Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Sunce, zaštita i dugi rukavi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno Sunce, zaštita i dugi rukavi

    Na sto sam muka što obući Mrkvončici za jaslice kad je ovakva pržiona Najradije bih ju poslala u majici na bretelice (što naravno ne dolazi u obzir), znam da bi bili poželjni dugi rukavi ali skapat će dijete od vrućine. Jest da ranije izlaze na dvorište i prije se vraćaju unutra u ovom ljetnom periodu ali po meni to nije dovoljno rano da ju mirne duše pustim u kratkim rukavićima.
    Što im vi oblačite?

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    kratke rukave,pa neću valjda duge?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Pa zapravo bi trebali kad je indeks UV zračenja visok, pogotovo ako je sunce visoko.

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa trebali bi, ali jel ti nosiš duge rukave?

    moje cure su u kratkim rukavima ili bretelicama, namažem ih ujutro kremom za sunčanje, a prije popodnevnog izlaska ih tete namažu još jednom. imaju šešire i tete stalno nadgledaju da ih nitko ne skida. vani su ujutro do 11.30, a popodne nakon 15.30 , pa ajde nisu baš u zvizdan vani. dvorište im ima puno hlada.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ponekad da, kad sam s klincima vani (a mi smo vani do maksimalno 10:30, pola 12 je prepreprekasno da je ne znam kakav hlad) mi zna biti puno ugodnije ako imam na sebi jednu laganu široku košulju. Tvoje cure su već velike (ok, veće) ali L nema ni godinu i pol, ima svijetloplave oči, svijetlu kosu i prozirnu put - nije mi baš za zezanciju.

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    marge isto ima plavu kosu, oči i svijetlu put
    i kad je bila beba nije nosila duge rukave, nego bretelice, široki šešir i puno hlada i krema nakon godine dana.
    nije nam se nikad desilo da je pocrvenila.

    mislim nemaš tu nekog izbora, ako se toliko brineš, onda svi hodajte u dugim rukavima i točka.

  7. #7
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Oblačimo im kratke rukave, znači klincu od 21 mj. i curetku od 5,5 god.
    Namaži svoju malenu ujutro prije jaslica, a sigurno ih tete još namažu prije izlaska u dvorište (bar je tako kod nas). I u hladu su uglavnom, a već prije 11h ulaze u vrtić. Slažem se s tobom kad kažeš mda je tebi ugodnije u širokoj košulji, ali mislim da je ta kombinacija prilično nespretna za nekoga tko još nije u potpunosti svladao kretanje (zapinju rukavi i smetaju, bar bi našem sinku).
    Krema, šešir, kratki rukavi.

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    potpisujem Lutonjicu i mrkvicu05, zamisli da tebi netko obuče duge rukave ma kako široki bili,...ne mogu to niti zamislit !!
    oduvijek m ije bilo žao dječice koja su prezatopljena, imam mamu tu u kvartu čiej je dijete nosilo štramplice do svibnja (skafander do travnja) i sad mu valjda oblači body ispod kratkih rukava..samo pomislim kako bi meni bilo da me netko tako zabunda...uh,uh...

    nemoj se ljutit ali stvarno mislim da oni trebaju bit u istome kao i mi, moja L. nema još 14 mj, plava je i svijetle puti,..neće joj ništa bit: šešir, krema i supač.

  9. #9
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    dugi rukavi imaju smisla kao zastita od sunca ali tkanina mora biti jako tanka i prozracna i bijela, po mogocnosti.

  10. #10
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Kod nas su u upotrebi kratki rukavi i bretelice a kreme koristimo samo iznimno (eventualno na izletu, čak ni na moru nam nisu potrebne ako izbjegavamo jako sunce). Gledamo da ne budemo (ni mi ni dijete) na jakom suncu, osim dok se krećemo od jednog hlada do drugog . Funkcionira jako dobro.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Mrvna je napisala da se radi o odjeći za JASLICE.

    Evo kako je bilo kod nas - djeca su morala imati kapice i morali smo donijeti sredstvo za sunčanje, ALI jasličari su po pržioni izlazili nakon doručka i bili vani do devet ili možda malo dulje, a nakon toga bris unutra, tako da pržiona u jaslicama nije predstavljala problem.

    Čak smo dobili i odličnu stvar (još to negdje imam): broš/badge koji je izgledao potpuno bijel, ali bio je osjetljiv na UV zračenje. Kad bi promijenio boju, sunca je bilo dosta. To su klinci imali na kapicama i osoblje vrtića dobro je pazilo na njih. Imali su dostupnu i vodu i nismo imali primjedbe.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •