Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: Akcija Sv.Duha "za bolje uvjete radjanja"

  1. #1
    Lukina_mama

    Početno Akcija Sv.Duha "za bolje uvjete radjanja"

    link na tekst iz Večernjeg lista http://www.vecernji-list.hr/2003/11/.../estradne.html

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Prečko
    Postovi
    94

    Početno

    Vidim da svi gledaju, a nitko ne komentira - no ja se moram oglasiti, a obzirom da sam imala cast (?) roditi na jednom od ta dva kreveta, mislim da mi to daje puno pravo

    Moje misljenje o svemu je: sramota!
    Mislim, kud ide lova poreznih obveznika ako se za obnovu i nabavku nuznih stvari u bolnicama/rodilistima moraju organizirati humanitarne akcije? Kak ih nije sram????
    (dobro, znam da osoblje Sv. Duha nije krivo za to, ali priznajem da mi natpis "rashodovano" na CTG-u u predradjaoni nije bas ulio povjerenje )

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    38

    Početno

    A ja sam si jucer bas mislila ima li koja od vas koja je rodila na onom krasnom stolu kojeg sam jucer vidjela u Vcernjem listu

    Pa to je grozno, mislim... dodje ti da se radije porodis na podu nega na onom cudu ispod kojeg je nekakav lavor sta li vec... :shock:

    Ja sma jako ljuta jer svi mi iz placa dajemo masne pare za sve i svasta a nista ne dobijemo...

  4. #4
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ja bih radije na podu nego na bilo kakvom stolu .

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    48

    Početno

    vidjela sam reportažu u par navrata, i sve je to prestrašno, ja sam rodila u petrovoj i spram onoga što sam vidla na SD, P je Holliday Inn.
    uglavnom, ja sam zvala na tel. za doniranje, na koncert (dobrotvorni) bi išla ali trenutno nisam pri novcima (ulaznica je 100-200 kn)

  6. #6
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Simone, jučer sam pričala s dr. Matijevićem i saznala da sam i ja rodila na "tom krasnom stolu", a da nisam ni znala. Naime, kamufliraju ga s najlonima i s onim zelenim tkaninama koje onda svako malo mijenjaju tijekom poroda. Poslije dezinficiraju te tkanine, a to ih isto košta užasno puno.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    38

    Početno

    VedranaV pa koliko kosta takav stol za radjanje??? :?

    Zao mi je kaj si ti isto imala iskustva s tim stolom...

    I btw kaj im ne bi bilo bolje sada kad ce kupovati, kupiti one stolice za radjanje?

    Petrunjela: ja nema sanse da zovem na te telefone jer predragi HT uzima velik dio koloaca, pa mislim da je bolje uplatiti 10 kn direktno na žr.

  8. #8
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ne znam koliko košta. Planiraju kupiti i stolčić.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    48

    Početno replay to simone

    imaš pravo, nisam uopće o tome razmišljala

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    38

    Početno

    Kakv stolcic?

    (sram me kaj ne znam.,... )

  11. #11
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ovako nešto
    http://www.birthwithsol.com/birthstool1.html

    pa još tapecirano.

    Imaju ga u Osijeku, za Rijeku nisam sigurna. Rijeka ima stolac za rađanje.

    Meni je super i zapravo važnije to da se, uz to što se kupuje namještaj koji omogućava da se rodi u drukčijem položaju od klasičnog, ipak mijenja način razmišljanja obstetričara u Hrvatskoj i sve više se govori o tome da žena treba moći birati položaje tijekom trudova i tijekom poroda, da se uz svaki CTG može šetati, da postoje komplementarne metode načina vođenja porođaja u kojima je uvjet čekanje, a ne forsiranje završetka porođaja i sl. Jučer sam, naime, bila na Perinatalnim danima i u izlaganjima samih obstetričara i neonatologa su se čule slične rečenice. Nisam se više osjećala kao rijetka biljka kao kad smo imali peticiju pred nešto više od godinu dana. A i Rode su se spominjale pa sam se predstavila, zahvalila na pozivu i spomenula našu suradnju unutar radne grupe Hrvatskog društva za perinatalnu medicinu.

    Još kad bi u svim rodilištima i tata mogao biti prisutan na porodu ako se mama i tata tako dogovore... I kad bi svugdje dozvoljavali skin-to-skin i prvi podoj odmah nakon poroda i imali 24-satni rooming-in... Ali doći ćemo i do toga, nadam se što prije.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    38

    Početno

    Svidja mi se stolcic :D

    Vedrana i meni je drago kad vidim medju ljudima oko sebe da smo se napokon pokrenuli u glavi... a iz glave sve ide zar ne?

    Ja osobno bi voljela roditi klečući ili u čučećem polozaju i nadam se da cu to i moci; naravno uz prisutstvo MMa :wink:

    I sretna sam sto napokon svijet shvaca da djecu ne radjaju samo mame, vec mame i tate

    Koliko ja "gnjavim" sve svoje frendice sram me priznati ali evo sve doje ekoloski :D pa mi nije zao sto sam ih izgnjavila

  13. #13
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    moj me zadnji porod, pa i na takvom stolu, definitivno uvjerio da je SD rodiliste koje ide naprijed.
    a nadam se i opstetricija u Hrvata.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    42

    Početno

    Ja sam rodila na SD, ali nažalost nisam uopče primjetila kakav je stol. U rađaoni sam bila svega 2 sata u onim najačim trudovima pa nisam puno razgledavala, a i MM je bio sa mnom pa me on zabavljao . Bez obzira na to ponovo bih rodila tamo i imam sve pohvale za osoblje i cijelokupan boravak je bio dobar. Ja inače jako mrzim bolnice.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    Ja sam isto rodila na SD 10.05.2002), i moram reći da sam bila jako zadovoljna. Po predrađaoni su mi dali hodati, a u rađaoni sam provela istina samo pola sata, i to čak ne na stolu, nego nekom krevetu, običnom. Navodno se stol ili već kako se to zvalo, bio pokvario, pa su se onda svi krivili :shock: :? oko tog kreveta. Ali poslije, super, odmah su mi dali Vlatkicu na grudi, tata ju je prvi poljubio, šivanje nisam osjetila, jer sam ćorila.
    Čim sam stigla u sobu, dobila sam ju na dojenje, osoblje relativno ljubazno, kupaona-samo naša. Jedine zamjerke, zašto daju bebama flašice, i ima li šanse da se skrati boravak s 5 dana, na neki normalni rok 2-3 dana. Jer, kakav im je tempo u bolnici, bolje se mama odmara i osjeća doma, a isto tako onda i dojenje lakše krene, kada smo svi opušteni.

  16. #16
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Kako to da nisi bila 4 dana nego 5? Koliko znam, neke mame ovdje su pitale da ih puste dan ranije i, ako je bilo sve u redu s djetetom i s njima, pustili su ih.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    Ovako su nam tumačili kao: 4 dana plus nulti, tj. dan poroda, taj se ne računa, u totalu ipak pet dana. A na naše molbe da idemo ranije doma, kategoričko NE, opet neko kvazi tumačenje: kao 4 dana nakon poroda je najviši bilirubin pa se mora vidjeti da li od toga dana raste ili pada.
    Što je meni bilo malo stupid, znajući da su mi frendice iz Vinogradske izašle za tri dana, a da žene koje rađaju po razvijenim zemljama idu doma čak isti dan, ako već nemaju sreću da rode u humanijim uvjetima, a sve je O.K.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Kad sam ovo pročitala u Večernjem, postala sam svjesna da su ona predrađaona i boksovi u Petrovoj ne super, nego turbo super moderni. Za taj dio rodilišta fakat nemam primjedbi. Jedino bi trebala postojati neka zvučna izolacija, tak da se međusobno ne "podupiremo" vrištanjem. :D

    Ima li ikoja cura na forumu da je rodila na tom stolcu????
    Mene to jako privlači, a prijateljica koja živi u Ulmu pričala mi je da je rodila u čučečem položaju i da joj je bilo super. To bih ja kad bi se moglo.

  19. #19

    Početno

    Citiraj jasenka22 prvotno napisa
    Što je meni bilo malo stupid, znajući da su mi frendice iz Vinogradske izašle za tri dana
    Ja sam rodila u Vinogradskoj u nedjelju navečer (to i ne računam, samo nekoliko sati) a pustili su me doma u srijedu ujutro - dva i pol dana sveukupno da poprate mene i malenog, koji je imao laganu žuticu al su mi samo rekli da ga držim na dnevnoj svjetlosti što više u prvih desetak dana...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    42

    Početno

    Ja sam na SD izašla za 3 dana van bez ikakvog pitanja doktora, sami su me pustili.

    Jasenka22 vidim da si ti rodila prošle godine, a ja ove pa su možda izmjenili pravila.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    Baš me veseli ta vijest (samo 3 dana), obzirom da me opet čeka SD, pikulica treba doći u lipnju slijedeće godine. A veseli me i da će ovom akcijom pobojšati uvjete rađanja.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    59

    Početno

    Koliko se ja sjećam, a dobro se sjećam onaj stola na slici u novinama je stol iz tzv. prijemne ambulante, skupa s onim prastarim ultrazvukom. Ja sam rodila na najobličnijem, malo prerađenom krevetu koji nema ništa s onim stolom sa slike.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    I ja rodih na Sv. Duhu, ali nemam pojma kakav je bio krevet.
    Nadam se da ce bar nesto obnovit do 07.01. 2004. da odmah isprobam! :wink:

  24. #24
    ida

    Početno

    Zanima me da li je netko zainteresiran za kupovinu stolca. Razmisljam da umjesto donacije i kupovine tko zna cega same skupimo novce i kupimo preko Interneta. Rok isporuke je dva tjedna u USA sto znaci oko mjesec dana, pa sve koje imaju rok u sijecnju i nadalje to moze zanimati. Trebalo bi jos pitati u bolnici da li im se moze pokloniti stolac. Cijena mu je 150 $ plus najvise 50$ za dostavu, a to je 1400 kn max. Podijeljeno na bar 7 zainteresiranih bilo bi 200 kn po osobi. Kak vam se to cini?
    ________________
    20.01. Sv. Duh

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Ida, nije ti loša ideja. Za razliku od para, stolac se teško može zagubiti u nečijem džepu!
    Jesi li ti (ili neka druga forumašica) upoznata s tim koliko košta prenosni ctg? Otkad sam rodila proganja me onaj njihov stari što ti ga pritegnu uz trbuh pa se ne možeš pomaknuti ni milimetra, pa bih doista rado participirala u nabavci prenosnog, pa da žene lijepo šetaju, a ne da se pate k'o prevrnuti hruštevi u predrađaoni!

  26. #26
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    pa bas kad sam gledala sliku sam si mislila da to ne moze biti puno vise love. to bi svaki bolji stolar kod nas isto tako dobro napravio.

    ali bolnica je ta koja mora biti spremna koristiti stolac, tj. dopustiti/potaknuti zene da ga koriste.

  27. #27
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ida, ideja je genijalna!

    Inace, ima i u danasnjem Vecernjaku o akciji: http://www.vecernji-list.hr/2003/11/...rodiljama.html

  28. #28
    ida

    Početno

    ali bolnica je ta koja mora biti spremna koristiti stolac, tj. dopustiti/potaknuti zene da ga koriste.[/quote]

    Da, to je pitanje i mene mucilo, no u Vecernjaku pise da ga i bolnica misli kupiti. Mene samo muce termini, nestrpljiva kakve vec trudnice jesu bojim se da se sve te lijepe stvari koje obecavaju nece stici kupiti do mog termina (20.01). Mozda da nam udruga Roda nekako pomogne i razgovara s nekom osobom u bolnici s kojom se vec prije imalo kontakata te pita da li bi oni imali nesto protiv da se ta stolica jednostavno donese Rok isporuke je tri tjedna pa se moramo pozuriti. Ja bih po svaku cijenu zeljela izbjeci onaj stol :shock: .

  29. #29
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Maja sutra ide na Sveti Duh pa će pitati kakvi su im planovi i reći za vašu ideju. A doktori i sestre sa Svetog Duha (a i iz drugih bolnica) ionako čitaju naš forum pa vjerujem da za ideju već i znaju.

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nazalost ja moram ovdje napisati nesto vrlo razocaravajuce.

    Naime, onaj link koji je VedranaV stavila na pocetku ovog topica prikazuje stolicu za radjanje kakvu koriste iskljucivo babice pri kucnim porodima. Takve stolice nisu bolnicka oprema, barem ne u nasim bolnicama.
    Postoji i tzv Dutch birth stool iliti nizozemska stolica za radjanje ciju sliku mozete pogledati ovdje:

    http://www.birthinternational.com/pr...uip/be001.html

    a pise da se koristi i u nizozemskim centrima za radjanje i rodilistima.

    Ja mislim da nasi doktori, kad pricaju o stolici za radjanje govore o ovome:



    A nesto mi govori da joj cijena sigurno nije 200$.

    Osim toga sam na www.naturalbirth.com nasla i ovo:

    Several of my clients thought they'd like to deliver on a
    birth stool, but after trying it decided they weren't as
    comfortable as side-lying. One of the reasons they cited was
    the inability to totally relax and let go between pushes.
    Another important reason why clients decide against using
    the birth stool is that sitting on the sacrum reduces the
    pelvic diameter. The sacrum and coccyx encroach into the
    birth canal, sometimes dramatically. Rolling a woman back
    off the sacrum will increase the diameter, especially if she
    is assisted in pulling her legs up as well. In addition,
    this also helps pull up that cervical lip that seems to
    plague so many women.
    -Alison Osborn


    Reprinted from Midwifery Today E-News

  31. #31
    ivarica

    Početno

    ovo je stolica koju koriste u rijeci, lici na ovu martinu, samo puno prijateljskije izgleda , slikale smo je kad smo razgledavale rodiliste nakon jednog sastanka u rijeci (dobro, neke su slikavale, druge se onesvjestavale ).




    ali valcica je gore bas naglasila stolcic, ne stolica. pa ostaje tracak nade bar dok se s njom veceras ne cujem iako moram priznati da ni meni ne izgleda kao dio bolnickog inventara.
    ali to moze biti samo jos jedna moja predrasuda

  32. #32
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Na Perinatalnim danima je ekipa iz Osijeka pokazala sliku stolčića kojeg koriste, a koji je izgledao slično onom iz linka, s tim da je bio tapeciran. Rekli su da su ga njihovi bolnički majstori sami napravili.

  33. #33
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Znaci da ipak postoj mogucnost da prihvate!

  34. #34
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Aha

  35. #35
    ida

    Početno

    Ovako izgleda stolac koji od hrasta košta 200$:
    [img]http://lib1.store.vip.sc5.yahoo.com/lib/birthwithsol/birthstool3
    [/img] Moram priznati da u usporedbi s rijeckim ovaj izgleda kao izrada susjeda stolara. No međutim ono što doktori nazivaju stolac za rađanje kada moraš staviti noge na one utore ne čini mi se ništa ugodnije od stola. Odnosno čini mi se strašno nelogično i neprirodno rađanje na leđima s podignutim nogama. Možda kao neiskusna prvorotkinja nemam pravo, ali jednostavno mi se taj položaj čini kao strašno pasivan i u kojem teško mogu upravljati radom svojih mišića. Može li Maja na Sv. Duhu saznati što planiraju kupiti i kada pa da nam napiše.

  36. #36
    ida

    Početno

    JOš samo da naučim staviti sliku na stranicu
    http://lib1.store.vip.sc5.yahoo.com/...ol/birthstool3

  37. #37
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

  38. #38
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Maja je pitala na Sv. Duhu.
    Rekli su da od novaca koje skupljaju nece moci kupiti i stolcic i da je ova inicijativa skroz dobrodosla.
    Dakle, raspitat cemo se kod ekipe iz Osijeka koji su stolcic sami napravili.
    Takodjer cemo se raspitati kakva su iskustva iz Rijeke.
    Ivarica ce vam napisati na koji ziro racun mozete uplacivati novac za stolcic.
    Ukoliko zelite roditi na stolcicu, morate povesti muza sa sobom jer vam netko mora pridrzavati ledja.

  39. #39
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Podizem!
    Onda cure, sta kazete?

  40. #40
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ima li kakvih vijesti o kadi? Znam da su je planirali kupiti, barem su to rekli u medijima. Postoji li sansa da se to ostvari do proljeca (vidi moj potpis :wink: )?

    Sto se tice stolcica, ideja je super! Mozda bi mogli, ako imate poznanstva, naci privatnog majstora koji bi to napravio povoljnije (ili cak djelomicno donirao svoj rad u plemenite svrhe :wink: ), a da mu se plati samo materijal? To bi bilo jos jeftinije od onih 200 USD (da ne govorimo da bi se mozda mogle napraviti i dvije stolice - za dane kada je u bolnici guzva). Ja, na zalost, ne poznajem nijednog stolara, pa se nemam kod koga raspitati.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    60

    Početno

    Imam ja bratice stolare , pa ih pitam sutra

  42. #42
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    U Osijeku su njihovi majstori napravili stolčić i izgleda mi udobnije od ovog na slikama.

  43. #43

    Početno

    Ove stolicice su mislim najpopularnije u Nizozemskoj jer ih babice furaju na kucne porode. Medutim, ne moras sjediti na njoj, naravno.
    Ne da mi se citati cijeli topic od pocetka samo cu reci da se nadam da znate da je stolica korisna jedino pri tiskanju, da je neudobna, da vam partner mora biti iza leda i pridrzavati vas, i da se na ovaj nacin dijete ne istisne u dva tiskanja.
    Da bi stolica ispunjavala svoju svrhu potrebno je zenu pustiti da sama bira polozaje. A mene vam najvise cudi stav sv Duha da bi sada htjeli stolicu a kada zena ne zeli tiskati na stolu imaju kao argument da se to mora jerbo inace ne vide sto se dogada. A kako ce sada vidjeti. Mislim, gospoda ce se morati sagnuti i podviriti zeni medu noge. Ajme uzasa No dobro, zasto ne ako stvarno zele pustiti zenu da tako tiska? Jos uvijek znatno korisnija investicija od kade ili one gin stolice.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    145

    Početno

    U Rijeci sam pitala (dok je Ivka tamo padala u nesvijest ) da li žena može na onom njihovom stolcu klečati pa su se čudili i na kraju smo zaključili da bi one ručke na naslonu mogle služiti tome da se žena pridržava dok kleči

  45. #45
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Kade nece biti od ove akcije (btw, karata za koncert jos ima), ima nekih sponzora s kojima se jos pregovara, ali meni se cini da ne bude to do proljeca.
    za stolcic i ja mislim da je korisnija investicija od kade. Kako te babice prate kroz tiskanje, mislim da ih ima gore kojima se nije problem sagnuti, a mislim da to otvara put i raznim polozajima i bez stolcica.
    trebalo bi mozda vidjeti za taj neki osjecki stolcic.

  46. #46
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Nisam uspjela dobiti nikog u Osijeku, probat ću u ponedjeljak.

  47. #47
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    u najnoviujem broju DMM ima slika osjeckog stolcica

  48. #48
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Čula sam se s Osijekom, rekli su da će nam poslati dimenzije, onda se konzultiramo sa stolarima i krećemo u akciju .

    U najnovijem Dijete moje malo je slika njihovog stolčića, možda je Ivarica uspije staviti tu na forum.

    Samo još naglašavam ovo što je McGonagall napisala (pod stolica misli na stolčić):
    "samo cu reci da se nadam da znate da je stolica korisna jedino pri tiskanju, da je neudobna" (dobro, valjda je ova tapecirana udobnija) ", da vam partner mora biti iza leda i pridrzavati vas, i da se na ovaj nacin dijete ne istisne u dva tiskanja.
    Da bi stolica ispunjavala svoju svrhu potrebno je zenu pustiti da sama bira polozaje."

  49. #49
    ivarica

    Početno

    osjecka




    * slika skenirana iz časopisa Dijete moje malo, prosinac 2003

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    101

    Početno

    Cure jel ima ko kakvu informaciju o tome kako je akcija prosla?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •