koja je prošla stimulaciju, punkciju i stres hoće li dobiti od 3 stanice ikakav zametak, sad stavlja u posebnu kategoriju "čudovišta" kojem je dozvoljeno što nije nikome, prestrašna krioprezervacija embrija...ali takav grijeh je sam po sebi prevelik da bi ga rascjepkali u 3 čina, pa naravno da mora sve vraćati odjednom...

  5. #55
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Ova situacija podsjeća na film "Sofijin izbor" gdje smo sve mi stavljene u tu ulogu, zapravo prisiljene od strane nasilnika koji imaju vlast i moć. Fuj, fuj, fuj.

  6. #56
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    pino, sto god stajalo ili ne stajalo u zakonu, potvrdjeno mi je iz vise izvora da se sve oplodjene MORAJU vratiti! tocno kako ivarica kaze - naredba odozgo!
    receno mi je da su ih uputili da je to OBAVEZA! oni koji to ne rade se ili prave blesavi ili je to "naredjeno" samo odredjenima.
    Posljednje uređivanje od frka : 11.06.2010. at 19:12

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    mene možda čeka propali transfer zbog moje hiperstimulacije, znači u mom se slučaju embriji mogu zaledit?

  8. #58
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    ivarice, ja znam da je to Golem rekao - ali to NE STOJI u zakonu.
    Isto tako ne stoji u zakonu da se embriji smiju zamrznuti u bilo kojem slucaju (da ponovim, zamrzavanje/pohrana/čuvanje ZAMETAKA nije na listi dozvoljenih postupaka u Članku 32, a svaki nedozvoljeni postupak se kažnjava u Članku 50, točka 24), ali se to u praksi provodi jer je svemogući ministar izjavio u novinama da je dozvoljeno.

    ALI je očito praksa u Hrvatskoj da se zakoni ne pišu u Narodnim novinama nego se zakoni daju usmenom predajom iz usta svemoguceg ministra i njegovog Fausta, i to preko novina i medijskih izjava. I baš zbog takve prakse, koja je apsolutno protivna praksi jedne pravne države, trebalo bi Hrvatsku prijaviti nadležnim europskim tijelima jer takvo ponašanje NIJE PRIHVATLJIVO - ali to će ostati sve dok se građani ne pobune.

  9. #59
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja i dalje pozivam cure- zene- da se jave kojima su vracena 3 embrija i koliko se primilo i jeli doslo do trudnoce i kako je zavrsilo , cisto da znamo i vjerujem da to mnoge zanima....
    znam za ines, za bozz, za frku,zdenkomagic i ima ih jos, - javite se napisite svoja iskustva ..........

  10. #60
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Meni su u prvom postupku vraćena sva tri zametka ( jedan 6-stanični i 2 osmostanična) - bila je jednoplodna trudnoća - nažalost neslavno završila.
    Sad u zadnjem postupku opet sva 3 (svi 8-stanični) - blizanačka trudnoća.

  11. #61
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    i kod mene su 3 8 stanicna vracena

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    sva u glazbi
    Postovi
    150

    Početno

    Meni su po novom zakonu vraćena 3 zametka, 3.dan
    Dva su bila osmostanična i jedan šestostanični.
    Od toga se razvila jedna beba koju nosim a na početku su se počele razvijati dvije gestacijske vrećice no samo jednoj bebi je prokucalo srce.

    U ranijim IVFovima sam dobivala:
    - Petrova: 3 zametka treći dan(ne znam kakvi su bili, nisu rekli) - nije došlo do trudnoće
    - Vili: 2 blastociste 5.dan - nije došlo do trudnoće

  13. #63
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    manje-više uvijek vraćali 3 embrija - po starom zakonu i sve negativno. Tada mi nisu govorili o kvaliteti...
    Prvi uspješan postupak kada su mi vratili dvije blastice (jednu odličnu i jednu nikakvu).
    Evo da napomenem da su mi u dva navrata vratili čak 5 blastica, ali je od tih pet uvijek samo jedna bila odlična ili nijedna. Oni "žnj" kvalitete nisu niti imali šansu.
    I u zadnjem ICSI po novom zakonu vratili 3 uz moju suglasnost, budući je jedan bio odličan, jedan vrlo dobar i jedan nikakav. Dakle, jedan je imao dobru šansu, jedan osrednju, a ovaj treći nikakvu, on je samo potpora za ova prva dva. Nije uspjelo.
    Nikad mi nisu vratili tri odlična embrija. Nadam se da sam pomogla.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Meni dvaput vratili 3 embrija i oba puta jedna beba. Prvi put su mi rekli "dobar, loš, zao" , 2. put isto....cca...ali je bio transfer 2. dan...2 4stanična (jedan bolji, jedan lošiji) i jedan 2stanični.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    crvenkapica, baš me zanima koliko će ti se mrvica ulovit ja navijam za dvije

  16. #66
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ma nek se uhvati ...samo nek se uhvati.....nije bitno koliko....samo nek sam trudna

  17. #67
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Malo podižem

    Vraćeno mi je 3 embrija od svega 4 stanica i to peti dan, koliko vidim vraćeni su takvi ali 3. dan pa je bilo uspješno

    Da li se mogu uopće moje mrve uloviti ako bi inače u ovom stadiju trebala već biti blastice od koliko ono 100 stanica????

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    475

    Početno

    I meni su vračena 3 savršena embrija. Niko me nije ni pitao koliko želim da oplode, a obzirom da nikad do sada ni prije novog zakona nisam imala više od 2 embrija-bila sam presretna kad su mi rekli da imam 3. Da ih je bilo 5 rekla bih im da mi sve vrate. Znam da su višeplodne trudnoće rizične al nakon svih ovih godina radije bih trojke nego nijedno. Valjda me bar neko razumi. Bar bih se imala čemu nadat, ko zna možda bi svo troje opstali

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    475

    Početno

    Citiraj linalena prvotno napisa Vidi poruku
    Malo podižem

    Vraćeno mi je 3 embrija od svega 4 stanica i to peti dan, koliko vidim vraćeni su takvi ali 3. dan pa je bilo uspješno

    Da li se mogu uopće moje mrve uloviti ako bi inače u ovom stadiju trebala već biti blastice od koliko ono 100 stanica????
    Već sam ti negdi napisala, mojoj priji je vračen odmrznuti četverostanični embrij i rodila je!!! Zamrznut 5. dan nakon punkcije! Imala je u tom postupku i blastice koje nisu urodile plodom. Tek iz trećeg puta je išla po taj najgori embrij i tek tada joj je uspilo!!!

  20. #70
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Dobro da su joj uopće zamrznuli takav embrij, državne su klinike prije novog Zakona imale praksu zamrzavati uglavnom blastice na 5.dan. Sjećam se kad sam imala transfer u stim. postupku treći dan, biologica mi je za preostale embrije rekla da o njihovom daljem razvoju ovisi hoće li ih smrznuti. Očito su se super razvijali jer ih je sve na kraju peti dan smrznula (ne smijem ni pomisliti što bi bilo da nije). Ali to je sada ionako prošlost jer toga više nema, tebi vibram da za dva tjedna iznenadiš lijepom betom.

  21. #71
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Kinki, negdje mi je promaklo, hvala ti puno, znaš kako malo nade znači puno

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    Podižem ovu temu u nadi da će mi druga iskustva pomoć...
    Imam strah koju odluku donjeti u slučaju da se oplode 3 stanice?
    Nije problem u trojkama nego u strahu od rizika za bebe a samim tim i za trudnicu...

  23. #73
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Dea, moj ti je savjet da o svemu porazgovaraš s biologom u Vg koji je stvarno susretljiv i prije svega vrlo stručan. S obzirom na tvoje godine moguće je da će ti savjetovati vraćanje 2 komada. Meni su uvijek bili dobitni samo transferi s 3 embrija (prvi put kod FETa) i sad u stimuliranom. Ali ja sam starija od tebe 13 godina pa nisam imala dvojbe uopće koliko vraćati, male su šanse bile da se prime sva tri. Transferi s jednim ili dva embrija kod mene nikad nisu urodili plodom a ocijenjeni su isto vrlo perspektivnim.

  24. #74
    _plavusha_ avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    37

    Početno

    Pozz svima!

    Polako smo u procesu prikupljanja nalaza i dokumentacije za naš prvi IVF.

    Naime, prije par godina sam zbog upale jajnika ostala bez oba jajovoda, tako da se na ideju MPO-a već duže vrijeme pripremam. Obavili smo konzultacije, čekamo nalaze s-grama, i do sada smo uglavnom pročitali sve dostupno od literature vezano uz temu. I sve mi je jasno, na sve sam spremna. Ne bojim se stimulacije,ni bolne punkcije, jedino čega se zapravo bojim je dozvole transfera 3 embrija! S druge strane, ne želim ni sve svoje nade polagati u 1 ili eventualno 2 js koje se možda ni neće oploditi ili se kasnije neće propisno razvijati.. Mislim da bi uvijek ostalo ono pitanje "Da sam možda dozvolila oplodnju sve 3?.."

    Ne razumijem kako se zakonodavac u ovoj državi uopće dosjetio ovakve ideje za zakon!? Ispada da je jednostavnije (čitaj: jeftinije i bezbolnije) žene mučiti sa hormonalnim injekcijama i punkcijama, i visokim rizikom za višeplodnom trudnoćom, nego razmisliti logički što je najoptimalnije za svaki par, a to bi u ovom slučaju bilo zamrzavanje viška embrija..

    Nego moje konkretno pitanje je: ima li pomaka po ovom pitanju od zadnje rasprave u saboru (nisam imala živaca gledati do kraja..)? ili je još uvijek opcija ako se sve 3 js oplode da se sve 3 i transferiraju?

    Hvala vam unaprijed, i sorry na malo podužem postu

  25. #75
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    u zadnjih rekla bih 1,5 g ustvari više i nema baš vraćanja 3 embrija, nekako je nastalo u gotovo svim bolnicama kojim divnim čudom 3 oplođene jajne stanice, od toga najčešće 2 embrija i to vraćaju. Ne sijećam se kad su nekome zadnji put vratili tri embrija, ne brini, ionako - e sad citiram - nitko biolozima ne gleda preko ramena ili u frižider, a svi znaju - pa tako i biolozi koji je rizik vratiti 3 kvalitetna embrija - recimo mladoj osobi. Ne beri brigu, sigurna sam da ti nitko neće baš vratiti 3 embrija, nekako uvijek ostanu 2 .......

    S izmjenama zakona se po tom pitanju koje tebe plavusha zanima apsolutno ništa nije promijenilo.

    Vuk Vrhovec je svojevremeno prije punkcije dao pacijenticama dokument koji potpisuje i kojim se sama obavezuje koliko jajnih stanica da oplode, dakle napišem tri, ako se sve tri oplode - sve tri i vraćaju.... ne znam jel to još aktualno na Vuk Vrhovcu. Ali kao što rekoh, nekim čudom uvijek ostane samo dva embrija za transfer

  26. #76
    _plavusha_ avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    37

    Početno

    Javim za koji mjesec jel se još potpisuje Hvala na brzom odgovoru.. Malo (ali stvarno malo) sam mirnija

  27. #77
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Na SD imamo svježu trudnoću s trojčekima iz 3 vraćena embrija, i čula sam da trenutno u petrovoj leže 2 trudnice koje čekaju trojčeke ali ne znam iz koje klinike

  28. #78
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Još uvjek je na VV ta praksa.. tri puta sam bila u stimuliranom i imala sam 4,9 pa 4 js i uvjek sam s dr.A i naravno MM u dogovoru tražila oplodnju samo 2 js (jer se panično bojim trojčeka i rizične trudnoće)..

    I naravno morala sam svaki puta potpisati formular/ pristanak ..

  29. #79
    ivka13 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    317

    Početno

    Meni su sad vraćena 3 embrija, ali nakon konzultacije s biologom koji je predložio da vratimo sva 3 jer su praktički samo 2 bila u redu, a ovaj treći je poprilično zaostao u razvoju pa smo ga vratili reda radi.
    Inače, da su sva 3 bila super, ne znam jel bih pristala na vraćanje sva 3, a opet srce bi me stezalo da sam se morala odreći jednog dobrog.

  30. #80
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    U mom zadnjem postupku (8. stimulirani) treći dan od punkcije napravljen je ET 3 embrija (3 osmostanična embrija ocijenjena odlične kvalitete), naravno, ja sam ipak žena od 40 god. i male su šanse da se prime sva tri (beta 0). Taj put nisam htjela ići na blastice.

  31. #81
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Meni su vraćene 2 odlične blastociste,jedna se podijelila i rodila sam 3 zdrave cure.Postupak je bio u Mariboru.

  32. #82
    Evelyn73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    68

    Početno

    Lijep pozdrav svim "starim" clanicama rodinog foruma. Citam vas povremeno unazad godinu dana, ali tek sam vas sada odlucila ugnjaviti ne bi li mi mozda bilo malo lakse.
    Vracene su mi 3 blastociste i pomalo sam u panici radi rizika viseplodne trudnoce. Naime, da sam mogla birati odlucila bih se na 2 (nadam se da necu pozaliti radi ovih rijeci kod vadjenja bete).
    Analiziram period od punkcije do transfera i razmisljam gdje sam pogrijesila i u kako sam propustila trenutak "odluke". Naime, ne sjecam se da sam ikad potpisala vracanje 3 zametka (a ni suprug koji je papire prije punkcije ispunjavao zajedno samnom) a doktor i biologinja o tome nisu sa mnom razgovarali.
    Citajuci forume (prije t.) i nakon razgovora s prijateljicom koja je nedavno prosla postupak, nametnuo mi se logicni zakljucak da o tome mogu odluciti prije transfera, kad vidim kako se embiji razvijaju. No, kad sam postavila to pitanje receno mi je da sada vise ne mogu jer se zametak ne smije unistiti. Cini mi se da to ne odgovara onom sto sam ovdje procitala. E sad, ili sam ja nesto potpuno krivo razumjela, ili je u medjuvremenu doslo do izmjena u zakonu ili su me debelo slagali... ?

  33. #83
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    evo da se i ja javim zadni ivf/icsi vraćena tri embrija to je bilo prošli mj pa eto...
    Kadauna da to je još aktualno na VV
    Posljednje uređivanje od pirica : 04.11.2011. at 19:51

  34. #84
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Evelyn73, gdje si bila u postupu? Koliko sam popratila, to ti ovisi od klinike do klinike - neki se drze toga da se sve oplodjene jajne stanice moraju vratiti (Golem je to nekoliko puta izjavio iako to u Zakonu NIGDJE NE STOJI), a neki to ne prakticiraju bas zbog cinjenice da to nije zakonski definirano...

  35. #85
    Evelyn73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    68

    Početno

    frka, u postupku sam na SD... ovo mi je prvi u stimulaciji. Dva prirodna nisu bila uspjesna (1. beta=0; 2. spontani). Da li se netko sa SD sjeca detalja iz papira potpisivanih kod punkcije?

  36. #86
    mala bu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    170

    Početno

    evo moje iskustvo, ako može pomoći: prošli put su mi vraćena 3 embrija- 1 blastica i 2 morule, ostvarena trudnoća-1 zametak koji se podijelio pa bili jednojajčani blizanci, završilo missed ab. u 9tt;
    sad zadnji postupak mi opet vraćena 3-ovaj put 2 morule (klasificirane kao odlične) i 1 4-stanični (loš) pa ništa od trudnoće...
    eto toliko od mene...

  37. #87
    Evelyn73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    68

    Početno

    ...i nije se uhvatio ni jedan od 3

  38. #88
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Meni su vraćena 3 četverostanična embrija. Vidjet ćemo 02.12. da li se šta uhvatilo.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    147

    Početno

    Prvi postupak IVF-ICSI vraćene sve tri na moj zahtjev. Dvi super osmostanične i jedna lošija. Primila se jedna , međutim spontani u 10 tt. Slijedeći postupak ću isto zahtjevati da vrate sve tri i svaki slijedeći također. Najveći blagoslov je da sve ispadne ok. Znam da je teško imati trojčeke , posebno na početku, ali moja želja za bebom je tolika da mi ne bi ni najmanje smetalo.

  40. #90
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    MARINA25, nije problem troplodnih trudnoca taj sto je "teško imati trojčeke, posebno na početku" već su trudnoće s trojkama JAKO, JAKO RIZIČNE! Zato je u ostatku svijeta koji, za razliku od nas, ima normalan zakon o MPO uobičajena praksa SET - transfer 1 embrija - upravo kako bi se izbjegle te rizične višeplodne trudnoće koje mogu biti opasne i za bebe i za mamu.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    MARINA25, nije problem troplodnih trudnoca taj sto je "teško imati trojčeke, posebno na početku" već su trudnoće s trojkama JAKO, JAKO RIZIČNE! Zato je u ostatku svijeta koji, za razliku od nas, ima normalan zakon o MPO uobičajena praksa SET - transfer 1 embrija - upravo kako bi se izbjegle te rizične višeplodne trudnoće koje mogu biti opasne i za bebe i za mamu.
    Ovo sto je frka napisala je izuzetno bitno i toga bi morala biti svjesna svaka osoba koja pristane na transfer vise od jednog embrija.

    Najzalosnije od svega je sto nasi doktori umjesto da nas upozore na moguce rizike viseplodno trudnoce i odgovore od transfera veceg broja embrija, oni se valjda silom prilike (zakona) ponasaju kao da je transfer 3 embrija nesto najnormalnije na svijetu. Sto nikako nije.

  42. #92
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sto je frka napisala je izuzetno bitno i toga bi morala biti svjesna svaka osoba koja pristane na transfer vise od jednog embrija.

    Najzalosnije od svega je sto nasi doktori umjesto da nas upozore na moguce rizike viseplodno trudnoce i odgovore od transfera veceg broja embrija, oni se valjda silom prilike (zakona) ponasaju kao da je transfer 3 embrija nesto najnormalnije na svijetu. Sto nikako nije.
    Potpisujem u potpunosti, mada kad se oplode 3, a želiš vratiti 2, onaj jedan te više ne čeka u firžideru, već ga se baca, što je najžalosnije! Mislim da je teško odlučiti se kojeg transferirati a kojeg ne, jer možda baš taj najlošiji bude najuspješniji. Mislim da se tu žene prelamaju, kao što bi vjerojatno i ja! Sa svime što znam koliko su rizične troplodne trudnoće.
    Posljednje uređivanje od Snekica : 21.11.2011. at 15:42

  43. #93

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    Potpisujem u potpunosti, mada kad se oplode 3, a želiš vratiti 2, onaj jedan te više ne čeka u firžideru, već ga se baca, što je najžalosnije! Mislim da je teško odlučiti se kojeg transferirati a kojeg ne, jer možda baš taj najlošiji bude najuspješniji. Mislim da se tu žene prelamaju, kao što bi vjerojatno i ja! Sa svime što znam koliko su rizične troplodne trudnoće.
    Slažem se sa Snekicom.Šanse su jako malene da se uhvate sve tri, a što ako baš ta koju smo bacili, bila bi uspješna? ....tko bi bio pametan...Meni liječnik ni u jednom trenu nijepokazao na mogućnost rizične trudnoće u slučaju da vratim sve tri.

  44. #94
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Dragoj vračena 3 embrija i evo u petak saznajemo da li se koji primio. Inače to nam je prvi ivf bio i kod dr. L. smo privatno. Također ni on nije ni jednom spomenuo bilo šta u vezi rizične trudnoće ako bi se sva tri primila...

  45. #95
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Slažem se da je više plodna trudnoća rizična. Pričala sam s biologom na vv i on je rekao da je šansa da budu trojke jako mala. Mislim da je spominjao nekih ispod 3%.
    Ja ni u jednom trenutku nisam dvojila koliko ćemo oploditi js.
    Veće su šanse da mi se ni jedan na uhvati, nego da se uhvate trojke.

  46. #96
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Ja sam u bolnici upoznala curku koja je 2 puta ostala trudna s trojkama, prvi put je lose zavrsilo prijevremenim porodom u 20. tt, a sad je valjda curka nadam se dobila svoje 3 curice jer je dogurala do 34. tt. Njena dijagnoza nema jajovode, a MMov spermio ok, mladi (cca 25 god). Oba postupka vodio dr. L.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    u sva 4 postupka vraćen mi je 1embrij.a tako bi volila doživit da mi vrate 2,a za 3 da ni ne govorim.skakala bi od sriće

  48. #98
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    mozda je veca sansa da se ne uhvati niti jedan nego sva tri, ali sansa da dodje do troplodne trudnoce ipak postoji. samo na forumu vec imamo i nekoliko primjera gdje su vracena 2 embrija pa je i to rezultiralo troplodnim trudnocama jer se jedan embrij podijelio u jednojajcane blizance... a sto kada do takve trudnoce dodje?! mozes sjesti i moliti Boga da spadas u pozitivan dio statistike u kojem nece doci do tragicnih ili nepopravljivih posljedica... kao ova cura koju spominje bugaboo (ne znam otkud im hrabrosti ponovno vratiti 3 embrija).

    i naravno da sve moze zavrsiti u redu - npr. nasa forumasica Strike je rodila 3 zdrave djevojcice. a s druge strane, nasa Osijek je svoje 3 djevojcice izgubila da bi poslije toga iznijela jednoplodnu trudnocu i dobila prekrasnu curicu. Denny su vracena 2 embrijaa pa je i to rezultiralo troplodnom trudnocom. na kraju je jedan plod odustao, a Denny je imala prijevremeni porod blizanki nakon komplikacija u trudnoci... sto bi tek bilo da su ostale trojke... na kraju evo i mog iskustva - vracena 3 embrija (inace mi je dr rekao da ce oploditi 3js s obzirom na moju anamnezu, ali da je slucaj drugaciji, nikako ne bi isao na 3 - na VV-u se sve oplodjene js moraju vratiti dok se na nekim drugim klinikama "visak" embrija baca (koliko god mi sutili o tome!)), u startu se 2 primila, vanishing twin sindrom i nakon jakooo komplicirane trudnoce moja cura ipak docekala termin. u nasem slucaju, da je bila samo blizanacka trudnoca, a kamoli troplodna, ne zelim niti razmisljati sto bi bilo... tako da bih sada na transfer 3 embrija pristala jedino nakon xy neuspjelih postupaka (ako i tada).

    ovo sto nam je nametnuo ovaj zakon je sramotno i nedopustivo! vracanje 3 embrija ili bacanje "viska" jer se isti ne smiju zamrznuti! ma fuj!!!

    tako da dobro razmislite... pogotovo mladi i oni s blazim dijagnozicama...

  49. #99
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    mozda je veca sansa da se ne uhvati niti jedan nego sva tri, ali sansa da dodje do troplodne trudnoce ipak postoji. samo na forumu vec imamo i nekoliko primjera gdje su vracena 2 embrija pa je i to rezultiralo troplodnim trudnocama jer se jedan embrij podijelio u jednojajcane blizance... a sto kada do takve trudnoce dodje?! mozes sjesti i moliti Boga da spadas u pozitivan dio statistike u kojem nece doci do tragicnih ili nepopravljivih posljedica...
    ovo sto nam je nametnuo ovaj zakon je sramotno i nedopustivo! vracanje 3 embrija ili bacanje "viska" jer se isti ne smiju zamrznuti! ma fuj!!!

    tako da dobro razmislite... pogotovo mladi i oni s blazim dijagnozicama...
    potpis na ovo!

  50. #100
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Je, je sve to stoji i slažem se.
    Ja imam 35 godina i stvarno ne vjerujem da će se sve 3 primiti. Moguće je naravno. Sada su mi se igrom slučaja oplodile sve 3, a prošli puta od 3 se oplodila samo 1. Zato smo ponovo i išli na 3. Zakon je glup, jer da se embriji zamrzavaju sigurno ne bi pristala da mi vrate 3, a vjerujem da ni doktor ne bi htio.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •