Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: 7.5 mj. - zeli stajati

  1. #1
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno 7.5 mj. - zeli stajati

    Bok dragi roditelji!
    Evo, iz naslova se vidi moja dilema: L. ima 7.5 mj i stalno zeli sam stajati. On samostalno sjedi, ali se ne moze i samostalno ustati na noge. Ja sam ga jednom sama postavila na noge (drzala ga za pazuhe) i on je tako stajao. Stopala su cijela na podlozi, a koljena ne klecaju. Bio je odusevljen svojom novom "sposobnoscu" i sad to stalno zeli raditi.
    Ja sam u dilemi, stavljati ga na nogice ili ne? Je li prerano za to? Je mu to mozda dobra vjezba ili bolje pricekati dok se sam ne uspije ustati na nogice?
    Tnx

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne to raditi! Kad sam ustane, onda neka stoji.
    A kako sjedi? Jel se sam posjedne?

  3. #3
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    definitivno NE
    kad bude sam mogao ustati neka stoji, a prije ne
    da li se sam posjeda?

  4. #4
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    cure su jasne, ne stavljaj ga na nogice. Dok god nije u stanju samostalno se ustati nisu mu kosti i misici dovoljno razvijeni da bi ga mogli drzati na nogama. Ne treba zuriti , dizat ce se sam kad dovoljno ojaca , isto vrijedi i za sjedenje.

  5. #5
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    svasta oni zele radit a nemogu jos sami zato im netreba pokaziva da se moze prije nego sami uspiju
    ja imam jednog tvrdoglavog kojije prije mjesec dana se digao sam da stoji po pravilima iz iskoraka ali tu dolazimo do problema jer nezna kad mu je previse
    tj kad mu koljena pocnu klecat onda se tek spusti na guzu ili ruke a nedaj boze da ga ja pokusam prije spustit evo ti problema

    nemoj djete dizat na noge pusti ga nek se malo samo pomuci i skuzi kako da ustane i zadrzi ravnotezu da bi stajlo sad ce ti piti malo teze jer ce vjerovatno njugat ali nema veze tako ce prije otkrit kako dopzati do povrsine za koju se moze oslonit da bi se digao na nozice

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    nisam čitala ostale odgovore, ali evo mog iskustva - moj dečec je puzao sa 6 mjeseci, sa 7 se sam podizao na noge i stajao po minutu dvije.
    Nikako ga ne bi sama postavljala na noge, ako se on sam ne digne na noge.

    Je mu to mozda dobra vjezba ili bolje pricekati dok se sam ne uspije ustati na nogice?
    ne, čekaj dok se sam ne postavi na noge, nemoj ga ti postavljati.

  7. #7
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Cure, hvala na odgovorima.
    Imate pravo pricekati cu da sam pocne ustajati. Sad njurga kada sjedi jer bi htio stajati, ali neka, kako je Ella rekla, neka se sam malo pomuci i kad dojde vrijeme ce ustati.
    Hvala jos jednom!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    190

    Početno

    Slazem se i ja da sve rade kad im dodje vrijeme za to,

    nama govore da je prerano poceo mali s dizanjem ali kako da ga zavezemo za pod pitamo se-nikako,
    ima 6 i pol mjeseci a jos neki dan dopuzao do kauca i dignuo se- mi ostali sokirani a on sav sretan - kad ono nije znao da se mora stalno i kad je zakoracio u stranu ubrzo je isto tako pao, sad se dize za sve pa i nase noge ako stigne al spustamo ga stalno jer je premali i lako padne, eh kad je zivac, moras imat oci na sve strane kad su tako rano takvi.

    Brzo ce on pocet i sam, ako to zeli naci ce nacina kao i ovaj nas znatizeljni ..

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    vakuum
    Postovi
    8

    Početno

    i ja sam za to da ga se ne smije stavljati na noge, bez obzira sto on upire nogama. Moj se isto krenuo dosta rano dizati na noge, ali mu je problem bio jer se nije znao spustiti. Kao stoji stoji, a na licu vidim izraz lica, da jadan ne zna sto bi i kako napravio da se vrati u sjedeci, ili npr. drzao bi se za krevetic, i onda se cvrsto drzeci rukama objesio na ruke, sa guzom prema madracu i onda naglo pustio, pa pao na madrac. Zato sam ga ja morala spustati.

  10. #10
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    po meni je razlika samostalno stajati i stajati uz potporu. moji su svi obozavali tako stajati uz pridrzavanje, kad vise ne mogu, pokleknu, ja to ne vidim kao problem.

  11. #11
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Evo, vec par dana ga ne stavljam na nogice i sve ok. Nasao je on drugu zanimaciju: stalno se okrece na trbuh i pokusava puzati - nogice idu savrseno, ruke nikako, a glava mu je kao sidro stalno na podu , ma bas mi je smijesan
    Dojdem u napast da mu pokazem kako se to radi (iako znam da ne bi imalo efekta), ali onda ga pustim neka sam shvati.
    Bas si mislim, kao da su mu u glavu usli stihovi od Parnog valjka
    "moras prvo puzati, da bi znao hodati....."

  12. #12
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    moj beban ima 6 mj i puže, sam se posjeda i podiže uz namještaj ili bilo što što dohvati pod ruke.
    isprva sam šizila na to kako je to prerano ali kad sam vidjela da mu ne mogu to zabraniti, prihvatila sam to.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    190

    Početno

    Isto kao i nas mali, vjerojatno ce i tvoj prohodati prije onda, nas je sa 8mj i 20 dana poceo sam hodati, sad nema ni 9 i sve bolje mu ide, sam se digne na noge i spusti, hoda po 5-6 koraka pa sjedne i tako trudi se, a mi se cudimo i gledamo. Rano je i sad nam je teze ali zato ce s 10mj trcati pa ce nam biti lakse.


    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    moj beban ima 6 mj i puže, sam se posjeda i podiže uz namještaj ili bilo što što dohvati pod ruke.
    isprva sam šizila na to kako je to prerano ali kad sam vidjela da mu ne mogu to zabraniti, prihvatila sam to.

  14. #14
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A na prvi rođendan ići po škalama gore-dole ( da nemam dokaz na slikama, ne bih ni sama vjerovala). I moj je bio takav, hodao sam sa 8 i pol. Samo kad još poraste, da vidiš kud će sve. Koliko smo se za njim natrčali!! Gdje se sve htio penjati!! A u more se zajuriti!!

    Tjelovježba godi- naročito mami, zar ne?

  15. #15
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A na prvi rođendan ići po škalama gore-dole ( da nemam dokaz na slikama, ne bih ni sama vjerovala). I moj je bio takav, hodao sam sa 8 i pol. Samo kad još poraste, da vidiš kud će sve. Koliko smo se za njim natrčali!! Gdje se sve htio penjati!! A u more se zajuriti!!

    Tjelovježba godi- naročito mami, zar ne?
    Potpisujem! Naš je isto trčao, a zube još nije imao
    Al je zato mama do prvog rođendana bila na kilaži prije poroda!
    Posljednje uređivanje od jele blond : 19.08.2010. at 10:03

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    190

    Početno

    E da, poznato vec tako su i djeca od sestra bila, i svi se onda cude jer istina vecina djece prohoda od 12-15mj kao po knjizi, a meni je upravo to cudno, ali je zato roditeljima takve djece puno lakse.

    Nas ni ne spava po noci, tj spava ali se probudi od 5-6 pa i do 15 puta i place, ili je gladan pa oce sisu ili samo trazi kontakt a dudu nece nema sanse, to je pustio s 3mj i gotovo, ni bocu. Inace jede puno tokom dana, 3 obroka lijepo pojede ko veliki i vecera ali ne pomaze to, seronja jedva cekam da pocne spavat malo bolje. Nekad se probudi pa smo i po 30min a rijetko duze budni ali kazu da su takva djeca koja su prezivahna a posto su tako i sestrama bila djeca onda cu valjda prezivjet do jedno 2g kako mi kazu. Odnosno dok su ih dojile bi to bilo.

    Kazu da je kasnije jos teze al ja mislim da mora bit lakse, bar kad pocnem spavati i ne izgledati ko zombi hihi, a inace sto se tezine tice ja sam davno na jos manjoj tezini od prije trudnoce tako da sto se tog tice i vise sam nego zadovoljna, nisam vjerovala da dojenje trosi kalorije ali itekako trosi, super i sto jedem koliko zelim a ne debljam se hihih, kako cu kad prestanem, morat smanjit malo to.
    Posljednje uređivanje od SaraRi : 19.08.2010. at 13:05

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •