Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Trokuti sa sirom

  1. #1
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno Trokuti sa sirom

    VRLO BRZO I FINO!

    Dobila sam jedan odličan recept pa bih ga podijelila. Ne znam je li ga tko već stavljao i ne znam kako se zove u originalu, ja ih zovem trokuti sa sirom jer to i jesu .

    To je nešto na foru sirne pite ali kao ono što se kupuje u pekari.

    Radi se s tijestom za savijače ali ne Tena korama već onim drugim (ja ih kupujem u Konzumu) onima što su listovi tanji i ima ih više. Mislim, može za nuždu i Tena kore ali ne bude tako fino.


    Potrebno je:
    1 paket kora za savijaču

    2 dl mineralne vode
    1 prašak za pecivo
    1 margarin ili maslac (u stvari ide margarin ali ja ga mijenjam s maslacem, ja ga stavila pola - ali ne zbog okusa već kalorija i bilo je ok )

    3 jaja
    svježi sir (1 pakovanje, ne znam točno koja je količina, ako stavite više neće škoditi)
    1 kiselo vrhnje


    U lončić staviti mineralnu vodu i lagano zagrijte, u tome rastopite margarin i stavite prašak za pecivo (oprezno, jer će iskipiti, znam iz vlastitog iskustva )

    U drugoj posudi izmiješati sir, vrhnje i jaja (ja malo i posolim).

    E sada ovako: Raširite ispred sebe jednu koru - po duljini. Namažite je vodom i margarinom, te presavijete po zamišljenim crtama na trećinu da dobijete jednu dugačku traku.

    Da bude zornije nacrtat ću, nemojte mi se smijati, slova u ovom koraku zanemarite . Dakle, presavijate odozgo i odozdo prema unutra po ovim iscrtkanim crtama.

    C__________B___________D__________________

    -------------------------------------------------

    ------------------------------------------------
    A________________________________________

    Po toj dobivenoj traci namažite kroz sredinu sir po dužini ali ne do samog kraja (da ne ispadne kada budete smotali.

    Sada počnete presavijati u trokute. Točku A spajate s točkom B, pa toču C s točkom D (ajme zavrzlame oko objašnjavanja a tako je jednostavno ) , odnosno stalno pravite pravokutne trokute jedan za drugim i tako motate dok ne dođete do kraja. Uglavnom, kada tako sve smotate prema unutra smjesa vam ostane sigurna i ne curi. Složite ih u tepsiju i ako vam ostane viška one vode s margarinom još ih odozgo premažite i ispecite u rerni.

    Probajte, stvarno su fini!!!

  2. #2
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    mmmmm, ovo bi moglo biti fino, a i fora mi je s tim motanjem u trokut (bas si to dobro nacrtala )...
    Posljednje uređivanje od Mellyca : 22.06.2010. at 00:32

  3. #3
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa Vidi poruku
    mmmmm, ovo bi moglo biti fino, a i fora mi je s tim motanjem u trokut (bas si to dobro nacrtala )...
    da, i meni je fora slaganje
    i hvala na dobrim uputama

  4. #4
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    ajme, ajme

  5. #5
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    nisam stigla editirat, pa eto ponovo objašnjenja.
    ja to naravno nisam skužila, ali zato mm odma je . mogao bi on to i napravit hahaha!
    veli on meni: to ti je onak kak se mota američka zastava, a ja nemam pojima . velim ja njemu: donesi krpu i pokaži mi.
    i sad konačno skužila

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,609

    Početno

    Evo i slike pa će biti jasnije

    http://mirali.coolinarika.com/slike/prikazi/6762

  7. #7
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Da sam znala da ima na coolinarici ne bih tipkala već samo stavila link al nema veze, stvarno je fino, brzinska večera ili doručak za poželjeti (ili kad dolaze gosti)!

    Suzizana za TM! Zakon mi je to kako se sjetio za američku zastavu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •