Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 305

Tema: koje ipak odrediste za ljetovanje odabrati?

  1. #251

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Samo podižem....

  2. #252
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Samo sam htjela pozvati sve koji iznajmljuju da se uključe u iznajmljivače sa srcem... Mi jesmo i stvarno je lijepo nekoga ugostiti kome to puno znači.
    Divno casa!

  3. #253

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Nakon brojnih ljetovanja duz nase obale glasam za Privlaku kod Zadra kao za najbolju destinaciju za ljetovanje s malom djecom.Ima sve-plitko toplo more,pjescane plaze,dovoljno hlada na plazama,mir i tisinu,kilometre setnica uz more.Nama je jos uz smjestaj uz samo more savrseno!

  4. #254
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Jel ove godine bilo puno komaraca u privlaci?

  5. #255

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Za divno cudo nije! Kaze gazdarica da su ih spricali nekoliko puta

  6. #256
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Dižem temu

    Frendica i ja bi išle na more negdje, neki otok i da možemo bez auta. Čiovo nam je polazišna točka.
    Ponude, kontakti, savjeti molim vas.

  7. #257

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Prvić
    Dovoljno malen da se može pješice iz jednog mjesta u drugi. Parking u Šibeniku i onda na brod.

  8. #258
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Dižem temu

    Frendica i ja bi išle na more negdje, neki otok i da možemo bez auta. Čiovo nam je polazišna točka.
    Ponude, kontakti, savjeti molim vas.
    Iz Trogira imate brod do oba Drvenika. Zelite na 1-dnevni izlet il na malo duze?

  9. #259
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Sedam dana bi bilo taman. Bilo bi ok da je plaža blizu i da imamo ok dućan.
    Dolazimo avionom, auto nam je malo preskupo rentati.
    Šolta, iskustva kakva su vam?
    Posljednje uređivanje od Kosjenka : 26.05.2023. at 10:02

  10. #260
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Sedam dana bi bilo taman. Bilo bi ok da je plaža blizu i da imamo ok dućan.
    Dolazimo avionom, auto nam je malo preskupo rentati.
    Šolta, iskustva kakva su vam?
    Recimo Sutivan ma Bracu, il Stomorska na Šolti - tamo idu direktno brodske linije (tj. mozda u Stomorski ne idu). Al i druga mista su ok - i u principu postoji neki lokalni bus do njih - relativno uskladjen s trajektom.

  11. #261

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Sedam dana bi bilo taman. Bilo bi ok da je plaža blizu i da imamo ok dućan.
    Dolazimo avionom, auto nam je malo preskupo rentati.
    Šolta, iskustva kakva su vam?
    ako ćete avionom, onda možda brač
    na braču imate lokalne busne linije pa se možete i malo provozati po otoku i posjetiti razne lokacije
    ljetovanje npr. u Postirama - imate bus iz trajektne luke pa je lako doći do tamo

  12. #262

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Kosjenka, s aerodroma vam bus vozi direktno u trajketnu luku u Splitu. Odatkle imate trajekte za sve srednjodalmatinske otoke (doslovno pređete cestu i iz busa ste u trajektnoj luci).
    Osobno bih vam preporucila Brac ili Soltu. Na Solti cete trajektom stici do Necujma, a na Bracu do Supetra. Od tamo imate redovan javni prijevoz do drugih otocnih mjesta. Do oba otoka treba od 45 min do 1h vožnje.
    Ne znam kako je na Solti, ali na Bracu je opskrba uredna i sva mjesta imatu ducane.

  13. #263
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja bih preporučila katamaran za Brač.
    Brže je, jednostavnije, a možda i jeftinije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #264

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Slazem se da je brze. Al ovisi koje ce mjesto izabrati. I ne vozi tako cesto kao trajekt koji u ljetnoj sezoni ide skoro svaki sat do dva.

  15. #265
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    VIS. Velikim slovima. Lani smo bili, oduševio me Vis. Ne trebaš auto.
    Koji je to odmor! Mirisi, atmosfera, ljudi, hrana.
    To moraš doživjeti.
    Ide bus do Komiže, brodić do Modre špilje. Možeš razgledati vojnu povijest vođenim turama u džipovima ili quadovima. I gledati Mamma miu svake srijede u ljetnom kinu.
    Ima i vodič koji ti tako divno približi grad.
    Bila sam preoduševljena. Samo sanjam da se opet vratim.
    I trajekt i hidrogliser stanu u centru i sve je blizu pješke.
    VIS!!!

  16. #266

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    I meni je otok Vis br. 1...

  17. #267
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Vis i mene privlači.
    a Šolta, gdje kako?

  18. #268

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ljetovali smo na Šolti prije dvije godine.
    Brodske veze su iz Splita, trajekt ili katamaran, voze do luke Rogač.
    Za smještaj, najpopularnija su mjesta Stomorska, Nečujam ili Maslinica. Maslinica je zapadni dio otoka, tamo je i jedini hotel na otoku, i luka gdje se sidre jahtaši. Moj dojam je da je tamo nešto skuplje. Nečujam je naselje poznato po apartmanima, bili smo ondje jednom, svidjela nam se plaža, ali nismo puno Nečujma vidjeli. Mi smo boravili u Stomorskoj, to je jako simpatično malo mjesto koje će postupno početi pucati po šavovima od prekapacitiranog turizma s prometom i parkiranjem je ondje katastrofa (kao i na cijelom otoku), ali ako ne idete autom, onda vam je za to svejedno.
    Plaža u Stomorskoj, ima jedna šljunčana, na rubu zaljeva, a sa sjeverne strane (koja gleda prema kopnu) ima lijepih stjenovitih dijelova gdje se može kupati. More je bilo vrlo čisto. Hlada baš i nije bilo, ali ionako smo se za najjače žege sklanjali u apartman. Tako da nismo doživjeli ni gužve, jer mi odlazimo na plažu rano ujutro i kasnije popodne.
    Apartman u Stomorskoj u kojem smo bili smješteni bio je jedan od najbolje opremljenih apartmana u kojima sam dosad boravila (a mi ljetujemo svake godine na drugom mjestu i puno smo ih već obišli). Odlična pozicija, jako uredno, i vrlo ljubazni vlasnici. Ako trebaš kontakt, pošaljem ti pp.
    Na Šolti vrijedi obići i nenaseljene uvale s južne strane otoka kojih ima mnogo, i prekrasne su, ali to bez auta neće ići (eventualno ako ste biciklistice željne avanture ). Doduše, i u tim uvalama počele su nicati kuće za odmor, za početak usamljene, ali ne bi me čudilo da su se u međuvremenu još i razmnožile.
    Za obilazak ostalih mjesta, postoji lokalni autobus, provjerite na stranicama "Promet Splita" vozni red. U Grohotama (selo u unutrašnjosti i zapravo središte otoka) postoji pošta, malo veći Studenac, tržnica s domaćim proizvodima, ondje je i grob Vesne Parun ako ga želite posjetiti (baš tamo sam imala najneobičniju konverzaciju u životu, imala sam dojam da se pjesnikinja reinkarnirala u toj ženi koja je započela razgovor sa mnom ).
    U Stomorskoj ima dva manja dućana i pekara, nalazili smo ondje sve što nam je trebalo za svaki dan. Ima i restorana i pizzerija (ništa spektakularno, prihvatljivih cijena - bar je tako bilo u još-uvijek-korona-2021.).

    Sve u svemu, lijep mali otok, ali turizam će ga u sljedećim godinama pregaziti ako ga ne zauzdaju.

  19. #269

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Potpis na tanju_b. S time da je ona tocno napisala a ja sam greskom stavila Necujam kao trajektno pristaniste na Solti (staje u Rogacu).

  20. #270
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Hvala vam puno.
    Dogovorile Vis.

  21. #271
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Bit ćete oduševljene, sigurna sam.

  22. #272
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Super Kosjenka

    Svaka vam čast da ste našle smještaj krajem svibnja za ljeto na Visu

  23. #273
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Sad sam gledala na Bookingu i ima smještaja na izbor na Visu.

  24. #274
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Baš mi je to neobično jer su mi tri frendice bile prošlo ljeto u 3 različita termina i rekle su da je dupkom puno.
    Uvala u Komiži neprepoznatljiva od silnih brodica, ne vidi se vizura mista.

    To nije Vis kao nekad definitivno, takvog ga ne pamtim, posebno ne moju omiljenu Komižu

  25. #275
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    U Komiži sam, baš zbog usidrenih jedrilica imala najneugodnije iskustvo pri plivanju ikada.

  26. #276
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Znam, znam, svašta sam čula.
    Baš šteta, valjalo bi i tamo u predsezoni i postsezoni.

  27. #277
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    A dajte sad malo više detalja.

  28. #278
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Iako mi je Komiza lijepa, da idem ponovno, odabrala bihgrad Vis.

    Jednostavno, radi se o "pohlepi" lokalne zajednice koja dozvoljava veći broj sidrenja od svojih kapaciteta. A vlasnici ili gosti na jedrilicama se baš i ne drže morskog bontona i ispuštaju sve u more. I ako su se usidrili ispred gradske plaže, nije dobro za kupače.

    A sam otok Vis je predivan. Krenete li na bilo koju stranu, imate svega lijepog za vidjet.

  29. #279
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    I samo bih dodala s autom se zaista puno više toga može obići.

  30. #280
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Nažalost sad je gotovo, gledam ima apartmana i u Visu.

  31. #281
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ma ljepša ti je Komiža od Visa puno,puno. Idi tamo,nema veze.
    Imaš i plažu izmještenu van centra mista.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.05.2023. at 21:14

  32. #282
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Naravno. To je bio iznimni slučaj, al meni je pokvario ljetovanje. Imaš u okolici Komiže drugih plaža, do kojih možeš došetat, a otok je stvarno predivan.

  33. #283
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Mi smo bili baš u gradu Visu. Komižu smo samo posjetili. Nije me se nešto dojmila, ali ok je. Tamo se nisam kupala.
    Grad Vis mi je bio ljubav na prvi pogled

  34. #284
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Hvala vam!

  35. #285
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mozete na Kamenice. Jest vis veci, al i tamo bude krcato plus trajekt. Najbolje bi bilo sve proglasit parkom prirode pa da se zaustavi na sadasnjim kapacitetima, cijelu hrvatsku . Jucer sam bila na Bohinju i zapravo se cudila kako su uspili da nema novih hotela itd, samo 1 kuca se gradi....toliko mi je zapravo prizor da za x mjeseci ako negdje dodjes neces vidit neki novi smjestaj cudan. Gustajte!

  36. #286
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni je Vis bez veze.
    Jedino je bilo super voća i povrća kad sam bila i odlična klopa u jednom restoranu.
    I nije bilo gužve kao na Hvaru ili Braču.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  37. #287
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je Vis bez veze.
    Jedino je bilo super voća i povrća kad sam bila i odlična klopa u jednom restoranu.
    I nije bilo gužve kao na Hvaru ili Braču.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    pa kako bez veze???
    Što ti se nije svidjelo Tanči?

    Nikad nisam ni od koga čula ovakve dojmove za Vis.
    Jesi obišla po otoku sve poznate lijepe plaže, istražila otok? Baš me zanima.

  38. #288
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    I ja idem na Vis ovo ljeto prvi put u životu i neizmjerno se veselim. Apartman u Komiži sam rentala još u rujnu. Malo me lecnulo kad sam vidjela cijenu trajekta za auto, ali nije mi opcija ići bez auta, želim obići otok uzduž i poprijeko. U planu je izlet na Biševo i Modra špilja, ostalo samo kupanje u nekim lijepim uvalama. Iskusne cure molim vas preporuke gdje su te uvale.

  39. #289

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    i nama je Vis na čekanju zbog cijene prijevoza auta. Bez auta mi isto nije opcija jer ako odem tamo, onda želim istražiti cijeli otok

  40. #290

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ljetovali smo na Visu 2015. Apartman smo unajmili u naselju Rukavac, nedaleko poznate uvale i plaže Srebrna, i ta nam je bila najdraža za kupanje, prekrasna uvala, s puno hlada i velikim šljunčanim oblucima (koje je, btw., zabranjeno odnositi kao suvenire ).
    Od ostalih uvala, najčešće se spominje Stiniva (u koju je bolje doći s morske strane, ali zadnjih godina se pred tom uvalom sidri previše brodica koje su potpuno promijenile vizuru te uvale), i Stončica (u blizini koje je i poznati svjetionik). U Stinivi nismo bili, u Stončici jesmo, nije me baš impresionirala, ali djetetu se svidjelo. Na kraju smo se najviše kupali u Srebrnoj koja nam je stvarno bila i najbliža i najljepša.

    Kad usporedim gradove Vis i Komižu, Vis mi se puno više svidio, prostraniji je, svijetliji, sadržajniji. Komiža mi je djelovala nekako stisnuto između mora i planine Hum. Ali ni u jednom mjestu nismo boravili dulje vrijeme tako da ne znam kakva je prava atmosfera ondje. Od ne-kupačkih ciljeva, obišli smo Titovu špilju (s bizarnim stihovima Vladimira Nazora napisanima na zidu) i vrh Hum iznad Komiže (lijep vidikovac, ali preporučujem bolje ići ujutro, popodne sunce blješti sa zapada pa pogled nije baš tako dojmljiv), obišli još neke vidikovce usput. Za ljubitelje Ranka Marinkovića, obiđite i komiško groblje i sam grad Vis gdje mu je rodna kuća. U crkvi u Visu smo bili na orguljaškom koncertu, još jedan lijep ljetni doživljaj.

    Biševo i Modra spilja su prekrasni, to je nešto što se mora obići kad ste već tamo, iako, količina turista je još 2015. bila pretjerana, a kako je sad, bolje da ne zamišljam.

    Ako se dobro sjećam, nudi se i dosta izleta brodom (osim Biševa), pa treba vidjeti interesira li vas što od toga i što vam se isplati.

  41. #291
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    I ja idem na Vis ovo ljeto prvi put u životu i neizmjerno se veselim. Apartman u Komiži sam rentala još u rujnu. Malo me lecnulo kad sam vidjela cijenu trajekta za auto, ali nije mi opcija ići bez auta, želim obići otok uzduž i poprijeko. U planu je izlet na Biševo i Modra špilja, ostalo samo kupanje u nekim lijepim uvalama. Iskusne cure molim vas preporuke gdje su te uvale.
    Vis je malen otok i onak okruglast, tak da svugdje brzo dođeš. Misli, do svih plaža pa ih možeš više, dosta jednostavno obići.

  42. #292
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Do Biševa možete redovnom linijom iz Komiže. Nije potrebno plaćati skupe izlete.

    Nama se dopala plaža blizu Milne - morala bih guglati kako se zove.

    A do Stinive smo, ko Češki turisti, išli u japankama.

  43. #293
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Pa kakooo u japankama po onoj stazi za divokoze
    Meni je Stiniva krasna,kao i Srebrna. Stončica mi je ljepša kad se produži tamo dalje u uvalu pa di se nalaze stijene.

    Ja bih svakako preporučila ići s autom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.05.2023. at 21:02

  44. #294
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni su svi srednjedalmatinski otoci predivni

  45. #295
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kakooo u japankama po onoj stazi za divokoze

    Mladost ludost. I jošp smo s djecom išli. Al preživjeli smo i ne bih to ponavila

  46. #296
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa kakooo u japankama po onoj stazi za divokoze
    Pa kako ne, ja sam odrasla u Makarskoj i išli smo cijelo moje djetinjstvo i mladalaštvo svuda u japankama po svim uskim strmim i kosim stazama do udaljenih plaža. Kad sam jednom kasnije u životu išla u tenisicama tim nekim putem iz djetinjstva sve mi je bilo neobično kako je lagano i ništa se ne kliže i ne odronjava.
    Hvala hvala na svim komentarima, veselim se jako tim uvalama.

  47. #297
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Da da, mi nismo ni nosili tenisice na more. Nakon Visa i Stinive smo počeli. U stvari, moju su nosili, ali ja ne. Kad jednom uđem u japanke, ne izlazim. Osim navečer kad se prebacim u birkenštokice

  48. #298
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ja nikad u životu nisam nosila japanke, nema šanse,uvijek papuče za plažu. Užasno me žulja ono medju prstima, nitko od mojih ih ne nosi.
    A tenisice obavezno uvijek svi imamo da možemo djipat naokolo i po brdima

  49. #299
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Meni su japanke najdraža obuća. Baš volim to kaj ide između prstiju.

  50. #300
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Meni je grad Vis ostao u boljem sjećanju od Komiže, al vjerujem da je do trenutka, a ne do samog grada. Ono što je mene oduševilo je zapravo niska vlaga u zraku, vruće, a ne znojiš se. Ja nisam tip za plažu, ja volim plivanje i skakanje i onda odem s plaže, ali zaista ima krasnih plaža na Visu. Mi smo imali na raspolaganju solidni gumenjak i obišli smo otok i s mora i s kopna. To mi je fora, ali mi je i dalje idealno ljetovanje s čistim morem i šatorom u hladovini, gdje lijepo sjednem i čitam. Volim i ukradene trenutke samoće. Ne mogu zamisliti grupna ljetovanja, to mi je horor.

    U svakom slučaju, Kosjenka, sigurno će vam biti lijepo.

Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •