Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: Cijene zubara

  1. #1
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno Cijene zubara

    Vec dugo nisam bila kod socijalnog zubara, isla sam kod frenda koji, na zalost, jedno vrijeme nece raditi..
    Pa sam se narucila kod svoje zubarice, koja ima privatno ordinaciju, ali radi i preko socijalnog. Kako se sada placa pregled i "radovi"? Samo participacija ili sve?
    Nemam dodatno osiguranje. Uopce nemam predozbu koliko bi me moglo kostati, pa da bas ne dodem ko tuka tamo...

  2. #2
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

  3. #3
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Inače cijena bijele plombe varira više od toga što piše tamo. Ja je plaćam preko 200 kn.

  4. #4
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    A da li vrijedi to sve i sada?
    Nisam znala da su besplatne bijele plombe na prednjim zubima. Ja bas trebam lijeciti dvojku, pa da znam ako mi bude htjela naplatit bijelu plombu.

  5. #5
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Moja naplati 150kn (bijelu) plombu i 100kn čišćenje kamenca.
    Za prvo sam 100%, za drugo se možda i varam.

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    čišćenje kamenca ulazi pod HZZO uslugu.

  7. #7
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    A da li vrijedi to sve i sada?
    Nisam znala da su besplatne bijele plombe na prednjim zubima. Ja bas trebam lijeciti dvojku, pa da znam ako mi bude htjela naplatit bijelu plombu.
    Koliko ja znam vrijedi.

  8. #8
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Moja naplati 150kn (bijelu) plombu i 100kn čišćenje kamenca.
    Za prvo sam 100%, za drugo se možda i varam.
    Moja socijalna bijelu plombu napaćuje 100kn.
    Kako tako različite cijene ako su svi socijalni na teret HZZO-a?

  9. #9
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Koliko znam, bijele plombe kod socijalca su besplatne na prva 4 prednja zuba,gore i dolje.

  10. #10
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko znam, bijele plombe kod socijalca su besplatne na prva 4 prednja zuba,gore i dolje.
    Ne, jedinica, dvojka i trojka gore i dolje s obje strane.

  11. #11
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ja sam sigurna da sam plaćala čišćenje kamenca, samo ne znam koliko.

  12. #12
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    100 kuna bijela plomba (ne na jedinicama i dvojkama), 15 kuna participacija svaki put (nemam dopunsko)

  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mene zanimaju cijene HZZO zubara za dijete.
    Idemo kod zubarke preko HZZO, ali ta zubarka radi i privatno.
    Kad smo bili na prvom pregledu s Ivom (mora staviti plombicu na jedan zub) zubarka je Ivu pitala kakvu "zvjezdicu" želi. Odnosno da li želi rozu zvjezdicu.
    Ja pretpostavljam da se plaća sve što nije bijelo. Zanima koliko se plaća ta u boji!
    Ne mislim joj staviti plombu u boji jer mi se to ne sviđa, a i smatram da ako se to plaća da je zubarka mene prvo trebala pitati.
    Sutra idemo na ponovni pokušaj, nadam se da ćemo uspjeti, tj. da će šmizla otvoriti usta...I želim samo znati unaprijed.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    201

    Početno

    Ne plaća se ništa.

  15. #15
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Sad mi je žao da se ne plaća jer sam joj uvjerena da se to plaća rekla da će rozu dobiti ako se ništa ne mora platiti...
    Meni se to tako ne sviđaaaaa! I kaj sad da joj velim? Mami je ružna roza plomba? Sama sam si kriva.
    Doduše, poušala sam ja i drugačije. U stilu "kaj će ti roza, ne budu ti svi zubići biti lijep bijeli...blablatruč" Ali tješi me da bu taj zub ipak ispao jednog dana...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    111

    Početno

    I mi nismo ništa platili. Ni ja nisam za te u bojama no mislila sam da socijalni imaju jedino takve za djecu

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo bile danas, da, ne plaća se, ali mi nismo ništa opet obavile jer šmizla ne želi otvoriti usta. A ja ludujem u sebi!

  18. #18
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    i ja moram hitno mijenjati zubaricu jer je ova lihvar koji naplaćuje i ono što ne bi trebala
    200kn plomba, bilo bijela bilo obična
    jedan zub mi je prethodna zubarica (zbilja nemam sreće sa zubarima ) krivo popravila pa mi je ova morala izbrusit cijeli krater, onda je rekla da u tu rupu idu 4 plombe i da ej to 800 kn, da li smije toliko naplaćivati?
    naravno, nije mi ništa rekla koliko će to koštati, već samo kad je bilo gotovo, pa nisam imala izbora no platiti
    a onda mi je ta plomba od 800kn ispala za pola godine
    trenutno odgađam odlazak zubara dok ne nađem jeftinijeg
    Posljednje uređivanje od tina55 : 15.02.2011. at 11:07

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja am prije ove bila kod jedne u domu zdravlja i htjela sam ići na skidanje kamenca, pa je ona meni nešto krenula da se to plaća 150 kn negdje, a znam da prije to nikad nisam platila...
    Uglavnom, danas sam ovu zubarku pitala da li se naplaćuje čišćenje kamneca i rekla je da ne. Mislim, tko tu koga?
    Gdje se može vidjeti HZZO cjenik usluga?

  20. #20
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Što fali rozoj zvjezdici ))
    to je čist, zdrav lijep zub i još se dijete veseli
    nije trajni, pa da će ostat rozi zauvijek

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Što fali rozoj zvjezdici ))
    to je čist, zdrav lijep zub i još se dijete veseli
    nije trajni, pa da će ostat rozi zauvijek
    Ružno mi je za vidjeti kad otvori usta...Ah šta ćeš, patim na bijele zube, ovak bu izgledalo kao da joj je zub musav.
    Ali ajde, otpal bu, pa nek se veseli kad je već badava!

  22. #22
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    i ja moram hitno mijenjati zubaricu jer je ova lihvar koji naplaćuje i ono što ne bi trebala
    200kn plomba, bilo bijela bilo obična
    jedan zub mi je prethodna zubarica (zbilja nemam sreće sa zubarima ) krivo popravila pa mi je ova morala izbrusit cijeli krater, onda je rekla da u tu rupu idu 4 plombe i da ej to 800 kn, da li smije toliko naplaćivati?
    naravno, nije mi ništa rekla koliko će to koštati, već samo kad je bilo gotovo, pa nisam imala izbora no platiti
    a onda mi je ta plomba od 800kn ispala za pola godine
    trenutno odgađam odlazak zubara dok ne nađem jeftinijeg


    svašta

    ja idem privatno, plombu plaćam između 250-350kn, ovisno o velićini, valjda.
    a kad mi je jednom, nakon par mjeseci ispala, stavila mi je novu besplatno, jer je to reklamacija

    jako, jako volim svoju zubaricu

  23. #23
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja jako volim svog zuabra ali mrzim ići k njemu jer imam fobije od njih, iako je on zakon..... tjeram se već dugo na pregeld jer nisam bila 2 godine pa bumo vidli,ali korisne informacije u svakom slučaju.

  24. #24
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja am prije ove bila kod jedne u domu zdravlja i htjela sam ići na skidanje kamenca, pa je ona meni nešto krenula da se to plaća 150 kn negdje, a znam da prije to nikad nisam platila...
    Uglavnom, danas sam ovu zubarku pitala da li se naplaćuje čišćenje kamneca i rekla je da ne. Mislim, tko tu koga?
    Gdje se može vidjeti HZZO cjenik usluga?
    meni je moj rekao da je jedno čišćenje kamenca godišnje besplatno, a da se svako sljedeće naplaćuje.

  25. #25
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ana.m, već se sad bojim kako ćeš me zasuti drvljem i kamenjem jer vidim da si u raspravama dosta vehementna

    (mada kad smo ono o pelenuškama pričale na mob. ni najmanje nisi bila takva, čak suprotno ) ,

    ali napisat ću: najvažnije je da Iva otvori usta i da zubarica dobro napravi posao!

    A ako će lakše zinut' ako joj kažete da će imati krasnu rozu zvjezdicu nakon toga, ma neka joj je!

    Glavno da je zub pravilno saniran - ma znaš i sama, pametna si, neću ti solit' bezveze.

    I naravno, roza je neće držati zauvijek, kao ni moju a i zubić će s vremenom ispasti...

  26. #26
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    I moja je izabrala rozu
    Bila je najsretnija na svijetu, a ja jako ponosna na nju i njezinu hrabrost.

    Izgledalo je kao da ima žvakaču u ustima, a kažem 'izgledalo' jer smo ju morali vaditi jer ju je nakon određenog vremena počeo opet boljeti zubić
    (valjda nije bilo 100% očišćeno)
    Pa smo maknuli rozu, očistili do kraja i ponovno je dobila na izbor paletu boja, a nakon takve hrabrosti mi ne pada na pamet ograničavati joj izbor
    (iako je ona znala da su prekrasne i one bijele kao pahuljice)

    Uglavnom sada ima ZELENU, i ja se tješim da je to samo privremeno

    Cijena je 150kn
    Posljednje uređivanje od oka : 15.02.2011. at 23:00

  27. #27
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Joj Teice, ne brini, ma ja se tu malo jadam...
    Ma nije niša upalilo. Putem do zubara sam joj pričala svašta. I kako će svima moći pokazati svoju rozu zvjezdicu na "slaganju stvari" (raspordaja, doživljaj samo takav, čeka to daaaanima), tati kad dođe s posla, prijateljima u vrtiću. Ništa pomoglo nije. Čak mi je na pamet pala nepedagoška metoda da je za idući put podmitim. U stilu "Kupit ću ti barbiku ako daš staviti zvjezdicu"

  28. #28
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    ana, a jel imala prilike gledati neko dijete kako popravlja zub? nama je to upalilo.a boje me ne diraju- moj ima rozu, zelenu i bijelu. ova roza jer nije bilo ljubičaste. hoću reći, ako mene ne dira što mi sin ima rozu, ne treba ni tebe-ipak imaš kćer

  29. #29
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    nije vidjela nikoga kod zubara! Možda da je povedem sa sobom, da meni nešto radi, pa da vidi da to nije tak strašno. Dobra ideja! Hvala tua!

  30. #30
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    a gle, mi smo skoro godinu dana išli u bezuspješne posjete- i onda ih je u tjedan dana sve popravio, samo se čekao taj klik u njegovoj glavi. žao mi je što nije bilo prije, šteta bi bila manja, ali ovo stvarno ne može dok oni ne odluče, pa vrijedi sve isprobati.

    da se vratim na temu, nemam pojma o cijenama, ali ste me malo zabrinule. ja se premišljam da bi ove amalgamske zamijenila bijelima, ali oćito moram štedjeti prvo

  31. #31
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Moja curka ima 2 roze plombe i dve nove barbike, ja sretna, dijete sretno, svi sretni.
    Motivacija je očito moj naziv za "nepedagošku metodu"

  32. #32
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Zubar kod kojega sam godinama preko HZZO-a sada ima i privatno, pa me zanima ako mi mijenja plombu na dvojci bijelu, da li će mi naplatiti ili ne?

    Usput..što mi može/ne može naplatiti?

  33. #33
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Evo linka s cjenikom;

    http://www.hkdm.hr/rubrika/21/Cjenik-usluga

    "čitati, čitati i još čitati"

  34. #34
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Uglavnom,
    ako je isti i dalje ugovorni zdravstveni radnik s HZZO-om a ti i dalje njegova pacijentica propisano je što i koliko pokriva HZZO i s tim pravilima treba biti upoznat jer pojedinci znaju tražiti pacijenta da plati i pri tom mu ne izdaju račun da bi istu uslugu još i zaračunati HZZO-u pa se tako namire 2 puta.
    Ukoliko osoba nije pacijet dotičnog liječnika uslugu plaća u potpunosti prema cjeniku za što opet, mu treba biti izdan račun.

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Zubar kod kojega sam godinama preko HZZO-a sada ima i privatno, pa me zanima ako mi mijenja plombu na dvojci bijelu, da li će mi naplatiti ili ne?

    Usput..što mi može/ne može naplatiti?
    Moj muž ima zubarku preko HZZO i naplati mu svaku bijelu plombu bilo gdje da je

  36. #36
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Nisam čitala cjenik koji sam sama priložila ali mislim da su jedinice i dvojke s bijelom plombom garantirano besplatne.

  37. #37
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Bijele plombe su kod zubara s HZZO ugovorom odavno besplatne do, čini mi se, četvorki. Ne znam je li se nešto sad friško promijenilo.

  38. #38
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    magistra, ovo je link na usluge dentalnog tehničara, imaš li negdje cjenik usluga zubara?

  39. #39
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Bijele plombe su kod zubara s HZZO ugovorom odavno besplatne do, čini mi se, četvorki. Ne znam je li se nešto sad friško promijenilo.
    Nije se promijenilo.
    I dalje je tako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #40
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Ja sam nedavno popravljala zub,
    Platila 350 kn bijelu plombu kod svog zubara preko HZZO.
    Račun dobila nisam.


    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  41. #41
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja plaćam kod privatnika, poznatog i razvikanog 200 kn bez računa za plombu, neovisno kolika je i na kojem zubu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nedavno popravljala zub,
    Platila 350 kn bijelu plombu kod svog zubara preko HZZO.
    Račun dobila nisam.


    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
    Koji zub? Samo prednji idu preko hzzo-a s bijelom plombom. Do trojki ili cetvorki, nisam sigurna.

    Ja kod svoje za sve sto platim dobijem racun. Plomba na dalekim zubima je oko 300 kn. Cjenik je na vratima. Jedan za one koji imaju karton kod nje, a drugi cisto privatni. Cijene su skoro iste za ove stvari koje hzzo ne pokriva.

  43. #43
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Kak vam se da ici kod ovih kod kojih ste preko HZZO prijavljeni i placati 300kn ili 350kn za bijele plombe?
    Kad mozete kod drugog privatnika za 200 ili 250kn?

    Ovaj prvi em svaki mjesec dobije od HZZO-a za vaš karton ,em vam uzme toliku lovu bez racuna, em vjerojatno u sustav upise da ste popravili zub preko socijanog pa si i tu uzme zamraci bar dio materijala koji onda koristi opet u privatnoj praksi.
    ??

  44. #44
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Moja "socijalna" mi je prije dosta godina uzela 100kn za bijelu plombu i jos 100kn jer me boljelo pa sam trazila anestetik.

    200kn,a socijalni?
    I cekam po sat vremena, masa ljudi u cekaonici, ona se uvijek zuri i na kraju se osjecam jos kao da sam joj duzna...

    Davno sam shvatila da od socijalnih zubara nema nista. Bar moje,nazalost, veliko iskustvo.
    Iznimka je Stomatoloski faks. Njima skidam kapu!

  45. #45
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Kak vam se da ici kod ovih kod kojih ste preko HZZO prijavljeni i placati 300kn ili 350kn za bijele plombe?
    Kad mozete kod drugog privatnika za 200 ili 250kn?

    Ovaj prvi em svaki mjesec dobije od HZZO-a za vaš karton ,em vam uzme toliku lovu bez racuna, em vjerojatno u sustav upise da ste popravili zub preko socijanog pa si i tu uzme zamraci bar dio materijala koji onda koristi opet u privatnoj praksi.
    ??
    Nije da mi se "da", nego dugo nisam bila pa me ušokirao.
    Ove ostale karijese ne mislim popravljati kod njega. Upravo tražim povoljnog i dobrog zubara.

    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  46. #46
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Jel tko popravljao zube preko "ponuda"?

    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  47. #47
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    socijalna mi je rekla da imam super zube. otišla privatno - kaže žena: ČETIRI kariesa, i to duboka...
    socijalna je razvikana, al ta ni zub (obični) ne zna izvaditi - nego da uputnicu.
    od tada, kod socijalne idem po uputnicu ak mi treba za nešto, a sve ostalo privatno.
    žena je mrak. stručna, temeljita, pažljiva... plaćam amexom, i za sve dobijem račun. primi me (besplatno) i kad ja panično dođem pitat jel neka mrljica karies...

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Imam sreću da u obitelji imamo stomatologa. Radi privatno, bez ugovora sa zavodom. Kolike su cijene, nemam pojma.
    Socijalna mi treba samo za sinove uputnice za ortodonta.
    Inzistira na jednom pregledu godišnje kod nje. Inače, ako to ne obavimo, stavi me na nekakvu "crnu listu" kao neodgovornog roditelja.
    Može. I na stup srama. Lokalni. Selski.

  49. #49
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    magistra, ovo je link na usluge dentalnog tehničara, imaš li negdje cjenik usluga zubara?
    evo nešto
    http://stomatolog.in/site/hr/zakoni-...rica-hzzo.html

    nemam sad vremena surfati...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Kod moje je sve bez računa
    Ali me strah mijenjati jer me iskustvo naučilo da ima u našem gradu puno loših zubara

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •