Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Bolovi u donjem dijelu trbuha u 2-3 mj trudnoće

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno Bolovi u donjem dijelu trbuha u 2-3 mj trudnoće

    Prvo se ispričavam ako već ima takva tema i molim da me se onda premjesti, hvala.Trebam Vaša iskustva. Par dana imam bolove u donjem dijelu trbuha, kod ginekologa termin ne mogu dobit do idućeg mjeseca. Strah me da nešto nije u redu, a opet kad kod nas dođete na hitnu prvo Vas počaste da ste zdravi i da nema mjesta panici i čemu ste uopće dolazili tako da ako je to normalno ne bih baš išla na hitnu, ali ako netko ima loša iskustva........ molim Vas utješite me ili upozorite. Hvala Vam od sveg srca

  2. #2
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Koliko ja znam, bolovi nikako nisu dobra stvar. JA bih na tvom mjestu inzistirala da me ginekolog primi sto prije.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Kod nas inzistiranje ne pali, znam da je mojoj kumi rekla da to normalno, e sad, meni baš i nije normalno.............. Ne znam... Ima tko kakva iskustva, molim Vas prosvjetlite me

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    odi na hitnu. ne mora biti nista, ali ne mozes znati, a ovako ces jos i pozivcaniti. ne moze ti nitko pomoci preko foruma, trebas doktora pa makar da te 'pocaste' da si zdrava i da ti nije nista.

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A ovisi kako te boli, da li je to povremeno boluckanje ili konstantna bol?
    Jer povremeno boluckanje se meni dešavalo u sve tri trudnoće na početku, vjerojatno jer se maternica polako širi, sve se to nekako namješta ipak je to nešto novo za tijelo.
    Meni se čak događalo na početku trudnoća da bi za vrijeme očekivane menge imala i lagani PMS.
    Recimo to što je mene boljelo bilo je onako, ništa strašno, malo bi me boluckalo, pa pustilo, pa tako malo drugi dan, pa bi pretsalo. E sada. kod mene to nije bilo ništa, obično rastezanje maternice ili kaj već.
    Ali opet, ti najbolje znaš koliko te jako boli, da li misliš da je to ok ili nije.
    Ali ovo da ne odeš na hitnu jer će ti oni reći da ti nije ništ to nemoj. Odi pa neka ti kažu kaj god, bitno da si ti mirna i da znaš da je s bebom sve ok.

  6. #6
    marilka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    64

    Početno

    draga tako sam ti i ja sa 10 tjedana dobila grceve u stomku i cak laganu sukrvicu, smjedji iscjedak. nisam ni trenutka se dvoumila, odmah na hitnu i dobila sam tablete i mirovanje. evo prosla su vise od dva tjedna otad, ne izlazim iz kuce jos uvijek i mirujem. tko zna sto bi bilo da nisam posla.
    bolje ti je podji na hitnu cisto da se uvjeris da je sve ok sa plodom, a ti ako budes trebala mirovat - miruj.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    ja sam trenutno u 8 tjednu i isto me boli tu i tamo.ipak nije to jaka bol, vise kao pms bolovi.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    ja bi otišla ginu i inzistirala na pregledu radi bolova.....pa pobogu trudnoca si kakvo naručivanje za mjesec dana?...odi osobno i ne mići se dok te ne pogleda!

  9. #9
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Ja bih također otišla na pregled na tvom mjestu. Vjerojatno nije ništa ozbiljno, ali čisto da budeš mirne savjesti. Ja sam također u 12 tjednu trudnoće imala bolove u trbuhu (kao da ću menstruaciju dobiti), pa sam se jako bila uplašila s obzirom da mi je prva trudnoća završila spontanim pobačajem. Otišla sam kod doktora da me pogleda, rekao je da ne vidi ništa čudno, ali mi je propisao Normabel od 2 mg i rekao da ga popijem kad osjetim da me boli i Magnezij šumeće mi je preporučio, jer to sve kao opušta maternicu. Hvala Bogu, to je sve skupa možda trajalo do 14 tjedna trudnoće i nestalo. Sad evo brojim dane do poroda. Držim ti fige da sve bude u redu!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Citiraj principesa prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi otišla ginu i inzistirala na pregledu radi bolova.....pa pobogu trudnoca si kakvo naručivanje za mjesec dana?...odi osobno i ne mići se dok te ne pogleda!
    Rekla sam da sam trudna i sve ostalo, ali odgovor koji sam dobila je bio :"Trudnoća nije bolest, to kaj vas boli je normalno i nije tak strašno kak vi pričate, kad ste naručeni onda dođite." Ma kak može znat koliko mene boli, mene ne boli stalno, ali kad me primi, rastura me. Ništa, javim Vam ishod, vjerojatno ću danas na hitnu

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    pa definitvno odi.....mislim stvarno su ginekolozi nevjerovatni, tvoja je takva a moja bi mene odmah poslala na kiretažu....i rekla da to sigurno nije nikako dobro. Po mogućnosti preko telefona...hahaha

    držim fige!!!

  12. #12
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    jos nisam cula da postoji tako neodgovoran ginekolog da trudnici koja se zali na bolove kaze nek priceka kad je narucena..
    molim te promijeni ginekologa jer je neodgovoran i neprofesionalnan..
    evo sad moje iskustvo:ja sam imala stalno bolove ,od pocetka pa do kraja trudnoce...
    preko dana su bili blagi,preko noci su bas rasturali..
    moja gin se postavila vrlo neprofesionalno pa sam ju promijenila..
    a trudnocu sam nakon toga pratila privatno..
    sto se tice hitne ja imam iskustvo da sam dosla krvareci u 10 tj i zena me pregledala,rekla da nevidi nista neobicno i pustila me kuci uz napomenu da ako pocnem jace krvariti i pocnu ispadati komadi dođem ponovo u bolnicu..
    zalosno je to sto je doslo takvo vrijeme da ni kod izabranog ginekologa a ni na hitnoj trudnice nemaju pristojan prijem i obradu..
    da napomenem ovo mi se desavalo dok je trudnoca jos bila mala,kasnije je pristup bio drugaciji..
    krescenija,odi svakako na hitnu,tamo ce te pregledati i bit ces mirna,a ginekologa promijeni

  13. #13
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Ja bih isto promjenila ginekologa na tvom mjestu, sto je previse je previse, kako moze reci trudnici koja se zali na bolove da dodje za mjesec dana, meni je ginekologica rekla da ako osjetim bolove ili jaki pritisak da odmah dodjem na pregled.

  14. #14
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ja sam imala takve bolove zbog bakterije u urinu..a niti me peklo dok sam pišala niti sam češće išla na wc...
    Odi svakak i napravi urinokulturu..

  15. #15
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    treba joj napraviti cijelu obradu,kks,urinokult,gin.pregled,uzt...itd
    trudnoca nije bolest ali isto tako trudnoca NE BOLI...
    postoje lagani bolovi kod rastezanja maternice ali se oni nikako nemogu okarakterizirati kao rasturajuci bolovi..
    osim toga zena obicno osjeti kad bolovi nisu u granicama normale.
    ma,svaka osuda doticnom ginekologu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    antibiotici i normabeli po potrebi, neku upalu-bakteriju imam.......... Hvala Vam da nisam otišla tko zna što bi bilo... hvala još jednom i svima puuusa

  17. #17
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Drago mi je da je sve dobro proslo!

  18. #18
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    cuvaj se i miruj!biti ce sve dobro!

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    2

    Početno Jaki bolovi u doljnjem djelu trbuha u 10 mj trudnoce

    Pozz curke....ja sam u 10 tom tjednu i od jucer imam dosta jake bolove u doljnjem djelu trbuha....dali je koja prosla kroz to???

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hej, mene ti otpocetka stalno nesto boli.. sad sam vec u 24.tjednu ali to prvo vrijeme sam stalno imala bolove (nekad kao menstrualni, nekad grcevi, nekad pikanje)..i svi su mi uvijek rekli da je to normalno.
    Sad sam neki dan budila muza da sam sigurna da trudove imam..na kraju je bio samo proljev.
    Ako uzimas elevit ili neki prenatal sigurno ti je probava u pitanju.. mislim da se nemas razloga brinuti, pogotovo ako ne krvaris..

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Ja sam 13.sedmica i imam svaki dan bolove. 3 doktora me pregledala i osim urinarne infekcije sve u redu. Cak mi se i dan danas pojavi smedjo rozi iscjedak i svaki put bebac ok. Jednostavno, nekad je nase tijelo cudno. Cuvaj se i pitaj ako te sta interesuje

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz ....ja već danima imam bolove u ljevom jajniku koja se siri na mogu i leđa. ...na početku sam trudnoće ....na 1.pregled idem idući tjedan. ...ali ova me bol brine....ovo mi je 3.trudnoca ali nikad me nije ovakvo boljelo. ...dali netko ima nešto slično ?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hm..ako se nastavi bol ili pojaca ili ukoliko se pojavi krvavi iscjedak ja bih svakako otisla na hitnu.. moze biti skroz bezazleno, ali ne daj boze da je vanmatericna- bolje znati na vrijeme. Ne zelim te strasiti, vjerojatno je sve ok ali bolje biti siguran.

  24. #24
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Slazem se s Lasicom.
    Cak i ako su bolovi cijelo vrijeme prisutni, a krvi nema, opet mozda odi na hitnu, za svaki slucaj !
    Sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •