Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: koji magnezij?

  1. #1
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno koji magnezij?

    zanima me koji magnezij koristite (ili ste koristile) u trudnoci, koji je bas za trudnice pogodan, dal je bolje sumeci ili u obliku tableta?
    dal ima za kupit u dm-u il samo u ljekarnama?

  2. #2
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    ja kupujem obliku šumećih tableta u apoteci(neznam da li smijem napisati proizvođača). 20kom dođe 52.00kn.dr mi rekla da one iz dućana jeftinije nisu po gramaži namjenjene trudnicama,a i po sastavu nisu čisti magnezij. inače u apoteci su cijene od 50-100kn.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    ili šumeći u tabletama ili Donatica

  4. #4
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Ja koristim šumeći magnezij od Dietpharma i kupujem ga samo u ljekarnama

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Najkvaltetniji su citratni oblici--rade Solgar i Twinlab jer takav oblik je najbolje iskoristiv i ne talozi se na bubrezima, slijede oksidni oblici koji su recimo sredina, šumeći oblici su vecinom karbonatni a to su soli koje imaju sklonost talozenju..uz njega se moze i ne mora uzimati c vitamin, najbolje vrijeme za pit ga je poslijepodne raztmaknuto od obroka, a ako se uzima zeljezo razlika mora biti 2 sata...

  6. #6
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj rtg prvotno napisa Vidi poruku
    Najkvaltetniji su citratni oblici--rade Solgar i Twinlab jer takav oblik je najbolje iskoristiv i ne talozi se na bubrezima, slijede oksidni oblici koji su recimo sredina, šumeći oblici su vecinom karbonatni a to su soli koje imaju sklonost talozenju..uz njega se moze i ne mora uzimati c vitamin, najbolje vrijeme za pit ga je poslijepodne raztmaknuto od obroka, a ako se uzima zeljezo razlika mora biti 2 sata...
    ja sam uzimala u šumećem obliku,i još k tome željezo,ali dr.mi nije rekla da između njih mora biti neki razmak,a bome ni u ljekarni tak da mislim da ne mora biti nikakav razmak. a da su štetne te šum.tabl.sigurno nam ih nebi prepisali...

  7. #7
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja pijem od Natural lWealth-a, ok su jedino mi je koma taj okuus limuna...

    U prvoj T sam kupovala neke od Laboratorija GEHE, s okusom naranče i baš su bili fiini, al ih navodno više ne proizvode....

  8. #8
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ja sam kupovala u dm neke njemacke sa okusom limuna za 9kn 20kom. i bile su super...

  9. #9
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Ima li isti učinak na probavu kao i Donat ili ga uzimate isključivo za grčeve?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ja sam ga uzimala zbog grčeva,nisam primjetila neki učunak na probavu. Kupovala sam u dm-u njihovu robnu marku.

  11. #11
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj goa prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li isti učinak na probavu kao i Donat ili ga uzimate isključivo za grčeve?
    meno ove šumeće od 350 imaju isti učinak kao donat....

  12. #12
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    hvala na odgovorima..rtg a kolka je cijena ovog mg od solgara il twinlaba? i daj jos sapni, koje bi bilo najbolje zeljezo? dr mi je preporucil da kupim neko tekuce, posto imam gastritis da ce ipak lakse padat neg ovo u tabletama..

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj andreja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam uzimala u šumećem obliku,i još k tome željezo,ali dr.mi nije rekla da između njih mora biti neki razmak,a bome ni u ljekarni tak da mislim da ne mora biti nikakav razmak. a da su štetne te šum.tabl.sigurno nam ih nebi prepisali...
    Zaboravila kolegice napomenut, al magnezij i kalciji ometaju--smanjuju aposrpiju zeljeza i zbog toga se uzimaju u razmaku..
    Svaki lijek je štetan i ima nuspojave i zato se razvijaju tehnologije proizvodnje sto prirodnijih i manje stetnih lijekova i dodataka probavi..
    A za karbonatne oblike minerala je poznato da se taloze ako ih se uzima vise od onoga sto bubrezi mogu izlucit..
    U farmaciji je cijena itetako pokazatelj kvalitete..
    Željezo: Spechiasoll Ferrogreen željezo--sirup na bazi konc. voća i biljaka ili Solgar željezo bisglycinat--kapsule

  14. #14
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    rtg ja sam samo laik,pa pretpostavljam da nije štetno jer bi mi ak je već tako netko napomenuo...e sad možda se ti bolje razumiješ u te stvari pa ću ti vjerovat,a pitat ću sutra i magistru u apoteci i naravno dr.zašto nitko to nije napomenuo,a ja magnezij i željezo koristim nekoliko mj.jedino mi napomenuli za žljezo da moram piti pola sata prije jela...

  15. #15
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Koristila sam Magnezij sa C vitaminom od Dietpharma (šumeće tablete) i pomogao mi je jer sam imala nesnošljive grčeve u nogama.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj andreja prvotno napisa Vidi poruku
    rtg ja sam samo laik,pa pretpostavljam da nije štetno jer bi mi ak je već tako netko napomenuo...e sad možda se ti bolje razumiješ u te stvari pa ću ti vjerovat,a pitat ću sutra i magistru u apoteci i naravno dr.zašto nitko to nije napomenuo,a ja magnezij i željezo koristim nekoliko mj.jedino mi napomenuli za žljezo da moram piti pola sata prije jela...
    Stetno ti je ako imas problema s bubreznim kamencima, ali najbolje je to formulirat ovako: ako mozes birati i financijski si priustit bolje citratni oblik, ali u svakom slucaju bilo koji magneziji je bolji od nepijenja i dovodjenja tijela do nedostatka i posljedica istoga...

  17. #17
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    sad bas usporedujem cijene jer se spremam u ljekarnu, na kraju mi ispada da se ovaj twinlabov i bolje isplati-100 komada od 400mg kosta 84 kn, dok ovaj sumeci dietpharmov 20 kom kosta oko 50kn!
    ako je vec i twinlabov kvalitetniji bas mi je cudno da je onda tolko jeftin prema drugima..
    jedino mi je ljepse sto na dietpharmovom pise da je bas namjenjen za trudnice dok na ovom nista ne spominju trudnocu..al to valjda nema veze
    rtg??
    solgarov je bezobrazno skup

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    10

    Početno

    Ja pijem od DM-a od 400mg. Taj mi nekako najbolje odgovara. Od Dietpharma sam povraćala. Meni ima dobar učinak na probavu-slično kao i donat.

  19. #19
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja sam pre trudnoce redovno uzimala Mg-citrat (Nutri Mag tablete) ali ne znam da li sad taj citrat moze imati nezeljena dejstva? Takodje, postoji li neki kalcij koji moze da se uzima a da ne utice na stvaranje kamenaca?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj Evitta prvotno napisa Vidi poruku
    sad bas usporedujem cijene jer se spremam u ljekarnu, na kraju mi ispada da se ovaj twinlabov i bolje isplati-100 komada od 400mg kosta 84 kn, dok ovaj sumeci dietpharmov 20 kom kosta oko 50kn!
    ako je vec i twinlabov kvalitetniji bas mi je cudno da je onda tolko jeftin prema drugima..
    jedino mi je ljepse sto na dietpharmovom pise da je bas namjenjen za trudnice dok na ovom nista ne spominju trudnocu..al to valjda nema veze
    rtg??
    solgarov je bezobrazno skup
    Tl je oksidni oblik, ja sad pijem taj jer nisam na poslu nabalvila od Lifetime citratni oblik--to ti je twinlaba podvrsta i isto nije skup..
    Šumeće tablete su uvijek skuplje jer je proces dobivanja skup, mjehurići kostaju

  21. #21
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    znaci ok je ovaj twinlabov? budem onda njega kupila, tu u mojoj ljekarni ga nije bilo, pa idem sutra do druge di su mi tel. potvrdili da imaju..

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    cure...vi pijete posebno taj magnezij, zašto? ja pijem prenatal, zar on nema sve potrebno?

  23. #23
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja pijem magnezij inace jer imam probleme sa migrenama koje on u velikom sprecava. A kaze da olaksava grceve u misicima pa i blage grceve materice na pocetku trudnoce.

  24. #24
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Mene zanima do kojeg tjedna se može piti mg, pošto se koristi kao terapija kod nas trudnica koje smo otvorene?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    1

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •