Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Koje pp za jaslice?

  1. #1
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno Koje pp za jaslice?

    Najesen Mara kreće u jaslice. Za Janu sam imala Fuzzi Bunz, ili obične hm s coverom. S FB baš nisam bila zadovoljna (iako su joj možda samo bile prevelike pa su brzo curile).

    Presvlačiti Maru je živa muka, stojećki nemoguće dobro namjestiti (da nakon pola sata ne procuri), pa moram naći neke AIO, da dobro drže, i da je tetama lako namjestiti joj.

    Dajte molim vas šibajte prijedloge, da čim prije naručim potrebnu količinu. Motherease, oni znam da imaju, ali kakve su?

    Ili se možda u međuvremenu na tržištu pojavio neki novi sistem?

    P.S. Sori ako slična tema postoji, ali na poslu nemam pristup pretraživaču, a od doma neću stići.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a da je probaš naučizti bez pelena, prek ljeta?????

  3. #3
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ma jele, to mi je tiha želja, ali MM je doma s Marom, a on bi najradije jednokratne, a kamoli se potrudio oko skidanja pelena.

    Iako ako mu bacim cifru od npr. 100 kn za jednu ME AIO, pa puta koliko treba za jaslice, možda razmisli.

  4. #4
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Da ne otvaram novu temu, i mene muči isto pitanje - platnene pelene i jaslice, s tim što mi koristimo obične tetra pelene.

    Baš se pitam ima li ikakve šanse da tete u vrtiću prihvate tetre? Ima li ijedna mama sa bebom u jaslicama na tetra pelenama?

  5. #5
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Rene je od svog osmog mjeseca (skoro pa isključivo) u AIO pelenama i prezadovoljna sam. Noću mu samo stavim jedan dodatni uložak, a peko dana samo pelenu.
    Imamo motherease, ovakve: http://www.mother-ease.com/cloth-dia...-cloth-diapers
    i popolini, ovakve: http://www.popolini.com/B2BShop/prod...duct=101070014
    Perem ih i na 60 i 90°C. Savršeno se održavaju. Ne znam samo kako bi bilo sušenje da nemamo sušilicu, jer su dosta debele. U sušilici se super ponašaju.
    Čuvalica ih mijenja bez problema.

  6. #6
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja samo zelim reci da se nisam zamarala tetama (nenamjerno), F se isto tesko presvlacila ali njima ipak manje tesko nego meni - ostali smo najnormalnije na rodinim i HM pelenicama i coverima. Nase bi tete bez problema prihvatile i tetre, sigurna sam

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    prema onome kaj sam ja prićala s tetom od moje starije, kod nas baš i nisu zainteresirani za pp. Pričale mi onak prek ograde, i veli ona meni lako je sad, ja sam svojoj morala slagati pelene, ja velim pa kaj i ja to delam , a imam i dva dobra pomoćnika i nemam traumu. ona zašutila.

  8. #8
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Eto i Tonka je krenula na privikavanje i dala sam tetama fittedice i cover, sve Flafi, a davati ću im i AIO istog proizvođaća jer mi sve druge brže procure, tete ništa negativno ne govore, za sad je sve ok. Teta se sjetila kako je i ona svoju djecu prematala tetrama, komentirala je da je to puno zdravije.

  9. #9
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    jedna teta nikad čula za platnene a druga samo čula, nikad vidjela. ova prva me pitala do kada ih moramo koristiti. uz malo objašnjenja oko namještanja zaštitne sve je prošlo super. iako imamo torbu za prljave pelene dobili su i kantu u kojoj drže tu istu torbu, zbog higijene kažu, meni ne smeta. lakše su im čičak pelene nego drukeri. još uvijek se desi da ne namjeste dobro zaštitnu.ili negdje viri pelena ili ju stave naopačke. uglavnom uče i privikavaju se

  10. #10
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Ista problematika i nas čeka od ponedeljka
    Nemamo AIO, a bile bi najbolje. Pored 25 i nešto jače pelena, kada Duna već uveliko najavljuje piškanje, prevelika nam je investicija da se otvorimo za bar 10-tak AIO. Nadam se da će tete prihvatiti pp, jer nemamo nameru ni para da kupujemo jednokratne pored svih ovih prekrasnih platnenih

  11. #11
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Evo da se i ja malo javim ovdje.
    Zbog nenadane smrti naše bake (MM-ova mama) koja je čuvala našu princezu, krenuli smo u jaslice.
    Muku sam mučila čitav tjedan da li da joj sašijem hrpu AIO pelenica ili da nosi klasične platnene+zaštitna, ali nekako sam sigurnija u kombinaciju pelena+zaštitna i tako sam jutros njenoj teti dala torbu s pelenicama i pitala da li je ok ili je problem što imamo platnene. Radi se o starijoj teti i rekla je da nema problema nikakvih ako budem ja svaki dan donijela pelenice. Uh bila sam presretna
    Sad je barem dobila nove krasne pelenice i ne mogu si nikako zamisliti da joj moram stavljati jednokratne...

  12. #12
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    što ostavljate tetama u vrtiću za prljave pelene? kod mene u vrtiću nisu pravili probleme oko platnenih, ali traže da pelene obavezno imaju papiriće.

  13. #13
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ostavljala bih obične pvc vrećice, 20-ak kom. Svaku prljavu pelenu bistavile u jednu vrećicu. Ni najmanje ekološka verzija, ali tete su super prihvatile PP pa nisam izmišljala dalje.

  14. #14
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Platnenopelenasi u jaslicama...
    Mi smo isto u jaslicama u platnenim od prosle jeseni. Cini mi se da smo prvi u dubrovackim jaslicama u platnenim i drago mi je da su nam tete izasle u susret i bez problema prihvatili platnene. One ih zovu eko pelene

    Mislila sam da ce mi AIO pelene biti najprakticnije, ali mi i nisu bas pouzdane. Koliko god stegnem uvijek ima rupu okolo nogica pa procure.
    Zato koristimo obicne platnene + cover. Jedino sto moram imati puno covera jer tete zamotaju cijelu pelenu kad ga presvlace, tako da sam morala uzeti jos zastitnih. Srecom jos stane u size M, a kupili smo jos i L.

    Kakva su vasa iskustva s platnenim i jaslicama?

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    naše iskustvo je super, nismo bili ni prvi ni jedini, tete su već sve znale

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Ajde baš mi je drago da si probila led u dubrovačkim jaslicama jer mi se čini da su "moji dubrovčani" nekako najskeptičniji prema pp. Npr nakon mene još 7 mojih prijatelja je koristilo/koristi pp a samo jedan živi u Dbk. Mi smo od listopada u jaslicama, nosimo platnene pelene i zastitne gacice i tete nemaju problema s tim. Jedino su mi malo smrdile na početku zato što ih tete "vakumiraju" u plastičnu vrečicu ali i tome smo doskočili. Bojala sam se kako će to funkcionirati ali sve ok. Čak imam i evidenciju jeli mala kakala taj dan. Ako imaš pampersice, to ne znaš.

  17. #17
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A vi niste u dbk?
    Mi smo donijeli svoju malu kantu s poklopcem. U njoj je vrecica. Tete tu bace pelene i mi svako dva dana pokupimo vrecicu.
    A zastitnih imam cak 10! Jedino tako mi je taman.
    E da, nase tete unutra na na vratima imaju veliku listu s imenima pa stavljaju pluseve i minuse i tockice. Tako da svatko zna je li dijete spavalo/jelo/piskilo /kakilo...
    Samo ponekad mi se cini da ih prerijetko presvlace.. Ja ga doma mijenjam max svakih 2,5 sata.
    Koliko vasi mijenjaju u vrticu?

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ja se sječam kad je moja mala krenula u vrtić ( aliona je tad bila već bez pelena jedino prvo vrijeme je imala za spavanje) da su ih preslačili prije ručka i posle spavanja ( oko 3) obavezno, a ostalo kad su se setile, samo ih tog razloga ja sam svoju odviknula od pelena prije vrtića() krenula je s 19 mjeseci)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    A vi niste u dbk?
    Mi smo donijeli svoju malu kantu s poklopcem. U njoj je vrecica. Tete tu bace pelene i mi svako dva dana pokupimo vrecicu.
    A zastitnih imam cak 10! Jedino tako mi je taman.
    E da, nase tete unutra na na vratima imaju veliku listu s imenima pa stavljaju pluseve i minuse i tockice. Tako da svatko zna je li dijete spavalo/jelo/piskilo /kakilo...
    Samo ponekad mi se cini da ih prerijetko presvlace.. Ja ga doma mijenjam max svakih 2,5 sata.
    Koliko vasi mijenjaju u vrticu?

    Ja sam iz Dbk ali nažalost ne živim dole. Mala kanta je odlična ideja, nama tete stave šporke pelene u plastične vrećice. Baš ću ih pitati žele li možda kanticu. Moja mala je u vrtiću 9 sati i bude presvučena uglavnom 3, a ponekad 2 puta. Mislim da je to ok i inače, a pogotovo kad uzmem u obzir omjer teta i djece.

  20. #20
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Super da tete žele koristiti pp. Mi smo tek 2mj, i do jaslica imamo još vremena. Ali sam pitala u jednom vrtiću da li prihvaćaju pp i pedagogica mi je rekla ne. Bit će strašno ako će tako biti i u našem vrtiću.

  21. #21
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Nisam nikog pitala, samo sam donijela pocket pelene i vrećicu za prljave pelene i rekla da koristimo te. Još je jedno dijete u grupi kretalo u osto vrijeme i imalo je platnene i sve je bilo ok.

  22. #22
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    mi smo koristili fitted + zaštitne. ni poketice ni AIO mi nisu bile dobre, jer predugo budu bez promjene pelene, presvlače ih 2, ili max 3 puta. za spremanje pelena smo koristili wetbag. ako je baš popišano onda u vrećicu pa u wetbag. ako je u pitanju bila kakica, nisu prali, nego sam u wetbag. platnenih smo imali brdo, a zaštitnih 4 komada. doma smo koristili AIO i poketice

  23. #23
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    heh, probat ću i ja samo donijeti pp. Neki dan smo išle na cijepljenje i teta sestra ju je pikala u guzu (?!?) i rekla mi da moram par dana koristiti jednokratne jer mokraća ne smije biti u doticaju s ubodom. I pitala me "Zar je dijete alergično na jednokratne?". Nisam mogla vjerovati.

  24. #24
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Svaceg ces se jos naslusat
    Jednu moju priju su uvjeravali da platnena ide preko jednokratne
    Kad sam pitala ravnateljicu za platnene u jaslicama rekla je ne. A kad sam pitala tete kad su bile dodjeljene rekle su nema problema. Tko zna da li ravnateljica uopce iti zna

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz pletnenopelenašice
    Zanima me kakva su vaša iskustva sa pp i vrtićima? Koji gradski vrtići u zg nemaju problem sa pp?
    Za par tj mi kćer treba krenut u jaslice i ostala sam neugodno iznenađena kada su mi rekli da bi to mogao biti problem jer navodno neka inspektorica koja im dolazi to ne dozvoljava.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •