Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: O Bogu i medicini

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno O Bogu i medicini

    Obzirom da već jedno 8 godina uzgajam vrt na principima samsvojmajstor eko principa (vlastiti kompost, netretiranje, kombiniranje biljaka) , dijelova biodinamičke poljoprivrede (neki pripravci, poznavanje biljaka i njihovih energija u smislu raspolaganje osnovnim mineralima, mjesečev kalendar), dugo me mučilo u čemu je poanta energiziranja pripravaka poglavito zakapanje gnoja u rog goveda....
    Stvar je ustvari u spremanju vitalne energije, chia, prane, božanske iskre, kako god to nazvala u fizički oblik - što je i suština antropozofskog naučavanja Steinerovog...Taj proces još je naglašeniji u spiralnim oblicima (goveđi rog, vrtnja i energiziranje pripravaka, potenciranje homeopatskih pripravaka) - ta spiralnost u našim je fizičkim tijelima klasičnom medicinom predstavljena DNK -nom (koja je nosioc vitalne sile)...
    Nikakva to magija nije - Steiner je od svih najbliži naučavanjima katoličke crkve jer ne odriče fizičko postojanje, već kroz fizičko uzdiže duhovnu razinu! Zato je kuglica u homeopatiji važna! Poveznica, spona, prijenosnik, vektor....Otisak enrgije doista postoji kao zapis!
    U prirodi takvi zapisi prirodno postoje u kristalima, neka mjesta na Zemlji (poglavito svetišta) su prirodni provodnici te iste energije, u reikiu su ljudi kanali , ruke prijenosnik, u bionergiji individue se obično rađaju kao kanali i posebno je važno da su svijesne i da imaju mogućnost razlučivanja 'tuđe' i 'svoje' energije.... O tome da i u tom svijetu ima svakoga i svačega - stoji , ali ljudi smo s vrlinama i manama....Isto je kao i u svijetu medicine!
    Svaka od tih metoda samo je korak ka samospoznaji....Da smo rođeni kao bića koja se mogu samoizlječivati...Tko voli nek izvoli!
    Fizičkim i mjerljivim metodama dokazivati Božansku silu - meni je doista presmiješno!
    Najvolim Paarove izjave u kojima , nakon toliko godina bavljenja znanošću, priča o 'dobro ugođenim znanstvenim metodama u kojima očekuješ jedno', a onda se usred priče okrene i vidiš 'da postoji sila koja je iznad 4 poznata elementa, koja se nikakovim pokusima ne može kontrolirat!'...

    Ove linkove , Mujice, kaj si ti tu stavljao, nijedan nisam pogledala...U Zgbu doista ima pametnih homopata - oboje koje znam su liječnici i vrlo vjerojatno imao bi s njima šta porazgovarat! Pokušaj !

    Moje vlastito iskustvo je znanost koju poštujem! Imam iskustvo s homeopatijom kad nam je dijete još bilo jako majušno i od placeba nije bilo moguće ni P, imamo iskustvo s bioenergijom - za sve dižem ruku u vis!

    Blackberry, Sirus

  2. #2
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Suzaks, od svega što si napisala, osvrnuo bih se samo na ono što me najviše začudilo:
    Fizičkim i mjerljivim metodama dokazivati Božansku silu - meni je doista presmiješno!
    Lijekovi su ogoljena aktivna tvar bez božanske iskre
    Dokazivati Božju silu fizički mjerljivim metodama mi ne djeluje strano, s obzirom da su sve mjerljive sile Božje. Nisu li mjerljiva gravitacija i elektromagnetski valovi Božje sile?

    Ako si pri citiranim izjavama mislila na Božje sile koje su nam još uvijek izvan mogućnoti mjerenja, ili uopće dokazivanja, ili čak percepcije..... odakle ti pravo tvrditi da je ta sila u homeopatskim pripravcima? Zašto bi Bog ubacio iskru u tvornički proizvedenu promučkanu vodu, koja je proizvedena s jednom jedinom svrhom - sa svrhom zarade, a ne bi u lijekove?

    Također, nisam nikada čuo da se može zarađivati na Božjoj sili. Svi koji su tvrdili da prodaju Božju silu (od institucije Crkve, preko bioenergetičara i TV proroka do alkemičara) su u biti varali ljude.

    Jer ukoliko Boga smatraš (a vidim da smatraš) omnipotentnim neiscrpnim izvorom ljubavi, kako možeš misliti da će svoju silu koja je svima ponuđena besplatno iz Njegove ljubavi prema ljudima, pakirati u kuglice koje se tvornički proizvode i prodaju za masne novce?
    Posljednje uređivanje od mujica : 14.09.2010. at 10:25

  3. #3
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    jao jao kud ovo ide

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno

    Mujica napisa
    Jer ukoliko Boga smatraš (a vidim da smatraš) omnipotentnim neiscrpnim izvorom ljubavi, kako možeš misliti da će svoju silu koja je svima ponuđena besplatno iz Njegove ljubavi prema ljudima, pakirati u kuglice koje se tvornički proizvode i prodaju za masne novce?
    Zato što je to prelazni period do trenutka kad ćeš shvatiti kako da si sam izradiš kuglicu ili kak da se direktno sam privežeš na izvor! Ili kako da ti DNK svijetli!
    Ovo je način kako se spoznaje! Svaki odgovoran homeopat, reikista, bioenergetičar ustvari će dovest do procesa samospoznaje, promjene, pronalaženja vlastitog puta! To bi ustvari trebali raditi i liječnici - samo nikad se za to nema vremena!

    Ovo je moje mišljenje!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno

    Ako si pri citiranim izjavama mislila na Božje sile koje su nam još uvijek izvan mogućnoti mjerenja, ili uopće dokazivanja, ili čak percepcije..... odakle ti pravo tvrditi da je ta sila u homeopatskim pripravcima? Zašto bi Bog ubacio iskru u tvornički proizvedenu promučkanu vodu, koja je proizvedena s jednom jedinom svrhom - sa svrhom zarade, a ne bi u lijekove?
    A zašto bi se ja morala bojati Božje sile?
    Samo čisto srce - i ničeg se ne boji!
    Jedino čega se bojim na ovom svijetu - je čovjekovo igranje Boga!
    Ego-igrača - njih se bojim!
    A i sama imam još puno, puno, puno posla sama sa sobom ! Sebe se bojim ponekad!

  6. #6
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj suzaks prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino čega se bojim na ovom svijetu - je čovjekovo igranje Boga!
    Nije li tvrdnja da se u proizvod koji je načinjen ljudskom rukom ili tehnologijom unosi Božja sila, igranje Boga? U stvari, nije li to svojatanje Boga?
    U stilu: "Bog je na mojoj strani, a ne na tvojoj, i meni je dao nešto što tebi nije, pa ću ako mi platiš ja tebi malo toga prepustiti"?

    Ja bih se bojao tako nešto tvrditi za sebe ili za lijekove ili bilo koje rituale.....
    Posljednje uređivanje od mujica : 14.09.2010. at 11:05

  7. #7
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj suzaks prvotno napisa Vidi poruku

    Ili kako da ti DNK svijetli!
    Možda da se izložiš radioaktivnom zračenju?
    Posljednje uređivanje od mujica : 14.09.2010. at 11:08

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Nije li tvrdnja da se u proizvod koji je načinjen ljudskom rukom ili tehnologijom unosi Božja sila, igranje Boga? U stvari, nije li to svojatanje Boga?
    U stilu: "Bog je na mojoj strani, a ne na tvojoj, i meni je dao nešto što tebi nije, pa ću ako mi platiš ja tebi malo toga prepustiti"?

    Ja bih se bojao tako nešto tvrditi za sebe ili za lijekove ili bilo koje rituale.....

    Medicina se tako ponašala u nekim svojim segmentima -posebno u nekim segmentima koji su bili natureni i bez postojanja vlastitog izbora i nitko joj nije zamjerao...
    Manipuliralo se znanjem da bi stekao financijski profit! Baš ovako kak veliš
    Bog je na mojoj strani, a ne na tvojoj, i meni je dao nešto što tebi nije, pa ću ako mi platiš ja tebi malo toga prepustiti"?
    Nitko te nigdje nije učio - imaš alat u svojim rukama - možeš se samozliječiti!
    A to pravi duhovni učitelji rade - kroz alternativne procese i metode!
    Svaki odgovoran homeopata razgovarat će , te pokušat pronaći uzrok fizičke posljedice, te navesti na promišljana ...koja će te odvesti tam kam trebaju...

    Bojiš se tvrditi za lijekove nešto tako, a na raspravi o cjepivima indirektno to govoriš - NEMA, NIJE DOKAZANO, NEMOGUĆE su ozbiljne posljedice istog!
    Najviše se npr. u medicini bojim anestezije - to mi je onak totalno grebanje po astralnom tijelu čovjeka bez ispitanih mogućih posljedica! Čista magija - za mene!
    Još kad ti anesteziju daje lik koji dnevno popije 2 l viskija - anesteziranje = horror priča!

  9. #9
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa ako ovo nije za filozofski kutak, onda ne znam koja tema jest
    anchie se raspištoljila
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 14.09.2010. at 11:45

  10. #10
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Lijekovi su ogoljena aktivna tvar bez božanske iskre
    rofl
    A ako se pod misom blagoslove?
    Jel se onda sta mijenja?

  11. #11
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    necu se inace ukljucivati u ovu temu.

    Citiraj suzaks prvotno napisa Vidi poruku
    - ta spiralnost u našim je fizičkim tijelima klasičnom medicinom predstavljena DNK -nom (koja je nosioc vitalne sile)...
    medutim bi me jako zanimalo kakve veze ima klasicna ili bilo koja medicina sa dvostrukom spiralom DNK-a?

  12. #12
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Pa spiralna je.

  13. #13
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mozda je mije razumjevanje jezika manjkavo, ali ja ovu stilsku i inu konstrukciju:
    (tko sto) spiralnost u nasim je fizickim tijelima (u komu cemu) klasicnom medicinom (cime) predstavljena DNK-om. (kim cim)

    da je spiralnost u nasem tijelu predstavljena DNK-om, jest kao jezicna konstrukcija suvislo.

    ali da je spiralnost klasicnom medicinom??? (ili bilo kojom medicinom) predstavljena DNK-om, jest meni i jezicno i sadrzajno jedna velika zagonetka.

  14. #14
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja sam shvatila da je DNA važna klasičnoj medicini, ne alternativnoj. Ali je i klasična medicina u ljudskom tijelu uspjela pronaći trag božanske spiralnosti, upravo u DNA.
    Samo klasična medicina još ne shvaća značenje spiralnosti DNA.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja ne shvaćam ništa.

    tabula rasa.


    a watson, crick su dobili nobelovu nagradu za što?

  16. #16
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Za otkrice gradje DNA. Vjernicima je to sigurno djelo Božjih ruku.
    Ali nisu dobili Nobela jer su dokazali božansku silu u DNA.

  17. #17
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ne bih zaista zeljela da se netko uvrijedi, ali ovaj cijeli tekst na pocetku teme jest takav, da ja uopce ne razumijem sto je pjesnik htio reci.
    a svaka treca recenica je, kad je malo bolje pogledas ......na tragu ove koje sam vec citirala.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a-ha.

    malo je i nekorektno bilo što su rendgensku sliku dna zdipili rosalind franklin, ali eto ... poslije su priznali ( watson ju je zaveo, tako ide priča )
    Posljednje uređivanje od maria71 : 14.09.2010. at 13:37

  19. #19
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    a-ha.

    malo je i nekorektno bilo što su rendgensku sliku dna zdipili rosalind franklin, ali eto ... poslije su priznali ( watson ju je zaveo, tako ide priča )
    navodno je objasnjenje da ona nije dobila nobelovu nagradu, jer je tada vec bila mrtva. (umrla je sirota vrlo mlada, mislim u 38-oj ili 39-oj godini) a nobelova nagrada se dodjeljuje samo zivim osobama.
    ali svejedno, da je skoro pa uopce nisu spominjali je naravno sramota.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Slažem se, a bez njene slike ne bi bilo ni njihovog znanstvenog rada.

  21. #21
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    moram pitati nešto prije nego se uključim u razgovor....Što podrazumijevate pod pojam Bog? pitam jer ja nisam vjernik deklarirani, ali se smatram vjernikom. meni je Bog sve i svašta..i ravnoteža i energija..i nije izvan mene....pa pitam jer ne želim nikoga po tom pitanju vrijeđati..to ne bih voljela...Ako je ovo razgovor o Bogu kako ga definira katolička vjera...onda moje poimanje istog ne bi bilo za ovaj razgovor...

  22. #22
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    moram pitati nešto prije nego se uključim u razgovor....Što podrazumijevate pod pojam Bog? pitam jer ja nisam vjernik deklarirani, ali se smatram vjernikom. meni je Bog sve i svašta..i ravnoteža i energija..i nije izvan mene....pa pitam jer ne želim nikoga po tom pitanju vrijeđati..to ne bih voljela...Ako je ovo razgovor o Bogu kako ga definira katolička vjera...onda moje poimanje istog ne bi bilo za ovaj razgovor...
    nije

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •