Stranica 1 od 33 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1639

Tema: Lchf/ paleo/primal - prehrana

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    349

    Početno Lchf/ paleo/primal - prehrana

    što mislite o ovome?
    http://istineilaziohrani.blogspot.co...-ne-bavim.html
    pročitala sam cijeli blog, i sve mi se čini nekako logično.
    obzirom na moj PCOS i intoleranciju glukoze, mislim da bi taj način prehrane bio skroz ok za mene.
    godinama se borim s kilogramima, i davno naučila da kod mene jednostavno ne funkcionira ona poznata matematika: manje jedi više troši.
    mislim da ću pokušati...

  2. #2
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ne znam što bih rekla. Ipak sam za uravnoteženu prehranu. S viškom kilograma i sklonošću prema debljanju prije 15-ak godina jela sam neko vrijeme samo bjelančevine i vlakna (tj. voće i povrće), ugljikohidrate minimalno, i zaista je pomoglo u mršavljenju i održavanju željene težine. Danas pak mogu pojesti što hoću i kad hoću, ne prelazim 50 kg, možda i zbog godina dicipliniranosti pa se tijelo naviklo na određenu količinu hrane, a možda i zato što probleme više ne rješavam bacajući se na frižider. S druge strane, mislim da sam si višegodišnjom neuravnoteženom i zapravo siromašnom prehranom (jer bila sam fizički vrlo aktivna i trebala sam ugljikohidrate) stvorila neke druge i dugotrajnije probleme. Ja sam za onu piramidu prehrane, no ako se dugo boriš s PCOS-om i kilogramima, za neko dugoročnije rješenje možda bi mogla zatražiti liječnički savjet.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    349

    Početno

    liječnika posjećujem već duže vrijeme. ne postoji terapija registrirana u hr koju nisam probala, svi ti silni hormoni i tablete donijeli su mi samo dodatnih problema

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Na LCHF-u sam od početka svibnja o.g. Prvo sam krenula na Dukanovu dijetu, ali sam se osjećala slabom. To me navelo da surfam o low carb dijetama i naletila sam na blog Istine i laži o hrani.

    Znači - moj motiv za prelazak na LCHF ishranu je bio isključivo želja da smršavim. Tako da se ne bih usudila davati bilo kakve savjete u vezi tvojih zdravstvenih problema. Jedino što sam primjetila je da mi je do sada neuništivi lišaj na koži jednostavno u potpunosti nestao.

    Godinama sam pokušala smršaviti. U životu se nisam prejela. A samo sam se sve više debljala. I nagladovala. Ni kod mene ne pali ono "manje jedi - više troši". Povremeno mi je vaga pokazivala preko 87,5 kg. Užasno puno na mojih 168 cm. Kad sam startala s ovim režimom imala sam 86,6 kg, a jutros 81,8 kg. A sita sam i zadovoljna.

    Jedino sam jadna što ne mogu ni na jednom našem forumu naći nekoga tko je na LCHF da malo razmjenimo iskustva.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    349

    Početno

    koliko sam ja shvatila, mesna ili atkinsova dijeta je zapravo LCHF način prehrane, znači, ima nas puno više nego što misliš

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Vmama prvotno napisa Vidi poruku
    koliko sam ja shvatila, mesna ili atkinsova dijeta je zapravo LCHF način prehrane, znači, ima nas puno više nego što misliš
    Malo znam o ove dvije dijete koje si spomenula. Mislim da se razlikuju po odnosu prema mastima. Ja sam pokušavala smršaviti, kako najčešće i savjetuju, reduciranjem UH i masti u ishrani. I onda bih bila loše raspoložena, nervozna i općenito slaba. Nisam imala dovoljno energije. Mislila sam da bez ugljikohidrata padam u depresiju. A zapravo je uzrok tom stanju bio deficit masti.
    I kad sam naletila na blog Istine i laži o hrani o LCHF sve mi se uvezalo. UH van, masti naprijed.
    Našla sam bezbroj sajtova i blogova o LCHF, ali svi su strani. U Švedskoj imaju ogroman forum i čitam ga uz pomoć guglovog prevoditelja, ali ne mogu se uključiti, pitati ili komentirati kad ne znam švedski.
    Pa sam mislila da ću možda kod nas nekoga naći tek toliko da razmijenimo iskustva, jer potpora mi zaista ne treba. Potpuno sam uvjerena da je to ispravan način prehrane i namjeravam trajno ostati pri njemu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    349

    Početno

    ne znam puno o dijetama, ali znam da atkins ne preporuča smanjiti unos masti, dapače, maslac je osnova atkinsove dijete. mislila sam da je to zapravo LCHF.
    ja nisam potpuno uvjerena, ali naginjem prema sličnim razmišljanjima. oduvijek sam znala da mi ugljikohidrati škode, i da se od njih debljam. malo mi je teže prožvakati da su toliko ozloglašene životinjske masnoće ok, ali kad bolje razmislim o svemu, to zbilja može biti samo jedna velika zabluda, ako ne i obmana današnjeg društva. pa nisu naši preci imali light proizvode, niti biljnih ulja, a bome niti šećera u izobilju. jelo se uglavnom ono što je bilo kroz čitavu godinu dostupno - životinjsko meso.

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Vmama prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam puno o dijetama, ali znam da atkins ne preporuča smanjiti unos masti, dapače, maslac je osnova atkinsove dijete. mislila sam da je to zapravo LCHF.
    ja nisam potpuno uvjerena, ali naginjem prema sličnim razmišljanjima. oduvijek sam znala da mi ugljikohidrati škode, i da se od njih debljam. malo mi je teže prožvakati da su toliko ozloglašene životinjske masnoće ok, ali kad bolje razmislim o svemu, to zbilja može biti samo jedna velika zabluda, ako ne i obmana današnjeg društva. pa nisu naši preci imali light proizvode, niti biljnih ulja, a bome niti šećera u izobilju. jelo se uglavnom ono što je bilo kroz čitavu godinu dostupno - životinjsko meso.
    Nisam baš sigurna da se meso jelo u tolikoj količini kao danas. Bilo je preskupo ...Meni je neko logičnije da su se jeli složeni ugljikohidrati i povrće, ali sa puno manje masnoće , a meso samo povremeno.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Vmama prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam puno o dijetama
    Ne znam ni ja. Ali sigurno nema sajta o LCHF koji nisam otvorila. Tako sam danas otvorila

    http://kolhydrater.ifokus.se/Forum/R...okus.Community . Board.ForumGroup target = "blank_"

    i sjetila se tebe. Malo su nakaradni prijevodi guglovog prevoditelja, ali bolje to nego švedski. Pa povezujem: "uravnotežena" prehrana s viškom omega-6 rezultira upalama.

    Sirius, odgledala sam cijeli film Fat Head. U jednom dijelu filma otprilike kažu da kad bi ljudski rod bio star jednu godinu - žitarice jedemo od jučer, a rafinirana ulja od prije 10 min. Imaš taj klip na Youtube. Za početak počni čitati blog Istine i laži o hrani.

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pogledati ću sigurno. I blog nisam stigla čitati, samo par stranica.
    Nisu li ljudi većinu vremena od kad jedu meso , jeli ga sirovog?
    Pretpostavljam da se tada i drukčije metabolizira.
    Proučiti ću detaljnije pa se onda javim.
    Meni su jasni rezultati kod takve ishrane (oni vidljivi kroz par tjedana i mjeseci) , ali nisam sigurna da je to dugoročno (cijeloživotno ) dobro unositi tako visoke količnine životinjskih proteina.
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.06.2010. at 12:47

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Da sam ja sigurna ne bih tražila podršku po forumima. Idući tjedan će biti 2 mj. od kada sam na LCHF. Činjenica da se izvrsno osjećam. Doduše, vaga mi već 2 tjedna pokazuje isto. Ali 5,5 kg je otišlo.
    Nalazim blogove o LCHF od Novog Zelanda, preko J.Afrike do Švedske. I nikad još nisam pročitala ništa o negativnim iskustvima tih ljudi koji su na LCHF. Svi mršave (ako su debeli), izlijeće se od dijabetesa tip-2, raznih upala itd.

  12. #12
    Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    192

    Početno

    bok cure
    evo da vam se priključim. ja sam također naletila na onaj blog nakon što sam se jako loše osjećala na dukanovoj dijeti. (i pomaknula mi je ovulaciju i produljila ciklus i vjerojatno i utjecala na ne baš idealan danas izmjereni vitaminsko-mineralni status )
    proučavajući o tom načinu prehrane, već sam i prije naišla na paleo prehranu. pogledajte sljedeće stranice: www.marksdailyapple.com, http://www.paleonu.com/what-is-panu/, http://www.proteinpower.com/drmike
    (zadnja dva su liječnici)

    također sam gledala film Fat Head i bila danima u šoku. tek smo počeli tako se hraniti i muž i ja, s tim da još nismo skroz prešli jer smo imali neke stvari za pojesti, on jede još zobenu kašicu svaki drugi dan, i tako... ali idemo polako prema potpunoj promjeni prehrane

    danas sam kupila svinjsku mast :D
    uskoro ću i kokosovo ulje

    voljela bih izbaciti i mlijeko i mliječne proizvode, ali za sad ću pokušati samo smanjiti mlijeko, a sir, vrhnje i jogurt još za sada planiram jesti. možda napravim zelenu kuru koja se spominje na blogu istina i lazi o hrani...

    uglavnom, paleolitička prehrana meni totalno ima smisla, a i svi dokazi su me potpuno uvjerili. muž je nedavno vadio krv pa ću ga potjerati da je ponovo vadi nakon tri mjeseca. a ja ću je isto vaditi i baš me zanima kakav će nam kolesterol biti.

    u planu mi je kupovina nekih njega na tu temu jer me fascinira cijela ta tema. (djelomično možda jer sam antropolog pa znam nešto o palelitiku i prehrani u paleolitiku kao i o genetici pa mi sve to ima jako smisla.) u biti se sve svodi na to da mi nismo genetski adaptirani na prehranu žitaricama i šećerom jer su ljudi prije neolitika duuuuugo jeli samo proteine, masti i puno manje ugljikohidrata (iz povrća i voća) nego danas. naš genom nije evoluirao u 10 000 godina, mi smo ostali isti na toj genetičkoj razini i još uvijek nismo adaptirani na prehranu žitaricama.
    Posljednje uređivanje od Arya : 30.06.2010. at 18:05

  13. #13
    Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    192

    Početno

    nekih njega sam napisala
    mislila sam, nekih knjiga

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Arya prvotno napisa Vidi poruku
    tako se hraniti i muž i ja, s tim da još nismo skroz prešli jer smo imali neke stvari za pojesti, on jede još zobenu kašicu svaki drugi dan, i tako... ali idemo polako prema potpunoj promjeni prehrane

    danas sam kupila svinjsku mast :D
    uskoro ću i kokosovo ulje

    voljela bih izbaciti i mlijeko i mliječne proizvode, ali za sad ću pokušati samo smanjiti mlijeko, a sir, vrhnje i jogurt još za sada planiram jesti. možda napravim zelenu kuru koja se spominje na blogu istina i lazi o hrani...

    uglavnom, paleolitička prehrana meni totalno ima smisla, a i svi dokazi su me potpuno uvjerili. muž je nedavno vadio krv pa ću ga potjerati da je ponovo vadi nakon tri mjeseca. a ja ću je isto vaditi i baš me zanima kakav će nam kolesterol biti.
    Lijepo mi je to kad se s mužem surađuje. Doduše, i moj muž surađuje mada nije toga svjestan. Riječ je o ishrani. Danas smo se našli na kavi i žalio se (jako ozbiljnog izraza lica) da naglo mršavi, da je remen pomaknuo već za dvije rupice. Koji srećković. Dobro se osjeća, pun je energije. Kolateralna žrtva mog LCHF-a. Papa, a mršavi. A sto puta mi je rekao da se može smršaviti isključivo tako da manje uneseš nego što trošiš. Meni koja se u životu nisam prejela.

    Zelenu kuru planiram za jesen. Mislim da takve stvari treba raditi ili u jesen ili u proljeće kad su ugodnije temperature. A bit će i tada veliki izbor povrća. Ne žuri mi se ni zato jer nemamo ni jednu od (u blogu) navedenih tegoba.

    Sljedeći tjedan idem po uputnicu za MBL i vaditi krv (šećer, kolesterol, kreatinin, željezo ....).

    Na blogu od ove posljednje ex-debeljuce sam pročitala da bi trebalo povesti računa o unosu magnezija, jer da bez obzira koliko kalcija unosimo on se ne može apsorbirati bez prisustva Mg. I onda - za 30-ak godina osteoporoza. Pa sad idem malo surfati o Mg i Ca i o hrani koja ih sadrži.

  15. #15
    Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    192

    Početno

    danas sam saznala da sam trudna... mislim testić je pokazao, al još mi ni ne kasni m. službeno pa se ne želim zanositi, ali kako trenutačno izgleda, trudna sam! i sad razmišljam što i kako. moram malo istražiti o ovakvoj prehrani u trudnoći...
    ako naletite na što, stavite ovdje!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Arya prvotno napisa Vidi poruku
    danas sam saznala da sam trudna... moram malo istražiti o ovakvoj prehrani u trudnoći...
    ako naletite na što, stavite ovdje!
    Čestitam i želim vam svima (tebi, suučesniku i bebici) sve, sve najbolje.

    Na blogu imaš onaj link Ugljikohidrati u fokusu. Ja čitam povremeno taj forum uz pomoć Guglovog prevoditelja i znam da imaju temu trudnoće.

  17. #17
    Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    192

    Početno

    super, hvala ti
    ja sam učila švedski malo pa ću s guglovim prevoditeljom i to malo osnova, valjda skužiti

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Arya prvotno napisa Vidi poruku
    super, hvala ti
    ja sam učila švedski malo pa ću s guglovim prevoditeljom i to malo osnova, valjda skužiti
    Palo mi je na pamet da bi se mogla obratiti direktno Aniti Šupe na njen blog i zamoliti je da napiše jedan članak na temu trudnoće i LCHF. Sigurna sam da bi ona to napravila. Onda bi sigurno stavila i likove vezane uz ovu temu.

  19. #19
    Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    192

    Početno

    i meni je to palo na pamet!
    učinit ću to.

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledati ću sigurno. I blog nisam stigla čitati, samo par stranica.
    Nisu li ljudi većinu vremena od kad jedu meso , jeli ga sirovog?
    Pretpostavljam da se tada i drukčije metabolizira.
    Proučiti ću detaljnije pa se onda javim.
    Meni su jasni rezultati kod takve ishrane (oni vidljivi kroz par tjedana i mjeseci) , ali nisam sigurna da je to dugoročno (cijeloživotno ) dobro unositi tako visoke količnine životinjskih proteina.
    Dakle, nakon detaljnog pručavanja shvatila sam bit...
    Kod pravilnog načina prehrane ne bi se trebao povećati unos proteina, tj. ugljikohidrati se ne bi trebali mjenjati proteinima nego masnoćama. Što je prilično smisleno. Posljedica toga bi trebala biti unos manje količine hrane (i kalorija ) , ali dovoljan unos vitamina i minerala. Blog koji je naveden u prvom postu je odličan .
    Ono što je meni zanimljivo (i opet prilično logično) je činjenica da se kao najgora stvar u alternativnim načinima prehrane (ne samo LCHF nego makrobiotika, sirova hrana i načini ishrane koji izgledaju kao da nemaju ništa zajedničko) spominju šećer, bijelo brašno i industrijski obrađeni/obogaćeni/odmašćeni proizvodi.

  21. #21
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    prije nekih godinu i pol sam naišla na ovu stranicu http://www.healingnaturallybybee.com...les/heal13.php i yahoo grupu koja mi je od tad prilično promijenila
    neke stavove u vezi prehrane, tako da sam se preobratila s ajmo reć nekog polu-vegetarijanstva (jela sam ribu ali ne i meso).
    pogledajte, principi takve prehrane su slični ovom što ste navele, dobro je objašnjeno o čemu se zapravo radi.

    može zvučati too much i vrlo izazovno za nekog tko se prvi put s tim susreće i ko je živio dobar dio života u uvjerenju da su životinjske bjelančevine i masti više štete neg koristi.
    iskreno, u početku sam bila dosta nepovjerljiva, ali imala sam problem s candidom i htjela sam ga nekak oriješiti.
    s vremenom me snaga argumenata i djelomično vlastito iskustvo pretegnulo prilično na tu stranu, ali još uvijek sam više "teoretičar" po tom pitanju, jer nisam uspjela doći ni do toga da se skroz odreknem slatkog (čoksa mi je crna napast ).
    baby steps ...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam iznenađena koliko se dobro osjećam uz prehranu sa malo UH. Nije to sasvim strogo, kao npr. Atkins, zbog dojenja, ali je na tom tragu. Kile idu dolje umjerenom brzinom, a zbilja se super osjećam. Čak mi se i MM pridružio, u početku je bio skeptičan.

  23. #23
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam iznenađena koliko se dobro osjećam uz prehranu sa malo UH.
    I ja.

    Ja sam bila (i jos uvijek mi je ponekad tu mac ono sto procitam) jako skepticna prema Anitinom blogu (istine i lazi). Toliko mi je u mozak uprogramirano da integralne zitarice ne mogu nikako biti lose. Ali, za mene jesu, uz sve one rafinirane secere. I ja sam jedina u nasoj obitelji koja zaista ima problem s hendlanjem UH.

    Ne bih rekla da je LCHF isto sto i Atkins, mozda ona Zelena varijanta LCHF-a.

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    I ja.

    Ja sam bila (i jos uvijek mi je ponekad tu mac ono sto procitam) jako skepticna prema Anitinom blogu (istine i lazi). Toliko mi je u mozak uprogramirano da integralne zitarice ne mogu nikako biti lose. Ali, za mene jesu, uz sve one rafinirane secere. I ja sam jedina u nasoj obitelji koja zaista ima problem s hendlanjem UH.

    Ne bih rekla da je LCHF isto sto i Atkins, mozda ona Zelena varijanta LCHF-a.

    Jesi se zainteresirala? Meni je čitanje na prvu loptu bilo : "Ma daj?!". I prvi tekstovi na blogu su bila prilično strogi, kasnije je pristup malo omekšao. Ja se također osjećam dobro sa reduciranim unosom ugljikohidrata, jedino što primjećujem da mlijeko i mliječni proizvodi također ne pridonose mom mršavljenju. Definitivno da i sa njima unosim previše ugljikohidrata. Ali kad je mileram sa borovnicama i malinama tako mljac.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni mlijeko i mliječni proizvodi također jako usporavaju gubitak kg, iako nemaju puno UH računski. Očito još nešto iz njih smeta. Tako da s njima zapravo usporavam gubitak kg kad mi se čini da idu prebrzo.

  26. #26
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi se zainteresirala? Meni je čitanje na prvu loptu bilo : "Ma daj?!". I prvi tekstovi na blogu su bila prilično strogi, kasnije je pristup malo omekšao. Ja se također osjećam dobro sa reduciranim unosom ugljikohidrata, jedino što primjećujem da mlijeko i mliječni proizvodi također ne pridonose mom mršavljenju. Definitivno da i sa njima unosim previše ugljikohidrata. Ali kad je mileram sa borovnicama i malinama tako mljac.
    Jesam.
    Pripremam se polako.
    Vec radim dobri jutarnji kruh, ali s dosta preinaka (bez kokosa i jaja). Meni je problem sto nisam ni malo organizirana i cesto se dogodi da nemam nista prihvatljivo za klopu (prihvatljivo lchf-u) ili imam, ali zahtijeva previse pripreme prije jela. Samo da tome doskocim.

  27. #27
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam.
    Pripremam se polako.
    Vec radim dobri jutarnji kruh, ali s dosta preinaka (bez kokosa i jaja). Meni je problem sto nisam ni malo organizirana i cesto se dogodi da nemam nista prihvatljivo za klopu (prihvatljivo lchf-u) ili imam, ali zahtijeva previse pripreme prije jela. Samo da tome doskocim.
    Može tvoj recept za kruh.

    Ja bi isprobala originalni recept, ali MM mrzi kokos.

    Koliko velik ispadne? Nemam osjećaj koliko debelo može biti to tijesto da ne ispadne sirovo.
    Jel bi to moglo u mašinicu za kruh?

    Jel još netko probao peći kruh?
    Koji probati?
    http://istineilaziohrani.blogspot.co...etak-dana.html

    ili bez jaja

    http://istineilaziohrani.blogspot.co...-bez-jaja.html

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa Vidi poruku
    Može tvoj recept za kruh.

    Ja bi isprobala originalni recept, ali MM mrzi kokos.

    Koliko velik ispadne? Nemam osjećaj koliko debelo može biti to tijesto da ne ispadne sirovo.
    Jel bi to moglo u mašinicu za kruh?

    Jel još netko probao peći kruh?
    Koji probati?
    http://istineilaziohrani.blogspot.co...etak-dana.html

    ]

    Pekla sam taj.
    I još ovaj http://istineilaziohrani.blogspot.co...max-results=20

    Oba su ispala odlično. Radila sam strogo po uputama i nije bilo greške. Nisam probala sa pekačem, mislim da ne bi bilo baš dobro jel su sastojci jako masni pa se kod ovog prvog dio iscjedi na papir tokom pečenja. Samo ne znam da li će ti muž to jesti u zamjenu za kruh jel mu baš ne sliči. Okusom je puno više kao kolač (posebno prvi).

  29. #29
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Jesi stavljala kokos u prvi? Jel se osjeti?
    Kakav oblik? Tanak kao pogača ili štruca nekakva?

  30. #30
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi stavljala kokos u prvi? Jel se osjeti?
    Kakav oblik? Tanak kao pogača ili štruca nekakva?
    Jesam. Osjeti se , ali ne prevladava. Debljina? Malo tanji nego oni tvrdi (čisti) kukuruzni kruhovi iz dućana.
    Onaj drugi sam radila kao štrucu u kalupu.

  31. #31
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Fidji, moram pogledati origigi recept pa ti napisati.
    Uglavnom, umjesto sastojaka koji mi se ne svidjaju, stavila sam razlicito zrnje.

    Ja, koja ne volim bas kokos, rekla bih da se previse osjeca kokos, da ful prevladava.

  32. #32
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Hajde ako ti se da napisi ovdje recept.
    Ja sam slucajno naletila na ovu temu i moram priznati da me bas stepla ... MM nikako nije jasno da su problem ugljikohidrati.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ja sam probala oba kruha i ono, prvi put su ok ali onda kasnije nije to to meni je isto smetao kokos pa kad sam drugi put pekla sam ga izbacila a povecala zrnje medjutim smeta mi kolicina masti koja mom organizmu ne pase u toj kolicini (maslac + svo to zrnje je masnije pogotovo bademi)
    inace dijeta ko dijeta je dobra i ja sam bila jako zadovoljna na njoj, rezultati se vide brzo i ne osjecas se gladno..mislim da cu opet na nju samo bez badema i kruha (kombinacija mesa, salata, jogurta i povrca)..

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    inace za vas coksa obozavatelje super je sto mozete piti mlijeko + krasev kakao u prahu (eventualno zasladiti stevijom- ima za kupiti u bio&bio)

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    da malo dignem temu
    kako vam ide? što jedete?
    ja sam kojih tjedan dana na LCHF i osjećam se jako dobro
    ono što me najviše smeta i na što se moram naviknuti - neprekidno planiranje i pripremanje hrane bez obzira na životnu gužvu...

  36. #36
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Vidim da se kruh pravi od orašastih plodova, ali nigdje ne vidim da je netko pravio kruh s orasima, već samo badem, lješnjak
    Značajno bi bilo isplativije praviti s orasima jer ga većina od nas ima u vikendicama, dvorištima

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    ja sam umjesto kokosa stavila orahe. ako može lješnjak, može valjda i orah...

  38. #38
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Ja sam pravila s kokosom, inače ne volim kokos, ali ga u kruhu uopće ne osjetim. Slijedeći put ću isprobati s orasima

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    20

    Početno

    Pozdrav svima

    Ja sam na lchfu skoro 2 mjeseca. Zasad zadovoljna, mm također. Što se tiče ovog kruha sa sjemenjem nama nije pasao. Želudac mi se dizao kad sam ga drugi put napravila. A kako ponekad ne mogu bez kruha tako sam prešla na kruh od kiselog tijesta, također na Anitinom blogu imate recept, zakon. Vidim da neku sličnu inačicu spominju i ovdje na forumu kao biga kruh.

    Inače još uvijek dojim (6 mj curka) i nisam primjetila nikakve loše nuspojave kod djeteta, zapravo bi moje mlijeko trebalo biti masnije na ovoj prehrani, tako sam pročitala.

  40. #40
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Emma, ja sam se mailala s Anitom (s onog bloga) i ona je napomenula da se ne bi trebalo prelaziti na LCHF dok dojis, ako se nisi ranije hranila tako.
    Ok, sad si vec neko vrijeme na toj prehrani, ali ako jos koja cura cita i razmislja - dojenje nije vrijeme za tako drasticnu promjenu prehrane.

    Ja sam se potpuno maknula s LCHF-a jer mi nije pasao uopce.

    Dosla sam staviti nekoliko linkova o kokosovom ulju koje sam jucer dobila, mozda jos nekom bude zanimljivo.
    http://www.coconutketones.com/WhatIfCure.pdf
    http://www.coconutresearchcenter.org/
    http://www.westonaprice.org/know-you...at-coconut-oil
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 20.05.2011. at 10:54

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    20

    Početno

    Slazem se da za vrijeme dojenja ne treba mijenjati nista drasticno u prehrani. Ja sam se dvoumila ali je presudilo moje misljenje da izbacivanjem slatkog (tu ne ukljucujem voce i povrce), tzv jestivih ulja, bijelog brasna, cinim dobro i za sebe i za dijete.

    Nego malo je utihnulo ovdje. Kako ide ostalima, imate poteskoca?

  42. #42
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    kako ja tek sada vidim ovaj topik?

    MM i ja smo nekih dva tjedna na ovoj vrsti prehrane, pasi nam skroz, sve osim stevie. Ja se nikako navići na taj okus, ima li tko iskustva da se s vremenom prilagodio?

    Isto pitanje - kako stoji batat i LCHF, smije li se on konzumirati ili ne?

  43. #43
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ja sam bila na LCHF prije MPO postupka kako bi skinula 2 kg (u postupku ih nakalemim bez frke) i skinula.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    2

    Početno

    koliko znam i kod nas ima dosta o lchf-u. na fejsu imaš stranicu koju je osnovala Anita Supe ,inače je iz Šibenika ali živi lchf-ovim stilom življenja. ima i svoj blog na hrvatskom gdje je sve opsežno opisano.I sama sam od nedavno , i nadam se samo najboljem .

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    2

    Početno lchf

    Nova sam i na forumu i na LCHF-u . Znam za dobra iskustva pa sam se odlučila na to.želja mi je skinuti oko 4 kg na mj. kakva su vaša iskustva?

  46. #46
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ja koketiram s LCHF-om, i moram reći da otkad sam smanjila ugljikohidrate da se stvarno osjećam puno bolje, no nisam ih još u potpunosti izbacila i ne znam da li ću uspjeti - nekih stvari mi se teško odreći..

    Jaso jel ti nešto drugo probavaš trenutno obzirom da ti LCHF nije pasao?

  47. #47
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Pa meni najbolje nekako pase Montignac i trudim se voditi racuna da jedem ispravno.
    Ali, ono sto meni pase u Montiju, pase mi i u zoni i u xy drugih "dijeta" i nacina prehrane i svodi se na isto - nista ili mrvica jednostavnih ugljikohidrata, ostalo umjereno i u pametnim kombinacijama.

    Slucajno sam na jednom roditeljskom forumu skuzila da sve ove varijacije imaju fancy nazive vani. Npr. ovo Anitino, LCHF je jako slicno paleo dijeti koja je vrlo popularna u SAD-u. Varijanta paleo dijete koja dozvoljava mlijecne proizvode (sirove, neobradjene pasterizacijom i homogenizacijom) se naziva primalnom dijetom... sugerira povratak na nacine prehrane koje su imali nasi preci.
    Ono sto ni u jednoj ne mogu probaviti jest tvrdnja da su zitarice (vecina, ne samo psenica) stetne za ljudski organizam (osobito one koji ne toleriraju bas uspjesno secere) i da ih treba gotovo potpuno ili potpuno ukinuti.
    Mozda mi je mozak ispran, ali ne mogu tu info prihvatiti tek tako.

  48. #48
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda mi je mozak ispran, ali ne mogu tu info prihvatiti tek tako.
    Da i meni je to teško prihvatiti... vrlo mi je lako prihvatiti da recimo bijelo brašno nije sretno rješenje, ali zob - nje bi mi se bilo mega teško odreći kao i nekih drugih "bogatih" žitarica. Stoga teško da ću ja u potpunosti biti LCHF.

    Moja prehrana se svodi ma min količinu ugljikohidrata, paženje da unosim dosta proteina, zob i ostale "kvalitetne" žitarice, sirovo mlijeko - s tim da gledam također da i GI bude što niži. U stvari ovo je kombinacija svega

  49. #49
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    imam jedno pitanje gdje se kupije ta stevija?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    2

    Početno

    pozdrav, ja sam 3 mjeseca na tom programu (iz zdravstvenih razloga - kandida) . kila se tope, linija se popravi. u početku je jako teško i naporno. moglo bi se reći da psiha u početku jaako teška. to je ipak promjena za organizam (ako ste prije konzumirali "uobičajnu" prehranu).povremeno mi dođe želja da malo "zgriješim". osobito je teško ako radite cijeli dan - u ovom programu više - manje nema hrane s nogu. sve žitarice su zabranjene. ni svo povrće nije dozvoljeno. meso riba ok. no, tijelo se super osjeća, psihički i fizički. lakše je u dvoje. najteže je kuharicama, sve se detaljno planira i predviđa, najčešće se kuha više menija.

Stranica 1 od 33 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •