Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: temperatura i dojenje

  1. #1
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno temperatura i dojenje

    molim ako neko ima neka iskustva da mi pomogne. evo temperatura mi raste, dojim. koji lijek da popijem a da ne utječe na maloga preko mlijeka?
    smijem li lupocet?
    hvala

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    koliko ja znam, smiješ lupocet! ja sam ga pila i dojila.

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    procitaj upustva za upotrebu lijeka i pokusaj s najmanjom preporucenom dozom. vjerujem da lupocet mozes piti al ti svjejedno provjeri

    ne zaboravi piti i dovoljno tekucine, i ne zaboravi da tvoja temperatura ne smeta dojenju...

    zelim ti da brzo ozdravis

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    i ja sam popila prvu večer temperature lupocet 500, drugi dan sam samo pola

  5. #5
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    tnx cure evo trese me još uvjek. popila sam jedan sinoć sad mislim da ću morati još jedan jer me lupa groznica. a grlo...ko zvjer neka.

  6. #6
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    zaboravih pripomenuti da sam jutros rano otišla do svoje doktorice čisto da se posavjetujem radi grla i temperature a ona me ispljuvala radi dojenja. kaže 11 mjeseci pa to je više nego dovoljno, mlijeko ti je ionako sad ništa, samo voda (ko da ga ona pije). izvrijeđa me ko stoku, kaže pa to je sin ne smiješ ga previše uz sebe on mora biti samostalan. (da mu već tražim posao i stan neki???)
    bila sam preumorna i prepospana da se kefam samo sam otišla kući.

  7. #7
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    nazalost, mnogi imaju slicna iskustva i jos sa doktorima....
    ja , ako bas idem kod nekoga lijecnika, ni ne govorim da jos dojim, ako nije vazno (radi tableta ili sl.), jos su prosle godine vrtili ocima na dojenje

  8. #8
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja bas namjerno kazem da dojim, i pedijatrici, i ginekologu, i dr. opce prakse
    a ako se netko usudi zucnuti, samo kazem: ja mislim da je to jako dobro i korisno, jos uvijek, a kad vise necemo htjeti dojiti, prestat cemo.

  9. #9
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    evo i mene. na sumamedu sam. i dobila sam voltaren injekciju jer sam bila totalna koma. šmrc.
    by he way i moj Sami ima gripu praćenu malom upalom lijevog uha pa mu je doktorica dala također sumamed od čega ima proljev, stalno i to vodeni. ne znam šta da radim?
    davala sam mu rižine sluzi (mislim ono prekuhanu rižu), pije u čaju rehidratacijsku otopinu i sav je jadan. kako da mu olakšam? jeste li imale sličnih iskustava i kako ste to riješile?
    tnx

  10. #10
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    a ona me ispljuvala radi dojenja. kaže 11 mjeseci pa to je više nego dovoljno, mlijeko ti je ionako sad ništa, samo voda (ko da ga ona pije). izvrijeđa me ko stoku, kaže pa to je sin ne smiješ ga previše uz sebe on mora biti samostalan. (da mu već tražim posao i stan neki???)
    bila sam preumorna i prepospana da se kefam samo sam otišla kući.

    Trebalo bi joj tada samo hladnokrvno reći da samo slijediš upute stručnjaka, tj. hrv. pedijatrijskog društva i svjetske zdravstvene organizacije. Baš da vidim šta bi na to rekla? Znaju li te doktorice da se u prvoj godini djeteta razvije tek oko 60 % imunološkog sustava djeteta, a ostalih 40 posto tek kasnije? Ali to je već druga tema, ma poludim na takve komentare i to još od liječnika!
    Mamita, želim i tebi i Samiju da se što prije oporavite! Baš mi je žao što se i on razbolio . jedino što ti mogu preporučiti je neka ne jede neko vrijeme nikakve mliječne proizvode( ako ih inače jede).

  11. #11
    mala_plavva

    Početno

    i ja sam s temperaturom, opralo me bas danas kad su vanju pustili doma. sad sam popila lupocet, vidjet cemo kak ce po noci. rekla mi je pedijatrica da ga smijem dojiti sve dok mi temperatura ne predje 39, a onda izdajanje i prokuhavanje mlijeka.nadam se da dotle ne bu doslo.

  12. #12
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Evo jedan narodni "recept" za skidanje temperature, nisam ga isprobala još, ali navodno djeluje: skuhaš krumpir pod korom i namažeš čitavo tijelo vodom u kojoj şe kuhao. Ako isprobaš, javi jel' uspjelo :wink: . Želim ti da brzo ozdraviš.

  13. #13
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ja sam dojila s temp. 39.3 :shock: :shock: :shock:
    Doduše, bio je samo jedan podoj, a onda mi je temperatura pala.. Jel to neki bed?????

  14. #14
    ivarica

    Početno

    nije bed

  15. #15
    mala_plavva

    Početno

    zasto bi se uopce trebalo prokuhavati?

    p.s. temperatura opala, bit ce da su zivci

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •