Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: secer u trudnoci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    14

    Početno secer u trudnoci

    pozdrav svima!

    nova sam na forumu, ali iskreno nemam vremena za predstavljanje (ucinit cu to kasnije) pa cu odmah preci na ono sta me strasno muci.

    dakle, u 6 tjednu sam trudnoce... i nakon prvog pregleda doktor me poslao na vadjenje krvi i urina.. i sve je super al prokleti secer mi je u nalazima na taste bio 7,5. odmah sam se javila ginekologu i poslao me danas na profil glukoze...

    otisla san u Analize i vadili su mi krv u 8 pa me poslali na dorucak gdje sam pojela nekakvu pirosku sa sirom i popila cedevitu... i rekli su mi da u 10 sati moran doc ponovo vadit...

    nalaze sam dobila popodne... u 8 secer 7.7 a u 10 secer 13,5

    koliki je to ustvari problem? nemam iskustva i moze li se to rijesiti sa strogom dijetom kako bi izbjegla hospitaliziranje i bockanje jer ako sta na svitu mrzin to je vadenje krvi (znam da to zvuci djetinjasto ali virujte nije mi lako )

    inace genetski imam predispozicije za secer((

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    vidolly, neću te plašiti, ali moraš napraviti sve potrebne pretrage da se otkrije o čemu se stvarno radi.

    Šećer od 13.5 mmol/L nakon obroka neprihvatljivo je visok, ne samo u trudnoći nego i inače.

    Razumijem da imaš fobiju od igala, iako ćeš vjerojatno čuti komentare o tome da si "razmažena" itd. Objektivno govoreći pikanje nije nešto jako strašno, ali fobije znaju zakomplicirati život i onima koji za sebe misle da su jako hrabri/snažni/nerazmaženi/whatever, to se jednostavno događa. Pokušaj naći načina da nadvladaš svoju nelagodu od bockanja, traži pomoć.

    Moguće je da će se tvoje glikemije moći održavati normalnima uz odgovarajuću prehranu, ali moguće je i da će trebati uključiti neku dodatnu terapiju. Stvar je u tome da ti još nemaš pravu dijagnozu, pa je zato teško išta prognozirati.

    Ako će ti nešto značiti, ja sam u trudnoću ušla s dijabetesom koji je trajao 20 godina, uz neke dodatne komplikacije. Istina je da sam morala usko surađivati s liječnicima, ali nisam puno ležala u bolnici. Rodila sam zdravo dijete u terminu.

    Sretno, drži se

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    14

    Početno

    danka, hvala ti na odgovoru...

    evo vratila sam se iz bolnice... nakon 4 sata stajanja u cekaonici sve me boli ... al eto nece me "zatvorit" bar ne odma.. s obzirom da se radi o ranom stadiju trudnoce poslali su me na sto pretraga, izmedju ostalog i OGTT i okulistu da se vidi jel taj dijabetes prisutan odavno ili je to trudnicki...

    nemas pojma koliko si me utjesila mozda to zvuci ruzno al dala si mi nadu da cu i ja roditi zdravu bebicu bez obzira na sve komplikacije!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Možda je prisutan od prije trudnoće, možda se baš sad pojavio nevezano za trudnoću, a možda se pojavio zbog trudnoće ali ipak nije tipični gestacijski, to tek treba utvrditi.

    Ako je postojao i od prije, onda će pretraga krvi koja se zove postotak glikoziliranog hemoglobina (ili HbA1c) biti povišena, ali to jako ovisi o tome kada se šećer pojavio. Moje mišljenje - govorim iz iskustva, nisam liječnica! - jest da, bez obzira zašto su tvoji šećeri sada povišeni, treba izvesti sve da ih se drži normalnima u trudnoći. Ako je to izvedivo, a jest i za puno kompliciranije slučajeve od tvoga, onda bi s bebom trebalo biti sve OK.

    U klinici u Petrovoj, u Zagrebu, nalazi se Referentni centar za dijabetes u trudnoći, vodi ga profesor Đelmiš. Tu dolaze trudnice koje imaju dijabetes, bilo onaj koji traje otprije trudnoće, bilo gestacijski, i to iz cijele Hrvatske.

    Sretno! Držim fige da sve bude u redu.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 12.06.2010. at 14:38

  5. #5
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Vidolly, drži se!

    Da te utješim: I meni su jako rano u trudnoći našli visoke vrijednosti GUK-a (10 ujutro natašte), i rodila sam zdravo dijete u 40+1.

    ALI, ja sam se držala dijabetičke dijete kao pijan plota - doslovno nisam ni mrvu šećera konzumirala od trenutka kad sam saznala, strogo sam vagala svaki gram ugljikohidrata, brojala sam čak i one u voću!

    Unatoč tome sam morala prijeći na inzulin zadnjih nekoliko mjeseci trudnoće. Ne nači da će i tebi biti tako, ali nađeš li se u toj situaciji, ne očajavaj unaprijed: ove nove igle su toliko sićušne da sam ja bila uvjerena da mi neće uopće moći probit kožu!

    I potpisujem sve što veli Danka!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    14

    Početno

    jos jednom veliko hvala na odgovorima.... evo vikend je... nasla san nekakve dijete na internetu al Nimrod bili bila ljubazna pa mi dala tu dijetu koje si se ti drzala? i ja sam spremna na strogo pridrzavanje jer stvarno zelim da sve bude ok sa mojom bebicom .

    od sutra krecem na sve detaljne pretrage i vjerujem da cu vec u petak imat sve rezultate i znat kako dalje...

    znam da secer i trudnoce nikako ne idu zajedno

  7. #7
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Nema na čemu. ;D

    Što se tiče dijete, dobit ćeš i dijetu i sva objašnjena nakon pretraga.
    Ja sam se za svoju konzultirala s liječnikom i nije cijelo vrijeme bila dijabetička dijeta od 1800kcal. Nekad je bilo više kcal, nekad manje, ovisno o nizu faktora koji nama dvjema ne moraju biti isti, tako da preporučam da za dijetu i sve detalje oko nje dobro izdrilaš liječnika!

    Općenito, moraš paziti na ugljikohidrate. Meni je uvelike pomoglo - više od brojanja kalorija - brojanje ugljikohidrata. (I to isto u suradnji s liječnikom - ja sam u jednom trenutku s njim dogovorila broj grama ugljikohidrata koje sam smjela konzumirati u danu i onda bih to spojila s brojem kalorija). I čuvaj se raznih -oza na proizvodima (laktoza, fruktoza itd) to su ti isto šećeri odnosno ugljikohidrati! (Tipa, konzumov probiotik je pun šećera!)

    Daj si truda i vremena, jer nisu svi ugljikohidrati isti, i ne dižu šećer isto. Riža i ječam su super, bijeli kru ne. Povrće praktički nema ugljikohidrata, kao ni voće, ali ALI postoje iznimke.
    Tipa grašak i mahune, recimo. U prijevodu: ručak s 100 g piletine, 170 g riže i 200 g kelja je otprilike isti kao ručak 100 g piletine, 100 g riže i 70 g mahuna. (Što manje masno, to bolje.) Primijeti razliku u količini hrane!

    Kad bih bila luda od zbrajanja kcala i ugljikohidrata, gledala bih koliko što ima 'šećera' na siteu caloriecount.com - da mi sam zbraja kalorija i ugljikohidrate za svaki dan.

    Ja sam jela u 7:15, 10:00, 12:00, 15:00, 17:30, 19:30, 22:00. Ali, ono fakat kao pijan plota. Nisam jela NIŠTA između, koliko god gladna bila. A znala sam bit zbilja gladna, ili samo jede mi se ovo ili ono gladna i slično. Rekla bih si da moram samo izdržati još 40, 35, 10 ili 5 minuta do vremena kad smijem jesti i to je to. Velika većina te gladi je bila u mojoj glavi, a dio u mom neregularnom šećeru - one dane kad sam pametnije jela i imala što za raditi osim razmišljati o tome što je za ručak, bila sam - naravno - manje gladna. One dane kad se nisam držala vremenskog rasporeda sam bila najgladnija i to bez obzira na pojednu količinu i to mi je bilo užasno.

    7:15 je bio doručak i to mi je bilo najteže jer ujutro mrzim jesti, a doručak je bio jedan od tri veća obroka. 12:00 je bio ručak, 17:30 je bila večera. Tu sam kombinirala meso, sireve, ugljikohidrate, povrće. Ugljikohidrati su mi bili riža, hajdina kaša, ječam, pura, krumpir, nešto rjeđe tjestenina.

    10:00, 15:00, 19:30 je uglavnom bila jedna mala, ali fakat mala (100g) jabuka. Ponekad sam varirala voće, ali banane, i kruške mi nisu dopuštali, tako da njih nisam jela. 22:00 je bio jogurt. S pola tanke šnite crnog kruha ako sam baš bila jako gladna. ;D

    Vodila sam dnevnik hrane, a nabavila sam i aparatić za mjerenje i provjeravala sam si GUK prije i poslije svakog jela (1.5 h poslije, kad je najviši; ili kako mi je liječnik savjetovao) pa sam nakon nekog vremena počela uviđati koja hrana mi diže šećer više od druge pa sam je izbjegavala.

    Nije lako, ali nije ni jako strašno. Samo vjeruj u sebe i uspjet ćeš. I gledaj da se ne živciraš puno, meni je živciranje jaaaako dizalo GUK!

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Nimrod, jako dobro i upuceno pises o svemu, samo ipak mi se cini da konstatacija:

    Citiraj Nimrod prvotno napisa
    ...praktički nema ugljikohidrata, kao ni voće...
    nije tocna.

    Voce naime ima ugljikohidrata, sadrzava u sebi fruktozu ali i glukozu i utjece na glikemije. Jabuka mase 80-100 grama sadrzava 15 g ugljikohidrata, sto odgovara kolicini od pola snite (25 g) kruha, i kao sto se vidi iz tvoga primjera, treba ga ubrojiti.

    Hint: wasa krekeri (crispbreads) nisu lose rjesenje ponekad kao zamjena za kruh. U jednoj plocici ima 5 g ugljikohidrata (neke vrste imaju 5.5, neke 6 a neke 7), tako da tri takve plocice od po 5 g UH odgovaraju kolicini od pola snite kruha.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    o krasno, hvala vam cure na ovoj temi.....
    pozz Danka!!!
    i svima ostalima naravno!!!

    ajte dajte još koju informaciju ja sam prilčino neupućena što je što, a ubrzo možda već sljedeći tjedan idem u dr. pa ću ga detaljnije pitati o ovom vaganju, a do tad zorno vas pratim

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    vidolly odakle si? iz Splita možda?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    vidolly odakle si? iz Splita možda?
    Da, Iz Splita sam...


    hvala vam cure.. evo danas san skupila hrpu uputnica i od sutra ujutro krecem na pretrage.. ove dane drzim relativno strogu dijetu al jos nisan pocela racunati koliko cega... cekam ipak sve nalaze a onda krecu muke po seceru

  12. #12
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Danka, potpuno si u pravu! Hvala ti puno na ispravci! ;D

    Cure, moje isprike!

    Ako je ikom ikad trebao primjer zašto treba uzimati nešto s foruma ili što vam ljudi ovako kažu sa zrnom soli (ili kantom u ovom slučaju) evo vam ga! Pogreška je nenamjerna, ali je ipak pogreška i to golema! UVIJEK za SVE pitajte svog liječnika!


    (Mislim da sam ja svoje liječnike izludila s pitanjima i provjerama. Vidolly, ako ćeš ići u Petrovu na kliniku za dijabetes, nemoj se ustručavati postavljati pitanja! Mnoge žene se srame jer im se čini da se oni u jutarnjoj viziti žure. Mislim, da, žure se, ali ne mogu ti dati ni odgovor ni znati da nešto ne znaš ako ne pitaš. A odgovorit će, bez brige. Bolje 1000 glupih pitanja nego loš šećer!)

    Ne mogu vjerovati da sam napisala ovo za voće! (možda da započnem neki thread s kako nespavanje i/ili dojenje utječe na koncentraciju ili netko već jest)

    A ono što sam htjela napisati jest da je voće praktički sami ugljikohidrat (+ vlakna i voda, zbog čega je jabuka dobro voće za dijabetes a kruška recimo nije /zbog omjera ugljikohidrata i vlakana/, a da su mi za povrće bili rekli da ga mogu koliko hoću jer praktički nema ugljikohidrata (osim mahuna i graška) no ja sam unatoč tome brojala ugljikohidrate i iz povrća, uz pomoć to calorie count sitea. Da mi se ne nakupi iza leđa. ;D

    I da, ja sam i danas zakačena na jabuke i pogotovo na te crisp breadove. ;DDDD Em sam imala osjećaj da varam (tri šnite umjesto jedne, jeeeeeee) em su mi bile jaaako fine za doručak.
    I Mlinarov tost integralni mi je bio jako dobar!

    Zanimljivo nakon mjeseci te dijete, kad se poželim kruha ne idem za bijelim već za onim švedskim iz Dinare, iako je crni meni je dosta dizao šećer, vjerujem zbog toga što je masan.

  13. #13
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    I naravno da nema glupih pitanja, ali ljudima se čine glupa ili da će liječnici misliti da su glupa.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    14

    Početno

    ma Nimrod ne ustrucavaj se... pa na greskicama se uci ... ma nema veze cijenim tvoj trud i svaku ric napisanu na ovom topicu....

    evo jutros san krenila sa urinokulturom i vadila san jutros opet krv... maloprije uzela nalaz i glukoza 6.3 nakon dijete od par dana moran priznat da sam presretna... al vidit cemo u cetvrtak ogtt i tromjesecni profil glukoze.... nakon toga idem kod dijabetologa sa svim nalazima pa cemo vidit koja me terapija slijedi...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj vidolly prvotno napisa Vidi poruku
    ma Nimrod ne ustrucavaj se... pa na greskicama se uci ... ma nema veze cijenim tvoj trud i svaku ric napisanu na ovom topicu....

    evo jutros san krenila sa urinokulturom i vadila san jutros opet krv... maloprije uzela nalaz i glukoza 6.3 nakon dijete od par dana moran priznat da sam presretna... al vidit cemo u cetvrtak ogtt i tromjesecni profil glukoze.... nakon toga idem kod dijabetologa sa svim nalazima pa cemo vidit koja me terapija slijedi...

    a kod kojeg si dr.?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    14

    Početno

    kod dr Majića u Omiškoj ulici (na gripama) ... i da ti buden iskrena nisan bas zadovoljna...

    a ti?

    nego, sutra cu imat nalaze pa cu se malo vise natipkat.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    ja sam u Cita - ali sam konkretnom mislila kod kojeg endokrinologa za šećer ideš???

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    cure jedno pitanje evo danas sam 12+1 počela sam malo obilnije obroke uzimati naravno uz to da pazim što uzimam (ali ipak ne strogo ovako kao vi) i danas mi je za ručak šećer (nakon 2 sata) bio 5,0, a nakon večere 5,2 ja sam stalno u nekom strahu da je to malčice puno ili se ne trebam ništa zabrinjavati??? Idem uskoro u svog dijabetologa (endokrinologa) pa ću ga pitati, ali eto da vidim šta vi mislite??

    hvala i pozz

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    14

    Početno

    jos me nije dopao dijabetolog al trebao bi u srijedu kad prikupin sve nalaze. tako da ti ne mogu reci... al iskreno volila bi kad bi nam neko preporucio najboljeg!

    evo jutros sam se digla kako bi isla u Analize napravit OGTT sa 4 vadjenja i razocarana san do boli.... kad sam dosla tamo oni nisu mogli vjerovat da san uopce dosla sa uputnicom, kao kako da naprave OGTT trudnici koja ima povisen secer ... bojiali su se dat mi glukozu kako ne bi pala u komu i nedaj boze nesto gore.... a ja sam ih onda pitala pa kako ja imam uputnicu od interniste, ginekologa da napravim taj test?... a oni su se zacudili i rekli da ne dolazi u obzir pogotovo jer su mi provjerili secer u urinu i bija je pozitivan ((((


    eto tila bi jos samo nesto pitat, od vas cura koje ste dijabeticarke jeste li radili amiocintezu?.. to mi je jucer spomenija moj ginekolog iako sam sad u 8 tjednu i to mi se cini rano... al dao mi je jos jednu brigu (... ja ne znam kako je kod vas al ja cu poludit od svih "velikih" doktora ... ja vise ne znan ko tu koga



    pozz od pomalo depresivne vidolly

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    14

    Početno

    rezultat hba1c 8.6 ......................... jako sam tuzna

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    vidolly, drži se

    OGTT stvarno nije potreban, trebalo bi odrediti terapiju i spustiti taj šećer.
    Ne znam kod koga se liječiš, u Hrvatskoj je za to najbolji profesor Josip Đelmiš koji je šef odjela PT1 u Petrovoj bolnici u Zagrebu. Na taj odjel dolaze trudnice iz cijele Hrvatske, razmisli, možda bi bilo dobro da dođeš. PT1 je inače obnovljen 2006., dobra je atmosfera, sve je puno veselih i slatkih trudnica

    Znam za slučaj trudnice s tipom 1 koja su neplanirano zatrudnjele a HbA1c joj je bio 9.5. Odmah su sređivali šećere, i na kraju je rodila živu i zdravu bebu. Ali bitno je da je šećer nakon tog prvog nalaza terapijom spušten na normalu i takav je održavan do poroda.

    Za amniocentezu ćeš vidjeti kada za to dođe vrijeme, nemoj se sada zamarati. Ja sam pristala na triple test, on je bio dobar pa sam odbila ponuđenu amniocentezu. Postojala je još jedna indikacija za amnio osim dijabetesa, imala sam naime 35 godina.

    Pokušaj se ne prepustiti strahovima, djeluj konstruktivno.

    Netko je gore pitao za šećer od 5.2, je li previsok: nije. Najviši je nakon obroka (sat ili dva) i tada može biti 7.8. Nakon toga on pada. Dakle, prihvatljivo je sve što je ispod te vrijednosti.
    I kod potpuno zdravih ljudi šećer od 5.2 smatra se normalnim.

    Edit: Blekonja, sori, ti si pitala. Opusti se, to je dobro.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 19.06.2010. at 17:13

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    14

    Početno

    Danka, hvala ti na podrsci...

    znam da se ne smijen prepustit strahovima, ali znam da je to jace do mene i iskreno ne znan vise o nicemu mislit samo o tom glupom seceru .

    toliko sam se nacitala na ovom internetu i da vam budem iskrena samo ovdje na ovom forumu nadjem rijec utjehe

    u ponedjeljak cu ici kod dijabetologa i nadam se da cu naci nekoga koji nije spojio vikend s praznikom i da ce mi pomoci... spremna sam stvarno na sve osim na to da ugrozim zdravlje i zivot moje bebice!

  23. #23
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    Blekonja ja mislim da ti pretjeruješ...šećer nakon obroka ti je u granicama normale...
    opusti se i uživaj u trudnoći...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    14

    Početno

    pozz svima.

    evo jos jednog tuznog dana kod mene ... stvarno ne znan do kad ce trajat ta moja ironija i muka ... iz dana u dan sve gore i gore se osjecam a trebala bi bit sretna trudnica

    dakle, skupila sam nalaze i krenila u potragu za dijabetologom... na salteru mi kaze da me ne moze primit prije 1.7. i to je upitno ... kao da mi secer uopce nije previsok da bi bila hitni slucaj ... virujte mi spasilo ju je ono staklo na salteru jer bi je bila uhvatila za vrat ... i zapise ona mene 1.7..... sad trazim nekog privatnog dijabetologa i ne mogu nac nigdi, pa ako ko zna molim vas da mi napisete....

    nadalje, zasto san tuzna, nalaz urinokulture mi pokazuje bakterije staphylococcus aureus i streptococcus agalactiae .. googlajuci nisan procitala nista dobro o njima pa eto ako ima neki stari link na rodi moze mi ga neko dat ili ako imate iskustva sa tim bakterijama pisite jer san vec luda od svega.

    nazvala san odma svog ginekologa al gospodin je spojio praznike pa moran cekat srijedu ujutro da oden kod svoje doktorice da mi da neke antibjotike ili sta ti ja znam sta al moram istrijebit te bakterije pod hitno!!!

    ponekad se pitam zasto se sve to meni dogadja i zasto ne mogu bit normalna trudnica kao i vecina njih

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Vidolly, pokušaj zamoliti ginekologa da ti dogovori prijem u Petrovu.
    Sretno!

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Upravo tako. Usput, ti možeš doći do Đelmiša i privatno, u Zagrebu. Drži se, sretno

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj andreja prvotno napisa Vidi poruku
    Blekonja ja mislim da ti pretjeruješ...šećer nakon obroka ti je u granicama normale...
    opusti se i uživaj u trudnoći...
    znam da možda malo pretjerujem, ali prošla sam ja veće šećere i bila deblja skoro 30 kg prije trudnoće i da sada ne pazim barem djelomično šta jedem bio bi on puno veći!!!

  28. #28
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    ma evo draga pozitivnih ~~~~~~~~~~~~~~~~ da bude sve ok!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj andreja prvotno napisa Vidi poruku
    ma evo draga pozitivnih ~~~~~~~~~~~~~~~~ da bude sve ok!
    i ja tebi ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    A jeste li išle na OGTT?
    Pa meni je danas u lab teta vadila krv i rekla da sutra dođem po nalaz, pa će mi vaditi krv i onda ću piti glukozu pa će mi opet vaditi krv?
    Je li to normalno, znam da sam išla prije t na tu pretragu i da mi je u jednom danu sve bilo gotovo?

  31. #31
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    pomozite curke!
    bila sam vadit secer jutros. na taste mi je bio 5.5 , popila sam limun s secerom,vec kako se to zove sta oni tamo nam daju, i nakon dva sata cekanja mi je bio 8.5. na samom pocetku trudnoce kad sam vadila krv i urin sve mi je bilo ok. ja stvarno nista, al bas nista ne znam sta se tice secera.a ona sestra sta tamo radi me je toliko isprepadala da neznam ni kako se zovem. rekla mi da moram strogo pazit, sta jedem, koliko ( u trudnoci do sad sam se udebljala 4 kg. bilo je malko i zaliha od prije ), da nisam normalna, da mi je to jako veliki secer.....i sta vec ne. i sad moram svaki dan mirit secer, i za misec dana na kontrolu. zvala sam mog ginekologa, al on na godisnjem do ponediljka ( spojio praznike).
    e, pa sad ni sama nista neznam. recite molim vas, dal je to svatrno toliko strano kako me je ona sestra u bolnici rekla???

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    hmmm to jest povišen šećer, ali ja zaista nisam nabolja osoba na to odgovoriti jer sam paničarka, ja paničarim i na puno manji..... javit će ti se već iskusnije cure...uglavnom sretno!!

  33. #33
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    joj bambus, stvarno te isprepadala

    To jest poviseni secer, ali to jos spada u netoleranciju na glukozu a ne gestacijski dijabetes.
    Morat ces paziti sto jedes, izbaciti slatko koliko je god moguce i paziti na ugljikohidrate (dakle izbaciti, raznorazne grickalice tipa cips, krekeri itd).
    Radije imaj pet manjih obroka nego 2-3 dnevno koliko je to god tesko ponekada.
    Sve u svemu dobit ces sve upute kada dodjes doktoru, drz se draga

  34. #34
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    a i oni tamo u bolnici su mi dali neku listu sta da jedem dok ne budem iic do ginekologa. kod njega sam narucena 2.7 pa cu do tada pazit sta jedem, miriti secer i zapisivat i sve kako su mi rekli u bolnici. malko sam se umirila, al isto me strah, samo se nadam da ce sve biti ok

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    vidolly što ima novo kod tebe??

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    evo ja bila na kontroli u mog dijabetologa prezadovoljan šećerima, dao mi Glucernu da popijem kao pojedine međuobroke valjda sam mu izgledala premršavo pa da me malo "podeblja" i s obzirom da ja pazim na prehranu valjda da mi ništa ne nedostaje, uglavnom i ja super zadovoljna malo sam i ja sad opuštenija, malo sam se raspitala apropos nekih namirnica i sad sam puno mirnija!!


    eto ljubac svima vidolly nadam se da je s tobom i bebicom sve u najboljem redu!!!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    14

    Početno

    rodila se LENA, ziva i zdrava curica 9.1.2011....

    nestala sam sa foruma i posvetila se brizi oko secera u trudnoci i moram se pohvalit da san uz mnogo truda uspila drzat sve pod kontrolom, iako sam bila na terapiji inzulatarda i zdrave prehrane.... al nema veze uz malo muke osim sto dam dobila prekrasnu bebicu uspila san dotjerat i liniju, a jedna od rijetkih sam sta je iz rodilista izasla puno zgodnija nego kad sam zatrudnila

    ako imate bilo kakva pitanja na ovu temu vjerujte kod mene mozete traziti bilo kakav savjet jer u proteklih 9 miseci usavrsila sam znanje!

    pozdrav svima

  38. #38
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    čestitke na bebici!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •