VRLO BRZO I FINO!

Dobila sam jedan odličan recept pa bih ga podijelila. Ne znam je li ga tko već stavljao i ne znam kako se zove u originalu, ja ih zovem trokuti sa sirom jer to i jesu .

To je nešto na foru sirne pite ali kao ono što se kupuje u pekari.

Radi se s tijestom za savijače ali ne Tena korama već onim drugim (ja ih kupujem u Konzumu) onima što su listovi tanji i ima ih više. Mislim, može za nuždu i Tena kore ali ne bude tako fino.


Potrebno je:
1 paket kora za savijaču

2 dl mineralne vode
1 prašak za pecivo
1 margarin ili maslac (u stvari ide margarin ali ja ga mijenjam s maslacem, ja ga stavila pola - ali ne zbog okusa već kalorija i bilo je ok )

3 jaja
svježi sir (1 pakovanje, ne znam točno koja je količina, ako stavite više neće škoditi)
1 kiselo vrhnje


U lončić staviti mineralnu vodu i lagano zagrijte, u tome rastopite margarin i stavite prašak za pecivo (oprezno, jer će iskipiti, znam iz vlastitog iskustva )

U drugoj posudi izmiješati sir, vrhnje i jaja (ja malo i posolim).

E sada ovako: Raširite ispred sebe jednu koru - po duljini. Namažite je vodom i margarinom, te presavijete po zamišljenim crtama na trećinu da dobijete jednu dugačku traku.

Da bude zornije nacrtat ću, nemojte mi se smijati, slova u ovom koraku zanemarite . Dakle, presavijate odozgo i odozdo prema unutra po ovim iscrtkanim crtama.

C__________B___________D__________________

-------------------------------------------------

------------------------------------------------
A________________________________________

Po toj dobivenoj traci namažite kroz sredinu sir po dužini ali ne do samog kraja (da ne ispadne kada budete smotali.

Sada počnete presavijati u trokute. Točku A spajate s točkom B, pa toču C s točkom D (ajme zavrzlame oko objašnjavanja a tako je jednostavno ) , odnosno stalno pravite pravokutne trokute jedan za drugim i tako motate dok ne dođete do kraja. Uglavnom, kada tako sve smotate prema unutra smjesa vam ostane sigurna i ne curi. Složite ih u tepsiju i ako vam ostane viška one vode s margarinom još ih odozgo premažite i ispecite u rerni.

Probajte, stvarno su fini!!!